PDA

Zobacz pełną wersję : Skos, styropian - czy tak można?



mtsw466
26-12-2010, 23:38
Wiem że zaraz odezwą się głosy że to grozi gwałtownym spaleniem jak by co, ale zapytam.
Tak sobie kombinowałem bo mogę mieć tańsze styro czy jest to możliwe do wykonania:
- między krokwie tradycyjnie wełna (18 bo krokwie mam tez takie) źeby dolegała do krokwi
- na to na stelażu tradycyjnie prostopadle do krokwi styropian gr. 12 z tym że między każdy poziomy pas styro dałbym w celach wentylacyjnych pasek wełny szer. 5 - 10 cm.
- folia
- płyta
- ???

mtsw466
27-12-2010, 16:41
?

K160
27-12-2010, 17:06
Ale kombinacja .... jak masz tanie styro , to daj cały skos w styropianie , 15cm między krokwie i 2 lub 5 cm na mijankę ...np !

Ja tak mam ...i wprawdzie to moja pierwsza zima z tym ociepleniem , to podoba mi się ten system. Ociepla się łatwo i przyjemnie , nie wdycha tych cholernych włókien. Nie kupuj żadnej bajeranckiej pianki do klejenie styropianu po 27zł , bo w 100% ten sam efekt osiągasz zwykłą pianką poliuretanową za 11zł w hurtowni. Pianuj obficie i głęboko na pełną grubość styropianu. W moim odczuciu to się sprawdza w 100%. Wodą , którą wiatr wwiał przez szczelinę kalenicową spływa do okapu nie przeciekając do wnętrza. Jest totalne zero mostków termicznych, bo klejony styro nie zjedzie Ci na dół , nie skumuluje się w nim woda, nie potrzeba foli paroizolacyjnej.

Pozdrawiam

mtsw466
27-12-2010, 18:04
utwierdzam się:) K160 masz jakieś zdjęcia archiwalne? Jak mocowałeś profile? Czy ocieplałeś stryszek?

bladyy78
27-12-2010, 18:21
Nie baw się w styropiany, bo efektu takiego jak z wełny nie uzyskasz. Wełna raz że lepiej wypełni przestrzeń miedzy krokwiami. Nawet jak styropian uszczelnisz pianka, to to nie będzie szczelne tak jak wełna. Krokwie pracują i wysychają, po pewnym czasie mogą pojawić się szczeliny. Styropian pod wpływem temperatury może zanikać (dach się nagrzewa ). Decyzja należy do Ciebie dobrze się zastanów żebyś później nie żałował. Przelicz sobie ile zaoszczędzisz i pomyśl czy warto ryzykować.

face
27-12-2010, 21:46
Ale kombinacja .... jak masz tanie styro , to daj cały skos w styropianie , 15cm między krokwie i 2 lub 5 cm na mijankę ...np !

Ja tak mam ...i wprawdzie to moja pierwsza zima z tym ociepleniem , to podoba mi się ten system. Ociepla się łatwo i przyjemnie , nie wdycha tych cholernych włókien. Nie kupuj żadnej bajeranckiej pianki do klejenie styropianu po 27zł , bo w 100% ten sam efekt osiągasz zwykłą pianką poliuretanową za 11zł w hurtowni. Pianuj obficie i głęboko na pełną grubość styropianu. W moim odczuciu to się sprawdza w 100%. Wodą , którą wiatr wwiał przez szczelinę kalenicową spływa do okapu nie przeciekając do wnętrza. Jest totalne zero mostków termicznych, bo klejony styro nie zjedzie Ci na dół , nie skumuluje się w nim woda, nie potrzeba foli paroizolacyjnej.

Pozdrawiam

przez rok sie sprawdza a co np za 10 lat??

jesli wode ci sie wlewa to dla informacji styropian rowniez nasiaka wilgocia - a jesli sie wlewa to popraw dach
i ciekawe jak na to wszystko zareaguje drewno z wiezby

przy welnie rowniez mozna nie miec mostkow termicznych