PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie muru trójwarstwowego???



vendetti
31-12-2010, 10:29
Witam. Mam dom postawiony z półtora pustaka żużlowego (cały od środka i połówka od zewnątrz).
Pomiędzy pustakami jest ułożony styropian 6 cm ( dwa razy po trzy milimetry).
Niebawem mam zamiar zająć się doprowadzeniem budynku do stanu użyteczności.
W związku z tym mam pytanie czy mam go jeszcze raz z zewnątrz ocieplać,
czy takie ocieplenie jak jest, jest wystarczające????
Dodam jeszcze, że w budynku nie ma jeszcze okien i też nie bardzo wiem jak powinny być zamontowane.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Sławek...
31-12-2010, 10:37
...6 cm to trochę mikro jak na dzisiejsze czasy.....

vendetti
31-12-2010, 15:09
Też wydaje mi się, że mało. Ale czy po dociepleniu od zewnątrz nie zaczną się dziać jakieś czary?

Sławek...
01-01-2011, 13:25
a jakie masz teraz wyjście? ;)
sam sobie czary zrobiłeś budując w ten sposób.... (ja akurat jestem zwolennikiem ściany 2W) ;)
skoro już musiałeś wybrać 3W to trzeba było wrzucić co najmniej 15 cm styro między ściany....
teraz jak docieplisz to nic strasznego się nie stanie jeżeli nie liczyć trochę lżejszego portfela niż zakładałeś na początku ;)
...a okna montuj w warstwie ocieplenia...

vendetti
01-01-2011, 14:27
Niestety ja go nie budowałem. Domek był budowany kilka lat temu, w sumie są tylko mury i dach docieplenie dali niestety kiepskie. Pewnie wtedy uważali, że tak wystarczy. Teraz nie pozostaje nic innego jak docieplenie. Jedną wadą będzie dość szeroki parapet od zewnątrz. Lepsze to jak uciekające ciepło.

chriss25
03-01-2011, 14:46
Witam vendetti,
sam również założyłem podobny post i widze że trzeba poczekac chwilę na odp., ale masz tutaj stronkę ona daje do myślenia, choć napewno trzeba wcześniej pomiary różnego rodzaju zrobić; http://ladnydom.pl/budowa/1,106572,6326589.html

Sławek...
03-01-2011, 23:29
...pomiary raczej nie sa do niczego potrzebne... no, może poza zbadaniem wilgotności ściany zewnętrznej, lepiej okleić ja jak będzie sucha i to tyle....
grubość styro oczywiście standardowo - im grubiej tym lepiej...

vendetti
04-01-2011, 20:06
Myślę, że 10cm powinno wystarczyć.
Jak zamontuje okna w warstwie styropianu 6cm to od zewnątrz będzie połówka pustaka żużlowego + 10 styropianu + tynk.
Nooo to parapety będą jak deska do prasowania:)
Ściana oczywiście bezwzględnie musi być sucha.

Sławek...
04-01-2011, 23:23
..wcale nie będą takie ogromne te parapety... wyjdzie parapet ok 30 cm, widziałem szersze ;)