PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C110 DOM ZA ROGIEM



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Krupiarz
27-06-2005, 18:45
Witam,

Jak w temacie. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z ww projektem, proszę o kontakt.

Prawie zdecydowaliśmy się na zakup tego projektu, mamy parę pomysłów na zmiany, ale wszelkie porady i opinie, w szczególności wynikające z własnego doświadczenia budowy takiego domu będą mile widziane.

Pozdrawiam

stastny
29-06-2005, 15:25
Witam

Z tego co wiem to jest to nowy projekt, stąd ciężko będzie o zadowolonych mieszkańców:-)
A swoja drogą projekt bardzo fajny

Pozdrawiam

od_biry
30-06-2005, 09:11
Witam,

Prawie zdecydowaliśmy się na zakup tego projektu, mamy parę pomysłów na zmiany, ale wszelkie porady i opinie, w szczególności wynikające z własnego doświadczenia budowy takiego domu będą mile widziane.

Pozdrawiam
Witam.
To mamy wspólny pomysł na projekt.
Interesuje mnie jakie zmiany planujesz.
Jeśli zdecyduję się na ten projekto to na pewno:
- rezygnuję z lukarny - bo to miniaturowe okienko da niewiele światła a i zysk z kawałka pionowej ściany jest problematyczny
- wyjście na taraz od strony jadalni - wynika to z układu działki
- poszerzam garaż o 1,5 do 2 m tak, żeby mogły zmieścić się dwa samochody i dzięki temu mam również większe pomieszczenie gospodarcze i pokój nad garażem.
Piszę mam... ale to na razie tylko na papierze...

Natomiast mam pewne wątpliwości:
Wg opisu część łazienki na górze można przeznaczyć na pralnię - ale wygląda na to, że będzie tam bardzo wąsko bo wypadnie to akurat pod skosem dachu. Może tam być po prostu za wąsko i za nisko. A pomieszczenienie gospodarcze jest za małe. Właściwie to tylko korytarz do garażu.
Poza tym czy kotłownia umieszczona w garażu to dobry pomysł? Na pewno zależy to od zastosowanego pieca. Być może nie trzeba tak często do niego dochodzić... nie wiem jak wygląda to w praktyce.
Na pewno dzięki takiemu rozwiązaniu nie słychać pieca z zamkniętym paleniskiem.

Pozdrawiam

od_biry
30-06-2005, 09:13
Z tego co wiem to jest to nowy projekt, stąd ciężko będzie o zadowolonych mieszkańców:-)
A swoja drogą projekt bardzo fajny


Tak, to nowość za katalogu wiosna 2005.
Dlatego doświadczenia z budowy... to chyba jeszcze za wcześnie - nie mówiąc o mieszkańcach takiego domu.
Ale może inni budujący na razie na papierze się wypowiedzą.

stastny
30-06-2005, 10:53
od biry napisał

rezygnuję z lukarny - bo to miniaturowe okienko da niewiele światła a i zysk z kawałka pionowej ściany jest problematyczny

Nie będę budował tego domku, ale jak już się zacząłem wypowiadac w tym temacie, to.... wydaje mi ię, że ta lukarna nd wejściem jest dość urocza i komponuje się z resztą domu... Oprócz rozwiązań praktycznych /jedno okno mniej/ ważne jest także wygląd zewnętrzny. myślę, że ten domek, jest i tak bardzo prosty i powinien być tani w realizacj.. a ta lukarna napewno doda mu charakteru
Kotłownia w garażu... w tym przypadku jest wydaje mi się ok

Pozdrawiam

od_biry
30-06-2005, 14:49
Nie będę budował tego domku, ale jak już się zacząłem wypowiadac w tym temacie, to.... wydaje mi ię, że ta lukarna nd wejściem jest dość urocza i komponuje się z resztą domu... Oprócz rozwiązań praktycznych /jedno okno mniej/ ważne jest także wygląd zewnętrzny. myślę, że ten domek, jest i tak bardzo prosty i powinien być tani w realizacj.. a ta lukarna napewno doda mu charakteru
Kotłownia w garażu... w tym przypadku jest wydaje mi się ok

Pozdrawiam
Fakt, dodaje uroku. Zastąpienie jej oknem połaciowym da więcej światła i uprości konstrukcję, ale może okazać się, że za bardzo "łysy" będzie ten domek i fikuśny balkon i balustradka przed wejściem to może za mało.

od_biry
04-08-2005, 18:10
Podciągam.

Coś mizerne zainteresowanie.
Może jakaś krytyka? Słabe strony tego projektu?
Czy takie schody to wygodne?

ciku
04-08-2005, 18:20
Dolacz jakis link do projektu, bo moze nikomu nie chce sie szukac po necie i stad ten brak zainteresowania. Pozdrawiam

od_biry
04-08-2005, 19:27
Dolacz jakis link do projektu, bo moze nikomu nie chce sie szukac po necie i stad ten brak zainteresowania. Pozdrawiam

A o to i link:
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=295&action=showProject

jancio75
09-08-2005, 16:27
też zaciekawił mnie mocno ten projekt i robię przymiarki do jego kupna.
Moje projekty zmian to:
1. podniesienie dachu garażu o jedą warstwę (więcej przestrzeni pow 1,9m)
2. zastanawiam się czy zamurowanie drzwi do garażu poprawi możliwość korzystania z tego pomieszczenia jako np. spiżarki (bardziej ustawne) ale z drugiej strony do garażu czy do kotłowni trzeba będzie latać przez dworek
3. robię przymiarkę do budowy tego domu w systemie ytong ściany zewnętrzne i silika wewnętrzne (ile może kosztować taka zmiana w projekcie bo zaprojektowany jest na ścianę jednowarstwową z pustaka ceramicznego 44 cm) ale ta zmiana jest jeszcze otwarta
i jeszcze czy garaż o szerokości 4,1 m (wymiar z jedną ścianą zewnętrzną) jest wystarczająco szeroki na jeden samochód
Co z tą ubikacją na dole czy obok sedesu tam coś jeszcze jest bo ten numerek to zasłania a powierzchni wyznaczonej przez ściany jest jeszcze sporo

od_biry
11-08-2005, 19:18
też zaciekawił mnie mocno ten projekt i robię przymiarki do jego kupna.
Moje projekty zmian to:
1. podniesienie dachu garażu o jedą warstwę (więcej przestrzeni pow 1,9m)
2. zastanawiam się czy zamurowanie drzwi do garażu poprawi możliwość korzystania z tego pomieszczenia jako np. spiżarki (bardziej ustawne) ale z drugiej strony do garażu czy do kotłowni trzeba będzie latać przez dworek
3. robię przymiarkę do budowy tego domu w systemie ytong ściany zewnętrzne i silika wewnętrzne (ile może kosztować taka zmiana w projekcie bo zaprojektowany jest na ścianę jednowarstwową z pustaka ceramicznego 44 cm) ale ta zmiana jest jeszcze otwarta
i jeszcze czy garaż o szerokości 4,1 m (wymiar z jedną ścianą zewnętrzną) jest wystarczająco szeroki na jeden samochód
Co z tą ubikacją na dole czy obok sedesu tam coś jeszcze jest bo ten numerek to zasłania a powierzchni wyznaczonej przez ściany jest jeszcze sporo
No tak.
1. Może być to ciekawy pomysł. Tylko nie wiem na ile wpłynie to na bryłę bydynku - czy nie spowoduje zbytniego wyeeksponowania garażu - może to wyglądać dość ciężko. Akurat moja działka ma dość nietypowy układ i właśnie boczna ściana garażu będzię widoczna z drogi dojazdowej.
2. Użyteczność pomieszczenia gospodarczego jest problematyczna. To raczej korytarz pomiędzy domem a garażem. Ale jeśli zrezygnujesz z drzwi... kotłownia jest przecież w garażu i czasami trzeba tam wejśc.
3. Jeśli jeden samochód to zupełnie spokojnie wystarczy. W znajomym szeregowcu garaż 4.40 jest wg oficjalnej wersji garażem na dwa samochody... :D co może być prawdą jeśli są to dwa 126p. Ja zamierzam poszerzyć garaż o około 1,5 do 2 m.

W łazience (brzmi dumniej niż "ubikacja na dole") na dole to coś pod numerkiem to wg mnie kabina prysznicowa.
Moje wątpliwości dotyczą schodów. Są "zawinęte" wokół łazienki i chodzenie po 3 biegach (nie wiem jak to fachowo nazwać) nie jest chyba szczególnie wygodne. Przeróbka na klasyczne schody z podestem raczej nie wchodzi w grę bo byłoby za krótko...

Wg wstępnej przymiarki zmiany w projekcie obejmujące:
- drzwi zamiast dwóch okien w jadalni
- poszerzenie garażu
- likwidację lukarny
- zmianę technologi na MAX + styropian
architekt wycenił na 1500 pod warunkiem zakupu projektu w jego biurze oraz wykonania adaptacji (albo lokalizacji... pogubiłem się... :oops:)

Co do zmiany technologii to też jeszcze nie jestem pewien.

Pozdrawiam

jancio75
14-08-2005, 16:23
problemem może być również usytułowanie kominów (wentylacja łazienki na górze oraz kuchnia no i pomieszczenie gospodarcze przy garażu gdzie ma być kocioł grzewczy) bo z tego co wynika to kominy są na ścianie salonu tam gdzie kominek a drugi komin to widać w pokoju nr 17. Mocno zastanawiam się nad wentylacją mechaniczną z rekuperatorem ale to troche kosztuje
Zastanawiam się jeszcze nad zmianą okien w pomieszczeniach 15 i 16 (likwidacja okien dachowych a dołożenie okien przy drzwiach balkonowych - oczywiście drzwi i okna w osi symetrii ściany czyli drzwi tak jak w pokoju 16 i obok zaraz okno) czy w orginale nie będzie tam za ciemno?
A lukarnę bym zostawił bo wtedy po poszerzeniu garażu może to przypominać stodółkę

jancio75
18-08-2005, 11:03
a co powiecie o słupie na środku pokoju 16

Iveta
13-09-2005, 09:37
Witam wszystkich Forumowiczów
Niedawno zlożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę Domu za rogiem :D. Oczywiście wprowadziliśmy trochę zmian:

1. Poszerzyliśmy dom o 30 cm i zmieniliśmy technologię wykonania ścian na 24cm + styropian, co dało nam dodatkowe pół metra. Dzięki temu znalazło się miejsce na obszerną szafę w wiatrołapie.
2. Zlikwidowaliśmy filar w hallu i zastąpiliśmy go podciągiem.
3. Powiększyliśmy garaż i kotlownię z racji tego że dom ogrzewany będzie za pomocą kotła na paliwo stałe.
4. W salonie zamiast okna dwuskrzydłowe drzwi.
5. Wygospodarowaliśmy w kuchni jakieś 2,7m2 na spiżarnie (tam gdzie znajduje się frontowe okno na rogu budynku).
6. Zmieniliśmy wymiary i kształt ścianki pomiędzy kuchnią a salonem. No i będzie z luksferów.
7. W pokoju na poddaszu gdzie jest tylko jedno okno połaciowe - dołożyliśmy jeszcze jedno.
8. W pomieszczeniu nad garażem będzie pralnio - suszarnia i garderoba.

To tyle na tym etapie. Resztę wyjdzie pewnie w trakcie budowy.

kabietka
16-09-2005, 12:56
Witajcie !!
Podoba mi się projekt domku za rogiem c110 z muratora.
Może są osoby na forum które odpowiedzą mi na zasadnicze pytanko ??
Ile potrtzeba pieniedzy do zbudowania tego domku w stanie surowym zamkniętym??
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam :D

anstak
30-09-2005, 22:55
Czy ktos moze mi odpowiedziec, czy byloby mozliwie taka zmiana na dole polegajaca na tym ze wejscie do garazu byloby z holu a zamiast klitkowatej lazienki daloby sie zrbonic wieksza z oknem. wszystko za cene likwidacji pomieszkczenia gospodsrczego nr 8. Oczywiscie jest tez problem ze schodami.

Dopiero przymierzamy sie do wyboru projektu a ten wydaje sie byc calkiem sensowny. jestem troche zielona jesli chodzi o kwestie co da sie zmienic w projekcie a co nie, nie umiem tego ocenic, stad bede wdzieczna za podpowiedz:)


Czy ktos juz jest w trakcie budowy tego projektu?? Ja jestem z okolic Poznania, zaczynamy wiosną 2006.

Ania

fprefect
01-10-2005, 09:40
Czy ktos moze mi odpowiedziec, czy byloby mozliwie taka zmiana na dole polegajaca na tym ze wejscie do garazu byloby z holu a zamiast klitkowatej lazienki daloby sie zrbonic wieksza z oknem. wszystko za cene likwidacji pomieszkczenia gospodsrczego nr 8. Oczywiscie jest tez problem ze schodami.

Ania

Witam
Teoretycznie taka możliwoś istnieje... łazienka ląduje w pomieszczeniu nr 8, a tam gdzie łazienka aktualnie jest, robimy hall i pod schodami wejście do łazienki. Kluczowa jest w tej sprawie kwestia zmieszczenia drzwi do garażu pod schodami, jednak patrząc na ilosc schodów, wydaje się to całkiem możliwe.... w najgoszym wypadku trza by było obniżyc podłogę w garażu... wariant pesymistyczny to wyniesienie domu ponad teren o jeden dwa stopnie....
Pozdrawiam

fprefect
01-10-2005, 10:37
Witam
Teoretycznie taka możliwoś istnieje... łazienka ląduje w pomieszczeniu nr 8, a tam gdzie łazienka aktualnie jest, robimy hall i pod schodami wejście do łazienki.
Pozdrawiam

Pod schodami wejście do garażu oczywiście a nie do łazienki, łazienka zostaje wtedy dostępna z sieni, tak jak pom 8.... no da się z tym życ... innej możliwości chyba nie ma

fprefect
03-10-2005, 07:34
Aha
można by jeszcze odwrócic bieg schodów wtedy wejście do łazienki wyszło by z hallu... no!

anstak
03-10-2005, 19:44
fprefect: dziekuje:) coraz bardziej mi sie ten projekt podoba.... mysle, ze do planowanych zmian dodalabym jeszcze jedno okno w malym pokoiku i bedzie ok.

Ania

pobik
06-10-2005, 12:18
Witam
Mi rowniez podoba się ten projekt, czy ktos kto kupił juz ten projekt mogłby powiedziec mi jak został wyceniony kosztorys??

anstak
06-10-2005, 13:02
Przeglądam jeden z katalogow muratora( ten żółty) tam stan surowy zamknięty wyceniono na chyba 146 tys. My chyabz decydujemy sie na ten projt i wiec bedziemy robic kosztorys dla banku , dam znac co wyniko z tych obliczen

fprefect
06-10-2005, 13:30
bedziemy robic kosztorys dla banku , dam znac co wyniko z tych obliczen

Witam
To będzie chyba bardzo cenna informacja dla forumowiczów...!!!!
czekamy!!!

pobik
06-10-2005, 16:15
Przeglądam jeden z katalogow muratora( ten żółty) tam stan surowy zamknięty wyceniono na chyba 146 tys. My chyabz decydujemy sie na ten projt i wiec bedziemy robic kosztorys dla banku , dam znac co wyniko z tych obliczen

Witam
A mozna wiedziec kiedy bedziecie robic ten kosztorys??

anstak
06-10-2005, 18:11
Kosztorys - jak najszybciej, bo chcemy ruszyc z budowa na wiosne...no ale na razie nie mamy jeszcze na 100 % pewnosci, że to bedzie akurat ten projekt, chociaz bardzo nam sie podoba. W przyszlym tygodniu mamy spotkanie z architektem za posrednictwem ktorego chcemy i kupic projekt i zrobic ew. adaptacje, może nam cos doradzi, odradzi, podpowie. Jak cos bede wiedziec to dam znac. A tak poza tym widzialam ze tn proejkt mieści się na liscie 10 obecnie najlepeij sprzedawanych projktow muratora. Wiec musi nas byc wiecej. fperfect i pobik- widzę wasze zainteresowanie tematem, czy tez macie w planach zakup tego projektu?

fprefect
06-10-2005, 21:07
Witam
Ja raczej nie myślę w tej chwili o budowie .... Jednak są tematy, którymi interesuję się bardziej... ten do tych należy;-)

fprefect
07-10-2005, 07:40
Witam
Radzę śledzi poniższy wątek
Pozdrawiam

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=49843

pobik
07-10-2005, 10:19
anstak - w tym momencie ten projekt jest na szczycie listy, ale wszystko zalezy od kaski jaka trzeba wylozyc zeby ten dom wybudowac.

pobik
13-10-2005, 20:40
No i decyzja raczej zapadła w poniedziałek jedziemy kupic projekt.:)

pobik
17-10-2005, 18:35
No i projekt kupiony :)) teraz czekam na mapki i warunki zabudowy i projekt idzie do zmian i adaptacji. A wlasnie zna ktoś moze jakiegos niedrogiego i dobrego architekta w okolicy Dębe Wielkie - droga na Minsk Mazowiecki ??

stastny
18-10-2005, 07:18
Witam
A jednak!!!! Gratuluję!!!!
Będę czekał na dalszy rozwój wypadków.
Życzę wytrwałości
Pozdrawiam

Krupiarz
25-10-2005, 00:02
Witam,
Aż wstyd się przyznać: założyłem wątek i dalej śladu życia w temacie, a na forum praktycznie codzienie.

