PDA

Zobacz pełną wersję : nie wiem co wybrać?



rafi23
21-12-2010, 12:49
Kupiłem dom do remontu i na początku mam problem. Zakładam ogrzewanie i nie wiem co jest lepsze grawitacją czy wymuszone?

kamykkamyk2
21-12-2010, 13:05
Wymuszone

rafi23
21-12-2010, 13:15
Słyszałem że z ogrzewaniem wymuszonym jest problem gdy braknie prądu

robdk
21-12-2010, 13:27
Na początek to jaki dom, jakie ocieplenie i jak sprawna wentylacja grawitacyjna.
Następnie co ma być elementem grzewczym a wiąże się z tym na jakich parametrach będzie pracować.
Grawitacyjnie to minimum 60 stC zasilanie więc raczej ostre grzanie więc kotły nowoczesne będą miały problem ze stałopalnością.
Jeśli chcesz mieć ogrzewanie sterowalne to trzeba wymuszone. Oczywiście troszkę prądy trzeba, ale zawsze można zastosować UPS na czas zaniku prądu.

kamykkamyk2
21-12-2010, 13:30
Słyszałem że z ogrzewaniem wymuszonym jest problem gdy braknie prądu

Ale tak szczerze, to teraz prawie wszystko jest na prąd. Kilka godzin bez ogrzewania się wytrzyma, gdy nie ma prądu.

niktspecjalny
21-12-2010, 14:23
Ale tak szczerze, to teraz prawie wszystko jest na prąd. Kilka godzin bez ogrzewania się wytrzyma, gdy nie ma prądu.

Czy aby na pewno???

kamykkamyk2
21-12-2010, 16:36
Czy aby na pewno???

A co może nie, bez elektryczności nie da się żyć (lodówka, pralka, TV, pompa wodna itp. ), a kilka godzin bez ogrzewania można, a najlepiej mieć jeszcze alternatywne źródło ogrzewania (np. kominek) i jest git.

niktspecjalny
22-12-2010, 07:31
A co może nie, bez elektryczności nie da się żyć (lodówka, pralka, TV, pompa wodna itp. ), a kilka godzin bez ogrzewania można, a najlepiej mieć jeszcze alternatywne źródło ogrzewania (np. kominek) i jest git.

Kiedyś żyli i jakoś tam im leciało.Czy wiesz ,że w naszej Polsce są jeszcze miejsca gdzie energia elektryczna nie doszła.

adam_mk
22-12-2010, 07:53
Budujecie takie domy, które nie są w stanie funkcjonować BEZ wsparcia energią z zewnątrz...
Olano kompletnie wszelkie mechanizmy (Fakt! Powolne) działające samoczynnie na rzecz tych wymuszanych.
To teraz wyjścia już nie macie!
Płakać, płacić i modlić się, żeby prądu nie brakło!

Adam M.

niktspecjalny
22-12-2010, 08:21
Z tematu topiku wyraźnie wynika ,że autor kupił dom do remontu a nie wybudował go sam, więc ma trochę związane ręce.Choć nie to mnie zastanawia bo w końcu poradzi sobie.Zastanawia mnie tylko o jakich mechanizmach mówi adam_mk.

kamykkamyk2
22-12-2010, 08:25
Kiedyś żyli i jakoś tam im leciało.Czy wiesz ,że w naszej Polsce są jeszcze miejsca gdzie energia elektryczna nie doszła.

Poważnie ??? Nie mogę w to uwierzyć. Jakoś nie wyobrażam sobie życia bez lodówki czy pralki, zmiękczacza do wody. Z innych dóbr na upartego można by zrezygnować.

niktspecjalny
22-12-2010, 08:36
Poważnie ??? Nie mogę w to uwierzyć. Jakoś nie wyobrażam sobie życia bez lodówki czy pralki, zmiękczacza do wody. Z innych dóbr na upartego można by zrezygnować.

A czy uwierzysz ,że stoją i straszą pustostany właśnie dlatego ,że nijak nie można doprowadzić en.el.,że ludziska pokupowali działki a teraz mają na nich barakowozy i świeczki bo ZE ma gdzieś poprowadzenie prądu z przyczyn nie wytłumaczalnych?

kamykkamyk2
22-12-2010, 08:49
To tylko im współczuć mogę.....

adam_mk
22-12-2010, 08:54
"Zastanawia mnie tylko o jakich mechanizmach mówi adam_mk. "

Służę uprzejmie....

O akumulacyjności, masywności budynku....
(chroniła przed przegrzaniem i przechłodzeniem wnętrz pomimo cyklicznych zmian temperatury toczenia. Raz jest zbyt ciepło, a raz zbyt chłodno. Masywna buda to UŚREDNIA. W piecach palono też tylko wtedy, gdy się nie śpi. Od czasu do czasu...)

O dbaniu o średnią wilgotność budynku.
(Chroniła przed pożarem i zapewniała odpowiedni mikroklimat).

O właściwym POSADOWIENIU budynku.
(Rozwiązywało to WIĘKSZOŚĆ problemów, które dziś są nagminne)

I o podobnych...
(piwniczka, lodownia, spiżarnia...)

Adam M.

niktspecjalny
22-12-2010, 11:58
Adamie.....autor topiku już ma kurna domek.Co ma facet teraz zrobić by sprostać tym wywodom ,które tu podajesz na tacy?