PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie dachu - zabudowa poddasza



vesperos
30-12-2010, 13:56
Mój dom pokryty jest blacho dachówką bezpośrednio na konstrukcję drewnianą (krokwie, łaty). Nie zastosowano żadnej folii ani izolacji. Proszę o poradę jak się do tego zabrać aby wykonać kompletne docieplenie dachu i zabudowę poddasza,

minuszka
01-01-2011, 11:29
Witam, ja tez bylabym zainteresowana tym tematem, bo wlasnie zrobilam ten blad i dach nie zostal ani deskowanym ani nie zostala polozona zadna izolacja, tylko poddasze zostalo ocieplone welna + folia i oto sa efekty.Na gorze jest ok 3 stopni mniej niz na dole i generalnie w tym roku, a od budowy minelo 6 lat zaczela sie skraplac woda pomiedzy laczeniem sciany a plyty gipso-kartonowej.Wtedy jak budowalam dom to tendencja byla taka ze nie deskowalo sie pod blachodachowke.I jestem mocno zainteresowana tym tematem.U mnie jest to o tyle skomplikowane, ze mam wykonczone poddaszxe i jedyna alternatywa naprawy jest zdjecie blachy, co wiaze sie z o wiele wiekszymi kosztami

Andrzej Wilhelmi
05-01-2011, 00:28
Konieczny całkowity demontaż pokrycia i łat. Pozdrawiam.

yaco181
05-01-2011, 12:09
Byc moze nawet welny - bo moze jest juz mokra

vesperos
10-06-2012, 22:15
A co sądzicie od dociepleniu dachu w moim przypadku pianą PUR o grubości około 3cm bezpośrednio na blachę. Między krokwie potem wełnę a następnie stelaż na K-g?