Post założyłem 27 czerwca 2005, wtedy Dom za Rogiem nie był w żadnej top 10. Minęło sporo czasu. Na projekt ostatecznie się zdecydowaliśmy-odbicie lustrzane.
Obecnie cieszymy się już prawomocnym pozwoleniem na budowę, a w sobotę (22.10.05) zostały zalane ławy :-). W tym roku co najmniej planujemy dokończenie fundamentów, a jeżeli zima bedzie łagodna, bank łaskawy i da kasę, ekipa znajdzie czas ....., to może pociągniemy budowę dalej.
Pomimo upływu czasu i tego, że praktycznie już nie możemy się wycofać, projekt ciągle mi się bardzo podoba. Oczywiście zależy co kto lubi, ale moje potrzeby i wymagania spełnia.

Pobik - witaj w klubie!
Jeżeli budujesz w Dębe Wielkie to tylko 50 km od nas. Będziemy mogli się wymieniać na bieżąco doświadczeniami, choć wydaje się, że obecnie jesteśmy nieco z przodu. Zapraszam również na budowę.
Jeżeli chodzi o wycenę, to póki co nie mogę ci pomóc, ale może więcej będę wiedział jeszcze w tym tygodniu, bo bank przekazał projekt do wyceny kosztorysantowi. Nie będę mówił jak go sam wyceniłem dla potrzeb kredytu, bo wydaje mi się, że trochę przesadziłem (mam nadzieję). Ale jest to działanie celowe, bo chcę "zdobyć" kasę na wykończenie i zamieszkanie, być może nawet na ogrodzenie i wstępne zagodpodarowanie terenu, a bank daje niestety tylko na budowę domu i wycena rzetelna oznaczałaby brak pieniędzy na powyższą końcówkę budowy i urządzenie się.

Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, to w naszym przypadku praktycnie nie uległ w ogóle zmianie. Nie chcieliśmy eksperymentować ze zmianą proporcji budynku, bo mógłby stracić swój urok. Będziemy prawdopodobnie docelowo mieć 2 auta, ale jedno z premedytacją będzie stało na zewnątrz, a garaż pozostanie jednostanowiskowy (de facto dość duży jak na jedno auto).
Nawet przez chwilę nie myśleliśmy o likwidacji lukrany. To jest chyba jeden z bardziej uroczych elementów elewacji frontowej i moim zdaniem warto go zostawić, nawet jeżeli bardziej praktycza byłaby zamiana na okno połaciowe.
Jeżeli chodzi np. o małe pomieszczednie gospodarcze nr. 8, to rzeczywiście wydaje się ono mało ustawne i "przelotowe". Ale przy tej wielkości garażu jednostanowiskowego i drugim stosunkowo dużym pomieszczeniu gospodarczym/kotłowni nr. 9 zamierzamy postawić w nim regał "od góry do dołu" na najbardziej potrzebne akcesoria domowe. Takowe tam z pewnością się zmieszczą i będą "zawsze blisko", a reszta wyląduje w garażu i w drugim pomieszzeniu gosp.
Dla mnie ważnym było, by do garażu przejście było z domu, ale nie bezpośrednio z holu, korytarza czy kuchni (piec będzie na paliwo stałe z podajnikiem - ekogroszek i od czasu do czasu trzeba będzie kotłownię odwiedzić, a wychodzenie na zewnątrz byłoby kłopotliwe). Ten projekt to wymaganie również spełnia.
Zamieniliśmy np. w pomieszczeniu nr. 9 miejscami okna i drzwi. ...

Ok. to by było na tyle. Jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem projektu i przed podjęciem decyzji będzie zainteresowany szczegółami tj. rzutami, wymiarami .... mogę zeskanować i przesłać.
Pozdrawiam

jarex
25-10-2005, 18:40
Cześć, jestem naprawdę bardzo zainteresowany tym projektem i interesują mnie dosłownie wszelkie opinie i fakty z nim związane ( kosztorysy, zmiany projektowe, zmiany technologii wykonania-max24/12cm st, dokładne wymiary, rzuty, dostępne najlepsze kredyty budowlane w naszym kraju, itp), proszę więc wszystkich życzliwych o dzielenie się swoja wiedzą i doświadczeniem w tym temacie.Gorąco pozdrawiam i niech moc bedzie z wami.

jarex
25-10-2005, 19:03
Cześć, jestem naprawdę bardzo zainteresowany tym projektem i interesują mnie dosłownie wszelkie opinie i fakty z nim związane ( kosztorysy, zmiany projektowe, zmiany technologii wykonania-max24/12cm st, dokładne wymiary, rzuty, dostępne najlepsze kredyty budowlane w naszym kraju, itp), proszę więc wszystkich życzliwych o dzielenie się swoja wiedzą i doświadczeniem w tym temacie.Gorąco pozdrawiam i niech moc bedzie z wami.

Krupiarz
25-10-2005, 21:44
Witam,
Trochę zbyt ogólnie formułujesz swoje "oczekiwania".
Podstawowe dane masz w projekcie na stronie muratora.
Łatwiej jest odpowiadać, gdy zadajesz szczegółowe pytania.
Może powiem co mnie przekonało do tego projektu:

- stosunkowo prosta, a przy tym ładna bryła - może być tani w budowie.
- dla mnie odpowiednio duży.
- funkcjonalny: odpowiedni rozkład pomieszczeń do naszej działki,
- ma duży garaż - dużo miejsca na potrzebne "narzędzia " i inne akcesorka
- pomieszczenie gospodarcze (kotłownia) stosunkowo daleko od domu (nie słychać pieca, nie dymi się),
- jest przejście z garażu do domu, niewielkie pomieszczenie gosp na najpotrzebniejsze rzeczy blisko wiatrołapu,
- na dole dodatkowy pokój (np. dla gości), jest mała łazienka na dole w którje stanie prysznic - równiez wygoda dla przybyłych gości, którzy będą lokowani w małym pokoju na dole, nie będą się krępowali domowników (i vice wersa),
- okno z kuchni w stronę wejścia,
- duża łazienka na górze,
- nad garażem będzie pralnia z suszarnią po jednej stronie i garderoba po drugiej,
- jest wyjście/przejście z garażu do pomieszczenia gosp. i na ogród. ....

- dom został poszerzony o 30 cm co dało dużą szafę wnękową przy wejściu,
- zmieniamy technologię wykonania ścian na pustak U-2200 + 12 cm. styropian, do aje kilka dodatkowych metrów kwadratowych (niezmeinione osie)
- ....
Pozdrawiam

jarex
26-10-2005, 19:37
Zgadzam się z twoimi poglądami na temat funkcjonalności i bryły tego budynku.Jeśli możesz to przeskanuj i poślij mi dokladne wymiary i rzuty.Nie wiem co to jest pustak U...Dlaczego wybrałeś ten materiał, tylko ze względu na powiększenie pomieszczeń, czy też termikę budynku, koszt wykonania itp.Pozdrowienia.

Iveta
27-10-2005, 09:03
Anstak
Tak się zastanawiam nad likwidacją tego pomieszczenia gospodarczego nr 8 i przypomniałam sobie że nasz architekt wspominał coś o przepisach p. pożarowych. Wydaje mi się że według nich garaż powinien być (jeśli jest połączony przejściem z pomieszczeniami mieszkalnymi) oddzielony jakimś pomieszczeniem spełniającym rolę śluzy czy czegoś w tym rodzaju. I drzwi też jakieś solidniejsze trzeba tam wstawić. Takie które w razie pożaru dłużej wytrzymają. No ale jesteś już pewnie po spotkaniu z architektem, który dał Ci dobre rady.

anstak
27-10-2005, 09:41
Krupiarz- bylalbym takze badzo wdzieczna za przeslanie mi wymiarow i rzutow. Mam tez pytanie, czy w gornej sypialni jest ten slup, ktory byl zaznaczony w katalogu z poczatku 2005 roku( w najnowszym katalogu juz go nie ma) Tez zastanawiamy sie nad zmiana technologii , co bylo powodem z zmieniles technologie wykonania scian na akurat taką?

IVETA- jeszcze nie rozmwialismy z architektem, na razie geodeta nam robi mapki, jesesmy umowieni na przyszly tydzien z architektem, ktory ma ocenic ktory z dwoch projektow ( ten albo dom w zawilcach z archonu) bylby lepszy na nasza troche nietypowa dzialke).

Moim pomyslem bylo zeby przeniesc lazienke do pomieszczenia gospodarczego na dole, a przejscie do garazu zrobic gdzies przy schodach. No ale skoro sa takie przepisy to wszystko trzeba dokladnie przemyslec.

stastny
27-10-2005, 11:25
Anstak
Tak się zastanawiam nad likwidacją tego pomieszczenia gospodarczego nr 8 i przypomniałam sobie że nasz architekt wspominał coś o przepisach p. pożarowych. Wydaje mi się że według nich garaż powinien być (jeśli jest połączony przejściem z pomieszczeniami mieszkalnymi) oddzielony jakimś pomieszczeniem spełniającym rolę śluzy czy czegoś w tym rodzaju. I drzwi też jakieś solidniejsze trzeba tam wstawić. Takie które w razie pożaru dłużej wytrzymają. No ale jesteś już pewnie po spotkaniu z architektem, który dał Ci dobre rady.


Witam
masz świętą rację, a właściwie Twój architekt... pozatym taka śluza to zawsze jedne drzwi więcej na przeszkodzie spalin chcących wniknąc do domu
pozdrawiam

Iveta
27-10-2005, 19:53
anstak
W naszym projekcie niestety ten słup w sypialni na poddaszu widnieje. Zastanawiam się czy jest on niezbędny skoro mówisz że w najnowszym katalogu już go nie ma? Więc może go nie stawiać?

Iveta
27-10-2005, 20:03
Może warto dowiedzieć się w Muratorze czy ten słup wciąż jest w projekcie bo wiadomo, że w katalogu te rzuty są dość ogólne.

Krupiarz
28-10-2005, 07:19
Krupiarz- bylalbym takze badzo wdzieczna za przeslanie mi wymiarow i rzutow. Mam tez pytanie, czy w gornej sypialni jest ten slup, ktory byl zaznaczony w katalogu z poczatku 2005 roku( w najnowszym katalogu juz go nie ma) Tez zastanawiamy sie nad zmiana technologii , co bylo powodem z zmieniles technologie wykonania scian na akurat taką?

IVETA- jeszcze nie rozmwialismy z architektem, na razie geodeta nam robi mapki, jesesmy umowieni na przyszly tydzien z architektem, ktory ma ocenic ktory z dwoch projektow ( ten albo dom w zawilcach z archonu) bylby lepszy na nasza troche nietypowa dzialke).

Moim pomyslem bylo zeby przeniesc lazienke do pomieszczenia gospodarczego na dole, a przejscie do garazu zrobic gdzies przy schodach. No ale skoro sa takie przepisy to wszystko trzeba dokladnie przemyslec.

Przesłałem Ci rzuty i wymiary.
Jeżeli chodzi o zmianę technologii, to przede wszystkim u podstaw leżało to, że nie za bardzo ufam ścianom jednowarstwowym, choć grubym na 44 cm. Wydaje mi się, że rozwiązanie z otuliną styropianową lub z wełny mineralnej o grubości 12 cm. jest zdecydowanie rozwiązaniem lepszym i cieplejszym. Dobrym rozwiązaniem jest również ściana trójwarstwowa, ale jednak jest nieco droższa.
Poza tym, szwagier zajmuje się ociepleniami budynków styropianem, robi to bardzo dobrze i mamy nadzieję, że nam to ocieplenie solidnie i tanio wykona (to był również ważny argument przy woborze technologii).
Jeżeli chodzi o materiał na ściany, ostateczna decyzja nie została podjęta, ale prawdopodobnie będzie to ceramika, pustak U220, prawdopodobnie z cegielni z Markowic lub Harasiuk. Wychodzi trochę drożej niż suporeks, ale wydaje mi się być lepszym materiałem, a ponadto wszyscy wokół (od majstra, przez kierownika, przedstawicieli handlowych w składach budowlanych), powtarzają "ceramika to ceramika", materiał tradycyjny, znany od dawna, sprawdzony, o dobrych parametrach.
Nie mam nic do suporeksa, ale na dzisiaj skłaniam się w kierunku ceramiki.

Jeżeli chodzi o słup w sypialni, rzeczywiście w projekcie jest. Jutro porozmawiam z majstrem czy on też ten słup "widzi" i czy konieczne jest jego stawianie.Dam znać jak się czegoś dowiem.
Pozdrawiam

Krupiarz
28-10-2005, 07:21
Zgadzam się z twoimi poglądami na temat funkcjonalności i bryły tego budynku.Jeśli możesz to przeskanuj i poślij mi dokladne wymiary i rzuty.Nie wiem co to jest pustak U...Dlaczego wybrałeś ten materiał, tylko ze względu na powiększenie pomieszczeń, czy też termikę budynku, koszt wykonania itp.Pozdrowienia.

Prześlij namiary e-mail. Rzuty mam zeskanowane i mogę podesłać.

Pozdrawiam

pobik
28-10-2005, 23:18
Pobik - witaj w klubie!
Jeżeli budujesz w Dębe Wielkie to tylko 50 km od nas. Będziemy mogli się wymieniać na bieżąco doświadczeniami, choć wydaje się, że obecnie jesteśmy nieco z przodu. Zapraszam również na budowę.
Jeżeli chodzi o wycenę, to póki co nie mogę ci pomóc, ale może więcej będę wiedział jeszcze w tym tygodniu, bo bank przekazał projekt do wyceny kosztorysantowi. Nie będę mówił jak go sam wyceniłem dla potrzeb kredytu, bo wydaje mi się, że trochę przesadziłem (mam nadzieję). Ale jest to działanie celowe, bo chcę "zdobyć" kasę na wykończenie i zamieszkanie, być może nawet na ogrodzenie i wstępne zagodpodarowanie terenu, a bank daje niestety tylko na budowę domu i wycena rzetelna oznaczałaby brak pieniędzy na powyższą końcówkę budowy i urządzenie się.


Pozdrawiam
Witam
Dzieki Krupiarz za zaproszenie na budowe napewno bede kiedys chcial skorzystac :).
Ja wlasnie dzis podpisalem umowe z Energetyka i dałem projekt do adaptacji. Nasze zmiany jakie wprowadzamy to : mimo wszystko likwidacja lukarny ( mam nadzieje ze nie wyjdzie z tego straszna stodola :) ), likwidacja drzwi w pomieszczeniu nr. 9, zmiana technologii na suporex 24 + 15cm styropianu, ogrzewanie podłogowe, likwidacja komina w pomieszczeniu nr. 9 oraz likwidacja elementów ozdobnych przy szczycie dachu.
Pozdrawiam i do zobaczenia :)
P.S. z niecierpliwoscia czekam na Twój kosztorys:)

pobik
04-11-2005, 16:17
Krupiarz i jak tam Twój kosztorys??masz juz go ??JA ciagle czekam...
pozdrawiam

Krupiarz
06-11-2005, 20:36
Widzę, że wiele spodziewasz się po moim kosztorysie, a tak na pawdę to może on ci dać bardzo niewiele.

Swój "kosztorys" zrobiłem z kumplem "na kolanie" w excelu w następujący sposób: ustaliłem ile kasy chcemy przeznaczyć na zbudowanie domu i wstępne wykończenie tak by się wprowadzić i tą wielkość metodą "mniej więcej" rozkładałem na poszczególne etapy (kredytowane przez bank, bo np. bank nie daje kasy na ogrodzenie, zagospodarowanie terenu ....).

My chcemy wydać ok. 260-270 tys. (bez działki) do zamieszkania I na tą kwotę zrobiliśmy "kosztorys" do banku.
.
Kwotę tą "oszacowaliśmy" czytając głównie forum i posty ludzi którzy już wybudowali. Na podstawie tych "doświadczeń" stwierdziliśmy, że na nasz nieskomplikowany dom możemy wydać kwotę powyższą i powinniśmy sie zmieścić.

Oczywiście bank wziął rzeczoznawcę, który miał po swojemu ten dom wycenić, ale spotkałem się z rzeczoznawcą i zapytał ile potrzebuje kredytu, ile mam środków własnych czyli za ile chcę zbudować dom (odczytałem to dokładnie tak: na ile ma być wycena?).
Nie wiem ostatecznie co napisał i jaki cyfry wstawił. Mam nadzieję że zrobił tak jak być powinno.

Jeżeli dostanę pozytywną decyzję z banku będzie to oznaczało, że moja wycena była wiarygodna (przynajmniej dla banku)

Pozdrawiam

Marcin Lasek
10-11-2005, 02:19
Chciałbym dołączyc sie do dyskusji na temat "Domu za rogiem". Co prawda jestem na brdzo wczesnym etapie, bo właśnie zakupiłem projekt i będę zastanawiał się nad ewentualnymi zmianami.
Jeśli ktoś buduje wg. tego projektu, a mieszka w Beskidach, bądź w pobliżu, to bardzo chętnie zobaczyłbym jak projekt przekłada sie na rzeczywistość. ML

Krupiarz
10-11-2005, 08:21
Jak podasz e-maila to mogę Ci przesłać parter z naszymi zmianami.
Opisałem je generalnie powyżej, ale co innego przeczytać, a co innego zobaczyć.
Witamy w klubie. Mi kończą wkrótce fundamenty. Zasypuję je, nakrywam i czekam do wczesnej wiosny.

