PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi Porta - wypadajace zawiasy z oscieznicy - Porta znaczy problemy :(.



krakow4
20-12-2010, 13:50
Witam!
Posiadam drzwi Porta Madryt moje zadowolenie jednak trwalo tylko 26 miesiecy, gdyz kilka dni temu okazalo sie ze powodem opadania drzwi jest wysuwanie sie zawiasu z oscieznicy.
Obecnie zawias wypadl zupelnie, w zwiazku z czym drzwi musialem zdjac. Element do ktorego byly zamontowane w oscieznicy wyglada jakby byl plastikowy. Co wiecej okazuje sie ze w identycznych drzwiach Porty mojego znajomego wystepuje identyczny problem (jedyna roznica ze po okolo 40 miesiacach uzywania).
Mam wiec dwa pytania:
1. Czy ktos ma/mial podobny problem?
2. Czy ktos wie jak oprocz usuniecia oscieznicy i zamontowania nowej usunac tego typu problem? Zawias w drzwiach porta element montowany do oscieznicy jest na dwóch srubach co powoduje ze nie da sie go wkrecic lub wymienic na wieksza srube. Jego montarz odbywal sie z wewnetrzenej strony oscieznicy.

finlandia
20-12-2010, 15:37
Zaraz.. zawodowo mam doczynienia z Portą (jak i większością innych producentów) i prawie wszędzie konstrukcja zawiasów jest podobna. Nigy nie miałem problemów z zawiasami..
Jak rozumiem, zawias wypadł z ościeżnicy.. może nie był dokręcony? A może przy montażu ktoś na siłę docisnął i "przekręcił" zawias? Mi się to nigdy nie udało.. Faktem jest, że to nie jest jakiś SUPER zawias, ale spokojnie wytrzymuje obciążenie domowego użytku...
Jeśli jednak faktycznie "padł" to można:
- wymontować futrynę i założyć nowe gniazdo zawiasu.
- w sklepie z okuciami kupić zawias nakładany na futrynę i przykręcany do niej 3-4 wkrętami (zawsze któryś będzie "trzymał")
Nie mogę znaleźć tego gdzieś w stałym miejscu w sieci, ale jest do kupienia na allegro:
http://allegro.pl/zawias-zawiasy-przykrecany-do-futryny-braz-i1353260516.html

Charlie
20-12-2010, 18:51
Finlandia - handlujesz PORTĄ ??????

finlandia
21-12-2010, 18:30
Tak,
A coś w tym złego?

Tomek i Kasia K.
22-12-2010, 07:24
Dziwne, że z Porty wypadają zawiasy.
Ja ostatnio kupowałem kila drzwi z Lerloy Merlin - średnio wychodziły po ok 600 zł z futryną regulowaną. Sam to montowałem. I zawias skałdał się jaby z dwóch części. Jedna plastikowa przykręcana na stałe do futryny trzema wkrętami i druga metalowa (zawias) wsuwana w tą plastikową. W futrynie jest wykonana dziura zasłonięta zaślepką w której znajduje się śruba skręcajaca ze sobą obie części zawiasu i pozwalająca na regulację zawiasu - wysunięcie lub wsunięcie cześci metalowej.
Czy w Porcie nie ma możliwości regulacji zawiasów po założeniu futryny? Bo jeśli jest tak samo jak opisałem powyżej to może poluzowała się lub odkręciła ta śruba regulacyjna i wystarczy włożyć zawias z powrotem i ją dokręcić.