PDA

Zobacz pełną wersję : Sól



Mis Uszatek
09-03-2004, 15:28
Okropnie mnie martwi nadużywanie w ostatnich latach soli do odśnieżania ulic i chodników :( Już pomijam wygląd butów :evil: ale pomyślałem, że za parę dni cała ta sól spłynie i znów wsiąknie w ziemię (w trawniki, skwery, klomby itp.) Strasznie się boję że drzewom w mieście nie robi to dobrze... Myślę, że wiele usycha właśnie od tego. :cry:

A może niepotrzebnie się martwię? Pocieszcie mnie jakoś!

jatoja
09-03-2004, 19:33
Okropnie mnie martwi nadużywanie w ostatnich latach soli do odśnieżania ulic i chodników :( Już pomijam wygląd butów :evil: ale pomyślałem, że za parę dni cała ta sól spłynie i znów wsiąknie w ziemię (w trawniki, skwery, klomby itp.) Strasznie się boję że drzewom w mieście nie robi to dobrze... Myślę, że wiele usycha właśnie od tego. :cry:

A może niepotrzebnie się martwię? Pocieszcie mnie jakoś!

Martwisz sie słusznie ...niestety. Badania (robione chyba przez naukowców SGGW ) wykazały że z powodu soli zgineła połowa drzew przyulicznych w Warszawie ... :(
Były próby wprowadzenia zamiast soli związków wapnia rozpuszczających (a właściwie roztapiających ) śnieg ale są one droższe więc chyba nie prędko sól przestanie być rozsypywana.

Mis Uszatek
23-03-2004, 18:01
Martwisz sie słusznie ...niestety

Ale zdaje się, że tylko ja się martwię...

Ryszard1
27-03-2004, 00:10
A czy mozna uzyc zwyklej soli jako srodek przeciwko rosnieciu wszelkich roslin ? Sa takie miejsca, przynajmniej na mojej dzialce na ktorych ma byc sam piasek, bez zadnej nawet trawki. I wlasnie na tych miejscach chcialbym zastosowac ten antyporostowy srodek. Ale czy to zadziala ?

Slawek :)
29-03-2004, 14:32
Sól chyba nie powinna być na to zła...
Rzymianie po zburzeniu wrogiej Kartaginy posypali ruiny solą, by nic nigdy tam już nie wyrosło....
Historia magistra vitae!
Pozdrawiam