PDA

Zobacz pełną wersję : Napęd bramowy Nice PP7024 - klucz trójkątny



Ryniu123
28-12-2010, 10:33
Witam. Posiadam napęd bramy dwuskrzydłowej firmy Nice. Do wysprzęglania (w przypadku braku prądu) w komplecie znajduje się klucz trójkątny. Niestety jest on z tworzywa sztucznego i przy większym oporze łatwo się łamie. Czy istnieje jakiś zamiennik metalowy, czy po prostu trzeba go dorobić.

makol
28-12-2010, 15:47
Nie mam napędu Nice, wiec nie wiem jak wygląda ten klucz, ale skoro nikt Ci nie odpowiada to ja mam sugestię. Na klucze trójkątne i czworokątne zamykane są różne szafki energetyczne, gazowe itp. Spróbuj może popytać w jakimś sklepie dla instalatorów elektryków.

Ryniu123
31-12-2010, 17:56
Niestety on jest za duży. Gdzieś około 1-2mm

pawelo_pl
02-01-2011, 07:39
Otwórz klapkę i pozostaw nie zamkniętą ( nic się nie dzieje ) w przypadku potrzeby zluzowania sprzęgła wystarczy że otworzysz tylko klapkę . A pomysł z plastykowym kluczem zwłaszcza w zimie jest chory. Widziałem u sąsiada napęd Nice już z metalowym kluczykiem .

crab
02-01-2011, 08:44
Zdaje się, że kolega pomylił napęd przesuwany ze skrzydłowym. To w przesuwnych NICE jest taka klapka, po której odciągnięciu zwalnia się bramę. W rozwieralnych pod zaślepką masz miejsce na kluczyk.

Może w przypadku częstych braków zasilania lepiej podłączyć UPS albo firmowy akumulatorek (tylko nie wiem czy do tego modelu jest oferowany).

Jrek.Z
04-02-2011, 14:05
Do automatu POP (PP7024) jak najbardziej można dołożyć akumulator ale to nie jest rozwiązanie.
Automat powinien bez problemu wysprzęglać i kluczyk powinien ulec uszkodzeniu.
Być może jest coś nie tak z autoatem lub pechowy kluczyk.