PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi zewnętrzne CAL



tufus
20-12-2010, 20:19
Witam,

Czy ma ktoś doświadczenie w reklamacji drzwi zewnętrznych drewnianych firmy CAL.
Drzwi kupiłem i zostały zamontowane przez firmę w lipcu tego roku. Obecnie całe skrzydło
jest krzywe, ze skrzydła zrobił się łuk i drzwi nie można domknąć. Na dole i na górze ładnie dolegają
do ościeżnicy a na środku przy zamkach już nie, odstają. Czy jest to powód do reklamacji?
Są to drzwi dębowe.

bwojtek
21-12-2010, 18:43
Przez "moje ręce" przeszły chyba już setki drzwi CAL i problem wypaczenia skrzydła miałem tylko raz. Winny był sam inwestor - drzwi na jego życzenie były zamontowane przed pracami mokrymi w nieogrzewanym budynku.
Jeżeli nie czujesz się winny to śmiało zgłaszaj reklamację. Powodem jej nieuznania może być brak zadaszenia i grzejnik blisko drzwi http://www.drzwi-cal.pl/files/file/instrukcje/Inst.%20montazu%20drz.%20zewnetrzne.pdf

tufus
21-12-2010, 19:55
Tynki i wylewki były robione w 2009 roku a montaż drzwi w 2010 roku.
W holu brak grzejnika - ogrzewanie podłogowe, drzwi są pod zadaszeniem.

bwojtek
21-12-2010, 20:12
No to pisz reklamację! CAL załatwia reklamacje dość sprawnie.

finlandia
22-12-2010, 17:10
A może problem nie jest tak głęboki i wystarczy drobna regulacja na zaczepie zamka?
Mógł być zbyt poluzowany przez co drzwi miały miejsce do zapracowania. Ale to już wymaga regulacji z rąk człowieka, który "czuje" drewno. Myślę że CAL się nie obrazi za taką reklamację ;-)

tufus
22-12-2010, 17:47
Było u mnie dzisiaj dwóch Panów z firmy CAL, regulacja nic by nie dała.
Różnica między środkiem a górą wynosi 5mm, także nie da się tego wyregulować.
Ale zastanawia mnie dlaczego tak się stało - drzwi wstawione po tynkowaniu i wylewkach,
dom ogrzewany (chociaż jeszcze niezamieszkany). Wilgoć na zewnątrz, ale są to w końcu
drzwi zewnętrzne i ogólnie firma ma dobrą opinię.
Ja drzwi nie montowałem, zleciłem firmie montującej drzwi aby nie stracić gwarancji.

Charlie
22-12-2010, 21:02
z jakiego drewna - liściaste czy iglaste ?

robertmm
22-12-2010, 21:18
.................Są to drzwi dębowe. Jest w pierwszym poście.

finlandia
23-12-2010, 10:06
Podobno jest jakaś norma która dopuszcza ugięcie drzwi zewnętrznych do iluś tam mm... ;)
Faktem jest, że 1-2mm to raczej norma przy drzwiach drewnianych w okresie mokrym, ale nie wpływa to raczej na komfort użytkowania.
3 mm to już dużo i ciężko to czasem "uzdrowić" regulacją.
Ale 5 mm to bardzo dużo jak na drzwi.
Dlaczego? Jakiś "diabełek" tkwiący w drewnie (nie można wykluczyć)
Często też tak się dzieje, jeśli drzwi są nie zamknięte na środku i pozostają w takim stanie kilka dni. Jeśli mają w sobie "sprzyjąjący wykrzywieniu" układ drewna, to łapią odkształcenia, które z czasem narastają..
Z tym że w tej sytuacji.. reakcja serwisu jak widzę jest natychmiastowa. I chwała im za to.

tufus
16-03-2011, 06:12
Witam,

Chciałem powiedzieć, że sprawa zakończyła się dobrze tzn. drzwi zostały wymienione.
Także firma Cal nie robi żadnych problemów z reklamacją - informacja dla przyszłych kupujących.

