PDA

Zobacz pełną wersję : Meble drewniane



Viktor84
27-12-2010, 12:23
Co sądzicie o meblach z naturalnego drewna? Używa ich ktoś z Was?
Pytam ponieważ rozważam zakup takich mebli do swojego nowego mieszkania.
Przejrzałem kilkanaście sklepów internetowych które maja w swojej ofercie takie meble i szczerze mówiąc sądziłem że one są droższe.

anagat
27-12-2010, 12:52
Hmm jeszcze mają być droższe? No chyba ,że na meble sosnowe patrzyłeś.. Komoda z dębu kosztuje ok 3 tyś, witryna z dębu podobnie, stół więcej.. więc za 3 mebelki do salonu płacisz minimalnie 10 tyś. To jest tanio rozumiem?
A co do pytania,czy ktoś te meble używa. No skoro jest produkcja, znaczy się ,że musi być popyt i ktoś używa, nie?

Nie wiem czemu w Irlandii meble dębowe są tańsze niż w Polsce, czemu????
A poza tym meble z dobrego drewna są piękne, więc jak kupisz, to zaprezentuj:)
Pozdrawiam.

Viktor84
28-12-2010, 10:57
Myślałem o takim zestawie:
http://www.esmebel.com/_img/marco2/marco2FamilyBig.jpg
Wybrałem meble sosnowe ponieważ podobają mi się jasne kolory, a sosna dodatkowo ma ładną strukturę drewna.

Aleksandryta
28-12-2010, 11:05
Bardzo ładny zestaw mebli. Cóż, teraz są jasne, ale sosna bardzo szybko ciemnieje, wię za parę miesięcy będziesz miał meble w odcieniu pomarańczy. Ponadto jak wydaje się, meble nie są pomalowane jakimkolwiek lakierem, więc będą kłopoty z utrzymaniem ich w czystości. Spytaj się firmy, czy meble te mają lakier matowy bezbarwny. No to teraz wiesz dlaczego akurat te meble są tanie (sosna ---> miękkie drewno plus brak lakieru ochronnego). Takie meble wykonane z dębu kosztowałyby 3 razy drożej. Z tym, że jak wskazałam wyżej meble są ładne.
Poza tym sosna kojarzy się z okresem komuny, gdzie jedynymi dostępnymi meblami były właśnie meble sosnowe produkowane przez meblarskie firmy rzemieśnicze.

Aga-Białystok
28-12-2010, 17:18
Reklama dźwignią handlu....

cieszynianka
29-12-2010, 00:36
Reklama dźwignią handlu....

Firma ruszyła do natarcia, bo to nie pierwszy link, do niej prowadzący na który dzisiaj wlazłam :yes:

Eluś
29-12-2010, 06:50
Ja mam w swoim domku meble drewniane i sosnowe i dębowe.Meble nowe nie z drugiej ręki. Ogólnie co się komu podoba. I tak meble dąb bardzo ciężkie.Mam nie lada kłopot jak chcę odsunąć by posprzątać.Prezentują się dobrze,mają trochę ciężką formę ale to sprawa gustu.Konserwuję pronto do drewna raz na jakiś czas .Kosztowały faktycznie sporo ale mają zaletę.Wiem,że ich nie zmienię przez najbliższe 20 lat.Były za drogie bym mogła to zrobić.Mebelki sosnowe mam w kuchni,jadalni i pokoju.Te w kuchni są barwione i zabezpieczone.W sklepie Pani namawiała mnie na dębowe 2 razy droższe .Nie zdecydowałam się.Nie żałuję .Ciągle słyszę o tym,że meble się zniszczą ale po 5 latach użytkowania nic takiego nie zauważyłam.Gotuję sporo i wcale nie chucham i nie dmucham. Ja nie mam już malutkich dzieci.Może chodzi o to że dzieciaki właśnie będą uderzać w szawki czym popadnie. Ogólnie z każdym rokiem robią się ładniejsze .W jadalni mam taką witrynę i tu również zamówiłam kolor.Takie mebelki już zabarwione są droższe jakieś 15 % ale warto na to się zdecydować.Kolor nie zmienił się przez 4 lata w ogóle. W pokoju mam tradycyjne mebelki sosnowe kolor naturalny i tu przyznaję rację,że z każdym rokiem ich barwa się zmienia.nie są takie jasne jak na początku i na pewno są mniej eleganckie,ale jeśli chodzi o sprzątanie i zniszczenie,to ze sprzątaniem nie mam najmniejszego problemu szmatka woda pronto,zaś śladów użytkowania zero. Powiem tak kiedyś miałam w kuchni stół i mocno się zniszczył mąż go odnowił i bez problemu go sprzedaliśmy.Więc meble drewniane mają swoją wartość.Jeśli miałabym komuś radzić,to jeśli zależy mu na jasnym odcieniu mebelków zabarwiłabym je fabrycznie na kolor. Jest chyba taka biała bejca.Polega to na tym,że słoje i rysunek drewna jest zachowany ale mebelek jest zabezpieczony.W przypadku mebli sosnowych to chyba konieczność.Chyba że wykonawca ma jakiś patent i gwarantuje takie zabezpieczenie,ale to są już chyba dużo droższe meble.Koleżanka kupowała sosnę do pokoju syna nastolatek od 2 lat nie zmieniły koloru.Dużo się naszukała i stwierdziła,że jeśli chodzi o meble sosnowe jakość do cena naprawdę warto polecić.

