PDA

Zobacz pełną wersję : klimatyzacja



Mariusz Cegla
04-01-2011, 04:47
Witam,
planuje rozpoczac budowe domu jeszcze w tym roku. Mysle o zainstalowaniu klimatyzacji na czalosci lub czescki budynku. Rozwiazanie ktore mi sie spodobalo to lg art cool. Podoba mi sie niezaleznosc kllimatyzacji typu spliter. Nie wiem jednak jak podejsc do tego tematu.

Niech kazdy pisze co uwaza za sluszne w temacie. Co dobre, co nie. Na co zwracac uwage. Co polecie, co sie komu sprawdzilo. Duzo tego przejzalem w internecie ale tam niestety brakuje praktyki.

Dziekuje
Mariusz

KrzysztofLis2
04-01-2011, 07:11
O ile ten ładny wygląd podraża taki klimatyzator?

Mariusz Cegla
04-01-2011, 18:46
Niewiele. Ceny sa porownywalne do innych jednostek. Ale nie wiem jak jest z ich ekspoatacja. Np wady zalety.

Waldek 7
22-01-2011, 10:23
Może lepiej zainteresować się bardziej firmowá klimà. LG to nie szczyt doskonałości.
Jeśli chcesz mieć chłodno w wielu pomieszczeniach to potrzebujesz multisplit.
Zwracaj uwagę na poziomy głośności ( max. 22-23 dB) wewnętrzne i 50 dB zewnętrznej.
Ważne też cop, lepiej żeby było więcej niż 4. Wtedy mniej będziesz patrzył na rachunki.
A co do mocy urzádzeń, to
nie mniej niż 30 W na 1m3 od wsch. I płn. A 40-50 W na płd. I zach. I poddaszu.
Oczywiście standartem jest inwerter.
Zapomnij o kanałówkach sà drogie i mało wydajne.

dawid77
25-01-2011, 21:53
Czy kolega Waldek 7 mógłby podać przykłady takich klimatyzacji, bo też mnie to zainteresowało, w jakich markach/modelach szukać?

staniakos
27-01-2011, 08:29
W branży wentylacyjnej za najlepsze uchodzą:
Daikin, Toshiba, Mitsubishi, Fujitsu - górna półka - też ceny wysokie.
Ceibie interesują raczej modele typu ściennego. Inverter teraz to raczej standard, tak jak pompa ciepła. On/Off jeszcze istnieje. Czasami dochodzi do takich paranoi, że jednostka z pompą ciepła lub inverterem może być tańsza niż bez tego.

ana-76
28-02-2011, 13:26
szczerze odradzam artcoole po pierwsze wyloty powietrza są na boki czyli na ściany, co wiąże się nie tylko z nienajlepszym rozprowadzeniem powietrza, ale również po dłuższym użytkowaiu pozostawia widoczne smugi (plamy) po drugie taniej kupisz klimatyzator o tej samej mocy, lepszej marki z 5leynią gwarancją, a nie z 2letnią.
Co do kanałówki to nie zgodzę się że są małowydajne, fakt droższe od ściennych. Ich zaleta to to że nie wisi Ci nic na ścianie, mam biurze i jestem zadowolona. W domu mam ścienne jednostki wewnętrzne i jedną zewnętrzną. Jeśli instalacj zrobisz przed wykończeniówką można wszystkie rurki pochować w ścianach.

kangaxx
28-02-2011, 16:26
zgadzam się, jest w rzeszowie na króla augusta jedna chałupka z centralną klimą i sprawuje się dobrze, w stanach tego typu rozwiazania są na każdym kroku i nie prawdą jest że nie działają

Natalia85
23-10-2012, 09:16
spam

KrzysztofLis2
25-10-2012, 15:41
Możemy powiedzieć, że tu na forum spam nie popłaca. Nawet jak ktoś się zarejestruje z kobiecym imieniem w identyfikatorze.