No i właśnie dostałem pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu :-).
Podpisujemy umowę w przyszłym tygodniu!!!

Pozdrawiam

Marcin Lasek
11-11-2005, 19:29
Miło słyszeć, że bank przychylil sie do Twoich planów. :D To teraz od wiosny w myśl słow piosenki "...niech sie mury pna do góry..." trzeba zabierać sie do pracy. Ja przyznaję, że moje tempo prac raczej nie będzie tak imponujące. Licze na to, że w przyszłym roku uda mi się zrealizować plan budowy w stanie zerowym, a co będzie dalej to zobaczymy. Dom bedzie w większości powstawał systemem gospodarczym, więc pewnie troche to potrwa.
Bardzo chętnie zobaczyłbym Twoje zmiany parteru. Mój mail: [email protected]
Pozdrawiam ML

magdusia113
12-11-2005, 19:43
Witam serdecznie wszystkich :)

Z mężem właśnie wybraliśmy projekt C110. Cieszę się, że jest więcej osób budujących ten dom. :)
W projekcie zamierzamy zlikwidować lukarnę oraz poszerzyć garaż, kupować będziemy projekt lustrzany.

Otrzymałam z Muratora kosztorys opiewający na 211 262 zł:
stan zero - 30 916
stan surowy otwarty 74 715
stan surowy zamknięty 41 222
instalacje elektryczne 5 152
instalacje sanitarne 25 764
wykończenie zewnętrzne 33 493.
Mam pytanie czy ktoś mógłby mi przesłać inny kosztorys (tak dla porównania)?
Jestem laikiem jeżeli chodzi o budowę, ale chętnie się szkolę, a jako ekonomistka liczę zyski i straty (te w budowie i późniejszej eksploatacji). Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
Swój domek zamierzamy postawić w Nadolicach Wielkich koło Wrocławia, czy ktoś jest z tych okolic??

Pozdrawiam wszystkich
:)

Barbara_Andrzej
13-11-2005, 16:47
Pozwalam sobie wkleić link, bo to bardzo podobna chałupka. Ten projekt kupiliśmy niedawno, po bardzo długich poszukiwaniach. "Za rogiem" też jest śliczny, a nawet śliczniejszy od naszego. Zdecydowały szczegóły.
http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-21.12a
Podrowienia!

Krupiarz
16-11-2005, 21:23
Witam,

Moja radość była przedwczesna, bank nie do końca przycylił się do moich planów, bo pracownik banku się "troszkę" pomylił. A mianowicie pieniądze które wpłaciłem na mieszkanie do developera, który właśnie kończy i wkrótce oddaje budynek i oświadczyłem, że mieszkanie zamierzamy sprzedać i środki przeznaczyć na budowę domu, nie zostały ostatecnie uznane jako wkład własny (pomimo wcześniejszych zapewnień pracownika banku, że tak będzie) :evil:
No i zabrakło nam z dnia na dzień ponad 100 tys. i bank postawił warunek, że musze przedstawić wyciąg z rachunku bankowego, iż mam zdeponowaną taką ilość pieniędzy!!!
Nie wiem czy przeżyliście już coś takiego, ale to coś takiego jakby dać dziecku polizać cukierek, a potem go zabrać.
Ale od czego ma się przyjaciół. Dwa telefony i dziś wieczorem pieniądze znalazły się na koncie. Jutro biorę z banku potwierdzenie stanu rachuku, mam nadzieję że zadziała!!!
Nauczyłem się jednego: nie ciesz się dopóki nie podpiszesz umowy i pieniądze nie wpłyną na twoje konto.
Po raz kolejny koleś z banku powiedział, że jutro jest 75% szans na podpisanie umowy kredytowej. Pożyjemy zobaczymy.
Chciałbym mieć już tą całą papierologię za sobą, bo przez ostatnie pół roku to prawie się nie buduję, tylko siedzę w papierach.

Tyle żali.

Magdusia witaj w klubie!!! Nie mogę wiele powiedzieć nt. kosztorysu z muratora. Osobiście myślę, że jest całkiem realny.
Powiedzmy sobie szczerze, niewiele osbób tych które są na na początku drogi jest w stanie zrobić poprawny kosztorys. Ja czytając forum stwierdziłem: ok. 260 tys. powinno wystarczyć, by wybudować i zamieszkać. Takie koszty jakoś porozrzucałem po poszczególnych pozycjach, rozłożyłem w czasie i przesłałem do banku jako "kosztorys inwestora".
Generalnie to kosztorysant wynajęty przez bank również wycenił budowę domu na 265 tys, ale oznacza to tylko tyle, że kwota podana przeze mnie była "realna", bo oglądając działkę i projekt zapytał "ile potrzeba", i widocznie stwierdził iż moje zapotrzebowanie mieści się w dopuszczalnych "granicach" i odpowiednio wycenił budowę. My za tą kwotę chcielibyśmy wybudować dom i urządzić go tak, by się wprowadzić. Jeżeli coś zostanie, może wstępnie zagospodarujemy działkę.

A jeszcze z innej beczki, to praktycnie mam zrobione fundamenty. Dziś ekipa dokończyła ocieplenie fundamentów styropianem i zaciągnęła siatkę. Do końca tygodnia będzie finisz fundamentów :-)

Może uda mi się w następnym poście zamieścić zdjęcia fundamentów z pewnego etapu (zdjęcia słabej jakości bo z aparatu w telefonie, nigdy nie zamieszczałem ale moze się uda)

Pozdrawiam

Krupiarz
16-11-2005, 21:39
No i pierwszy test-część wykopów od frontu,jak się uda to podrzucę coś jeszcze
D:\Zdjęcia z aparatu\Zdjęcia do 16.11.2005\Zdjęcie(18).jpg

Krupiarz
16-11-2005, 21:49
D:\Zdjęcia z aparatu\Zdjęcia do 16.11.2005\Zdjęcie(20).jpg


Jeżeli powyższe nie zadziała, to poproszę o radę mądrzejszych jak zamieszczać zdjęcia na forum.



Pozdrawiam

Ps. robimy lustrzane odbicie- Magdusia czy planujecie gardaż na 2 samochody? wydaje mi się, że na jedno auto, to szerokośc jest wystarczająca (choć ja będę miał prawdopodobnie ściany z U220 i oszczędzając na szerokości ścian poszerzę w ten sposób ok. 25 cm) i dom ma odpowiednie proporcje, poszerzanie moim zdaniem ma sens w przypadku 2 aut. [/img][/quote]

magdusia113
23-11-2005, 16:18
Witam,

Krupiarz - moje gratulacje ze zrobienia fundamentów :)
Co do garażu na dwa samochody to jeszcze zastanawiamy się ze względu na koszty :)
Obecnie liczymy koszty i zbieramy dokumenty do banku. Ta papierologia jest koszmarna :)

Pozdrawiam

Krupiarz
24-11-2005, 06:52
Witam,

Parę informacji z naszego placu budowy.
Oczywiście jak widać pniżej, nie udało mi się zamieścić zdjęć, ale pracuję nad tym, znalazłem linki z informacjami jak to się robi i teraz muszę tylko znaleźć trochę czasu.

Fundamenty mam skończone!!!
W poniedzialek nawet przyjechała koparka i zasypała wcześniej wykopanym piachem. No ale wykopanego piachu nie starczyło i muszę dowieźć na cały salon (ok. 5-6 kamazów). Mają to robić dzisiaj (wsyp od razu do fundamentu).
Wczoraj wieczorem próbowałem podsumować koszty etapu.
Nie znam jeszcze dokładnej cyfry (bo sen był silniejszy), ale od momentu rozpoczęcia wykopów (zdjęcie humusu) do zasypania fundamentów piaskiem (bez kanalizacji na poziomie "0", jedynie odpowiednie przepusty w fundamentach) będzie to łącznie ok. 12 tys. zł. Cena ta obejmuje robociznę. Choć z ekipą jesteśmy umówieni na całość stanu surowego, to ten etap wycenili na 2,5 tys. (bez robót ziemnych, wykonaliśmy we własnym zakresie).

Jeżeli chodzi o wcześniej opisywaną sytuację z bankiem, to "myk" się udał. Nie chcieli uznać jako wkładu własnego pieniędzy wpłaconych do developera, a uznali zaświadczenie o stanie rachunku, na którym odpowiednia kwota pieniędzy znajdowała się tylko jeden dzień ???!!!
Może i głupie, ale zadziałało.
Dziś robię tylko cesję odpowiednich ubezpieczeń na życie i budynku na bank i wypłacają nam transzę.
Mam nadzieję, że to koniec papierologii, bo już mnie to bardzo zmęczyło (akt notarialny, warunki zabudowy, projekt, adaptacja, pozwolenie na budowę, w międzyczasie wszystkie uzgodnienia, kwity, mapy ... , no i na końcu tony kwitów do kredytu). Teraz można będzie już zająć się na prawdę budową, a mam wielką ochotę jeszcze przed gwiazdką postawić ściany ... Jeżeli tylko ekipa znajdzie czas i będzie chętna, to jeszcze w tym roku dociążymy fundamenty.

Pozdrawiam

stastny
24-11-2005, 08:25
Witam,

Parę informacji z naszego placu budowy.
Oczywiście jak widać pniżej, nie udało mi się zamieścić zdjęć, ale pracuję nad tym, znalazłem linki z informacjami jak to się robi i teraz muszę tylko znaleźć trochę czasu. .......




Witam
to co piszesz jest bardzo ciekawe..... czekamy na zdjęcia... Z tego co ja wiem, wystarczy miec konto pocztowe i tam je wrzuci na serwer, potem tylko dac w poście linka do zdjęcia... no i się powinno wyświetlic
pozdrawiam

anstak
02-12-2005, 10:59
Historii zakupu projektu ciag dalszy.
Ja już wlasciwie zdecydowalam sie na ten projekt, juz prawie zamawialam, mamy mapy itd.. no i na samym koncu pojawil sie problem. otoz okazalo sie w gminie ,że nie moge zrobic zjazdu w tym miejscu w ktorym chcialam bo gmina planuje tam zasadzic drzewa...no i nici z pierwotnie planowanego polozenia domu.Wjazd mial byc od strony polnocnej, a teraz moze byc tylko od zachodu( mam naroznikowa dzialke). Czy ten dom warto stawiac z wejsciem od zachodu???Architekt mowi ze mozna ( taras od wschodu, bo okna na salon beda tez na poludnie. Ale ta kuchnia od zachodu?? Decyzje musimy podjac w poniedzialek.

tezet
11-12-2005, 20:07
Witamy

wszystko o czym piszecie jest szczerze ciekawe.
Też rozważamy kupno i realizację tego projektu.

Jeśli chodzi o zmiany to myślimy o:
- Lukarna z przodu zostaje więc może z tyłu również ją umieścić.
- 8 na dole zostaje
- kominek chcemy przenieść na ścianę od kuchni więc będzie dodatkowa wentylacje w kuchni i łazience na górze. Dzięki temu będzie można polączyć 6 z 5 rozsuwanymi drzwiami i powiększać salon w miarę potrzeby.
- W projekcie brakuje garderoby jednak nie chcemy przeznaczać na ten cel 18. Zamierzamy z niej zrobić dodatkową sypialnię lub pokój multimedialny.
- Okna od jadalni i salonu o raz pokoju będą do samej ziemi
- Dom zbudujemy z Ytonga 22 + 12 wełna.
- zastanawiamy się też na zadaszeniem całego tarasu przez wyciągnięcie dachu o 28 stopni. Widzieliśmy to w jakimś innnym projekcie i bardzonam się podobało. Wiemy. że trochę to zacimni pomieszczenia ale od zachodniej strony przy naszych wiatrach i deszczech chyba będzie dobrym rozwiazaniem.
Tak naprawdę "poza ewentualną lukarną z tyłu" i komina nie będą to zmiany duże. Nie wiemy na co będzie musiał zgodzić się architekt.

Dom będzie pasował do działki bo garaż będzie od północy.

Wcześniej byliśmy już prawie zdecydowani na "Konkursowy" M02, ale był trochę za mały i bardzo duża powierzchni komunikacji.

Jak macie jakieś zdjęcia to proszę poślijcie link lub załącznik. No i co myślicie o zmianach.

Spokojnych prac przedświątecznych
tezet

magdusia113
20-12-2005, 20:25
Witam

właśnie zakupiliśmy z mężem projekt C110-odbicie lustrzane. No i po świętach przekazujemy projekt do adaptacji.

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świąt:)

Krupiarz
22-12-2005, 21:57
Witam,

Magdusia113 - witaj w klubie.
Jestem krok do przodu, bo moje fundamenty czekają na wczesną wiosnę. Wtedy jedziemy dalej z koksem. Poczekam do połowy stycznia, liczę na to, że opadnie gorączka "ulgi remontowej" i pojawią się rozsądne ceny materiałów budowlanych. Wtedy na poważnie zacznę dokonywać zakupów.

Tezet - nie wiem czy kupiliście już projekt czy nie,ale przedstawię swoje uwagi.

- uważam, że pomieszczenie 8 jest bardzo potrzebne, więc + za nie likwidowanie go.

- kwestia lukarny z tyłu - na pewno dom na tym nie straci, oczywiście jeżeli miałbyś wybierać czy dać lukarnę z przodu czy z tyłu, to oczywiście wybór jest prosty - powinna być od frontu. generalnie lukarna to dodatkowe koszty i to wbrew pozorom nie małe -łącznie rzędu kilku tysięcy złotych (info z jednego z wątków na forum), a zamontowanie okna dachowego - ok. 1 tys. Więc jeżeli chcesz te dodatkowe pieniądze wydać to - twoja sprawa. dach i tak wygląda moim zdaniem nieźle

- zmiana lokalizacji kominka - generalnie pomysł całkiem niegłupi, pamiętać tylko należy że ściana pomiędzy 5 a 6 to ściana nośna i zmieniając jej położenie trzeba przeliczyć strop, zyskać można na 6 kilkadziesiąt centymetrów; my otworzyliśmy się bardziej na kuchnię i korytarz, dlatego nie dokonujemy zmian lokalizacji kominka,

- jeżeli chodzi o dotadkową wentylację, to generalnie w kuchni też jest wentylacja, nie jest to komin, ale są to kanały, które w jakiś cudowny sposób wychodzą ponad dach - wywiewki (mój kierownik budowy i majster naliczyli ich kilka w całym domu), tak więc o wentylację bym się specjalnie nie martwił i bez zmian powinno być ok.

- jeżeli chodzi o okna to jeżeli już powiększac to nie dawałbym do samej ziemi ale np. ok. 50 cm ponad,

- My w 18 będiemy mieli dwa pomieszczenia: pralnię i garderobę. pokoi mamy dość w stosunku do potrzeb, a te dwa pomieszczenia obok siebie są jak najbardziej wskazane; generalnie uważam, iż dom od mieszkania powinien różnić się głównie tym, że ma mieć różnorakie pomieszczenia "gospodarcze".

- jeżeli chodzi o wielkość pomieszczeń "komunikacyjnych", to by zyskać właśnie trochę powierzchni poszerzyliśmy budynek o 30 cm na wysokości wejścia i zrobiliśmy podciąg pomiędzy holem a salonem i kuchnią. Otwarte przestrzenie i komunikacja w domu to wbrew pozorom dość istotna sprawa. Oczywiście nie ma co przesadzać, ale źle się dzieje gdy panuje tam ścisk. Sugeruję poszerzenie budynku o 30 cm przy wejściu. W korytarzu zmieści się wtedy porządna szafa wnękowa, a takowa przyda się zawsze, nie tylko na wierzchnie ubraania.

Korzystając z okazji to życzę wszystkim spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie kochających osób. Dużo spokoju, miłości i spełnienia marzeń o własnym domu już w nadchodzącym Roku 2006.
Pozdrawiam

tezet
23-12-2005, 01:36
Dziekuje Krupiarz

Twoje uwagi są jak zwykle cenne.
Przemyślimy wszystko.

Cały czas się jednak wachamy nad podjęciem tej trudnej decyzji (jaki projekt?). Mamy kilka projektów przed sobą ale żaden nie podoba nam się w 100%. Może to lęk przed decyzją a może coś innego. Trochę się naczytałem postów z całego forum i mam coraz wiekszego stracha przed tym całym zamieszaniem (budowa).

mam goracą prośbę do Ciebie Krupiarz jak i do innych czytaczy tego wątku
Czy moglibyście zerknąć na
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=271&action=showProject
Napiszcie tylko jedno zdanie co sądzicie o tym projekcie w wątku "Tajemniczy projekt na lata C86"
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=967693#967693

Wiem że to trochę odbiega od tego tematu ale już do niego wracam.

