PDA

Zobacz pełną wersję : zakup okien z roletami na co zwrocic uwage?



michalz2x
26-12-2010, 08:57
Witam. Prosze o porade w wyborze okien. Rozwazamy rozwiazanie wraz z roletami. Budowa od stanu zerowego planujemy rozpoczac na wiosne a wiec mamy mozliwosc regulacji na wysokosc otworow okiennych. Na co zwrocic uwage podczas murowania oraz jakie okna nalezy wybrac aby cenowo i jakosciowo byly optymalne. Jakie jest Wasze zdanie na temat szprosow wewnetrznych i konstrukcyjnych?

Pozdr,Michal

blokno
26-12-2010, 14:53
Witam. Prosze o porade w wyborze okien. Rozwazamy rozwiazanie wraz z roletami. Budowa od stanu zerowego planujemy rozpoczac na wiosne a wiec mamy mozliwosc regulacji na wysokosc otworow okiennych. Na co zwrocic uwage podczas murowania oraz jakie okna nalezy wybrac aby cenowo i jakosciowo byly optymalne. Jakie jest Wasze zdanie na temat szprosow wewnetrznych i konstrukcyjnych?

Pozdr,Michal

Pewnie się narażę niektórym autorytetom na tym forum, ale z pełnym przekonaniem polecam zestaw okno IGLO + roleta z firmy Drutex (http://drutex.blokno.net/?month=12&year=2010) . Okna technologiczne bez zarzutu, parametry cieplne bardzo dobre, a cena rewelacyjna. Do tego robią sami rolety, więc cały komplet mielibyście z jednej ręki. Jedyna wada: nie mają dytrybutorów na jednakowo wysokim poziomie, więc na nich i na montażystów należy zwrócić uwagę - wybrac właściwego. Tak czy inaczej jak słyszę wybór optymalny, to od razu do głowy przychodzi mi Drutex... :yes:

lolek30
26-12-2010, 16:13
..a cena rewelacyjna... Tak czy inaczej jak słyszę wybór optymalny...

niezły dowcip, samo zestawienie tych słów i nazwy producenta przyprawia o dobry humor :) równie dobrze można by podstawić drugiego producenta na D.. :)


a do tematu : generalnie buduj tak żeby zastosować rolety okienne podtynkowe ze skrzynką montowaną do nadproża ale nadproze musisz tak zrobic żeby pod skrzynką można było przykleić styrodur przynajmniej 5cm. jak to ma byc zrobione to znajdziesz w wątku o roletach. Nie decyduj się na rolety montowane na ramę okna bo to kiepskie rozwiązanie i poz względem parametrów cieplnych i pod wzgledem problemów montażowych samego okna. Pamietaj, że najważniejsze zadanie spełnia samo okno a roleta to tylko dodatek.

szpros wewnątrz szybowy to dodatek ozdobny , jeśli Ci sie podoba i nie szczypiesz się z kasą to czemu nie , pewnie minimalnie pogarszają parametry cieplne samego pakietu szybowego ale w małym stopniu. Szpros konstrukcyjny ?? nie bardzo wiem co to , może zwykła poprzeczka czy słupek nie mam pojęcia..

czmirek
26-12-2010, 16:55
niezły dowcip, samo zestawienie tych słów i nazwy producenta przyprawia o dobry humor równie dobrze można by podstawić drugiego producenta na D..

czy mozesz napisac kilka uwag co do okien z Bytowa ? moze sam uzytkujesz i podzielisz sie swoimi uwagami ?

nie da sie ukryc ze bracia z Bytowa niezle namieszali swoim profilem na rynku i co niektorym firma pozostalo tylko plucie na Drutex

jareko
26-12-2010, 19:35
szpros konstrukcyjny to po prostu przewiązka taka jak w drzwiach balkonowych się zdarza
Szpros miedzyszybowy pogarsza właściwści termiczne szyby
Szpros naklejany - nie zmienia watrości K szyby chyba że wykonany jest jako szprost tzw. wiedeński czyli pod sprzosem są ramki dystansowe powodujące że szyba wygląda tak jakby składała się z małych szybek

fubek84
26-12-2010, 19:38
Spotkałem się już kilkakrotnie z oknami drutex, i moim zdaniem jest to średnia firma ale nie ma się co czarować cena robi swoje.
Jeśli drutex to okna jednoskrzydłowe bez bajerów i będzie ok
Na jednej z budów był problem z oknem 2 skrzydłowym ze słupkiem ruchomym. Pan z drutexu powiedział że mam dodatkową podkładkę podłożyć i będzie ok. Mało profesjonalne rozwiązanie ale zadziałało, trochę mnie to zraziło ale za 2 miesiące widziałem okna na sklepieniach łukowych i nei miałem zastrzeżeń co do jakości.
Pozdrawiam

IVO333
26-12-2010, 21:26
Sam produkt czyli Iglo to niezły wybór w swojej klasie cenowej, czyli "w tej samej cenie można kupić dużo większe goowno". Trochę się tego naserwisowałem więc chyba wolno mi się wypowiadać. Blokno, zamiast od razu sugerować producenta podpowiedz pytającemu żeby najpierw poczytał o typach rolet, ich wadach i zaletach oraz ograniczeniach technologicznych. Jak sam napisałeś niewykluczone że trafi na sprzedawcę który sprzeda mu Beclevera np. 2065mm .
Swoją drogą jakiś "medialny" mocno się Drutex zrobił, wszędzie o nim słychać, wszyscy polecają i ciepło się wypowiadają. Ale dziwić się nie ma czemu, przez nowatorskie podejście wycisnąć z przeciętnego profilu parametry cieplne dużo lepszych i droższych konstrukcji zasługuje na to i warte jest podchwycenia przez niezależne portale.

Pozdrawiam

T12345T
26-12-2010, 22:18
szpros wewnątrz szybowy to dodatek ozdobny , jeśli Ci sie podoba i nie szczypiesz się z kasą to czemu nie , pewnie minimalnie pogarszają parametry cieplne samego pakietu szybowego ale w małym stopniu.

Co do "ozdobności" zgoda. Różne są ozdoby i gusty. Niech będzie. Co do minimalności pogarszania... to już chyba mniej zgody. "Doktory" z Rosenheim zalecają, aby współczynnik przenikania ciepła dla okna ze szprosem wewnątrzszybowym liczyć zwiększając długość liniowego mostka cieplnego na styku szyby z ramą o ilość metrów bieżących szprosa. Wnioski z tego dwa. Szpros jest konstrukcją aluminiową, więc wartość "Psi" dla szprosa należy przyjmować jak dla ramki aluminiowej, to raz, a dwa pakowanie go do szyb z "ciepłymi ramkami" byłoby chyba nieporozumieniem. Przyjmując założenie niemieckich doktorów (słuszne zresztą moim zdaniem) łatwo policzyć jak zmieni się Uw okna. Nie zrobiłem tego z wrodzonego nygustwa, ale te kilka metrów "Psi" więcej może być bardziej niż minimalnie (powiedzmy 0,05 W/m2K) szkodliwe. Jakby się kolegom chciało, to niech zapodadzą jak to wychodzi. Najwyżej odszczekam:-).