PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy musze odsniezac przed domem ?



szczukot
19-12-2010, 17:03
Witam
Jakie przepisy reguluja obowiazek wlascicieli nieruchomosci do odsniezania przed nia ?
Ktore z ponizszych anuluja ten obowiazek :
- budowa a nie jeszce dom uzytkowany
- wlascicielem drogi przed domem jest ktos "dziwny" kto zdejmuje ze mnie ten obowiazek
- brak chodnika - tylko miedzy domami piasek na calej szerokosci
itp

Fantom

kamykkamyk2
20-12-2010, 08:18
U mnie w gminie obowiązuje taki przepis:


Na podstawie art. 5 ust. 1pkt. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 236, poz.2008 z późn. zm.) o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz § 9 Uchwały Nr LV/73/06 Rady Gminy Nieporęt z dnia 29 czerwca 2006r. w sprawie Regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie Gminy Nieporęt zobowiązuje się właścicieli posesji do:


uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, w sposób nie powodujący zakłóceń w ruchu pieszym oraz w ruchu pojazdów,


usuwania nawisów lodu i śniegu, w tym sopli z okapów, rynien budynków i innych obiektów budowlanych.


W przypadku niezastosowania się przez właściciela nieruchomości do obowiązujących przepisów i obowiązków określonych w Regulaminie grozi kara grzywny.



Więc, wg. mnie, jeżeli nie masz chodnika przed posesją, to nie musisz. Ja oraz wszyscy mieszkańcy wsi również nie posiadamy chodnika i nie odśnieżamy, nikt się nie czepia.

szczukot
20-12-2010, 08:21
No fakt. Z tego zapisu wynika, ze MUSI byc chodnik. Ale jak juz jest, to wynika, ze nawet jak ma sie pusta dzialke budowlana, to trzeba sprzatac ? Jest sie wtedy wlascicielem posesji ?

Fantom

kamykkamyk2
20-12-2010, 08:28
......Ale jak juz jest, to wynika, ze nawet jak ma sie pusta dzialke budowlana, to trzeba sprzatac ? Jest sie wtedy wlascicielem posesji ?

Fantom

Raczej tak.