PDA

Zobacz pełną wersję : jak zabudować wnęke nad szafą



millusiowo
28-12-2010, 14:58
witam,
to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość :)
po ostatnim remoncie przedpokoju została nam wnęka nad szafą - szafa gotowa, kupiona z faktu że zabudowa całej wnęki od podstaw byłaby o wiele droższa.

Wymiary wnęki:
18/156/80 (wys/szer/głeb)

dodam że lewa ścianka - postawiona z płyt G/K, prawa ściana betonowa.
sufit podwieszany - płyty G/K

Widziałabym np. zrobić wnęke z przesuwanymi drzwiczkami - tak jak w szafie :) ?
Jakies pomysły? jakich użyć materiałów, i jak to wykonać ?:>

ANSE72
28-12-2010, 15:29
kolego można to wykonać na kilka sposobów podam przykład
proponuję zrobienie szuflad pod szafą bedzie to bardziej estettyczne i praktyczne - wykonać to mozesz na zamontowaniu nóżek Bf 150 lub Hettich wymiar wedle potrzeby do tego są specjalne łapki na których mocujesz prowadnice szuflady

opcja jeżeli zastossujesz drzwi przesuwne bedzie to zbyt mała przestrzeń między podanym wymiarem > samo wykonanei nie jest problemem systemy laguna sevroll bimak aluprofil i inne

perm
29-12-2010, 11:16
Tak jak Anse pisze, najbardziej praktyczne będzie podniesienie szafy i zrobienie pod nią szuflady. Jeżeli chcesz miec po prostu pawlacz na "coś" to robienie drzwiczek przesuwanych mija się z celem. Za mało tam miejsca by warto sie w to bawić. Jak już to kup płytę o wymiarach otworu, przyklej do tego lustro i zamocuj na jakieś magnesy plus podparcie pod spodem. Wsadź to cos i zapomnij :).

millusiowo
30-12-2010, 10:32
mmm
dzięki za pomysł z tym podniesieniem szafy, o tym moja głowa nie pomyślała
jednak takie szuflady są bardziej praktyczne, kto tam będzie sięgał nad szafę po jakiś drobiazg :no:
dzięki

ANSE72
30-12-2010, 19:47
w r5azie problemów napisz na gg pomogę rozwiazac jak wykonać szufladę i ja zamocować 6378403