magos
29-12-2010, 08:34
Czemu nie można normalnie umieścić reklamy?Byłoby prostsze niż robienie ludzi w bambusa...
Co do mebli sosnowych- Panie reklamodawco-są bardzo nietrwałe, miękkie drewno, wiec nie wiem czy to taka atrakcyjna cena...

Elfir
29-12-2010, 14:05
wolałabym zwykły twardy MDF w dobrym, szlachetnym fornirze niż sosnę

anagat
04-01-2011, 00:30
wolałabym zwykły twardy MDF w dobrym, szlachetnym fornirze niż sosnę

Zgadzam się...:) Wystarczy pójść do Ikea i porównać wygląd stołu sosnowego (cały porysowany) z bukowym.. Nie warto w sosnę inwestować, chyba, że ktoś lubi sam meble odnawiać.

maminka
18-10-2013, 21:26
a ja np mam meble sosnowe i jestem zadowolona. dokładnie jest to łóżko dziecka. kupiłam [moderowano] nie wiem, może to dobry producent, ale nic się z nimi nie dzieje. chciałam kupić dziecku porządne łóżko, tak? nie stać mnie na dąb, a to , które kupiłam jest estetyczne i sprawdza się. więc nie najeżdżajcie na zwolenników sosny. sosna jest ok!

kikkoman
05-03-2015, 15:07
Moja teściowa ma stół dębowy, po czym zarówno szwagier jak i szwagierka taki stół sobie załatwili. (wszyscy z tej samej firmy). Szwagier też krzesła ma. [moderowano - reklama w odkopanym wątku].

Jakość jest nieporównywalna. Teściowa patrzyła z niedowierzaniem, że garnek prosto z palnika położony na blacie nie robi żadnych śladów. Estetyka też piękna, chociaż wzory proste, przystępne dla każdego.

Ktoś tam wyżej narzekał na cenę… ale z drugiej strony jest to cena połączona z jakością. Sam fakt tego, że niektórzy z nas w domach jeszcze mają*stare drewniane krzesła po przodkach o tym świadczy. Nasze dzieci krzeseł z Ikei nie odziedziczą na pewno ;)

kikkoman
31-03-2015, 20:29
No jasne i pewnie się za ten stół wykosztowali jak za zboże. Ja tam jestem zdania, że stół z metalu albo z metalu z akrylem to znacznie lepsza (tańsza!) i wytrzymalsza opcja.

Wydaje mi się, że wytrzymałości większej od takiego drewna nikt nie potrzebuje, choć pewnie metal się nie pali ;-) No ale fakt, to nie są*meble dostępne dla każdego.

kamilakama
28-04-2015, 10:56
Uważam, że meble drewniane są ładniejsze niż inne, nadają wnętrzu charakter i dają wrażenie przytulności

mother_nature
28-04-2015, 11:27
Większość mebli u mnie w domu jest drewniana, bo wg mnie takie meble są ładniejsze, mają jednak też i swoje wady, których należy być świadomym.
Antyki - mogą skrzypieć, trzeba uważać przy czyszczeniu i użytkowaniu (np. żeby nie zniszczyć politury), w małych pomieszczeniach mogą sprawiać przytłaczające wrażenie.
Nowe meble - mogą odkształcać się pod wpływem wysokich temperatur, wilgotności powietrza, przeszkadzać może intensywny zapach (meble z drzew iglastych). Szpecące są niezabarwione elementy ukazujące się podczas wysychania drewna, jeśli do produkcji mebli nie zostało odpowiednio przygotowane.
Takie są moje obserwacje :)
Meble drewniane mam wszędzie poza kuchnią, ale to tylko dlatego, że nie było mnie stać.

kminek
29-04-2015, 09:25
przeszkadzać może intensywny zapach (meble z drzew iglastych).
Ja to bym był wręcz zadowolony gdyby moje meble nadal pachniały "lasem"... ;)

roki1980
19-05-2015, 08:17
Witam

Przymierzam się do zakupu mebli drewnianych. Chcę kupić meble polskie, znalazłem kilku producentów ale zdecyduje się chyba na meble Matkowski. Czy ma może ktoś meble tego producenta? (Meble Matkowski) lub poleca jakieś inne?

