PDA

Zobacz pełną wersję : Zakład Energetyczny nie chce podłączyć prądu



wipa
03-01-2011, 10:15
Witam,

zakład energetyczny nie chce podłączyć mi prądu na działce rekreacyjnej - podpisałem umowę, wpłaciłem zaliczkę. Po jakimś czasie oczekiwania przyszło pismo odnośnie braku możliwości podłączenia prądu ponieważ ktoś z sąsiadów się nie zgodził, aby przez jego działkę szły kable.

Co w takiej sytuacji zrobić? Sąsiad (wiadomo który) jest pod pantoflem, w życiu się nie zgodzi - nawet za kasę - co dalej? Jakie mam możliwości?

energetyk74
03-01-2011, 10:52
ZE może odmówić przyłączenia ze wzgledów technicznych lub ekonomicznych. Pytanie tylko czy naprawdę nie ma innej mozliwości niz zasilenie działki przez nieruchomość prywatną której właściciel za nic nie da zgody na położenie linii kablowej?

Tak czy inaczej pismo o braku możliwości przyłączenia ZE musi wysłać równiez do URE. Proponuje zacząć od zasięgniecia informacji czy ZE takie pismo do URE wysłał. URE zajmie się wtedy analizą sprawy również ze swojej strony.

marcin714
25-01-2011, 23:53
Jak się nie da to się nie da. Z sąsiadem najpierw po dobroci się gada, proponuje wynagrodzenie a jak się dalej nie zgadza to idzie się do sądu. Problem u ciebie jest taki, że to jakaś działka rekreacyjna i coś takiego będzie nie uzasadnione ekonomicznie. Marne szanse masz na to przyłącze bo ZE bardzo na rękę że ten sąsiad się nie zgadza a URE częsciej popiera ZE niż odbiorców. Od URE odwołujesz sięjuż tylko do sądu i koniec.

byry007
09-04-2013, 08:12
A co zrobić jak energetyka mi wyraziła możliwość przyłącza energetycznego dostałem pozwolenie na budowe dostałem kredyt i do zakończenia kredytu musze mieć odbiór domu a odbioru nie moge zrobić jak nie mam prądu , gościu co sie zajmuje przyłączami wysyła Mnie do sąsiadów którzy mają skrzynkę żeby od nich był prąd jedne wyraził mi zgode na podłączenie wody przez jego działke rok temu a ten sam juz nie chce wyrazić zgody na prąd bo mówi ze ta woda jest nie prawnie zrobiona i skarży się teraz z gminą ( działka jest pusta nić na niej nie ma ) drugi ma podłączony juz prąd i na tym kablu jest dwóch odbiorców i trzeci ma się budować a ja bym był czwarty i ten ostatni nie chce wyrazić zgody bo mówi że będą spadki napiecia i itp jak bedzie 4 domy na jednym kablu a kabel jest jakiś tam 35 , a gościu z energetyki mówi że kiedyś było ze na kablu 25 było kilka domów i było dobrze . Straszy mnie ze jak nie ma możliwości przyłącza to napisze mi pisko oficjalne ze nie ma możliwość przyłącza i bede bez prądu i problemami w banku co moge zrobić w taki przypadku ?

homecactus
09-04-2013, 10:52
Ja bym polecił dowiedzieć się w URE.

gall86
10-04-2013, 09:27
A co zrobić jak energetyka mi wyraziła możliwość przyłącza energetycznego dostałem pozwolenie na budowe dostałem kredyt i do zakończenia kredytu musze mieć odbiór domu a odbioru nie moge zrobić jak nie mam prądu , gościu co sie zajmuje przyłączami wysyła Mnie do sąsiadów którzy mają skrzynkę żeby od nich był prąd jedne wyraził mi zgode na podłączenie wody przez jego działke rok temu a ten sam juz nie chce wyrazić zgody na prąd bo mówi ze ta woda jest nie prawnie zrobiona i skarży się teraz z gminą ( działka jest pusta nić na niej nie ma ) drugi ma podłączony juz prąd i na tym kablu jest dwóch odbiorców i trzeci ma się budować a ja bym był czwarty i ten ostatni nie chce wyrazić zgody bo mówi że będą spadki napiecia i itp jak bedzie 4 domy na jednym kablu a kabel jest jakiś tam 35 , a gościu z energetyki mówi że kiedyś było ze na kablu 25 było kilka domów i było dobrze . Straszy mnie ze jak nie ma możliwości przyłącza to napisze mi pisko oficjalne ze nie ma możliwość przyłącza i bede bez prądu i problemami w banku co moge zrobić w taki przypadku ?

