PDA

Zobacz pełną wersję : Kotwy mocowanie do slupa z klinkieru?



PADI
09-03-2004, 08:09
Jak zamocowac kotwy mocująe dach nad tarasem na slupku wykonanym z cagły klinkierowej. Słupek ma grubosc cegły. NIe za bardzo chciałbym wylewac beton na gorze ( wzgledy estetyczne) Gdzie moge kupic jakies kotwy kołkowe i czy po nawierceniu i zamontowanie sruby takiej jak kolek ( rozpieranie) nie rozsadzi mi slupka i jaka to bedzie mialo wytrzymałosc ( duza powierzchnia dachu a silne wiatry)
Sorki, za moze glupie pytanie, ale chyba ktos cos wie.
POZDR>

bajzi
09-03-2004, 10:22
a ten słupek ci tak stoi "samotnie"? czy może jest w projekcie jakiś wieniec łączący ściany z tym słupkiem. jak jest to w porządku, jak nie ma, to masz problem (antycypuję), skoro na tym się trzyma kawałek dachu, a wymiary słupka 25x25cm. trochę to wiotkie ustrojstwo.

PADI
09-03-2004, 20:56

bajzi
10-03-2004, 12:05
nic nie zrozumiałam. to dezaprobata? czy paluszki ci się omskły na klawiaturze? :lol:

PADI
11-03-2004, 13:40
Omskly sie. Problemu nie mam bo te slupki sa dopiero na papierze. Tez wydaja mi sie takie malo solidne.Odpowiedniejsze bylyby o grubosci poltorej cegly i mocowanie kotwy tez byloby proste. Chyba tak zrobie.
W kazdym badz razie w projekcie mam na gr cegly . Taras 4,20 na 2.5.
Slupki te ( 2 na rogach) sa wolnostojace i polaczone z dachem drewniana belka . belki te z jednej strony opieraja sie na wiencu stropowym a z drogiej wlasnie na tych slupkach. Konstrukcja zadaszenia tarasu oparta jest na tych belkach i jest czescia dachu glownego.
Nie wiem czy zrozumiale to przedstawilem.
POZDR> i Dzieki za zainteresowanie.