PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z drzwiami balkonowymi.



krakow2000
29-12-2010, 14:39
Witam
W mieszkaniu mam okna plastikowe... mają z 8 lat i do tej pory nic im nie było :)... dzisiaj zauważyłem, że drzwi balkonowe od strony zawiasów nie dociskają się do ramy. Problem ten mam tylko po środku bo dół i góra przylega do ramy dobrze. Nie znam się na drzwiach takich więc nie wiem co zrobić... jak przyłożę rękę to czuje jak wlatuje zimne powietrze. Co mogę zrobić z tym fantem?? Może wystarczy jakąś śrubkę gdzieś dokręcić czy coś??
Z góry dzięki za info

Charlie
29-12-2010, 15:31
banana masz.
Taki urok plastiku w dużych mrozach :(
Do wymiany - polecam na drewno.

T12345T
29-12-2010, 18:44
Zaraz tam wymiana banana. Może wystarczy dołożyć zaczep? Albo docisk środkowy? W drewnie, to fakt, jak się wybanani, to do bani:-)

Pozdrawiam:-)

edde
29-12-2010, 18:55
właśnie, moje drzwi balkonowe mają te małe elementy (aż musiałem wyguglać sobie jak to się nazywa) jakimi są dociski zewnętrzne, chyba dwa na danym boku drzwi, jezeli one są i prawidłowo zamontowane to chyba drzwi nie maja prawa się zbananować czy wykrzywić, muszą być dociśniete
mówię o takim czymś: http://www.oknonet.com.pl/dociski-skrzydel-dociski-zewnetrzne-c-9_10.html

stary
29-12-2010, 19:38
banana masz.
Taki urok plastiku w dużych mrozach :(
Do wymiany - polecam na drewno.
Charlie , Twoje prowokacyjne teksty stają się coraz bardziej niesmaczne.
Poszukam w zbiorach to może znajdę zdjęcia 8- letnich drewnianych i tutaj wkleję... może zostało z niektórych coś więcej niż sama szyba i klamka.

Krakow2000
Nie wiem jakie masz okucia, ale najpierw zacznij od regulacji - wystarczy klucz imbusowy 4 mm do większości okien.
Na dolnym ( z boku ) i górnym zawiasie ( po otwarciu skrzydła na 90* ) wkręć tak, aby skrzydło "ściągnąć" na stronę zawiasową- mniej będzie wówczas zachodziło od strony klamki. Rzuć okiem na tą instrukcje regulacji - czwarta strona , w drugim i trzecim "kółku" - śruby poziome.
http://www.tis-kobior.pl/images/stories/poradyokna/roto_konserwacja.pdf
Jeżeli to nie pomoże to dociski zewnętrzne założyć- jeżeli ich nie ma .

Charlie
29-12-2010, 21:52
ale co Ci niesmacznym się staje ?
a na co ma wymienić - znowu na plastik ?
Długość życia skrzydła plastikowego w funkcji rozwier to max. 10 lat. Taka technologia, taki materiał itd..
Rozumiem, że produkujesz okna z 25 letnią gwarancją :)

T12345T
29-12-2010, 22:31
Rozumiem, że produkujesz okna z 25 letnią gwarancją :)

Charlie, ja rozumiem Twój pociąg do drewna, ale żeby pisać takie teksty? A Ty znasz kogoś kto daje na szyby lub okna drewniane 25 lat gwarancji? Jak nie znasz lub nikt nie daje, to widać te szklane i drewniane technologie nic lepsze od plastikowych:-(. I po co tak po próżnicy jęzor strzępić?

IVO333
29-12-2010, 22:56
W przypadku balkonu rozwiernego z dociskami zewnętrznymi musiało by być skrzydło wygięte o około 1 cm tak zeby dociski nie zazębiały się ze sobą. W realu praktycznie niemożliwe, w fantazjach drewnofilów niektórych jak najbardziej :-)
Pomijając takie ekstremum przyczyny nieszczelności strony zawiasowej mogą być dwie; za małe zachodzenie skrzydła na ościeżnicę (nieprawidłowo zamontowana rozciągnięta ościeżnica, źle wyszklone skrzydło, źle wyregulowane na zawiasach, zbyt blisko skrzydła przykręcone dociski na ościeżnicy odpychające skrzydło) a druga to nieprawidłowo umiejscowiony na skrzydle element docisku (zbyt blisko uszczelki) przez co docisk jest za słaby a tu regulacji nie ma.
Kumaty serwisant znajdzie przyczynę i ją usunie. Tyle w tym temacie chyba że faktycznie uważasz że jedyną metodą jest zmiana na okno z materiału biodegradowalnego.

Pozdrawiam

tribalrs
30-12-2010, 07:16
Bezsensowna dyskusja. Gwarancje producentów na plastik i drewno są z reguły takie same (5 lat). Róznica polega (moim zdaniem) na tym, że na plastiku zawsze można "przykombinować- zastosować cieńsze ścianki albo słabsze zbrojenie, a w drewnie jest to znacznie trudniejsze.

Wracając do sedna sprawy- przyczyn przewiewów może być kilka i jedną z nich (całkiem prawdopodobną) może być "banan". Zaproś więc do siebie kumatego serwisanta i niech zbada sprawę. Jeśli faktycznie będzie zorientowany, to jest szansa że Ci pomoże.