Witam,
rozumiem, że zakład energetyczny przedstawił Ci warunki przyłączenia do sieci? Co pisze w tych warunkach? Generalnie jest tak, że jeżeli masz warunki, to zakład zobowiązuje się do zasilenia twojej działki w prąd. Nie powinno Cię interesować skąd pociągnąć kabel, itp. czy też prowadzić negocjacji z sąsiadami.

byry007
11-04-2013, 08:14
No to są warunki przyłącza do sieci elektroenergetyczneh energa- operator S A oddział w Kaliszu

byry007
11-04-2013, 08:16
A i tez mam Uowe o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej

gall86
11-04-2013, 08:43
Nie rozumiem podejścia energetyki. Jeżeli masz wydane warunki, które jasno określają sposób podłączenia twojej działki do sieci, musiał być wykonany także projekt tej instalacji, gdzie jest naniesiony na mapę przebieg kabla (masz jakiś skan?) i masz podpisaną umowę o przyłączenie do sieci, to zakład energetyczny jest zobowiązany do zawarcia z tobą umowy kompleksowej.

byry007
11-04-2013, 20:20
W warunkach jest napisane jak ma iść kabel z jakiej działki (działki z której nie wyraził gościu pozwolenia) i ze z jego skrzynki dalej do mojej drogi i do końca moje działki czyli jestem na wygranej pozycji ??

gall86
12-04-2013, 08:29
Właścicielem skrzynki i jej zawartości nie jest sąsiad i nie ma on nic do gadania. Energetyka wyprowadza ze skrzynki, która powinna być w granicy działki sąsiada kabel i ciągnie go w drodze do ciebie. Sąsiad nie może się nie zgodzić, a zakład jak dał Ci warunki i masz podpisaną umowę przyłączeniową to musi to wykonać. Musisz ścigać o to zakład.

byry007
12-04-2013, 18:54
Tak ale kiedyś coś mówi tak jak ty ale skrzynka jest na działce sąsiada i nie mogą wejść do niej ,bede ścigał zakład, tez znajomy elektryk powiedział żebym ich postraszył że prosze o adres głównej siedziby i napisze że nie chcą mi przyłączyć prądu

homecactus
16-04-2013, 19:39
Ja walczyłem z zakładem energetycznym pół roku. W październiku pytałem, czy wyrobią się z terminem wykonania sieci (miałem w warunkach na kwiecień), a oni, że się nie wyrobią, i będzie na sierpień!

Najpierw dzwoniłem, potem pisałem, jak w końcu postraszyłem kim trzeba, to w miesiąc zrobili kabel i podpisałem umowę.

byry007
17-04-2013, 20:06
Dostałem teraz zmianę terminu wykonania przyłącza ,

W nawiązaniu do otrzymanej informacji z Działu Zarządzania Inwestycjami Regionu Dystrybucji w Kole, dotyczącej przedłużających sie procedur związanych z pozyskaniem zgód właścicieli działek, zgodnie z zapisami wiążącej nas Umowy o Przyłączenie do Sieci elektroenergetycznej nr ................ z dnia 23.08.2012 par. 4 pkt.3,4 Rejon Dystrybucji w Kole informuje o występowaniu przeszkody w realizacji przedmiotu w/w Umowy. W związku z powyższym przewidywany termin realizacji zadania przedmiotu umowy określa sie do 23 listopada 2013 .

Czy co robić iść ich straszyć że mam podpisaną umowę wydane warunki i ja zrobiłem wszystko to co mi każali ale żaden sąsiad nie chce się zgodzić i mnie to nie interesuję ale jak wydali mi warunki i podpisałem umowę to niech to wykonają tak może być ??