PDA

Zobacz pełną wersję : Okna otwierane AUTOMATYCZNIE



SAAB-Aero
18-12-2010, 15:40
Czy ktos cos slyszal, czy ktos cos wie ???

1/
Szukam rozwiazania, ktore umozliwi mi automatyczne otwieranie okien - np. zaprogramowanie otwarcia okna w nocy kiedy spie na 5-15 minut a potem automatyczne zamkniecie

2/
Znalazlem dzisiaj cos takiego ...


http://www.roto-frank.com/pl/publishingpl.nsf/Content/rotoService_Downloads_Polish

Roto E-Tec - Elementy elektroniczne do okien i drzwi

Instrukcja montażu

Instrukcja obsługi

Prospekt

Ulotka

ale nie jestem pewien czy to to, czego szukam .... w poniedzialek bede do nich dzwonil aby sie czegos wiecej dowiedziec, ale moze ktos ma jakies dwoswiadczenia

robertsz
19-12-2010, 11:27
Nie musisz dzwonić, to nie to czego szukasz.

Technicznie jest to możliwe, ale przekracza to Twoje możliwości.

Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie instalacja wentylacji mechanicznej, którą będziesz dowolnie sterował.

chrisowaty
19-12-2010, 11:37
W innym wątku kolega SAAB-Aero napisał iż mieszka w mieszkaniu, więc nie wiadomo czy jest tam możliwość zastosowania takiej wentylacji.

SAAB-Aero
19-12-2010, 17:47
Witam,
Dziekuje za zaintersowanie

Moze doprecyzuje


1/
Mieszkanie w budynku wielorodzinnym, z wentylacja grawitacyjna


2/
Myslalem o odpowiednim systemie wentylacji, ale ...

tak jak w kwestii okien bardzo trudno bylo znalezc producentow potrafiacych doradzic w kwestii ochrony akustycznej (wiekszosc producentow nie tylko ze nie miala zadnych badan ITB w kwestii akustyki, ale tez czesto nie wiedzieli, co to jest RA2, nie zdawali sobie sprawy z tego, ze instalacja nawiewenikow Aereco niby "akustycznych" gwaltownie pogarsza parametry ochrony przed halasem, etc.)

tak samo nie potrafie znalezc firmy zajmujacej sie wentylacja ktora zaproponuje mi rozwiazanie

- odpowiednie do istniejacej juz wentylacji grawitacyjnej

- rozwiazanie, ktore z jednej strony zapewni doplyw swiezego powietrza, a z drugiej zapewni komfort akustyczny ... nie po to instalowalem okna zapewniajace ochrone akustyczna (tak jak powiedzialem moze nie idealna, ale postep jest ogromny i mam nadzieje, ze po urzadzeniu mieszkania oraz instalacji rolet zewnetrznych i byc moze delikatnej zabudowie balkonu prawie idealna) aby na skutek niewlasciwego rozwiazania kwestii wentylacji ponownie miec halas od ulicy lub od ulicy i od wentylacji

Inymi slowy szukam FACHOWCA I ARTYSTY WENTYLACJI, ktory potrafi znalezc rozwiazanie, ktore zapewni doplyw swiezego powietrza a zarazem cisze

blokno
19-12-2010, 21:19
Inymi slowy szukam FACHOWCA I ARTYSTY WENTYLACJI, ktory potrafi znalezc rozwiazanie, ktore zapewni doplyw swiezego powietrza a zarazem cisze

U nas chyba znajdziesz takiego fachowca w firmie D+H. Polecam ich blog (http://dhpolska.blokno.net/?month=12&year=2010)

SAAB-Aero
29-12-2010, 11:12
U nas chyba znajdziesz takiego fachowca w firmie D+H. Polecam ich blog (http://dhpolska.blokno.net/?month=12&year=2010)

dzieki, ale moze cos wiecej w temacie, gdzy na tym blogu w zasadzie niczego nie znalazlem :(