PDA

Zobacz pełną wersję : Modernistyczna parterówka-problem z OZC



pietiak30
21-12-2010, 19:08
Witam wszystkich forumowiczów.Nabyłem jakis czas temu budynek z tzw dyli z betonu komórkowego zbrojonego 36cm grubosc ,strop jest z płyty żerańskiej 24cm.Powierzchnia po podłodze to 128m2.Ścian wewnetrznych nosnych nie ma,więc aranżacja dowolna.Mam pytanie,czy ktos mógłby mi w przybliżeniu podac ile mniej wiecej będzie zjadał energii ten mój domek.Chcę go solidnie docieplić tzn fundamenty,ściana styr 12cm,na posadzkę 30cm styro,na dach 20cm styro(stropodach pełny),wewnątrz mam równiez trochę miejsca nad sufitami podwieszanymi,więc ze 30cm wełny też mam zamiar włożyć.Robię takie docieplenie,gdyż będę miał butlę naziemną na propan,raczej nie będzie gazu z sieci ,nie mam czasu i miejsca na tradycyjne kotłowenie,nie chcę solarów itd,będzie rekraacyjnie kominek do 12kw.Dodam,że powierzchnia użytkowa to 102m2,reszta to będzie garaż 26m2 wydzielony w środku,ściana 24bk oraz 10-12 cm styro.Dach płaski,bez udziwn9en ,okien nie zamierzam mieś pasywnych,mozliwe,że w cenie dostanę 3szybowe,profil aluplast.Czy ktoś może w przybliżeniu podac mi ilu litrowy dom wyjdzie?Nie zamierzam miec również reku i pompy ciepła.2osoby plus dziecko.Pozdrawiam.P.S.Dodam,że 100procent podłogówka,piec 2 funkcyjny,może będzie kondensat,ale na razie znajomy twierdzi,że szkoda kasy,bo wg niego buda i tak będzie stosunowo ciepła.kubatura licząc od posadzki do stropu wliczając sufit podwieszany wraz z wełną 310m3 ,nie wliczam garazu,który bedzie tylko dogrzewany .

orko
22-12-2010, 10:02
Kup nagrzewnicę elektryczną i ogrzewaj dom po ustaleniu temperatury np. przez 1 tydzień notując zużycie i różnice temperatur wewnętrzna-zewnętrzna. Dostaniesz wówczas najlepsze oszacowanie ile energii pożera twój domek.

pietiak30
22-12-2010, 11:44
to rozwiązanie raczej nie wchodzi w grę,chciałbym poznać opinie na temat prawdopodobnego zużycia energii,gdyż mam miesiąc na to,żeby jeszcze zmienic system ogrzewania na inny-chodzi o zmiany w projekcie(nie mam podanego zapotrzebowania na energie,gdyż projekt dotyczy adaptacji,a nie nowego budynku.Czytałem sporo na teamt zużycia propanu,rozbierznosci są bardzo duże,dlatego zdecydowałem się zrobic solidne docieplenie,zresztą ściany są 36cm beton komórkowy,więc to chyba już niezle izoluje.

KrzysztofLis2
22-12-2010, 16:44
Jeśli nabyłeś ten budynek, powinieneś dostać do niego świadectwo charakterystyki energetycznej, gdzie czarno na białym jest napisane, ile zużywa on energii do ogrzewania. Nie możesz zajrzeć do tego dokumentu?

78mysz
06-01-2011, 23:38
Jeśli nabyłeś ten budynek, powinieneś dostać do niego świadectwo charakterystyki energetycznej, gdzie czarno na białym jest napisane, ile zużywa on energii do ogrzewania. Nie możesz zajrzeć do tego dokumentu?

pytanie, czy nabył budynek czy budowę.Bo jesli to budowa, to nikt nie ma obowiązku robić swiadectwa jesli nie ma instalacji ogrzewania