- uważam, że pomieszczenie 8 jest bardzo potrzebne, więc ja go również zostawiam w niezmienionym kształcie

- kwestia lukarny z tyłu - może rzeczywiśie szkoda TROCHĘ STÓWEK

- zmiana lokalizacji kominka - ZGODA (mój błąd) ŚCIANA NOŚNA

- jeżeli chodzi o dotadkową wentylację, to generalnie w kuchni też jest wentylacja, nie jest to komin, ale są to kanały, które w jakiś cudowny sposób wychodzą ponad dach - wywiewki (mój kierownik budowy i majster naliczyli ich kilka w całym domu), tak więc o wentylację bym się specjalnie nie martwił i bez zmian powinno być ok. TO BARDZO CIEKAWE

- jeżeli chodzi o okna to jeżeli już powiększac to nie dawałbym do samej ziemi ale np. ok. 50 cm ponad, TO MUSZĘ JESZCZE PRZEMYŚLEĆ

- My w 18 będiemy mieli dwa pomieszczenia: pralnię i garderobę. pokoi mamy dość w stosunku do potrzeb, a te dwa pomieszczenia obok siebie są jak najbardziej wskazane; generalnie uważam, iż dom od mieszkania powinien różnić się głównie tym, że ma mieć różnorakie pomieszczenia "gospodarcze". WSZYSTKO WEDLE POTRZEB. UWAGA O RÓŻNORODNOŚCI FUNKCJI -NIEZWYKLE TRAFNA

- jeżeli chodzi o wielkość pomieszczeń "komunikacyjnych", to by zyskać właśnie trochę powierzchni poszerzyliśmy budynek o 30 cm na wysokości wejścia i zrobiliśmy podciąg pomiędzy holem a salonem i kuchnią. Otwarte przestrzenie i komunikacja w domu to wbrew pozorom dość istotna sprawa. Oczywiście nie ma co przesadzać, ale źle się dzieje gdy panuje tam ścisk. Sugeruję poszerzenie budynku o 30 cm przy wejściu. W korytarzu zmieści się wtedy porządna szafa wnękowa, a takowa przyda się zawsze, nie tylko na wierzchnie ubraania. O TYM CHYBA NIE PISAŁEM ALE SZAFA JEST BARDZO POTRZEBNA SZCZEGÓLNIE KIEDY JEST DUŻA IMPREZA

JA RÓWNIEŻ ŻYCZĘ TOBIE I POZOSTAŁY FORUMOWICZOM DUŻYCH SUKCESÓW I MAŁYCH PROBLEMÓW W NOWYM I KOLEJNYCH LATACH

tezet

magdusia113
23-12-2005, 18:52
Wesołych Świąt !!!


http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka2000.swf


Magda i Piotr

jancio75
05-01-2006, 18:28
a co można poradzić na dość dużą liczbę kominków wentylacyjnych. wydaje mi się że dach będzie wyglądał jak las. Ja jestem na etapie ocieplonych fundamentów a dalszy ciąg może w marcu i już się troche tymi kominkami przejmuję. Pozdrawiam

stastny
07-01-2006, 08:33
a co można poradzić na dość dużą liczbę kominków wentylacyjnych. wydaje mi się że dach będzie wyglądał jak las. Ja jestem na etapie ocieplonych fundamentów a dalszy ciąg może w marcu i już się troche tymi kominkami przejmuję. Pozdrawiam

Witam

Z tego co wiem (a miałem okazji przyjrzec się projektowi) w tym projekcie zwentylowane jest każde pomieszczenie, co może nie jest koniecznością, ale może okazac się bardzo przydatne. konsekwencją jest spora liczba kominków wentylacyjnych na dachu. Są na to sposoby: po pierwsze jeśli będziesz krył dom dachówką ceram lub cement. zastosujesz dachówki przejściowe i nic nie będzie widac. jeśli natomiast będziesz krył dom blachą można spróbowac łączyc ponad stropem poddasza co niektóre przewody...
Można także spróbowac łączyc przewody i przesuwac je...
Wentylację w pokoju dziennym można dosunąc do komina od kominka. Przewody z garażu można wrzucic w ścianę wenwnętrzną i połączyc z kominem CO. I już są dwie dziury mniej.
Pomieszczenia na poddaszu muszą byc zwentylowane wszystkie, tak stanowi litera prawa;-)
Pozdrawiam

Joanna Rusin
10-01-2006, 16:32
Witam wszystkich forumowiczow ktorzy zakupili projekt Domu za rogiem C110 . Szukam kontaktu do osób które rozpoczęły już budowe tego domku. Ja jestem na etapie ubiegania sie o pozwolenie na budowe, wiec jestem jeszcze w lesie.....Chcialabym domek ten budowac sposobem ekonomicznym i interesuje mnie koszt wybudowania tego domu w stanie surowym otwartym...czy ktos moglby sie podzielic swoja wiedza? Szukam tez namiarow na tania hurtownie z materialami bud najlepiej z okolic Legionowo, Jabłonna, Chotomów...a moze tez ktos zna tanich, solidnych budowlancow? Bede wdzieczna za kazdy kontakt. Pozdrawiam serdecznie.

magdusia113
10-01-2006, 16:59
Witam wszystkich:)


Witaj w klubie Joanna,

Widzę, że jesteśmy na tym samym etapie :)
Ja wczoraj oddałam projekt do adaptacji. W projekcie rozszerzyłam garaż o 2,10 na dwa samochody. Zmieniłam też ściany na Pustaki z maxa + 14 cm styropian oraz krokwie mam 10 x 18, bo łatwiej układa się później wełnę mineralną.
Czy coś zmieniałaś w swoim projekcie??


Pozdrawiam

Magda

Joanna Rusin
11-01-2006, 19:03
Witaj Madziu!
Tak wiec jedziemy na tym samym wozku :lol:
Co do projektu do adaptacji to oddajemy go dopiero w sobote. Ale chcemy wprowadzic kilka zmian:
1. w garazu zamiast okna maja byc luksfery
2. Sciany beda wykonane z betonu komorkowego 24/24/59 + styropian
3. Ogrzewanie zmienimy z gazowego na ekogroszek lub olej opałowy
4. Dołożymy okno na poddaszu tam gdzie jest tylko jedno w sypialni
5.Prawdopodobnie zlikwidujemy balkon na górze
6.Pokombinujemy z wentylacja zeby nie bylo tak duzo kominow wentylacyjnych bo jest ich okolo 16
I co Ty na to?
Pozdrawiam Cie serdecznie.

jaro71
12-01-2006, 21:18
Witam inwestorów!!

Projekt kupiony miesiąc temu, pozwolenia w trakcie...
Moje zmiany:
1. garaż powiększony o 2 metru (brama 4m), likwidacja okien
2. sciany porotherm 24 + 12 styropian
3. krokwie 18
4. ściany działowe na poddaszu porotherm, zmiana stropu na monolit...
5. kominy IBF
6 ogrzewanie gazowe ( na dole podłogówka)

cena orientacyjna na stan surowy otwarty (razem z robocizną) 110 tys. pln
start wzelkich prac - koniec września 2006, plan zasiedlenia wrzesień 2007

pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Krupiarz
15-01-2006, 10:32
Witam,

Jak ktoś będzie miał jakąś koncepcję jak zmniejszyć ilość kominków wentylacyjnych na dachu to niech się podzieli z ogółem.
Rzeczywiście jest ich dużo (kilkanaście). Zastanawiam się, czy wszystkie są na prawdę potrzebne. Koszt samej dachówki z kominkiem to min. 100 PLN, więc to naćkanie kominków wywiewnych zdecydowanie zwiększa koszt dachu. Muszę się skontaktować z kierownikiem i szefem ekipy, może się coś wymyśli.

Ja też zrobię krokwie 18.

Okno na górze tam gdzie w pokoju jest jedno też będzie dołożone.

Nie wiem jak wy, ale ja po jakimś czasie przerwy materiałów znowu wziąłem się za poszukiwania materiałów. No i robię rozeznania w sprawie cegieł, okien, dachówki, alarmu, wentyalcji, stropu, centralnego odkurzacza ....

Chciałbym ruszyć ze ścianami z wczesnej wiosny.

Pozdawiam

jancio75
22-01-2006, 14:38
Witam
o co chodzi z tymi krokwiami 18 (o które to krokwie chodzi - zgodnie z oznaczeniem na wykazie drewna w projekcie) i dlaczego ma to mieć wpływ na układanie wełny???

Krupiarz
22-01-2006, 15:17
Witam,
Zależy jaką wełną ocieplasz. Ja będę dawał 15 cm. Ponad wełną a folią paroizolacyjną lub deskami (w przypadku pełnego deskowania dachu) powinna być tzw. szczelina dylatacyjna, która pozwoli na owiewanie wełny od dołu do góry i powietrze bedzie wypływało pod gąsiorami kalenicy.
No i gdy masz krokwie 18 cm a wełnę 15 cm to siłą rzeczy 3 zostaje na szczelinę. Wełnę 15 upchniesz w krokwy 14 ale nie będzie szczeliny, a w przypadku gdy np. jakaś wilgoć dostanie się do wełny, schnięcie będzie następowało bardzo długo. Poza tym, krokwie 7x14 to może być trochę mało pod ciężką dachówkę cementową lub ceramiczną.

Ja przez ostatnie 4 dni ciąłem drzewo na konstrukcję dachu, podłogi ... .
Zakupiłem bezpośrednio w lesie pięknego, grubego, prostego, długiego .... modrzewia. Nie powiem było ciężko bo mrozy dochodziły do - 20 oC, a spora część pracy wykonywana była na zewnątrz, ale więźba wytrzyma dłuuuugie lata bez impregnacji.
No i ostatecznie zmieniliśmy wymiary krokwi z 7x14 na 8x18. Myślę że to aż za dość, wyszły ciężkie, potężne krokwy. Magdusia - widziałem swoje krokwy i robienie krokiew 10x18 to moim zadniem przesada - za duże. W sumie to sobie myślę, że 7x18 to też byłby dobry wymiar, bo trzyma wysokość a nie szerokośc.
Muszę pogadać z cieślami, bo są w projekcie duże płatwie: 14x28 cm. Koleś z tartaku powiedział, że połowa czyli 14x14 też by wystarczyła, ale sam nie chce brać odpowiedzialności za wykonywanie zmian. Płatew ok 8 m 14x28 z mokrego drzewa to kawał materiału. Mieliśmy duże problemy by we 4 to przenieść. Po co coś takiego dawać prawie na szczycie dachu?!

A z innej beczki to po wstępnych rozmowach z cieślami dostałem dwie oferty na wykonanie pokrycia dachu, obróbek i orynnowania: pierwsza na kwotę 9300 netto (dość szczegółowa), druga wstępna ok. 6000 (wartość szacunkowa, mam nadzieję, że skończy się nie więcej niż 5500PLN (no ale druga to znajomy dekarz, z którym na naszym i jego weselu wódkę piliśmy :-)
Jeżeli chodzi o materiały dachowe, to położenie dachówki cementowej profil S z Euronitu + dodatki + obróbki to koszt ok. 11 000 brutto (w tym ok. 2250 - koszt samych kominków wentylacyjnych!!! - coś z tym trzeba zrobić, bo cena jednostkowa kominka to 117 PLN/szt).
Powyższa cena nie obejmuje okien dachowych - koszt 5 okien VELUX-a z kołnierzami to koszt ok. 6200 PLN no i systemu rynnowego - koszt od ok. 1700 PLN - do 2600 PLN (zależnie od wybranego systemu).

Powyższe są wybranymi cenami ofertowymi nie ostatecznymi. dla orientacji dla tych, którzy w jakiś sposób starają się zrobić sobie kosztorys, lub jako ceny odniesienia :-) dla tych którzy szukają materiałów.
Pozdrawiam

beata_stce
26-01-2006, 08:35
Chyba sie zdecyduje ale mam kilka uwag
Z pomieszczenia gospodarczego chce zrobic lazienke.
Z przodu salon z kominkiem.
Pod schodami schowek.
Na dachu w pokojach lukarny.
A moze ktos kupil ten projekt i buduje ten domek.

stastny
26-01-2006, 14:37
Polecam ten wątek... jest chyba najobszerniejszy

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=49843&highlight=c110

pozdrawiam

beata_stce
01-02-2006, 09:45
Witam jestem tu od niedawna w poszukiwaniu projektu.
Byz moze zdecyduje sie na ten domek za rogiem.
U mnie jest ten problem ,iz wejscie mam od poludnia wiec kuchnia nie bardzo pasuje od tej strony,
czy mozna ją zlokalizowac w pomieszczeniu nr.6 obok oczywiscie jadalnie.
Przydaloby sie rowniez jakies pomieszczenie w kuchni na spizarke.
Na pietrze zamiana lazienki z pokojem 17
Tak to widze.Zastanawiam sie czy mozna tak poprzestawiac i na ile to jest mozliwe.
Jesli ktos z czytajacych moze mi odpowiedziec bede bardzo wdzieczna.

anstak
01-02-2006, 19:40
Witam serdecznie,

Dzisiaj otrzymałam dwa różne kosztorysy na wykonanie Domu za rogiem. Dziele sie więc nim z innymi bo wiem ze takie wyceny bardzo sie potencjalnym budujacym i juz budujacym przydają. Bede BARDZO wdzieczna za wszelkie uwagi i komentarze, bo jestesmy oczywiscie na razie na etapie negocjacji..

Pierwszy kosztorys jest mniej szczegółowy i krotszy wiec od niego zaczynam.

Roboty ziemne betonowanie zbrojenie murowanie zewn i wewn izolacje wraz z wykonaniem kominow, schodów, ocieplenia ( bez tynku zewnetrznego) stropu, wienca, lukarny wyceniono na 31.300 brutto.( nie wyszczególnił cen za poszczególne etapy)

Materialy zalatwiamy sobie sami.

Współpracujący z tym wykonawcą facet od dachów wycenia robocizne na 10.680 zł na co składa się wykonanie konstrukcji, pokrycie dachówką i monataż okien połaciowych.

Materiały za dach wycenia na 26.540. Razem za dach ( z materialami) jest wiec 37.220 zł
...
Duzo to czy mało?

Drugi wykonawca przedstawił taki kosztorys

ławy fundamentowe- 1.811,95
zbrojenie 400
wykop pod budynek 1.600
ściany funamentowe 3.354
otynkowanie scian fundamentowych izolacja plus styropian 998
ściany zewnętrzne 5904
sciany wewnętrzne 3751
strop- 2178
płyta balkonowa 570
wieniec obwodowy 780
kominy 2 sztuki 1600
dach plus dachowka 9720
tynki zewnetrzne wraz z okladzina mineralna 3741

Razem daje to 37.161 plus 7 % VAT tj 39762 zł

Nie widze tutaj montazu okien polaciowych ani np rynien. W cenie nie ma tynkóów wewnetrznych docieplenia poddasza, systemu płyt g-K

Materialy do wykonania powyzszych robot wycenila "jego hurtownia" na 70.933. Oczywiscie hurtownie mozemy tez sobie wybrac sami.

Razem materialy plus robocizna to 110.695 zł

Czy mógłby ktos to ocenic ktora oferta wydaje sie lepsza i gdzie warto negocjować.

A znacie jakies dobre hurtownie w okolicach Poznania, gdzie moglibysmy dać materialy do wyceny?
Pozdrawiam

Ania

beata_stce
02-02-2006, 06:53
Dzieki za ten wątek .
Mysle ze mialam taki sam pomysl zmiany tego projektu.
Pisaliscie o tym w zeszlym roku .Pewnie macie juz za soba te sprawy projektu.
Podzielcie sie tym co wam sie udalo zmienic.

anstak
03-02-2006, 20:50
A dzisiaj dostalam 3 wycene na tzw stan developerski ( bez drzwi wewnetrzych, posadzek, łazienki itp-czyli wykonczenie we wlasnym zakresie) na 265 tys. Chyba duzo, nie?

zebra
08-02-2006, 11:26
Witam wszystkich:)
Dom za rogiem to także nasz faworyt. Budowa domu u nas jeszcze jest odległa , ale przecież czas prędko płynie....

Czy ktoś z was - budujących , przymierzających się do budowy, zastosował wentylację mechaniczną ???

Krupiarz
17-02-2006, 17:51
Witam wszystkich
Wygląda na to, że jestem "pierwszy" w budowaniu Domu za Rogiem.

Anstak - odpowiedziałem Ci trochę tutaj:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63706

a tu powtórzę:

"Witam,
Mówiłem Ci że bardzo ładny projekt wybrałaś? Dom pierwyj sort! Ładny i niedrogi w budowie ...

No tak, pochwaliliśmy się troszkę, a teraz trochę szczegółów.


