PDA

Zobacz pełną wersję : okna PCV profil Aluplast proszę o pomoc w wyborze



wlasnydomek
19-12-2010, 21:19
Witam..
w moim regionie(Łuków) są dwie firmy produkujące na profilach aluplast, Są to Aluplast i Łukplast obie firmy robią dodatkowo na innych profilach odpowiednio Brugmann i Rehau. Czy waszym zdaniem opłaca się dopłacać za lepsze profile???
Proszę o pomoc

blokno
19-12-2010, 21:25
Witam..
w moim regionie(Łuków) są dwie firmy produkujące na profilach aluplast, Są to Aluplast i Łukplast obie firmy robią dodatkowo na innych profilach odpowiednio Brugmann i Rehau. Czy waszym zdaniem opłaca się dopłacać za lepsze profile???
Proszę o pomoc

Ale Aluplast też ma "lepsze" i "gorsze" profle (cokolwek małoby to znaczyć). Polecam ich gazetkę firmową i BLOG (http://aluplast.blokno.net/?month=11&year=2010)

T12345T
19-12-2010, 21:27
blokno, a może to Aluplast jest tu "tym lepszym" i za to jest dopłata?

wlasnydomek
19-12-2010, 21:30
chodziło mi o profil ideal 4000 lub ewentualnie 2000

T12345T
20-12-2010, 09:04
ideal 2000, to mocno stara technologia o praktycznie żadnych właściwościach jak na dzisiejsze czasy. Odradzam.

IVO333
20-12-2010, 20:08
Aluplast Ideal 4000 to średnia półka jakościowo-cenowa i jest podstawą produkcji obu firm. Tym niemniej okno to nie tylko profil i z takiego średniego profilu może powstać dobry wyrób lub badziew. Tu odeślę do artykułu http://oknotest.pl/1/news/artykuly/okna-pcv-jakosc-profile-czy-wykonanie.php na stronie mego interlokutora z innego wątku.
A jeśli już rozpatrujemy podane profile to ja stawiam na Brugmanna, wygrywa sztywnością pod warunkiem oczywiście stosowania zalecanych przez systemodawcę wzmocnień. W statystyce okiennych reklamacji beznadziejnych prowadzą te spowodowane wyginaniem się profili i stąd ten mój typ.
I nie waż się zamówić drzwi balkonowych rozwierno-uchylnych bo Siegenia S-line jest w czołówce w analogicznych statystykach okuciowych.

Pozdrawiam

edde
20-12-2010, 20:49
na idealu 4000 toja zrobiłem sobie okna do piwnicy, w domu jest na 6000, jak dla mnie ok
aha, i mam jedno okno balkonowe RU ale okucia winkhaus, jak dotąd bez zarzutu (no a okna czasem używam w obu konfiguracjach, nie tak ze wstawione i stoi nietykane)

pr***l
21-12-2010, 07:13
Faktycznie Ideal 2000 jest już produktem sukcesywnie wycofywanym z oferty, dlatego lepszym wyborem jest seria Ideal 4000. Zdecydowanie najpolularniejszym obecnie rozwiązaniem są profile Ideal 4000, które od kilku lat są już rynkowym standartem. Jak widać z przywołanego powyżej i publikowanego na naszych łamach artykułu Pana Bogdana Wójtowicza z Laboratorium Techniki Budowlanej w systemie Ideal 4000 można wykonać okna zarówno o ponadprzeciętnych właściwościach, jak również pozaklasowe. To jednak dotyczy wszystkich systemów profili i nie zależy tylko od profilu, ale od doboru wielu komponentów, jak również kultury produkcji i przestrzegania reżimów technologicznych przez producenta okien. Dlatego tez lepeij kierować się opinią o producencie okien, pytać o ewentualne referencje i rekomendacje ze strony innych klientów.