PDA

Zobacz pełną wersję : Najpopularniejsze okleiny i kolory okien



year.zero
04-01-2011, 14:27
Witam wszystkich forumowiczów!
Od dawna interesuje mnie jakie są najczęściej sprzedawane okleiny drewnopodobne oraz inne kolory Ral (poza bielą i brązem)
W okleinach jak mi się zdaje najpopularniejsze są wciąż złoty dąb i orzech, ale co jeszcze się jeszcze sprzedaje/kupuje? Co najczęściej?
No i także jaka kolorystyka. Wydaje mi się, że antracyt jest dość popularny.
Jakie są Wasze spostrzeżenia??

tojato
05-01-2011, 13:00
Osobiście zastanawiam sie nad oknami w kolorze brąz czekoladowy,

year.zero
05-01-2011, 13:36
Osobiście zastanawiam sie nad oknami w kolorze brąz czekoladowy,

A jaki to jest RAL???

tojato
05-01-2011, 15:09
prawdopodobnie 8017,ostatni z poniższych
http://www.oknosfera.net/okna-rolety-zaluzje/okna/kolorystyka-okien

grzegorzsto
05-01-2011, 20:39
kolory:złoty dąb, dąb rustykalny, mahoń,palisander,antracyt,nawet jest kolor jabłoń i reszta z palety kolorów dostępnych przez firmę.

ilka_ka
07-01-2011, 07:08
Osobiście zastanawiam sie nad oknami w kolorze brąz czekoladowy,

ale obustronnie? tzn. od wewnątrz też będzie czekoladowy brąz?
pytam bo ja mam dach "czekoladowy brąz" z budmatu i też planuję ciemne okna, ciemny dąb jakiś.. ale obawiam się jak to będzie wyglądać od wewnętrz.. że będzie za dużo kolorów drewna: okna, podłoga (pewnie jasna), drzwi (powinny być w kolorze okien - ale nie chce czekoladowych, ewentualnie w kolorze podłogi hmmm), meble - najchętniej lity dąb, no i meble kuchenne (kuchnia otwarta) też bedą miały "jakiś kolor"... i wyjdzie żenada...

dlatego coraz częściej myslę o białych oknach od wewnątrz, drzwi w kolorze podłogi, białe listwy przypodłogowe...

finlandia
07-01-2011, 10:53
Niedawno słuchałem w trójce audycji: "wierzę w opinie z internetu?". Jedne z Panów powiedział mniej więcej tak: "ludzie pytają drogą elektrotniczą o tak banalne, idiotyczne sprawy, że chyba normalnie wstydziliby się o nie zapytać w sklepie.. " ale nie to jest najgorsze, bo wstyd jest rzeczą ludzką. Kontynuacja:" w internecie na takie odpowiedzi pojawiają się zaraz kolejne, banalne odpowiedzi... " przez co sieć się zaśmieca.

Od lat ranking kolorów jest stały:
złoty dąb
orzech (ktory go dogonił w ostatnich 6-7 latach)

i inne.

Z tych innych (wg moich obserwacji na budowach) powtarza się teraz :
- mahoń,
- ciemny dąb,
ale jeszcze częściej chyba da się spotkać kolory "nowe":
- macore,
-winchester,
-siena noce,
-siena rose.
Ale ich udział w rynku jest nikły w stosunku do dwóch pierwszych..

year.zero
07-01-2011, 11:37
[QUOTE=finlandia;4493088]Niedawno słuchałem w trójce audycji: "wierzę w opinie z internetu?". Jedne z Panów powiedział mniej więcej tak: "ludzie pytają drogą elektrotniczą o tak banalne, idiotyczne sprawy, że chyba normalnie wstydziliby się o nie zapytać w sklepie.. "

Nie uważam aby pytanie o jakąkolwiek rzecz, która mnie interesuje było czy to banalne czy też dyskredytowało mnie w jakikolwiek sposób. Zadawanie pytań w sieci (nawet takich które komuś wydać się mogą banalne) ma tę przewagę nad zadawaniem ich w sklepie, że w sieci ze swoim pytaniem możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców podczas gdy w sklepie skazani będziemy na informację jednego sklepu/sprzedawcy itp. i to w dodatku z jednego tylko obszaru geograficznego :-)

Od lat ranking kolorów jest stały:
złoty dąb
orzech (ktory go dogonił w ostatnich 6-7 latach)

Gdybyśmy przyjmowali, że rankingi są stałe i na zawsze wtedy moglibyśmy przegapić zmiany, które są nieodzowną częścią rynku :-))

slawek9000
07-01-2011, 21:50
w aluminiowej stolarce ral 7024 rządzi niepodzielnie zwłaszcza w renowacjach

_FIX_
08-01-2011, 07:11
.........................................