Tylko bez nazwisk.
16-03-2011, 20:15
No i super, że sprawa się pomyślnie zakończyła. Swoją drogą to miłe, że napisałeś, jak się skończyło.

ada_321
07-08-2013, 17:36
Witam odświeżam wątek. Myślę że powinnam podzielić się moim doświadczeniem. Kilka tygodni temu zamontowano mi drzwi Cal - dębowe z przeszkleniem. Niestety w godzinach późno popołudniowych, gdy słońce zaczęło zachodzić a promienie słoneczne podać na drzwi, okazało się że cała szyba jest porysowana od wewnętrznej strony szyby. Zarówno szyba zewnętrzna jak i wewnętrzna. Od góry do dołu, widać to bez żadnego problemu, ale tylko gdy promienie słoneczne padały na drzwi - u nas jest to tylko w czasie zachodu słońca. Zrobiłam zdjęcia i złożyłam reklamacje w sklepie gdzie kupiłam drzwi. Oni wysłali zdjęcia i odpowiednią dokumentację do producenta. Mimo widocznej wady Cal odpisał: reklamacja jest nie zasadna (drzwi zostały zamontowane, a to oznacza, że ich jakość i standard i cena zostały zaakceptowane).
Nie zgodziłam się z tym, ponieważ jest to wada ukryta, nie widoczna przez większą część dnia i odwołałam się od tej decyzji - teraz czekam na decyzję.
Nie polecam producenta- jeśli na początku robią problemy to ja nie wiem co będzie później. Oczywiście dam znać jak się sprawa zakończy.
poniżej zdjęcia - dla mnie wady przeszklenia)204850

MMichal
07-08-2013, 18:49
Witam

Jeżeli faktycznie to zarysowanie jest wewnątrz szyby to CAL dał trochę ciała przyjmując szybę od swojego dostawcy ale w kościach coś czuję, że jednak staną na wysokości zadania i Ci ją wymienią.

Pozdrawiam

finlandia
07-08-2013, 22:05
Jak wspomniała właścicielka rysy widać w określonym świetle. Ciekaw jestem co na to norma "wzrokowa ocena jakości szkła" :)
W praktyce trudno przed każdą szybą postawić człowieka i patrzeć na nią całą dobę, a technologia w tej firmie (na ile widziałem) zakłada zaklejenie szyby na czas wędrówki przez linie produkcyjne, więc mogła zostać niezauważona.
Za to odpowiedź serwisu jest trochę hmm.. no nie takiej bym sie spodziewał.

Samar
09-08-2013, 09:25
Odległość 1.5 metra, światło dzienne rozproszone, oko nieuzbrojone. Sama piszesz,że wady są widoczne tylko o określonej porze dnia i na dodatek wtedy kiedy są podświetlone ( promienie słoneczne w tym przypadku).

Tomasz Antkowiak
09-08-2013, 10:56
Ta szyba nie powinna byla przejsc kontroli jakosci. Ewidentnie do wymiany wg mnie.

W kwestii absurdalnego stanowiska serwisu CAL: moje pytanie brzmi w jaki sposob, przed montazem drzwi skontrolowac ich sprawnosc techniczna w pelnym zakresie?

Szyba ma ewidentne zarysowania wlosowate wewnatrz zespolenia. Takie zarysowania (nie wyczywalne paznokciem w duzym uproszeniu) sa dopuszczalne jako odosobnione, w strefach brzegowych itp. Napewno nie w takim zageszczeniu.

Podsumowujac ta szyba powinna trafic do stluczki a nie w rame.

Jestem w pracy, ale po powrocie do domu sprubuje odszukac normy dutyczacej jakosci szyb zespolonych. Powinienem gdzies miec z racji poprzednio wykonywanego zawodu (5 lat bylem technologiem dzialu produkcji szyb, rowniez zespolonych). Prosze sie przypomniec to poszukam.

finlandia
10-08-2013, 08:55
Ta szyba nie powinna byla przejsc kontroli jakosci. Ewidentnie do wymiany wg mnie.

Właśnie wcześniej napisałem swoje zdanie i z Twoim się nie zgadzam. Kontrola nie bardzo miała szansę ją wykryć, bo tą wadę widać tylko w określonym świetle.
A że konstrukcja większości nowoczesnych, bewzlistewkowych drzwi nie pozwala na wymianę samej szyby, to już inna bajka:)

Tomasz Antkowiak
10-08-2013, 20:46
Właśnie wcześniej napisałem swoje zdanie i z Twoim się nie zgadzam. Kontrola nie bardzo miała szansę ją wykryć, bo tą wadę widać tylko w określonym świetle.



Robiles kiedys taka kontrole jakosci osobiscie ?

finlandia
11-08-2013, 22:27
Robiles kiedys taka kontrole jakosci osobiscie ?

No nie , coś Ty. Ja tylko działam w tej branży jako sprzedawca, magazynier i montażysta. Kontrolę robią mi klienci.

Tomasz Antkowiak
12-08-2013, 20:34
No tak... lepszego kontrolera jakosci niz klient trudno znalezc... ;)