PDA

Zobacz pełną wersję : prawo do przejazdu a prawo do zatrzymywania sie



Magus
28-12-2010, 19:11
No i stalo sie, mialem dzis trudna rozmowe z synem sasiadki. Rzecz poszla o droge.

Do mojej dzialki jest dojazd przez inna, na ktorej jest droga. Mam oczywiscie w akcie notarialnym prawo przechodu, przejazdu, przegonu bydla itd. przez obszar tej dzialki,
Ten mlody czlowiek jednak uwaza, ze prawo do kozystania z drogi (vide akt notarialny) nie daje mi prawa zatrzymania na niej mojego samochodu. Dodam, ze droga jest na tyle szeroka, ze bez problemu moga sie tam wyminac samochody osobowe (nawet zima). Droga prowadzi tylko na moja dzialke i do domu sasiadow.

Kto ma racje? Mam prawo zatrzymac samochod na tej drodze (nie blokujac przejazdu), czy tez nie?

KrzysztofLis2
28-12-2010, 20:46
Prawo przejazdu to prawo przejazdu, a nie prawo do parkowania.

Magus
28-12-2010, 21:19
Nie mowie o parkowaniu (czy postoju), a zatrzymaniu sie na czas kilku minut.
Wiem, ze bez osobnego pozwolenia wlasciciela gruntu/drogi - nie moge tam parkowac.

Waldek78
29-12-2010, 06:12
kilka minut to już postój czy tez parkowanie

kamykkamyk2
29-12-2010, 08:01
Mi też się wydaje, że prawo przejazdu, to prawo przejazdu, a nie postoju. Poza tym najważniejsze czy w razie jakiegoś zagrożenia bez problemu przejadą służby ratunkowe np. straż pożarna?

Magus
29-12-2010, 08:24
Dzieki wszystkim za odpowiedzi, mysle, ze juz mam jasnosc w temacie.

Na szczescie dla mnie mam umowe z wlascicielem i jego pozwolenie na pelne kozystanie z drogi - w tym na zatrzymywanie sie.

Swoja droga szkoda, ze notariusz nie zwrocila uwagi na faktyczny zakres sluzebnosci. Bez problemy mialbym wtedy wpis o mozliwosci zatrzymywania sie i postoju ...ehhh...