Od lat ranking kolorów jest stały:
złoty dąb
orzech (ktory go dogonił w ostatnich 6-7 latach)

i inne.

Z tych innych (wg moich obserwacji na budowach) powtarza się teraz :
- mahoń,
- ciemny dąb,
ale jeszcze częściej chyba da się spotkać kolory "nowe":
- macore,
-winchester,
-siena noce,
-siena rose.
Ale ich udział w rynku jest nikły w stosunku do dwóch pierwszych..
Ja dodałbym jeszcze:
- antracyt
- srebrno szary

finlandia
08-01-2011, 09:50
Szare to powtarzające się kolory. Ale czy jest ich więcej w rzeczywistej produkcji niż nietypowych do tej pory kolorów drewnopodobnych?
Kiedyś było to proste: 4 kolory podstawowe: ciemny dąb, mahoń, palisander, bywał jeszcze jasny dąb. Chyba ciut przed 2000r pojawił się złoty dąb, potem orzech..
A teraz? Moja paletka drewnopodobnych oklein dostępnych na rynku ma chyba ponad 50 wzorów oklein.. Część z tych kolorów jest wypromowana przez konkretnych producentów, np. swego czasu Oknoplast z "amareną", potem macore (to nic że u konkurencji ten kolor był dużo wcześniej) i teraz winchester..

tojato
09-01-2011, 12:36
ale obustronnie? tzn. od wewnątrz też będzie czekoladowy brąz?
pytam bo ja mam dach "czekoladowy brąz" z budmatu i też planuję ciemne okna, ciemny dąb jakiś.. ale obawiam się jak to będzie wyglądać od wewnętrz.. że będzie za dużo kolorów drewna: okna, podłoga (pewnie jasna), drzwi (powinny być w kolorze okien - ale nie chce czekoladowych, ewentualnie w kolorze podłogi hmmm), meble - najchętniej lity dąb, no i meble kuchenne (kuchnia otwarta) też bedą miały "jakiś kolor"... i wyjdzie żenada...

dlatego coraz częściej myslę o białych oknach od wewnątrz, drzwi w kolorze podłogi, białe listwy przypodłogowe...
Będzie to jednostronnie brąz czekoladowy,
okna plastikowe z okleiną drewnopodobną,to jak blacha udająca dachówkę.

jareko
09-01-2011, 16:10
u mnie wygląda to tak:
- orzech
- antracyt (może dlatego, że wiele zamówień okien do "Doskonałego")
- złoty dąb
- sosna górska
- montana
- canadian
- dąb bagienny
- weiss (biała okleina)

Pan Okienko
11-01-2011, 15:37
U mnie kolorem nr 1 jest Walnuss Terra. Klienci którzy wstępnie mysleli o ciemniejszych oknach np Dębie Bagiennym to prównując okna na tych dwóch kolorach na 98% zmieniają zdanie, a nawet Ci którzy myśleli o Orzechu to w 45% zmieniają zdanie i wybierają Walnuss Terra.

finlandia
11-01-2011, 18:18
Nie widzę problemu by wypromować kolor.. mogę sie nawet nim szczerze zachwycać i sobie bym taki wybrał..
Ale co proponujesz Klientom w miejscu drzwi i bramy? Co rozsądnego cenowo?

Pan Okienko
13-01-2011, 16:33
Jedyny problem z doborem bramczy czy drzwi jest w samej nazwie koloru bo co producent to inaczej się on nazywa

jareko
13-01-2011, 16:38
nie ma problemu jak się zna numer renolitu

Pan Okienko
14-01-2011, 09:26
Ale większość idzie i kupuje np "Dąb Bagienny" a nie 3167004-167 lub 2052089-167 - aby ułatwić klientom dalsze zakupy najlepiej dać każdemu próbkę koloru aby później nie miał problemu z doborem pozostałych elementów, bo w naszym świecie wielu handlowcom numery renolitów nic nie mówią.

blokno
15-01-2011, 10:16
nie ma problemu jak się zna numer renolitu

.. pod warunkiem, że jest to oklejone akurat folią Renolitu.. :-)