I wykonawca: cena za dach rozsądna. Mówią, że cena za wykonanie 1m2 konstrukcji dachowej (więźby wacha się od 15-25PLN), przemnożyć to przez 216 m2 daje ok 4300 PLN. Czy w cenie od pierwszego wykonawcy masz rynny? Chyba mogę zdradzić cenę za swój dach: krycie Euronitem S-ówką + wszystkie obróbki + montaż 5 okien połaciowych + kompletne orynnowanie, razem 5,5 tys netto. Nie wiem ile za więźbę, bo mam to w cenie.
Stan surowy otwarty, do papowania dachu, schody, tarasy, kominy, chude posadzki - 21,5 tys (netto). Bez ocieplenia z zewnątrz i tynków wewnątrz (cena bez robót ziemnych tj. kopania fundamentu i zasypywania).
Trudno mi się odnieść do drugiego wykonawcy, bo ja mam cenę ustaloną za cały stan surowy, ale cena za dach i dachówkę również przystępna (chociaż bez orynnowania i montażu okien dachowych za które chcą ok. 150-200 PLN/sztuka).
Mnie np. wykop pod budynek i zasypanie później fundamentów kosztowało łącznie niecałe 400 PLN, same ławy kopałem sam z bratem.
W cenie II wykonawcy nie widzę tarasu z tyłu budynku i schodków/wejścia do budynku. Nie widzę też chudych posadzek i schodów.

Ceny za materiały mogą być róóóóóżne zależnie od marki, jakości ... tak więc do nich się trudno ustosunkowac.
Na cenach developerskich się nie znam.

Jeszcze jedno. Teraz na większość materiałów można odliczyć różnicę w VAT pomiędzy 22 a wcześniejszym 7%. Tak więc np. ja kupuję materiały sam, a potem różnicę w VAT będę odliczał.

Kupowanie materiałów samemu i negocjacje z wykonawcami zajmują duuużo czasu, ale można sporo oszczędzić.
Podawanie ceny za materiały na dach bez podawania co tam ma być, jest bez sensu (dachówka, blacha, gont ... , jakiej firmy, jakie orynnowanie, jakiej firmy okna ...).
Ja za komplet materiałów na dach: Dachówka cementowa Euronit, brązowa, orynnowanie plastik system Bryza, Okna dachowe VELUX - 5 sztuk nie zapłacę więcej niż 15-16 tys brutto (22%VAT) . Myślę że wybrane materiały sa ok, a jak widzisz są ok 10 tys. tańsze niż twoja wycena (jak chcesz to mogę ci przesłać e-mailem dokładne wyliczenie potrzebnych materiałów na dach dla zestawienia jak wyżej).

Nie wiem jak jesteś zaznajomiona ze sztuką budowlaną, ale ja się bardzo wciągnąłem, i spędzam ostatnio głównie na forum duuużo czasu.
Ale robię inwestycję na całe życie i zamierzam ją zrobić dobrze, dlatego m.in. czytam i materiały wybieram i kupuję sam.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Pozdrawiam i powodzenia.

raz jeszcze - baaardzo ładny projekt ;-) "


Możesz moje ceny traktować jako odniesienie, choć ja uważam (porównując je z innymi) że ceny mam dobre, ale dużo nad nimi "pracuję".
Może jeszcze jedna cena "odniesienia": ostatnio zamówiłem cegłę. Buduję z ceramiki MAX-a, cegła z cegielni Harasiuki, klasa 200.
Łącznie za cegłę na ściany zewnętrzne i działowe oraz cegłę pełną na kominy zapłacę ok. 12500 brutto (22% VAT).

Pozdrawiam

anstak
17-02-2006, 19:32
jejku krupiarz dzieki:)) Nareszcie ktoś odpowiedział.

Ok biorę się za analizę Twoich wyliczeń. Ale tak na szybko z tego co potem rozmawialam z wykonawca nr 2 od dachu, wszystkie ceny były razem z orynnowaniem i montazem okien połaciowych. Bede bardzo wdzieczna za Twoj zestaw materiałów dla których robiles wyliczenia. Porównam z moimi.

Na razie wyslalam projekt do wyceny do 3 kolejnych wykonawcow i czekam na odpowiedzi. dam znac co wyszlo z tych wycen.
Bardzo mnie zmartwila wycena mojego wykonawcy nr 2- budowal kiedys dom komus bliskiemu w rodzinie i wykonal kawal dobrej roboty -tez sie sakurat musial teraz az tyle wycenić:)

Na budowe do stanu surowego otwartego mamy tylko ok. 105 tys. Mam nadzieje ze sie jakos zmiescimy albo trzeba bedzie jakos dociągnąc z pensji. Na reszte pozniej wezmiemy kredyt, ale nie chcemy za szybko sie kredytowac.

Krupiarz
17-02-2006, 21:23
105 tys za stan surowy otwarty? Zależy co przez to rozumiesz?
To jest geneerlnie stan bez okien i drzwi i bez właściwego pokrycia dachowego (tylko deski i papa) i orynnowania, bez tynków, ociepleń z zewnątrz i instalacji.
Ja zamierzam się za ten etap zmieścić w 70 tys. i póki co wszystko wskazuje na to że mi się uda ;-).

Dla pocieszenia: nam pieniędzy starczyło tylko na kawałek działki, teraz jedziemy z kredytu, potem może sprzeda się mieszkanie.

Pozdrawiam

anstak
17-02-2006, 22:52
Przez stan surowy otwarty- rozumiem to co Ty plus w pelni zrobiony dach z dachówką, orynnowaniem i oknami połaciowymi. po moich pierwszych poznańskich wycenach, wydawało mi się, ze sie nie uda, ale szukam i negocjuje dalej:) Aha oczywiscie już wydalismy bądź wydamy w najbliższym czasie ok 10.000 na rózne papiery typu mapy projekt architekt, badania gruntowe przyłącza itp.. tego oczywiscie nie wliczam do tych 105.000 tys.

magdusia113
18-02-2006, 16:35
Witam,

ja na razie dałam do wyceny dwóm wykonawcą i w niedzielę mają dać mi odpowiedź, jak będę coś wiedziała to napiszę.
Materiały kupuję sama i interesuje mnie tylko cena za robociznę.

Pozdrawiam

Magda

magdusia113
20-02-2006, 21:55
Witam,

zgodnie z obietnicą przedstawiam moje trzy wyceny:

1 Wykonawca:
Roboty ziemne, betonowanie, zbrojenie murowanie zewnętrznych z maxa + styropian i wewnętrznych, izolacje wraz z wykonaniem kominow, schodów, ocieplenia ( bez tynku zewnetrznego) stropu, wienca, lukarny wyceniono na 21 650 netto. :lol:

Materialy zalatwiamy sobie sami.

Facet współpracuje z wykonawcą od dachów, który za dach bierze 36 zł za m2, co w naszym przypadku daje około 8 640,00 zł netto (mam poszerzony garaż o 2,10). Na robocizne składa się więźba, położenie krokwi, foli, kontrłata, łaty, haki nadrenowe, dachówka, opierzenie kominów, okna połaciowe, rynny (w poziomie i pionie) i monataż okien połaciowych.

2 Wykonawca:

Roboty ziemne, betonowanie, zbrojenie murowanie zewnętrznych z maxa + styropian i wewnętrznych, izolacje wraz z wykonaniem kominow, schodów, ocieplenia ( bez tynku zewnetrznego) stropu, wienca, lukarny wyceniono na 27 287,00 netto. :(

Materialy zalatwiamy sobie sami.

Facet współpracuje z wykonawcą od dachów, który za dach bierze 44 zł za m2, co w naszym przypadku daje około 10 560,00 zł netto (mam poszerzony garaż o 2,10). Na robocizne składa się więźba, położenie krokwi, foli, kontrłata, łaty, haki nadrenowe, dachówka, opierzenie kominów, okna połaciowe, rynny (w poziomie i pionie) i monataż okien połaciowych.

3 Wykonawca:

Roboty ziemne, betonowanie, zbrojenie murowanie zewnętrznych z maxa + styropian i wewnętrznych, izolacje wraz z wykonaniem kominow, schodów, ocieplenia ( bez tynku zewnetrznego) stropu, wienca, lukarny wyceniono na 26 000,00 netto. :-?

Jak robi fundamenty to widziałam osobiście i uważam, że super :D

Materialy załatwiamy sobie sami lub nam pomaga ale my faktury bierzemy tylko na siebie.

Facet współpracuje z wykonawcą od dachów, który za dach bierze 50 zł za m2, co w naszym przypadku daje około 12 000,00 zł netto (mam poszerzony garaż o 2,10). Na robocizne składa się więźba, położenie krokwi, foli, kontrłata, łaty, haki nadrenowe, dachówka, opierzenie kominów, okna połaciowe, rynny (w poziomie i pionie) i monataż okien połaciowych.


No i kogo tu wybrać??
Muszę pogadać jeszcze z ich poprzednimi wykonawcami, ale chyba jednak będzie ten pierwszy :)


Pozdrawiam

Magda

anstak
20-02-2006, 22:51
Cześć Magdusia,

Super że przysłalaś swój kosztorys. Cena za wykonawce nr 1 brzmi całkiem przyzwoicie. porównuje Twoj kosztorys z moimi i zaczynam dostrzegac ze wycena wycenie nie rowna. Ten mój "najtanszy" ma w cenie jeszcze tynki zewnetrzne i taras. Za tynki zewnetrzne chce ok 3700 . Dach wychodzi mu 45 zł za metr. Ale i tak calosciowo wychodzi drozej niz u ciebie w najdroższym wypadku. Ja czekam cały czas na 2 kolejne wyceny, musze chyba przycisnąć facetow bo sie nie spieszą. Dam od razu znac jak cos sie dowiem.

Fajne są takie cudze wyceny, przynajmniej bede wiedziala jak negocjowac:)

Krupiarz
21-02-2006, 07:47
No tak Anstak - właśnie od tego jest takie forum ;-).
Nie od dziś twierdzę, że to najlepsza rzecz jaką wymyslił Murator.

Ja swoją wycenę podałem wyżej. Za te 21,5 mam chudy beton + rozłożenie kanalizacji do stanu 0 + betonowe wejście + taras.
Dodatkowo dach mam w tej cenie w pełni deskowany i papowany. No ale u mnie nie ma w cenie ocieplenia zewnętrznego (tylko ocieplenie fundamentów) no i robty kopane ziemne wykonałem we własnym zakresie (koparka ok. 400 PLN łącznie), a samo obłożenie styropianem nie powinno kosztować więcej niż 3 tys.
Ja mam część główną budynku poszerzoną o 30 cm.
Magdusia - wykonawca nr. 1 wygląda najrozsądniej, jeżeli jeszcze jakościowo dobrze robi to warto sie zdecydować. Generalnie warto dać trochę więcej za ten etap, bo to jest szkielet domu, część konstrukcyjna i dobrze byłoby by robił to ktoś myślący.

Rozmawiałem z kierownikiem budowy, i z szefem ekipy. Wymyśliliśmy jak zmniejszyć ilość kominków wentylacyjnych na dachu do 3 ;-).
Generalnie chodzi o to, że teraz wentylowane jest każde pomieszczenie z osobna. To gruba przesada i jeżeli tak to zostawić to z domu będzie lodówka. Trzeba wentylować tylko "główne" pomieszczenia. Proponuję wątek o "skuteczna wentylacja grawitacyjna - jak? (czy coś w tym stylu).
Generalnie to przebudowujemy - rozbudowujemy o kanały wentylacyjne kominy (ten w salonie od kominka i w kotłowni) i doprowadzamy do nich przewody wentylacyjne.
Dodatkowo ja będę miał GWC tj. nadmuch świeżego powietrza do wszystkoch pomieszczeń, a zużyte bedzie uciekało z domu wypychane przez świeże tylko kilkoma kratkami wentylacyjnymi.
Pozdrawiam

manwe
21-02-2006, 11:34
Witam!

Bardzi się cieszę, że powstał wątek związany z tym właśnie projektem. Wraz z moją drugą (lepszą) połową jesteśmy do niego przekonani w 98%. Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania architekta i wykonawcy (każda dobra sugestia będzie mile widziana).
Śledzę w napięciu poczynania tych któzy już zdecydowali się na realizację i trzymam kciuki

Pozdrawiam

manwe

manwe
22-02-2006, 13:13
Witam!

Czy ktoś z was zastanawiał się nad podpiwniczeniem całości lub przynajmniej części "domu za rogiem". Jakie według was są wady i zalety takiego rozwiązania.

Pozdrawiam

manwe

stastny
22-02-2006, 13:33
Witam
chyba była o tym już mowa... w przypadku dodania biegu, na dół, likwidacji musi ulec kibelek, wtedy kibelek idzie do pom. gospodarczego przy sieni, jednak aby uniknąc wchodzenia do niego z sieni, odwracamy bieg schodów. Oczywiście cała operacja skutkuje utratą komunikacji garaż-dom.
To najprostsze rozwiązanie... pewnie można próbowac mieszac bardziej ale to chyba nie ma sensu

anstak
23-02-2006, 19:10
Niestety wcale tak nie jest z tymi schodami i wejściem z boku do łazienki jak piszesz. Naszym pierwotnym zamysłem było jedynie przeniesienie mikrusiej łazienki do pomieszczenia gospodarczego z oknem. Wejscie do garazu miało być za obecną łazienka pod schodami. I co sie okazalo?
Pomysly o których była mowa na forum okazały się całkowicie niewykonalne. Pod schodami w obecnej wersji jest za nisko, żeby zmieściły sie drzwi. Proste odwrócenie biegu schodów sprawiłoby że wychodziłbyś...w łazience u góry. Na dole jest też jakiś podciąg który uniemożliwia zmiane kierunku bez powaznych nowych obliczeń konstrukcyjnych dla stropu itp( dodatkowe koszty). Zauważ że wejście na stryszek ( pomieszczenie gospodarcze u góry) jest o 4 stopnie niżej niż całe poddasze. Jezeli zmienisz bieg schodów, to nie bedziesz miał do niego wejscia chyba ze z powietrza:) W końcu jakoś nam wszytsko wyszło bez konstruktora, architekt sie pomęczył i jest i łazienka z oknem i przejscie do garazu, ale trzeba było nieco pokombinować.( a schody będą drewniane)

stastny
24-02-2006, 07:23
Niestety wcale tak nie jest z tymi schodami i wejściem z boku do łazienki jak piszesz.

No proszę... dobrze, że jakoś wybrnąłeś, jednak potwierdza się, że jak projekt gotowy, to z najmniejszą możliwą ilością zmian, albo bez zmian wogóle... w końcu to projekt GOTOWY.
Inną sprawą jest, że często ludzie, którzy wybieraja jakiś projekt i zaczynają go zmieniac, pomstuja na czym świat stoi że coś się nie da, że gdzieś się walną w łeb, bo za nisko itp. Prawda jest taka, że dopóki w nie zaczna mieszac w łeb się raczej nigdzie nie walną:-)... klopsy wychodzą po zastosowaniu radosnej twórczości zwłaszcza podczas budowy dopiero
Pozdrawiam
p.s.
wychodziłbym włazience u góry po odwróceniu biegu... no masz rację cholera... dlatego też lepiej nie grzebac w gotowcach;-)

Anulka1
26-02-2006, 11:38
Witam wszystkich :D
obecnie wybieram projekt, bardzo m isie podoba na zewnatrz ten domek, ale bardzo brakuje m iw nim spizarki, reszta jest OK, zwracam sie do ludzi, ktorzy "cos" z tym zrobili, albo maja taki zamiar.
Jesli bym sie zdecydowala na ten projekt to na pewno poszerzylabym garaz, zyskalabym jak tu juz byly glosy na kotlowni i wiekszym wiatrolapie, czy tak?
Wolalbym kuchnie w miejsce gabinetu, jak myslicie ludzie, jest to do zrobienia???
Preferuje domki z garazem przy bryle budynku i stryszkiem nad nim i tym sie kieruje, poza tym wielkosc salonu w tym projekcie OK, kuchnia wystarczajaca, obecnie mam w bloku 9m kw, ale czesc rzeczy trzymam na balkonie, stad wiem, ze spizarka, czy jakies pomieszczenie pomocnicze jest mi nezbedne (przetwory, zapasy soczkow dla dzieci itp).
Gora jest OK 9wielkosc pokoi), na stryszku bylaby suszarnia, ale nie wiem jakby sie miala garderoba, jak ktos pisal, czy nie bylaby zawilgocona.
A jak duza szafa bylaby w wiatrolapie po poszerzeniu garazu, bardzo by sie powiekszyla ta przestrzen na garderobe?
Pozdrawiam.

jancio75
26-02-2006, 11:51
można komin stojący pomiędzy garażem a kotłownią zbudować w ścianie nośnej pomiędzy garażem a pokojem (czyli dokładnie pod kątem 90 stopni do jego projektowego ustawienia) należy ustawić go tak by z jednej strony był przewód dymowy zdo kotłowni i kratki wentylacyjne w garażu) efektem będzie brak kominków w dachu nad strychem

anstak
26-02-2006, 12:09
Anulka1

Ja co prawda nie zdecydowalam sie na spizarke przy kuchni, ale widzialam bardzo fajne rozwiazanie u Krupiarza. przesłał mi kiedys swoje rzuty po adaptacji i musze przyznac bardzo sie przydało ( zwlaszcza do podjecia decyzji o zakupie projektu - dzieki Krupiarz:) Moze go poprosisz to tez Ci przesle?

Ania

Anulka1
26-02-2006, 12:27
Dziekuje anstak, bardzo mnie to rozwiazanie interesuje, domek mi sie naprawde podoba, przyciagnal moje oko :wink:,

Krupiarz, czy nie byloby to dla Ciebie problemem poslac mi na priva? :D , bylabym wdzieczna, jestem ciekawa Twojego rozwiazania spizarki i calej reszty :)

a mozecie mi powiedziec na jakiej wysokosci od ziemi sa okna, nie wiem czy zdj myli, ale wydaja sie nisko, lukarny i niczego na zewnatrz bym nie zmieniala, jest sliczny :D ............

