PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja przeciwwilgociowa w łazience-brak przyczepnosci.



semja
18-12-2010, 12:18
Mam problem z izolacją kabiny prysznicowej w łazience.
ściany są otynkowane tynkiem gipsowym następnie zagruntowane unigruntem,w miejscach narażonych na działanie wody tzn.kabina prysznicowa i umywalka zastosowałem izolacje firmy sopro dsf 523 po wyschnięciu chciałem przystąpić do układania płytek ale okazało się ze cala izolacja odchodzi razem z gruntem pozostawiając na ścianie pył (nie wiem skąd on się wziął) proszę o poradę gdzie zrobiłem błąd?

kamykkamyk2
18-12-2010, 16:30
Źle albo wogóle nie wyczyszczona powierzchnia ściany przed gruntowaniem.

semja
18-12-2010, 16:54
O TO CHODZI ZE TO JEST NOWY TYNK GIPSOWY I NIE TRZEBA BYŁO GO CZYŚCIĆ (nowy ale dojrzały)

semja
19-12-2010, 20:59
Mam problem z izolacją kabiny prysznicowej w łazience.
ściany są otynkowane tynkiem gipsowym następnie zagruntowane unigruntem,w miejscach narażonych na działanie wody tzn.kabina prysznicowa i umywalka zastosowałem izolacje firmy sopro dsf 523 po wyschnięciu chciałem przystąpić do układania płytek ale okazało się ze cala izolacja odchodzi razem z gruntem pozostawiając na ścianie pył (nie wiem skąd on się wziął) proszę o poradę gdzie zrobiłem błąd?

marcin_cinas
21-12-2010, 09:46
W pomieszczeniach mokrych nie powinno się stosować tynków gipsowych to po 1, następnie prawdopodobnie ściany były zakurzone.

Foczki
21-12-2010, 12:17
Teoretycznie grunt powinien wniknąć nieco w głąb tynku i związać luźny pył. Moim zdaniem środek był przeterminowany lub jak wskazano wcześniej był pozostawiony pył na ścianie w dużej ilości.

kamykkamyk2
21-12-2010, 12:27
W pomieszczeniach mokrych nie powinno się stosować tynków gipsowych to po

Ja mam tynki gipsowe w łazience i nie mam z nimi żadnego problemu.


O TO CHODZI ZE TO JEST NOWY TYNK GIPSOWY I NIE TRZEBA BYŁO GO CZYŚCIĆ

Jeżeli nie kurz, to niezbyt dobrze wyschnięty tynk lub jak pisał foczki zły środek gruntujący.