PDA

Zobacz pełną wersję : Wysuwna szafa do wneki w scianie



japoni
18-12-2010, 15:37
Witam,

Posiadam w salonie wneke o szerokosci 60 cm , glebokosci 180 cm i wysokosci 255 cm. Zastanawiam sie jak najlepiej moznaby taka przestrzen zagospodarowac? Myslalem o czyms w rodzaju szafy / stelazu z polkami ktore po otwarciu drzwiczek wysuwalyby sie na szynach +/- kolkach do pokoju, tak ze mialbym do wszystkiego latwy dostep. Bylbym wdzieczny za podsuniecie pomyslow odnosnie rozwiazan technicznych, ewentualnie kontakt do stolarza ktory bylby w stanie taka wysuwna szafe wykonac.

Jan

Venus_m
18-12-2010, 21:51
Mi kojarzy sie tylko Cargo, popularnie stosowane w kuchni. Wysuwa sie wlasnie do przodu wszystko naraz, ale na pewno sa na to jakies okreslone szerokosci i wysokosci. Ewentualnie cargo w srodku moze byc troche mniejsze, a czolo widoczne w pokoju(front) troche szersze aby to wyrownac.

Najlepiej poszukaj firm, ktore robia meble do garderoby i kuchni, na pewno podziela sie spora wiedza ;)

2112wojtek
18-12-2010, 23:37
Witam,

Posiadam w salonie wneke o szerokosci 60 cm , glebokosci 180 cm i wysokosci 255 cm. Zastanawiam sie jak najlepiej moznaby taka przestrzen zagospodarowac? Myslalem o czyms w rodzaju szafy / stelazu z polkami ktore po otwarciu drzwiczek wysuwalyby sie na szynach +/- kolkach do pokoju, tak ze mialbym do wszystkiego latwy dostep. Bylbym wdzieczny za podsuniecie pomyslow odnosnie rozwiazan technicznych, ewentualnie kontakt do stolarza ktory bylby w stanie taka wysuwna szafe wykonac.

Jan

:D Przerabiałem ten temat w skali 1:2 w łóżku piętrowym dziecka . Szafeczka 60cm szeroka, 120 głęboka i 125 wysoka, na super fajnych kółkach łożyskowanych.
Trzeba było chłopa żeby to wyciągnąć. Jeden magik proponował mi swoje rozwiązanie, bo nie znalazłem wtedy żadnego systemu, ale chciał takie pieniądze, że w końcu rozebrałem łóżko.

PS jest podobny system dla szaf archiwalnych, może coś z tego dałoby się przerobić.