PDA

Zobacz pełną wersję : Ekran z folii alu na skosie????



mtsw466
29-12-2010, 22:38
Tak mnie kolega namawia ale jakoś nie jestem do tego przekonany. Chodzi o dołożenie ekranu w postaci folii aluminiowej między regips a folię paroszczelną, ma to rzekomo przeciwdziałać wychładzaniu pomieszczenia przez skosy a w lecie izolować od temp. z zewnątrz. Macie jakieś doświadczenia z takimi foliami?

una
29-12-2010, 22:53
nie - ale są folie proizolacyjne z powłoką aluminiową - więc po co klaść dodatkową folię?

Rom-Kon
30-12-2010, 02:36
Folie paroizolacyjne z powłoką refleksyjną bardzo poprawiają ....samopoczucie Inwestora i zawsze można się przed znajomymi pochwalić że się takie cudo ma... o współczynnikach obiektywnie nawet nie ma co rozmawiać bo nie były prowadzone zadne badania na ten temat - no chyba że zaufamy firmie produkujacej takie cudo to wtedy mamy oszczędności takie że już nawet można zrezygnować z wełny!!! Sama folia grzeje!!! Za to pięknie izoluje tzw. smog elektromagnetyczny! Jeśli boisz się promieniowania elektomagnetycznego np. sieci komórkowej to faktycznie - jeśli masz słaby sygnał to możesz go stracić w znacznej części... po prostu na poddaszu nie zadzwonisz z komórki! Ot i wszystko w tym temacie...

Barbossa
30-12-2010, 09:41
cóż
j.w.
folia z folią tak
oddzielnie mija się z celem
powłoka aluminiowa jest lepszym paroizolatorem niż sama folia pe
i tu pewnie są te "oszczędności"

zbigmor
30-12-2010, 11:25
Co do ekranowania to bym podyskutował. Mam taką folię na poddaszu i nic nie straciłem jeśli chodzi o zasięg komórki, a przynajmniej nie jest to zauważalne. Założyłem ją z prostego powodu - jest mocniesza niż zwykła folia, czyli zmniejsza ryzyko jej uszkodzenia w trakcie montażu dając nadzieję na wyższą trwałość w przyszłości. Co do jej omawianych właściwości to pewnie przy spełnieniu kilku warunków coś tam poprawi, ale gra nie warta świeczki. Swoją kupiłem w internecie i cenowo kosztowała tyle samo co żółta folia w hurtowni.

Rom-Kon
30-12-2010, 12:21
No nie może być! Barbossa Ty jeszcze żyjesz? Jak ja dawno Ciebie nie słyszał! ...chyba że chadzasz w innych wontkach

zbigmor gdybyś miał zasięg na przysłowiowe pól kreski to po założeniu alusa odczułbyś to bolesniej ale jeśli masz pięć kresek i jednej ubyło to i tak masz dobry zasięg. Profile i folia alu tworzą klatkę Faradaya - no według praw fizyki to tak nie dokładnie ale coś w tym jest...