Zenon_tu_jest
24-05-2015, 11:51
Co myślicie aby zastosować w domu białe meble?

TuTomko
26-05-2015, 15:14
Białe meble są okey, ale do odpowiedniej aranżacji;) i trzeba lubić sprzątanie, bo wszystko na nich widać;) do kuchni jak dla mnie na pewno odpadają, widać wszelkie plamy, a o te w kuchni nie trudno.

inga_p
26-05-2015, 22:25
mam sosnowe regały w pokoju dziecka. Obecnie zastanawiam sie nad zmioaną ich koloru ale w surowym kolorze (jasnym) dobrze sie prezentują. Nie jest to trwałość mebli dębowych ale jako regały sa wystarczające.

mother_nature
27-05-2015, 07:31
Co myślicie aby zastosować w domu białe meble?

W jednym pokoju mam ale nie stricte białe lecz waniliowe - sama malowałam. Planuję kuchnię zrobić też w waniliowych.
Pooglądaj w necie aranżacje z białymi meblami i wtedy zadecydujesz :)

A pisanie, że wszystko na białych meblach widać jest jak składanie hołdu brudowi - powstanie plama, to trzeba ją zetrzeć, a nie maskować kolorem. Tym bardziej w kuchni wypada zachować higienę :p
Nie zauważyłam, żeby moje waniliowe meble brudziły się bardziej niż dębowe a mam w domu kilka zwierząt i męża ;)

aldona79
29-05-2015, 10:20
Ja bym się na sosnowe meble chyba nie pokusiła, z tego co wiem to sosna z wiekiem ciemnieje od słońca więc nie wiem czy to do końca dobry pomysł... no chyba że zaciągnie się je jakąś bejcą.

hanias78
08-06-2015, 15:01
Meble dębowe, solidne i wytrzymałe. i to nie tylko w użytkowaniu, ale również na takie wyglądają. Mam i polecam:)

morelka1989
08-06-2015, 15:07
Mi się bardzo podoba biel i małymi krokami wprowadzam ją do domu - na poczatek poszły szafki na buty i komoda w przedpokoju. Widać kurz, jak wszędzie indziej, widać zacieki (ale w przedpokoju ich nie ma aż tak dużo), jednak klimat jakie tworzą takie vintage rzeczy jest super. Nie ma co rezygnować z fajnych wnętrz, by zaoszczędzić 3 minuty sprzątania. :)

Redakcja
07-08-2015, 13:54
Zapraszamy do obejrzenia filmu, na którym śledzimy budowę meble z palet. Zobaczcie, jak pięknie wyszły takie proste i tanie meble na taras, balkon, do ogrodu.


1359

Zobacz inne filmy z życia i poradnikowe murator.tv - to Telewizja Budowlana dla Was (http://tv.muratordom.pl/)

Semafori
03-09-2015, 10:36
Też jestem zdecydowanym zwolennikiem mebli drewnianych. Są po prostu solidniejsze, a mnie nie interesuje wymienianie szafy co trzy lata, bo wszystkie zawiasy latają. Jeśli zatem planuję jakiś meblowy zakup, tylko drewno (np. Edar).

Edar akurat moim zdaniem ma fatalne meble... drogie i słabe jakosciowo. Stół od nich chybotał mi się przez złe zamontowanie nogi, a nie chcieli przyjąć reklamacji, twierdząc, ze to wina złego użytkowania. Nie wiem, jak można źle użytkować stół, jedząc na nim obiad....

IgorNowak
28-12-2015, 08:50
Ciężko dzisiaj o dobre meble. Te z litego drewna kosztują bardzo dużo kasy, ale warto wydać na coś porządnego.

Ljane
20-09-2016, 22:42
Polska firma [reklama] robi porządne, lite meble, blaty i parapety. Meble są solidne, dobrze wykończone, z dobrych gatunków drewna (m.in. dąb, buk, jesion). Mamy od nich blat kuchenny i stół plus krzesła i sprawują się świetnie.

przemo1
09-07-2018, 18:59
Szukałem łóżka drewnianego które by pasowało do mojego wnętrza. Szukając w forecie ... znalazłem łożko drewniane .... Jest ono dla mnie wygodne i nie trzeszczy jestem zadowolony z wyboru.
Pochwal się fotką - chętnie zobaczymy jak wygląda.