Anulka1
26-02-2006, 16:34
W końcu jakoś nam wszytsko wyszło bez konstruktora, architekt sie pomęczył i jest i łazienka z oknem i przejscie do garazu, ale trzeba było nieco pokombinować.( a schody będą drewniane)

Anstak zaintrygowal mnie Twoj pomysl ze zmiana lazienki na z oknem, mozesz blizej okreslic w jaki sposob powstaly te zmiany? Czy to znaczy, ze przenoslas lazienke w miejsce pomieszczenia 8? Jakbys mogla to napisz blizej te zmiany, bo tez mysle o lazience z oknem.
A w "starym" miejscu lazienki co wtedy powstanie?

anstak
26-02-2006, 18:34
Anulka 1

Nam ten projekt odpowiadal prawie całkowicie jesli chodzi o układ pomieszczen. Jedyną rzeczą która mi sie nie podobała była mała ciemna i ciasna łazienka na dole. Dlatego buduje dom zeby miec wreszcie jasne łazienki a nie jakies kliki. Postanowilismy isc na kompromis- zrezygnowalismy w ogole z pomieszczenia gospodarczego na dole (jest przeciez jeszcze duzy strych), a w tym miejscu (pom nr 8 ) zrobilismy łazienke. Wada tego roziwazania jest bliskosc wejscia do lazenki od drzwi wejsciowych- no ale cos za cos. W miejscu "starej" łazienki nie będzie niczego - tzn bedzie przejscie do garazu oraz wejscie na schody. Co do kształtuschodow -trudno mi to obrazowo napisać, ale są nieco poszerzone (Do 100 cm) - pierwotnym projekcie było tylko 90 cm i odwrócone o 90 stopni w lewo w górę, a poza tym nie ma tej pustki pomiedzy dwoma biegami. Spocznik jest przy wejsciu na strych - wiec spokojnie mozna tam wejsc. Schody beda drewniane, bo architekt powiedzial, ze przy takim przesunieciu będzie to lepiej ( lżej) wyglądać. Aha cały ten opis jest dla wersji lustrzanej projektu bo taką właśnie zakupiliśmy. Nie wiem czy ktos dokładnie rozumie co napisalam, ale w każdym razie da sie przeniesc łazienke do pomieszczenia nr 8 i mieć jednoczesnie przejscie do garazu przy zachowaniu funkcjonalnosci calosci.

Z innych zmian to dodalismy tylko kilka okien na gorze.

Mam nadzieje że choc trochę pomogłam:)

A tak przy okazji to podziele sie, że chyba znalazlam wreszcie wykonawce- tzn murarza. Ceni sie znacznie mniej niz jego poprzednicy, za robocizne wyszlo mu 16.500 zł bez dachu. To cale 7.000 mniej niz jego najtanszy poprzednik. Wlasnie bedziemy negocjowac umowe i jak sie wszystko dobrze ułozy tzn doczekam sie wreszcie pozwolenia na budowe i podłaczenia pradu to w połowie kwietnia zaczynamy :)

O wszystkim uprzjemie będe donosić: :D

Anulka1
26-02-2006, 20:01
Anstak to gratulacje, widze, ze wszystko dobrze idzie :D .

Ja tez myslalam o lazience z oknem, a rownoczesnie nie chcialabym tracic pomieszczen gospodarczych, jestem ciakawa rozwiazania tego przez Krupiarza.

Na schodach to ja sie zupelnie nie znam, co to jest ten spocznik :oops: , mozesz mnie oswiecic, zebym sobie mogla to wyobrazic :lol: i pustka normalnie jak jest to tam mogloby wpasc dziecko?
Zalezy mi na bezpiecznych schodach bo mam dwojke malych dzieci.

Pozdrawiam.

anstak
26-02-2006, 20:35
Spocznik (tak to sie chyba nazywa) to jest to coś gdzie zakrecaja schody tzn masz schody spocznik i dalej znowu schody ]]]]]]]] [ ]
[[[[[[[[[

tak jest w kazdych zakrecanych schodach- a dla ochrony dzieci sa odpowiednie balustrady

a pustka to jest na tym projecie oryginalnym( niezaadaptowanym) - przyjrzyj sie pomiedzy dwoma schodami na poddaszu nad łazienka-tam gdzie jest narysowana balustrada. W rzutach w projekcie ktory juz mam z muratora sa narysowane tam jakies kwiatki. Ale tam chyba nie jest za wysoko bo przeciez na dole jest lazienka wiec jest raczej bezpiecznie.

Ale moja wersja wydaje sie chyba bezpieczniejsza dla dzieci, chociaz sama nie wiem bo ja sie na tych schodach tak za bardzo jeszcze nie znam...

Chyba kazde schody sa jakims ryzykiem dla małych dzieci.

aha wydaje mi sie ze tej mojej wersji pod schodami mozna zrobic jakis schowek, postawic rower itp,


Ania

Krupiarz
27-02-2006, 19:12
Witam,

Tak sobie lubię od czasu do czasu wejść na ten wątek, bo lubię się utwierdzić w przekonaniu że dobrze wybraliśmy, no i trochę się podbudować ;-). Szczególnie gdy ktoś pisze "jest śliczny".

Generalnie się z tym stwierdzeniem zgadzam ;-) (no bo sobie szczerze powiedzmy, że tak jest).

Obecnie kończę negocjować cenę dachu i z dnia na dzień jestem miło zaskakiwany, myślałem, że już się nie da nic zrobić, a tu prosze, dziś kolejny prezent - 300 PLN na całości od już i tak dobrej kwoty. ;-)

Niestety nie wszędzie mi idzie tak dobrze, ale żalił się zbytnio nie będę.

Anulka - prześlij mi na priv swój e-mail to Ci podeślę adaptację.
Pomysł zamiany kuchni z pokojem nie jest zły. Ale generalnie chcieliśmy kuchnię od północy, z widokiem na wejście na posesję, drogę przed domem itd. Poza tym wtedy w naszym rozwiązaniu spiżarnia jest od strony północnej, co jest dość istotne, ze względu na ograniczenie nasłonecznienia tego pomieszczenia.
Moje zdanie nt. łazienki i zamiany z pom. gospodarczym: ja tego nie zrobiłem. Wyszliśmy z założenia, że na dole jest mała łazieneczka, w sumie WC + prysznic, taka toaleta dla gości. Duża łazienka, w której można poszaleć jest na górze. My postawiliśmy na ilość pomieszczeń gospodarczych, bo to przy garażu praktycznie bedzie całe kotłownią.

W kwestii tych "kwiatków" w środku schodów, to bedzie tam nad wyraz bezpiecznie, bo przecież tam będzie normalny strop, bo pod nim będzie WC o normalnej wysokości, czyli będzie to przedłużenie hallu na poddaszu (ta sama wysokość). Oczywiście można będzie tam zrobić barierkę jeżeli ktoś sobie zażyczy.

Sprawa komina pomiędzy małym pokojem i garażem to jest to komin palny, natomiast "mądry" architekt przewidział, że kanały wentylacyjne będa w ścianie pomiędzy pom. gospodarczym i garażem i będą zakończone kominkami wentylacyjnymi ponad dachem. Dla mnie głupota i ja to zmieniam. Poszerzam komin palny o dodatkowe przewody (chyba 3 o ile dobrze pamiętam) i rezygnuję z kominków wentylacyjnych w ścianie pomiędzy garażem i pom. gospodarczym.

Garaż jak kto woli można powiększyć, choć nie wiem jak by to wpłynęło wizualnie na "śliczny projekt", natomiast podpiwniczenie ??? nigdy się nad tym nie zastanawiałem.

Ostanio wprowadziliśmy jeszcze parę zmian dotyczących stolarki okiennej. Poszerzyliśmy np. okna na balkonie na poddaszu do 105 cm, okna z prawej strony (zachodniej) na 140x180, z zachowaniem 30 cm od góry i 50 cm od poziomu posadzki. Zastanawiamy się jeszcze nad szerokością drzwi balkonowych. Jest opcja, by je poszerzyć do 230cm (z 180 cm), ale z zamianą okien uchylno rozwiernych na sówane do boku (jedno skrzydło zachodzi na drugie). No ale to rozwiązanie jest ok. 3000PLN droższe od standardu (stolarka drewniana). Trochę boli.

Pozdrawiam

zebra
28-02-2006, 14:34
rozumiem, że nikt do tej pory nie zdecydował się na wentylację mechaniczną...szkoda ;(

Krupiarz czy ja tez mogę prosić o przesłani mi twoich planów?? też mi w tym projekcie brakuje spiżarki, a sami nie bardzo możemy wykombinować gdzie miałaby być.. będe Ci bardzo wdzięczna :)
mój adres
[email protected]
nas interesuje lustrzane odbicie projektu

Krupiarz
01-03-2006, 06:42
Witam,
Ja mam odbicie lustrzane.
Rzut przesłałem na adres e-mail

Jeżeli chodzi o wentylację mechaniczną, myślałem o niej długo, sporo nocy spędziłem czytając za i przeciw na forum i zdecydowałem, że jej nie będzie. Jest sporo droższa, ale pieniądze nie były tutaj decydującym kryterium. W moim przypadku oszczędności będą żadne, a być może całoścowo wyjdę na minus. Lubię sobie czasami okna pootwierać, a poza tym jak pisałem będę miał GWC, a to da mi (mam nadzieję) lepszy efekt niż wentylacja mechaniczna (darmowa klima w lato).

Pozdrawiam

zebra
01-03-2006, 09:32
dziękuję za adaptację:)
Co zdecydowało, że jednak nie mechaniczna?? Są jakieś ważne minusy takiej wentylacji?? i co ma do tego otwieranie okien?

Zasięgałam informacji u architektów na temat adaptacji projektu i zmian. na pytanie o zaprojektowanie ogrzewania kominkowego z płaszczem wodnym i kwestię zamiany wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną otrzymałam odpowiedź, że te zmiany można wprowadzić w trakcie budowy i nie trzeba tego ujmować w projekcie i szkoda na takie zmiany projektowe wydawać pieniedzy.
Spotkaliście się z taką sytuacją???

darek53
01-03-2006, 14:31
[Ja dostałem podobna informacje

mam takie pytanie co myslicie o scianie z porotherm 44 jednowarstwowej czy jest ok bo w tym projekcie tak jest i chcialbym tak to zostawic, tu niektorzy zmieniali rodzaj scian, czy ktos tez zdecydowal si ena to rozwiazanie ?

darek53
01-03-2006, 14:35
też zaciekawił mnie mocno ten projekt i robię przymiarki do jego kupna.
Moje projekty zmian to:
1. podniesienie dachu garażu o jedą warstwę (więcej przestrzeni pow 1,9m)
2. zastanawiam się czy zamurowanie drzwi do garażu poprawi możliwość korzystania z tego pomieszczenia jako np. spiżarki (bardziej ustawne) ale z drugiej strony do garażu czy do kotłowni trzeba będzie latać przez dworek
3. robię przymiarkę do budowy tego domu w systemie ytong ściany zewnętrzne i silika wewnętrzne (ile może kosztować taka zmiana w projekcie bo zaprojektowany jest na ścianę jednowarstwową z pustaka ceramicznego 44 cm) ale ta zmiana jest jeszcze otwarta
i jeszcze czy garaż o szerokości 4,1 m (wymiar z jedną ścianą zewnętrzną) jest wystarczająco szeroki na jeden samochód
Co z tą ubikacją na dole czy obok sedesu tam coś jeszcze jest bo ten numerek to zasłania a powierzchni wyznaczonej przez ściany jest jeszcze sporo

czy wiesz juz jaka jest cena za zmiane na technilogie ytong ?

a czemu nie wybierasz p44 ?

Krupiarz
01-03-2006, 19:55
Jakoś nie za bardzo wierzę w parametry techniczne ściany jednowarswtowej. Może jeszcze gdy jest budowana na cienką szczelinę jest ok. Ale gdy szczelina cementowo - wapienna ma np. 1,5 cm grubości, to jest to już tzw. mostek termiczny w stosunku do pustaka ceramicznego. Ponadto wydaje mi się, że 12 cm styropianu do ściany 25 lub 29 cm jest lepsze niż pustak jednowarstwowy o szer. 44 cm.

Zebra - jeżeli chodzi o zmiany robione przez projektanta, to musisz mieć zgodę tylko na najgłówniejsze.
Na pewno nie będą to projekty instalacji, kominek itd.

Kierownik budowy ma uprawnienia by poprzez wpis w dzienniku budowy zmieniać pewne rozwiązania, o ile są zgodne ze sztuką budowlaną.
Musisz mieć więc bezkonfliktowego kierownika budowy.

Pozdrawiam

stastny
02-03-2006, 07:39
Witam
ja odnośnie zmiany technologi wykonania ściany zewnętrznej... i uwzględniania tego w adaptacji...
Moim zdaniem to nie ma sensu... bo dziś jest pustak 44 cm, ktos chce budowac dajmy na to z pustaka 25 i 12 cm styropianu, adaptujący nanosi tę zmianę, zmienia wymiary, kreśli projekt na czerwono, a jutro inwestor po rozmowie z panem w hurtowni wraca do pustaka 44 albo wymyśla jakieś ytongi itp i cała adaptacja bierze w łeb... moim zdaniem zmiany typu "co z czego" należy załatwiac wpisem kierownika do dziennika budowy. To samo dotyczy zmian w wentylacji, rodzaju kominka itp a w adaptacji tylko "grube" rzeczy czyli zmiany w konstrukcji, w wymiarach zewnętrznych, geometrii dachu itp
Pozdrawiam

Krupiarz
02-03-2006, 07:46
Zgdazam się w całej rozciągłości.
Sam zmieniłem w adaptacji do ściany dwuwarstwowej (na pustak 25 cm+12 styropian), a teraz będę ostatecznie robił z MAX-a 29 + 12 styropian. Powyższe dokonuję przy zachowaniu osi budynku.
(choć teoretycznie, zmieniając ścianę z 44 na 25 + styropian, zmieniają się długości belek stropowych i należałoby przeprojektować strop w tym zakresie, a już na pewo trzeba to uwzględnić na etapie wykonawstwa)

Kierownik budowy ma ograniczone ale i tak dość duże pole manewru pomiędzy tym co jest w projekcie a tym co ostatecznie będzie wybudowane. Dlatego dobrze jest by wybrać dobrego, ale " bezkonflikwowego" kierownika budowy który będzie elastycznie podchodził do pomysłów pojawiających się w trakcie budowy, na które ostatecznie zdecyduje się inwestor.
Pozdrawiam

darek53
02-03-2006, 08:37
Zgdazam się w całej rozciągłości.
Sam zmieniłem w adaptacji do ściany dwuwarstwowej (na pustak 25 cm+12 styropian), a teraz będę ostatecznie robił z MAX-a 29 + 12 styropian. Powyższe dokonuję przy zachowaniu osi budynku.
(choć teoretycznie, zmieniając ścianę z 44 na 25 + styropian, zmieniają się długości belek stropowych i należałoby przeprojektować strop w tym zakresie, a już na pewo trzeba to uwzględnić na etapie wykonawstwa)

Kierownik budowy ma ograniczone ale i tak dość duże pole manewru pomiędzy tym co jest w projekcie a tym co ostatecznie będzie wybudowane. Dlatego dobrze jest by wybrać dobrego, ale " bezkonflikwowego" kierownika budowy który będzie elastycznie podchodził do pomysłów pojawiających się w trakcie budowy, na które ostatecznie zdecyduje się inwestor.
Pozdrawiam

Czyli rozumiem ze nie zeminiacie przez architekta projektu na max-29, mi powedzieli ze powinno sie zmienic projekt jezeli zmienie grubosc scian a niestety to duzo zmienai , wiec chyab zostane przy 44 i zobaczymy pewnie bedize ciepla :) mamnadzieje bo za poprawki takie na zmiena na maxa architekt powedizl jakies 2 tys :(

jancio75
04-03-2006, 14:31
darek53 napisał:

czy wiesz juz jaka jest cena za zmiane na technilogie ytong ?

a czemu nie wybierasz p44 ?
wycena ytonga mnie powaliła - średnio od 32000 do 40000 pln za ściany zewnętrzne i wewnętrzne z klejem i transportem (jak dla mnie to za dużo) i duży w tym koszt samego transportu. Jeżeli chodzi o p44 to sam pustak wychodzi taniej o jakieś kilka tysięcy (ok 4000) ale jeżeli doliczysz zaprawe termiczną to wychodzi drożej od ytonga

magdusia113
08-03-2006, 19:49
Witam,

a u nas pojawił się mały problem z naszym pięknym domkiem, otóż okazało się że zgodnie z zagospodarowaniem przestrzennym dom ma stać tak aby kalenica dachu była prostopadle do drogi.
Koszmar, przecież nie przestawimy całego domu tak aby wjeżdzać do garażu przez pół podwórka. :(
Dlatego też zmieniony zostanie trochę dach, tj. będzie wyglądać tak jakbyśmy lukarnę powiększyli do wysokości dachu. (coś podobnego do projektu Muratora M10). Jest to jedyne rozsądne rozwiązanie.
Inne zaproponowane to było kupić nowy projekt ... :evil:

Krupiarz mam prośbę czy mógłbyś mi przesłać na meila adaptację i Twój kosztorys, chętnie bym porównała z naszymi wycenami za materiały.