Charlie
30-12-2010, 11:00
nie rozumiem tych co bronią plastiku. To, że pracuje pod wpływem różnic temperatur to LOGICZNE szczególnie przy temperaturze -20 na zewnątrz w nocy i +20 wewnątrz obiektu.
Aby skompensować naprężenia należy użyć odpowiedniej klasy profila i odpowiednio grubego wzmocnienia.
Jeśli jednak dochodzi do wybuczenia profila czyli kolokwialnie bananowania tzn., że nie ma odpowiedniego wzmocnienia a profilowi brak odpowiedniej klasy.
Reasumując to konstrukcja nie została wyprodukowana odpowiednio do naszej strefy klimatycznej !

W mojej opinii to w Polsce nikt nie produkuje NA DZIEŃ DZISIEJSZY okien plastikowych zgodnie z programem produkcji narzuconym przez producentów profili plastikowych.

Natomiast w drewnie jest o wiele lepsza sytuacja.

Charlie
30-12-2010, 11:03
Bezsensowna dyskusja. Gwarancje producentów na plastik i drewno są z reguły takie same (5 lat). Róznica polega (moim zdaniem) na tym, że na plastiku zawsze można "przykombinować- zastosować cieńsze ścianki albo słabsze zbrojenie, a w drewnie jest to znacznie trudniejsze.

Wracając do sedna sprawy- przyczyn przewiewów może być kilka i jedną z nich (całkiem prawdopodobną) może być "banan". Zaproś więc do siebie kumatego serwisanta i niech zbada sprawę. Jeśli faktycznie będzie zorientowany, to jest szansa że Ci pomoże.

Kolego - banan to wada wynikająca z cienkiego wzmocnienia i niskiej klasy profila. Przez cały swój okres życia profil nie powinien banana postawić :)

tribalrs
30-12-2010, 11:49
Co znaczy okres życia? lat? 7? 10? 15?
Dość dziwny argument, że coś się nie powinno wydarzyć, a jednak ciągle się "trafia".

Charlie
30-12-2010, 22:26
jak przeczytasz ze zrozumieniem to co napisałeś to dziwić się nie będziesz.
Plastik jest dla biednych i naiwnych !

grave
31-12-2010, 10:40
wydaje mi się, żę mam podobny problem z drzwiami balkonowymi ale drewnianymi... chyba się zbananiły! czy można żądać ich wymiany w ramach gwarancji, rękojmi z uwagi na ten fakt??

T12345T
31-12-2010, 11:14
Plastik jest dla biednych i naiwnych !

Cóż za arogancja!!! To przykre zakończenie starego roku.:-(:-(:-(

bwojtek
31-12-2010, 13:04
Plastik jest dla biednych i naiwnych !
Ani to prawdziwe stwierdzenie, ani śmieszne... Gdyby to jakiś dzieciak napisał to można by temat olać ale tobie Charlie takie banialuki nie przystoją :no:
No chyba, że wytłumaczyć to można świętowaniem nadchodzącego Nowego Roku już od rana...

finlandia
31-12-2010, 14:26
No niestety.. muszę też zabrac głos:
sercem jestem za drewnem, ale rozum mi podpowiada, że ktoś tu nieźle przesadza zrzucając całą winę na plastik.

Charlie
31-12-2010, 15:40
najlepszego na Nowy Rok 2011 :)
Pozdrowienia dla plastikarzy i drewniarzy :):)

tribalrs
31-12-2010, 17:42
jak przeczytasz ze zrozumieniem to co napisałeś to dziwić się nie będziesz.
Plastik jest dla biednych i naiwnych !

Sprzedaję drewno, ale zamontowany mam plastik. Co więcej, zrobiłem to świadomie i nie uważam się za "biedaka i naiwniaka".

Rozumiem że Ty jeździsz najnowszym Porsche i nosisz garnitury od Armaniego?

tribalrs
31-12-2010, 17:43
wydaje mi się, żę mam podobny problem z drzwiami balkonowymi ale drewnianymi... chyba się zbananiły! czy można żądać ich wymiany w ramach gwarancji, rękojmi z uwagi na ten fakt??

Jesli "banan" wystąpił w okresie gwarancyjnym, to możesz spróbować.

tribalrs
31-12-2010, 17:44
No niestety.. muszę też zabrac głos:
sercem jestem za drewnem, ale rozum mi podpowiada, że ktoś tu nieźle przesadza zrzucając całą winę na plastik.

Mam znajomego, który zabierając głos, za wszelką cenę stara sięzwrócićna siebie uwagę, pisząc rzeczy nierzadko bezsensowne. Zdaje się że ktoś idzie jego tropem;)

darek63
01-01-2011, 19:19
jak przeczytasz ze zrozumieniem to co napisałeś to dziwić się nie będziesz.
Plastik jest dla biednych i naiwnych !

Charlie - przeginasz trochę !
Chyba jednak za wcześnie chłopie rozpocząłeś trening przed Sylwestrem ...... :-)

Mam okna i drewniane i z PCV.
Mam ten przywilej, że mogę je doświadczalnie i jednocześnie porównywać.
Jedne i drugie mają wady i zalety ....... ja już wiem, że nie ma idealnych rozwiązań ........ wg mnie ważniejszy jest solidny dobór komponentów i jakość wykonania oraz montażu niż grupa materiałowa.

Chociaż mam trochę nielubianego przez Ciebie PCV - nie zaliczam siebie ani do biednych ani do naiwnych .... ale pewnie wg Twojej logiki na 50% jestem "gorszy" ??? .... ha ha .... może nawet powiesz, że na 50% jestem w ciąży (ten wieczór jest w stanie rozgrzeszyć każdą opinię).
:-)
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2011 życzę od siebie wszystkim użytkownikom, sprzedawcom i producentom okien - i drewnianych, i PCV, i Alu i innych też.