PDA

Zobacz pełną wersję : kto poleci dobra ekipe od dachow?



minuszka
28-12-2010, 09:40
Kochani, potrzebuje poleconej, porzadnej ekipy od ocieplania, generalnie ogolnie specy od dachow.Musze niestety zdjac blache z dachu, i poprawic ocieplenie, bo jest totalnie zrabane i tej zimy powychodzily niezle "chocki klocki".Wiem ze inwestycja jest spora, ale jak to poprawie, to wiem ze i potem koszty ogrzewania beda mniejsze. Trzeba to zrobic niestety od zewnatrz,poniewaz pomieszczenia sa wykonczone na tip-top, niestety nie ma strychu. Musza byc fachowcy, zeby nie poniszczyli mi plyt gipso-kartonowych i generalnie poddasza.Z tego co sie zdazylam zorientowac, blache trzeba zdejmowac etapami (nawet z tego wzgledu zeby nie doprowadzic do zalania budynku-warunki atmosferyczne itd).Mysle zeby zacza to robic na wiosne lub wczesnym latem, wtedy kiedy pogoda jest w miare ustabilizowana.Bardzo Was prosze, w tych watkach wypowiadaja sie rowniez fachowcy, kto moze mi w tej sprawie pomoc.Dom jest w okolicach Raszyna k.Warszawy.
Pozdrawiam

tfor
28-12-2010, 11:22
wysłałem Ci na PW. Ale musisz sobie wczesniej wyczyścić pocztę, bo masz pełną i moja wisi w powietrzu.

minuszka
08-06-2011, 09:43
Witam, wlasnie dzisiaj byla ekipa od dachow, odkryli polac blachodachowki i okazalo sie, jest za ciasno porobione ocieplenie (nie ma wentylacji pomiedzy folia a welna) i mowia ze to stad moze zaciekac na scianie i ewentualnie sciekac po plycie g/k.Ponoc jedyna mozliwoscia usuniecia tej usterki jest demontaz łat i kontrłat i robienie od nowa ocieplenia, ale to jest okropny koszt rzedu 20 tys zl.A moze ktos z Was fachowcow jest innego zdania??

Andrzej Wilhelmi
08-06-2011, 20:16
Jak można mieć inne zdanie skoro byli i zrobili odkrywkę. Tak się właśnie kończy stosowanie folii i wpychanie wełny! Najprawdopodobniej folia została przepchnięta. Koszt oczywiście będzie duży ale można to zrobić unikając większego ryzyka czyli zalania. Folia i tak jest stracona więc zdemontowałbym pokrycie i łaty, nadbił kontrłaty. Można by się zastanowić czy nie dołożyć wełny (odpowiednia grubość konrłat). Nowa folia łaty i pokrycie. Stosując taką technologię remont można wykonać w dowolnym czasie. Pozdrawiam.

minuszka
08-06-2011, 22:16
No tak, tyle tylko ze mieli to robic fachowcy.Ja nim nie jestem, wiec dlatego zadaje pytania.Powinna byc jeszcze po folii (przed blachodachowka) delatacja no ale jej nie ma i ponoc dlatego skrapla sie po plycie.A jak to zrobic unikajac wiekszego ryzyka?Jesli chce zeby to zrobic od zewnatrz, zdejmujac blachodachowke, bo nie chce robic sobnie "sajgonu" na gorze, ktora zreszta zostala wykonczona na tip-top 2 lata temu.Najgorzej boje sie tego, ze jak beda demontowac laty, kontrlaty i cale ocieplenie, to wszystko potem pojdzie ok 2-3 cm w gore (bo chce jednak jeszcze zrobic deskowanie, zastanawiam sie nad plyta osb)wiec rusza mi okna dachowe.Czy moze jest inne wyjscie?Panie Andrzeju, czy moglby Pan ocenic ten koszt wg. Pana taryfy.Dostal Pan ode mnie skan dachu.Dla przypomnienia podam, ze dach ma 7 x 12,60.Z wyliczen ekipy ktora dzisiaj byla wyszlo, ze potrzeba desek na 220 m kw,tylez papy.Łat 700 mb, kontrlat 250 mb i 2000 szt, wkretow.Dziekuje serdecznie i pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
10-06-2011, 21:39
Chyba trochę przypakowali. A kto kupuje materiały? Poradziłem jak należałoby zrobić minimalizując ryzyko. Nie ma potrzeby ruszać kontrłat, folii i izolacji cieplnej. Raczej nie przetrzymuję materiałów jak nie jestem wykonawcą. Proszę o ponowne przesłanie rzutu dachu. Pozdrawiam.

minuszka
11-06-2011, 20:03
Wyslalam rzut dachu na pw.Pozdrawiam

minuszka
10-07-2011, 17:39
Panie Andrzeju, wyslalam jakis czas temu na Panski e-mail poprawiony rzut dachu.Doszlo?