Pozdrawiam

Magda

Krupiarz
08-03-2006, 22:10
Witam,
Adaptacje ci oczywiscie moge wyslac, tylko przypomnij emaila.
jezeli chodzi o kosztorys to jako takiego nie mam, o wszystkim pisalem na forum.
Mam troche kasy i buduje. Staram sie z dobrych, niedrogich materialow i w dobrych technologiach (dobrz wsp. cena/jakosc). Jak sie kasa skonczy to sie bede martwil :-), a skonczy sie na pewno ...
Ja nie wierze w to,ze ktos kto nie siedzi w branzy budowlanej i jest na etapie projektu jest w stanie zrobic dokladny kosztorys. Na tym etapie o budowie wie sie po prostu zbyt malo. Nawet jezeli zna sie orientaczjne ceny to potem jest poznawanie technologii, zmianz na inne, negocjacje cenowe ... i to wplywa na koszt calosci.
Ale madrzyc sie mozemy po wykonaniu danego etapu.

Pozdrawiam

stastny
09-03-2006, 07:09
Witam,

Dlatego też zmieniony zostanie trochę dach, tj. będzie wyglądać tak jakbyśmy lukarnę powiększyli do wysokości dachu. (coś podobnego do projektu Muratora M10). Jest to jedyne rozsądne rozwiązanie.
Inne zaproponowane to było kupić nowy projekt ... :evil:


Magda

Boże idiotyzmy w naszej rzeczywistości mnożą się i mnożą... I co... może od kalenicy równoległej ktoś by zachorował, albo umarł... a może krajobraz by runął cały okoliczny????
I teraz pytanie co dla "krajobrazu" będzie lepsze... kalenica nie w tą stronę czy cudowanie z lukarnami????
Katastrofe te nasze przepisy i prawa
Katastrofa!!!

krzysiow
09-03-2006, 22:26
czesc,

Moze zaczne od "ten projekt jest sliczny" :D , powaznie.
Witam wszystkich, sledze ten watek odkad sie pojawil i tylko utwierdzam sie w przekonaniu, ze decyzja o zakupie tego projektu (wkrotce) jest sluszna.
Jestem na etapie bardzo wstepnym, czyli mam mapki geodezyjne + wypis/wyrys z planu, a w najblizsza sobote spotkanie z architektem.
Plany sa, zeby spokojnie sobie zalatwiac papiery w tym roku, a ruszyc na wiosne 2007.
Co do zmian w projekcie, wciaz domowa dyskusja trwa (wiekszosc juz zostala opisana w innych postach).
1. poszerzenie garazu (wiecej miejsca na piec + "opal"),
2. podciag w holu w drzwiach do salonu,
3. wykusz pod balkonem zamiast 2 okien,
4. likwidacja lukarny (chociaz kto wie...)
5. poszerzenie balkonu + dodanie do obu pomieszczen (15 i 16) okna obok drzwi balkonowych.
6. rozmyslamy rowniez nad wiekszym zadaszeniem od strony frontowej, tak, aby powstalo zacienione miejsce z mala laweczka... rozmarzylem sie :lol:

Zastanawiamy sie jeszcze nad lazienkami, tylko do tego trzeba juz miec jakies dokladniejsze plany.
W zwiazku z tym prosba do Krupiarza - pisales cos o skanach projektu - czy bylbys w stanie je podeslac? Bylbym wdzieczny.
Rowniez "intryguje" mnie temat slupa w pomieszczeniu 16 - czytalem cos, ze w jednym projekcie jest w drugim nie ma. Czy moze ktos cos juz wie wiecej?

Pozdrawiam wszystkich
Krzysio

jancio75
11-03-2006, 13:09
o co chodzi z tym podciągiem w holu w drzwiach do salonu??? jakie są tego +++

krzysiow
11-03-2006, 13:43
o co chodzi z tym podciągiem w holu w drzwiach do salonu??? jakie są tego +++

nie wiem czy zwrot przeze mnie uzyty (podciag) jest poprawny.
chodzi mi o to, ze teraz miedzy holem a salonem i kuchnia jest "krotka" sciana, wyglada mi ona na nosna, a ja chce miec szerokie wejscie do salonu i kuchni bez tej sciany. z tego co wiem, mozna to scianke wyburzyc, ale zamiast niej trzeba zastosowac innym nosny element - wlasnie podciag.

w skrocie, chce te scianke wyburzyc :wink:

Pozdrawiam

jancio75
12-03-2006, 10:09
a czy masz zamiar wstawiać drzwi do salonu? ja się nad tym mocno zastanawiam. Na pewno lepiej będzie wyglądać bez drzwi (więcej otwartej przestrzeni) z drugiej jednak strony będzie to mieć wpływ na ogrzewanie

krzysiow
12-03-2006, 21:52
drzwi nie bede wstawial. w tym co piszesz jest pewnie troche racji, ale dla mnie wazniejsza jest przestrzen :wink:

Pozdrawiam

Krupiarz
13-03-2006, 21:44
Ja taż mam podciąg i dodatkowo poszerzyłem budynek w osi wejścia do domu o 30 cm. To daje sporo więcej miejsca w hall-u.
Bez tego to schodząc ze schodów wpada się na ścianę, ponadto można dostać klaustrofobii w hallu.
Zresztą ten salon nie jest aż taki wielki by go zamykać i nadmiernie ograniczać ścianami (moim zdaniem).
My będziemy mieli kuchnię lekko przegrodzoną ścianą z luksferów (żona mocno duma nad kształtem, wzorem ...) , a poza tym salon, kuchnia, jadalnia i hall będzie to jedna przestrzeń.

Zamykać się będziemy we własnych sypialniach, salon i kuchnia powinny być otwarte,połączone, rodzinne. Kiedyś zawsze chcieliśmy mieć zamknięte i odizolowane wszystkie pomieszczenia, ale na szczęście gdy przyszło do budowy domu nam przeszło (a wpływ miał na to nasz syn (o wiele łatwiej się pilnuje dziecka bawiacego się w salonie, z kuchni otwartej niż wyizolowanej. Kwestię zapachów z kuchni rozchodzących się po caaaaałym domu postaram się załatwić dobrą i skuteczną wentylacją.

Pozdrawiam

ps. jakieś skany (lub zdjęcia) projektu posiadam i moge wysłać, jednak łatwiej się je przesyła znając adres odbiorcy ;-)

krzysiow
14-03-2006, 19:01
adres mailowy wysylam na priva.

co do Twojej koncepcji "przestrzennego" parteru, to pokrywa sie z nasza.
jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie w rzeczywistosci - czy bedzie duuuzo tej przestrzeni czy to tylko na planach tak sie zdaje. zobaczymy.

Pozdrawiam i z gory dzieki za plany

Krupiarz
14-03-2006, 21:05
Jeżeli na podstawie zdjęć fundamentów,potrafisz wywnioskować i wyobrazić sobie jak duży będie hall, to moge ci przesłać zdjęcia ;-) :lol:

:D skany wyślę pod koniec tygodnia.

Pozdrawiam

krzysiow
17-03-2006, 22:23
pomyślałem, że napiszę o tym słupie w pomieszczeniu nr 16, sam o to w swoim poście pytałem i widziałem też pytania innych.

podczas dzisiejszej rozmowy z miłą panią architekt z muratora, wyjaśniło się, że jest to słup drewniany podtrzymujący więźbe. pozostałe słupy są pochowane w ścianach. na moje pytanie czy da się go zlikwidować i zastąpić czymś innym, pani architekt odpowiedziała, że niestety nie - wiązało by się to z bardzo dużymi zmianami w projekcie więźby dachowej i ona raczej nie wyda zgody na taką zmianę (takie przynajmniej odniosłem wrażenie).

to tyle w kwestii słupa, cóż, może nie będzie z nim tak źle :wink:
jeśli ktoś ma inne informacje związane z tym słupem, niech da znać.

Pozdrawiam

stastny
18-03-2006, 19:08
.

ona raczej nie wyda zgody na taką zmianę....to tyle w kwestii słupa, cóż, może nie będzie z nim tak źle Pozdrawiam


O ile mi wiadomo osoba adaptująca może co najwyżej podjąć się wprowadzenia danych zmian lub nie oczywiście "podjąć się" tylko w przypadku gdy takie zmiany są możliwe.
Od wrażania zgody na daną zmianę jest autor projektu.
Co do słupa... sypialnia w której się od znajduje jest dość spora, pozatym nie stoi on na jej środku więc raczej nie powinno być z nim problemów.
I założę się o każde pieniądze, że jego usunięcie i zastąpienie czyms innym jest możliwe... co więcej nie powinno być zbyt kosztowne.

Pozdrawiam

Krupiarz
19-03-2006, 04:36
Jeżeli chodzi o słupa, to oczywiście on tam jest. Są jeszcze dwa inne, ale jak zauważono - w ścianach. Myślę, że jak na taki dach to i tak nieźle.

My go też zauważyliśmy wczedśniej, ale ja z tym walczył nie będę. Trzeba się raczej zastanowić, jak go sensownie "adoptować" i wkomponować w sypialnię.

Czy dałoby się go zlikwidować? Pewnie jakoś tak, ale nigdy nie ma tak, że jest coś za nic i z pewnością trzebaby więźbę wzmocnić i podeprzeć w jakiś inny sposób, nie wierzę, że w "niewidzialny".


K..a kiedy w końcu przyjdzie ta wiosna???!!

Pozdrawiam

jancio75
19-03-2006, 08:18
Mi natomiast architekt powiedział, że wystarczy zastosować zamiast płatwi drewnianej (chyba dobrze ją nazwałem) dwuteownik i wtedy nie będzie wymagać podparcia. Natomiast mój majster z doświadczeniem w wykonywaniu konstrukcji dachowych twierdzi że przy takiej rozpiętości tego pokoju wystarczy płatew drewniana, dla bezpieczeństwa trochę grubsza. Majster zasugerował także by wszystkie słupy (te schowane w ścianach zrobić betonowe bo łatwiej będzie je później obrobić.

krzysiow
19-03-2006, 22:06
dzieki za odzew w sprawie slupa :wink:

ja raczej tez nie bede sie pchal w zadne przerobki w tym zakresie.
jak zauwazyles Krupiarz - trzeba go wkomponowac.
aha, wielkie dzieki za skany.

Pozdrawiam

jendrek
23-03-2006, 19:44
Zgdazam się w całej rozciągłości.
Sam zmieniłem w adaptacji do ściany dwuwarstwowej (na pustak 25 cm+12 styropian), a teraz będę ostatecznie robił z MAX-a 29 + 12 styropian. Powyższe dokonuję przy zachowaniu osi budynku.
(choć teoretycznie, zmieniając ścianę z 44 na 25 + styropian, zmieniają się długości belek stropowych i należałoby przeprojektować strop w tym zakresie, a już na pewo trzeba to uwzględnić na etapie wykonawstwa)

Kierownik budowy ma ograniczone ale i tak dosć duże pole manewru pomiędzy tym co jest w projekcie a tym co ostatecznie będzie wybudowane. Dlatego dobrze jest by wybrać dobrego, ale " bezkonflikwowego" kierownika budowy który będzie elastycznie podchodził do pomysłów pojawiających się w trakcie budowy, na które ostatecznie zdecyduje się inwestor.
Pozdrawiam

Czyli rozumiem ze nie zeminiacie przez architekta projektu na max-29, mi powedzieli ze powinno sie zmienic projekt jezeli zmienie grubosc scian a niestety to duzo zmienai , wiec chyab zostane przy 44 i zobaczymy pewnie bedize ciepla :) mamnadzieje bo za poprawki takie na zmiena na maxa architekt powedizl jakies 2 tys :(


Witam wszystkich serdecznie

Przymierzam się do kupna tego projektu (męczę się już chyba miesiac :-)) i wszystko mi się w nim podoba tylko męczy mnie jedna rzecz - sciany i rodzaj materiału jaki jest w projekcie.
Przestudiowałem ten cały watek chyba ze trzy razy, przeszukałem watki dotyczace technologi scian w muratorze - i dalej nie wiem co robić. :-(
POMOCY !
Napiszcie przy czym zostaliscie - kto jest przy Porothermie 44 a kto zmienił na inna. Dajcie znać ile taka zmiana kosztowała Was przy adaptacji.
Tak się też zastanawiam co w końcowym efekcie jest tańsze - ta sciana z Porothermu 44 + tynk tradycyjny czy dwuwarstwowa z np. maxa + styropian + tynk cienkowarstwowy?
A może pokażeci mi jakiœ ciekawy link - żeby poczytać o tych dwóch rodzajach œcian i na coœ się w końcu zdecydować ???

Pozdrawiam
Jędrek

PS. Krupiarz - dzięki za maila- bardzo fajne jest to zdjęcie adaptacji

anstak
23-03-2006, 23:17
My zostajemy na 90 % przy prothermie 44,tzn taka sciane mamy tez po adaptacji projektu. Mam tylko takie pytanie czy jezeli w projekcie i pozwoleniu na budowe mam jednowastwowa to potem ewentualnie moge to zmienic na dwuwartwowke przy budowie? czy to jest "legalne"?

Pozdr.
ps dawno to nie zagladałam, ciesze sie, że wątek tak się rozrasta:)

stastny
24-03-2006, 07:35
My zostajemy na 90 % przy prothermie 44,tzn taka sciane mamy tez po adaptacji projektu. Mam tylko takie pytanie czy jezeli w projekcie i pozwoleniu na budowe mam jednowastwowa to potem ewentualnie moge to zmienic na dwuwartwowke przy budowie? czy to jest "legalne"?

Pozdr.
ps dawno to nie zagladałam, ciesze sie, że wątek tak się rozrasta:)

Zmiana technologii jest jak najbardziej legalna, niech kierownik wpisze w dziennik i po sprawie... było o tym parę postów wyżej
Pozdrawiam

Krupiarz
24-03-2006, 08:33
Ja mam jak pisałem wyżej MAX-a i styropian 12.
Wychodzi stosunkowo tanio, a na moją decyzję wpłwy miało też to, że szwagier zajmuje się ociepleniami budynków styropianem. Zrobi mi więc taniej, a przede wszystkim dobrze.

Jeżeli bym miał więcej kasy to być może styropian zmieniłbym na wełnę lub ew. przymierzył się do ściany 3 -warstwowej.
Na pewno nie dawałbym ściany jednowarstwowej. Powody opisałem wyżej.

jendrek
24-03-2006, 21:03
Witam

Ja chyba jednak wejdę w 2-warstwową (żona stawia warunek że ma być ciepło :D - a biorąc pod uwagę koszty ogrzewania w dzisiejszych czasach, chyba jednak należy dążyć do maksymalnie ciepłej ściany).

Napisałem do paru architektów (Kraków - pośrednicy muratora w sprzedaży projektów) - pytałem o cene projektu, adaptacji do warunków na działe i zmian konstrukcyjnych. Odpisali tak:
- projekt - 1550zł brutto - cena jak w Muratorze
- adaptacja - 1500 brutto - zawsze !!!
- zmiany (ścian 2 warstwowa, podciąg, szerokość budynku, + parę innych <= generalnie zmiany jakie zrobił Krupiarz) - 1200zł brutto

Uff - sporo (4250zł) jak na dzień dobry z budowaniem.
Zastanawia mnie ta adaptacja i koszty związane ze zmianami - w sumie chcą 2700. Też tyle daliście ?

Pozdrawiam

stastny
25-03-2006, 09:21
- projekt - 1550zł brutto - cena jak w Muratorze
- adaptacja - 1500 brutto - zawsze !!!
- zmiany (ścian 2 warstwowa, podciąg, szerokość budynku, + parę innych <= generalnie zmiany jakie zrobił Krupiarz) - 1200zł brutto

Uff - sporo (4250zł) jak na dzień dobry z budowaniem.
Zastanawia mnie ta adaptacja i koszty związane ze zmianami - w sumie chcą 2700. Też tyle daliście ?

Pozdrawiam

Witam
Nie bardzo rozumiem. no bo tak... adaptacja 1500+ naniesienie zmian o których piszesz 1200 razem 2700... czym w takim razie w tym rachunku jest "adaptacja"???? co w niej się mieści????
Wydaje mi się, że rosądna cena za przygotowanie projektu gotowego do złożenia w urzędzie z wnioskiem o pozwolenie na budowę to ok 1000-1500 złotych w zależności od regionu.
Przygotowanie projektu czyli - naniesienie zmian oraz wykonanie projektu zagospodarowania terenu.
teraz zaczynają się niuansy, bo zmiany mogą byc różne i jesli wejdą w konstrukcję na 1500 sie nie skończy (dodatkowe rysunki itp to musi kosztowac)
Kolejna sprawa to kwestia daptacji branżowych .. Wiem, że są regiony gdzie wystarczy zaadoptowac architekture i konstrukcję... a branże instalacyjne nie. Adaptacja branż podroży całośc opracowania
Pytanie za co w Twoim przypadku te 2700 jeśli tylko za "zmiany kosmetyczne" + zmianę technologii to jednak trochę dużo
Pozdrawiam

jendrek
25-03-2006, 13:09
- projekt - 1550zł brutto - cena jak w Muratorze
- adaptacja - 1500 brutto - zawsze !!!
- zmiany (œcian 2 warstwowa, podcišg, szerokoœć budynku, + parę innych <= generalnie zmiany jakie zrobił Krupiarz) - 1200zł brutto

Uff - sporo (4250zł) jak na dzień dobry z budowaniem.
Zastanawia mnie ta adaptacja i koszty zwišzane ze zmianami - w sumie chcš 2700. Też tyle daliœcie ?

