PDA

Zobacz pełną wersję : Ścianka karton-gips



dodus
03-01-2011, 20:38
Witam,


Jeszcze raz w temacie ścian KG , chciałbym rozwiać pewne wątpliwości i potrzebuję orientacyjnej ceny za postawienie ścianki działowej z K-G ( około 600 m2)
Ścianka będzie prosta, tzn : bez żadnych fal czy półek. ( chodzi o kilka pokoi ) Grubość ścianki - 90 , z wygłuszeniem.
Jaki będzie całkowity koszt : materiał wraz z robocizną za m2


Pozdrawiam

ms1975
05-01-2011, 18:08
Witam wg mnie orientacyjny koszt przy wygłuszeniu wełną to ok 52pln za metr materiał i robocizna w granicach 50 pln netto.W zakres prac wchodzi montaż ścianek,zbrojenie łączeń,szpachlowanie i szlifowanie bez malowania na gotowo, ceny dla Warszawy i okolic.Proszę tylko wystrzegac się desperatów którzy ogłaszają sie po 30-35pln za metr żeby uniknąć przyszłych rozczarowań.

dodus
08-01-2011, 11:31
Sytuacja jest dokładnie odwrotna.

Dostałem wycenę prac i sprawdzam czy wykonawca nie przesadził.
Czy w koszcie postawienia ścianek jest zawsze przygotowanie do malowania ? Chodzi mi konkretnie o szpachlowanie , bo na to dostałem dodatkowy kosztorys w kwocie 10 PLN z m2 . Natomiast postawienie ścianek z materiałem zostało wycenione na 110 pln.
.

ms1975
08-01-2011, 17:53
Sytuacja jest dokładnie odwrotna.

Dostałem wycenę prac i sprawdzam czy wykonawca nie przesadził.
Czy w koszcie postawienia ścianek jest zawsze przygotowanie do malowania ? Chodzi mi konkretnie o szpachlowanie , bo na to dostałem dodatkowy kosztorys w kwocie 10 PLN z m2 . Natomiast postawienie ścianek z materiałem zostało wycenione na 110 pln.
.
Nie zawsze jest wliczone,to zależy od wykonawcy.Traktując zlecenie dosłownie tj.postawienie ścianek z wygłuszeniem powinno się zrobic stelaż wypełnic wełną zapłytować i koniec.Moim zdaniem cena podana przez Pana wykonawce tj 110+10 nie jest wygórowana

gr***ch
09-01-2011, 12:21
Nie zawsze jest wliczone,to zależy od wykonawcy.Traktując zlecenie dosłownie tj.postawienie ścianek z wygłuszeniem powinno się zrobic stelaż wypełnic wełną zapłytować i koniec.Moim zdaniem cena podana przez Pana wykonawce tj 110+10 nie jest wygórowana

Zagadzam się.

kurt76
09-01-2011, 21:28
Ja dzisiaj wynegocjowalem za zrobienie konstrukcji, przykrecenie z dwoch stron plyty GK, wypelnienie welna 48 zl/m2
Scianki dzialowe na poddaszu, tak ze nie najprostsze...