PDA

Zobacz pełną wersję : Działka z drogą dojazdową o długości 50 m.



so**l
29-12-2010, 09:19
Witam.
Posiadam działkę o wymiarach : szerokość 20 m, długość 50. Dojazdem jest wąska działka budowlana o wymiarach o wymiarach : 9,5 m szerokości i 50 długości, która jest również moją własnością. Całość to niecałe 1500 m. Media są oddalone o 50m od miejsca w którym można wybudować dom. Dodatkowo jest problem z projektem, ponieważ wjazd na działkę jest od strony południowej i zależy nam aby salon był z przodu. Długo szukamy odpowiedniego projektu i coraz bardziej skłaniamy się ku temu aby kupic projekt indywidualny.
Moje pytanie - warto budowac się na takiej działce czy lepiej spróbować ją sprzedać i kupić inną? Oczywiście zdaję sobie sprawę,że jest to nietypowa działka, więc nie sprzedam jej w super cenie i albo będę musiała dołożyć trochę gotówki do nowej działki, albo wystarczy mi ze sprzedaży na zakup drugiej, ale sporo mniejszej działki.
Okolica jest bardzo ładna i chciałabym tam mieszkać, ale nie wiem czy taki dojazd do domu jest opłacalny. Czy ktoś z Was ma podobną działkę?
Ile może kosztować podłączenie mediów? Czy można jakoś fajnie zagospodarować ten kawałek terenu o wymiarach 9.5 na 50 ,czy traktować go tylko jako dojazd do domu?
Zrobienie podjazdu do domu też będzie sporym wydatkiem.
Pakować się w to?
Budowę domu planujemy za około 2 lata, więc mamy czas.
Mam nadzieję,że nie namieszałam za bardzo :)

KrzysztofLis2
29-12-2010, 19:09
Myślę, że na drogę wystarczy Ci spokojnie połowa szerokości, możesz sobie resztę obsadzić drzewami i zrobić dojazd jak to się kiedyś do dworów robiło, aleję kasztanową czy coś w ten deseń.

william.bonawentura
29-12-2010, 20:32
Ile może kosztować podłączenie mediów? Czy można jakoś fajnie zagospodarować ten kawałek terenu o wymiarach 9.5 na 50 ,czy traktować go tylko jako dojazd do domu?

Wbrew pozorom media 10m i 50m nie są w relacji cenowej 1:5 tylko 10:9. Bo i tak operator koparki weźmie za godzinę roboty, nawiertka czy szafka elektryczna kosztuje tyle samo, geodeta skasuje identycznie, zaś koszt dodatkowych 40m rurki i kabla to góra 1000zł. Istotne jest zaś to jak będziesz tę drogę utwardzał i odśnieżał. Ja bym zrobił sobie alejkę topoli, kupił traktorek do odśnieżania i się budował ;).

so**l
30-12-2010, 18:44
Aleja kasztanowa, aleja z topoli -brzmi fajnie :) :) :)

Dzięki, myslałam,że taką działkę będziecie mi odradzać. Sama nie wiem czy dobrze robię , ale jakoś nie umiem się jej pozbyć. Przez to,ze jest oddalona o 50 metrów od głównej drogi , jest tam spokojnie, cicho i fajne widoki :)

zip20
13-01-2011, 21:53
do usunięcia

so**l
31-01-2011, 09:11
Jakie masz szerokość drogi? Jest tylko dojazd do domu czy coś więcej? U mnie po zrobieniu drogi zostanie kilka m szerokości do zagospodarowania.