Pozdrawiam

Witam
Nie bardzo rozumiem. no bo tak... adaptacja 1500+ naniesienie zmian o których piszesz 1200 razem 2700... czym w takim razie w tym rachunku jest "adaptacja"???? co w niej się mieści????
Wydaje mi się, że rosądna cena za przygotowanie projektu gotowego do złożenia w urzędzie z wnioskiem o pozwolenie na budowę to ok 1000-1500 złotych w zależności od regionu.
Przygotowanie projektu czyli - naniesienie zmian oraz wykonanie projektu zagospodarowania terenu.
teraz zaczynają się niuansy, bo zmiany mogą byc różne i jesli wejdą w konstrukcję na 1500 sie nie skończy (dodatkowe rysunki itp to musi kosztowac)
Kolejna sprawa to kwestia daptacji branżowych .. Wiem, że są regiony gdzie wystarczy zaadoptowac architekture i konstrukcję... a branże instalacyjne nie. Adaptacja branż podroży całośc opracowania
Pytanie za co w Twoim przypadku te 2700 jeśli tylko za "zmiany kosmetyczne" + zmianę technologii to jednak trochę dużo
Pozdrawiam

Witam

Takš dostałem odpowieć - cytuję:
"cenę adaptacji architektonicznej bardzo wstępnie okreœlam na 1500 zł. Od razu zaznaczam, że kwestia podcišgu jest sprawš konstrukcyjnš i wymaga zaadaptowania przez konstruktora. Nawiasem mówišc, bez względu na to czy sš zmiany czy ich nie ma adaptacja jest wymagana. Jesli chodzi o adaptację konstrukcyjnš to poza adaptacjš projektu konstruktor adaptuje równiez projekt do warunków miejscowych czyli do konkretnej działki (warunki gruntowo-wodne) - całoœć opracowania konstrukcyjnego to rzšd 1200-1400 zł.
Dodatkowo w zaleznoœci od wymagań inspektora do którego trafi Państwa projekt o uzyskanie pozwolenia na budowę bedzie potrzebne zaadaptowanie poszczególnych branż - jest to rzšd 200-300zł/każda branża (wod-kan, gaz, energia, c.o.)
Pozdrawiam
arch. ************"

Chyba dobrze to zinterpretowałem - pani archietkt wycenia to na 1500 adaptacja (nie ważne czy sš zmiany czy ich nie ma) + 1200-1400 zmiany konstrucyjne zaproponowane przeze mnie + 200-300 za branże.
Wychodzi mi jak by nie liczyć - od 2700 w góre.

Druga odpowiedŸ- cutuję:
"Koszt adaptacji podstawowej to 1500 zł, proponuje jednak spotkanie ponieważ sš rzeczy dodatkowe, które dana gmina wymaga, ale niekoniecznie, należy sprawdzić w-z lub wypis z planu.
Koszt zaproponowanych zmian - to ok. 1200 zł"

Trzecia odpowiedŸ - cutyję:
"Co do zmian w projekcie proponowanych przez pana, to oprócz pkt. 3 nie widzę większych problemów, chyba że zmiana szerokoœci budynku polega tylko na doprojektowaniu większego wiatrołapu.
Cena adaptacji około 2 000 zł,-"

Trzecia cena zaczyna wyglšdać najciekawiej - nie chcš na dzień dobry 2700.

A może macie jakiegoœ architekta w Krakowie albo okolicach - sensownego i nie bardzo zdzierajšcego z ludzi ?

Pozdrawiam
Jendrek

krzysiow
25-03-2006, 14:56
czesc,

hmmm, te wszystkie ceny zaleza - jak juz wspomniano - od regionu. ja mam dzialke pod Wieliczka, wiec wiekszosc zalatwien (o ile nie wszystkie) bedzie w Wieliczce (czyli szybciej niz w Krakowie i bezproblemowo - mam nadzieje :wink: ). ja zalozylem, ze sam nie bede chodzil po urzedach (brak czasu oraz dojazdy z Krakowa, gdzie mieszkam), wiec szukalem arch, ktory zrobi wszystko w "pakiecie" (wszystkie papiery do PnB wlacznie).
zaczalem od spotkania z arch z Krakowa i ceny byly takie:
- mapa geod - 600
- plan zagospod dzialki - 1500 (wraz z wjazdem na dzialke - 2500)
- adaptacja + zmiany w projekcie + uzgod proj branzowe - 2400
- sporzadzenie koncepcji zagosp + czas arch w urzedach - 1000
SUMA = ok. 6500
(jak zobaczylem koncowa wycene :o , to juz nawet nie pytalem, co to jest ta koncepacja zagosp...)

potem spotkalem sie z arch z Wieliczki i ceny byly nastepujace:
- mapka geod - 450 (sam sobie znalazlem geodete z Wieliczki)
- plan zagospod dzialki + adaptacja + zmiany w projekcie - ok. 1000 - 1300
- projekt wjazdu na dzialke - 600
- uzgodnienia ZUDPowskie i wszystkie formalnosci (czas arch w urzedach) - 650
- projekty branzowe - ok. 450 kazdy
SUMA = ok. 4300

to sa ceny umowione i mam nadzieje, ze sie juz nie zmienia (moje zmiany w projekcie opisalem juz w jednym z postow). ceny projektu tutaj nie wliczam (1550, juz zakupilem w Muratorze, przysla w poniedzialek, czekam z niecierpliwoscia... :D )
w kazdym razie widac roznice, co Krakow to Krakow :wink: .

aha, jeszcze nie wspomnialem arch, ze technologia sie zmieni
(w projekcie jest sciana 1-warst, ja bede robil MAX + styropian),
wiec nie wiem, jaki to bedzie dodatkowy koszt.

Pozdrawiam

Krupiarz
25-03-2006, 19:20
Witam,
Nie wiem czy powinienem was denerwować i podawać swoją cenę, ale ...

Ja za wszystko zapłaciłem 1000 PLN.
W to "wszystko" wchodziło:
- adaptacja projektu do warunków na działce
- plan zagospodarowania działki,
- wszystkie główne zmiany konstrukcyjne o których pisałem w innych postach,
- projekt szamba
- przeprojektowanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej,
- chyba robił coś dodatkowo elektryk (jest tam jakiś jego podpis).
No i to wszystko.

Czyli dostałem wsio co mi było potrzebne do otrzymania pozwolenia na budowę. Praca została zrobiona tak, że bez problemów i poprawek pozwolenie dostałem - więc wszystko ok.

No i na koniec powiem, że moja cena nie jest ceną do końca rynkową. Zaangażowaliśmy parę architektów z rodziny. Wcześniej pojechaliśmy do nich na weekend do przepięknej Ostródy, sprawę i zmiany jak przystało obgadaliśmy i opiliśmy, no i za jakiś czas był gotowy projekt ;-).

Pozdrawiam

krzysiow
25-03-2006, 19:54
no to szczesciarz z Ciebie... :wink:

ja moge jeszcze zmniejszyc moja SUME, jesli sam sobie znajde tanszych branzowcow (co bede probowal uczynic).

aha, jeszcze dla porownania, dzwonilem pare dni temu do krakowskiej firmy "Dom dla Ciebie" (czy cos w tym rodzaju) , ktos mi mowil, ze moze byc tam tanio. okazalo sie, ze ten sam pakiet wyszedl 7500 :o.

mysle wiec, ze moja cena tez nie jest najgorsza...
oczywiscie sposrod tych rynkowych :wink:

Pozdrawiam

stastny
26-03-2006, 17:34
Witam,
Nie wiem czy powinienem was denerwować i podawać swoją cenę, ale ...

Ja za wszystko zapłaciłem 1000 PLN. ...
No i to wszystko.


No i na koniec powiem, że moja cena nie jest ceną do końca rynkową. Zaangażowaliśmy parę architektów z rodziny. Wcześniej pojechaliśmy do nich na weekend do przepięknej Ostródy, sprawę i zmiany jak przystało obgadaliśmy i opiliśmy, no i za jakiś czas był gotowy projekt ;-).

Pozdrawiam

Mnie się wydaje, że powinieneś tutaj podać adresy, kontakty itp... no i żył byś sobie z udziału w zyskach tej pary architektów z rodziny
:wink:

p.s.
Mimo wszystko Twoja cena wydaje się najbardziej realna... kwoty oscylujące w granicach 6000 to jakiś kosmos!!!!!!!!! :evil:

krzysiow
27-03-2006, 21:44
mam juz projekt!!! i wlasnie jestem po pierwszym "czytaniu"...
oczy mam jak :o , jeszcze mi plamki od tych rysunkow i ilosci danych lataja... :D .

ale "nie ja pierwszy i nie ostatni" - tak sie pocieszam...

Pozdrawiam

krzys9033
29-03-2006, 21:45
Supek domek. Gratululuje wszystkim wyboru. Mamy zamiar z narzeczona(juz niedlugo zona) wybudowac bardzo podobny domek na podstawie domku za rogiem. Moja narzeczona jest na ostatnim roku architektury no i wstyd byloby gdyby sama nie zaprojektowale nam domku. No i w sumie juz dosc duza czesc mamy, ale ze architektka jest poczatkujaca, dlatego chcielibysmy sie upewnic ze nie robimy zadnego glupiego bledu. :oops:
Dlatego wlasnie mam ogromna prosbe.

Krupiarz , czy moglbys mi wyslac swoje slynne skany na maila.

Prosze rowniez innych sympatykow domku za rogiem. Jesli macie jakies skany,lub macie cyfrowke i to nie problem zrobic kilka fotek to PLEASE przyslijcie na maila.Glownie zalezy nam na rzutach i przekrojach.

Pobik. Pozdrawiam sasiada(prawie). Bede budowal kolo Siedlec. Wiec to same dawne wojewodztwo siedleckie. Bardzo chetnie bym kiedys wpadl do Ciebie na dudowe po drodze do Wawy.

[email protected]

Dalczego decydujeciesie na MAXa+styropian?
Moim skromnym zdaniem styropian to chyba nie jest najmocniejsza elewacja. Teraz mieszkam w domu z ociepleniem ze styropianu 4 letnim. Juz jest poobijany przy wejsciach. A co bedzie jak dzieci zaczna grac w pilke itp.? Ja preferuje trzy warstwowa np. z siporexu.
Poza tym wedlug MURATOR 4/2005 ceny wykonania i parametry sa nastepujace.
1. MAX+styropian 14cm U=25W/(m2*K) 187 zl za m2 z robocizna
2. Beton komorkowy+styropian+beton komorkowy U=22W/(m2*K) 149 zl za m2 z robocizna
Co wy na to?

Co do pkt. 2 to nie wiem czy mozna zastosowac U=22 rowniez do zwyklego siporexu.Nigdzie nie moge sie dokopac takich informacji. Wiem ze to zalezy od producenta, ale chodzi mi o taki zwykly za okolo 5 zl.

stastny
29-03-2006, 22:38
Supek domek. Gratululuje wszystkim wyboru. Mamy zamiar z narzeczona(juz niedlugo zona) wybudowac bardzo podobny domek na podstawie domku za rogiem. Moja narzeczona jest na ostatnim roku architektury no i wstyd byloby gdyby sama nie zaprojektowale nam domku.
Krupiarz , czy moglbys mi wyslac swoje slynne skany na maila.

Prosze rowniez innych sympatykow domku za rogiem. Jesli macie jakies skany,lub macie cyfrowke i to nie problem zrobic kilka fotek to PLEASE przyslijcie na maila.Glownie zalezy nam na rzutach i przekrojach.




No byłby wstyd gdyby narzeczona nie zaprojektowała sama... tedy po co te skany, zdjęcia z cyfrówki itp???? :P
hłe

jendrek
30-03-2006, 20:06
Witam,
Nie wiem czy powinienem was denerwować i podawać swoją cenę, ale ...

Ja za wszystko zapłaciłem 1000 PLN.
W to "wszystko" wchodziło:
- adaptacja projektu do warunków na działce
- plan zagospodarowania działki,
- wszystkie główne zmiany konstrukcyjne o których pisałem w innych postach,
- projekt szamba
- przeprojektowanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej,
- chyba robił coś dodatkowo elektryk (jest tam jakiś jego podpis).
No i to wszystko.

Witam

Kto szuka nie błšdzi - znalazlem architekta który zrobi to tez za "około" tysiaka :D :D :D :D (zrezygnowalem ze zwiekszenia szerokosci budynku - to jest zmiana za ktora policza zawsze okolo 1200) - chyba ze macie w rodzinie architektow jak niektorzy szczesciarze :wink: )

Uff - jednak warto poczytac i popisać na forum - przydalo sie.
Trzeba dzwonic, pisac, jezdzic - i wszedzie sie targowac !
Udalo mi sie utargowac 50 PLN nawet na samym projekcie w jednym z biur posrednictwa sprzedazy.... (ale architekt był twardy jak skała - za "pieczat" na projekcie - 1500 PLN + dodatkowe oplaty i sam musialem wszystko zalatwiac, itd -zrezygnowalem)

Projekt zamowilem (we wtorek odbior) - wiec witam wszystkich w klubie :D

Info dla krzys9033
Co do rzutow (mam fajne 4 PDF'y z muratora (oryginaly) - parter, poddasze, wiezba, przekroj - moge podsylac - dostalem z jednej firmy). Polecam jeszcze adaptacje Kruparza - mi się podabaly te zmiany.
Podesle Ci.

Co do narzeczonej :wink: - to zawsze latwiej sie cos "szybuje" niz wymysla od zera

Co do sciany - hmmmmmm - trzeba pomyslec i skalkulowac, i zastanowic sie czy ceramika czy beton, i wiele innch za i przciw. Przyznam ze decyzja wazna i trudna - ale decyzje o scianach moze podjac kierownik budowy (potwierdzili wszyscy architekci z jakimi rozmawialem) - tak ze uszy do gory - jest czas aby sie zastanowic i dobrze zdecydowac.

Pytanie do Krzysia - nie podesłał byœ mi adresu albo telefonu tego geodety? Może i ja bym się zalapal na jego uslugi? W koncu Wieliczka to rzut kamieniem :lol:

krzysiow
30-03-2006, 20:51
Jendrek, moglbys napisac dokladnie co jest w tym tysiaku (pakiet, tak jak ja pisalem czy jego skladowe), bo mnie to mocno intryguje.
co do namiarow na geodete, przesle na priva.
aha, ja buduje pod Wieliczka - we wiosce o wiele mowiacej nazwie - Zabawa :D . Jesli Ty mozesz zdradzic polozenie swojej dzialki, bedzie razniej :wink: .

co do sciany, hmmm, tak jakos zalozylem, ze zrobie tradycyjnie.
ale jest jeszcze troche czasu, trzeba bedzie poczytac i przemyslec.
na razie mam duzo myslenia w zwiazku z POŚiem, musze zdecydowac gdzie na dzialce chce miec dom polozony, a to wymaga decyzji gdzie bedzie POŚ (a wlasciwie dlugie dreny rozsaczajace).

krzys9033, jesli skany Krupiarza i PDF'y Jendrka to za malo, daj znac (zrobie zdjecia tego co Cie bedzie jeszcze interesowalo i Ci przesle)

Pozdrawiam

aha, takie moze troche niemadre pytanie, wiem, ze odpowiedz zalezy od wielu indywidualnych czynnikow, ale moze...
czy ktos wie jaka jest optymalna odleglosc fronty domu (drzwi wejsciowych) od ogrodzenia - bramy wjazdowej. ja zalozyem 8 metrow, tak, aby bylo miejsce na drugi samochod i nie bylo ciasno, ale zarazem, zeby nie bylo za duzo odsniezania w zimie.
ile Wy macie w swoich projektach?

krzys9033
30-03-2006, 21:48
Jedrek dzieki WIELKIE. PDFy sa super.
Prosilem rowniez Krupiarza, ale niestety ostatnio cos sie rzadko pojawia. Wiosna sie zaczela i pewnie ostro wzial sie do budowania.
Myslisz ze mialby cos przeciwko gdybys Ty mi je podeslal?

Co do sciany to masz racje, mozna sie namyslic prawie w ostatniej chwili. U mnie w okolicy zdecydowana wiekszosc buduje z siporexu.

Jesli chodzi o wymyslanie to wszyscy "artysci" :wink: potrzebuja inspiracji :lol:

Tak na marginesie to ci architekci to straszni zdziercy. Chociaz z drugiej strony zdobyc uprawnienia budowlane nie jest tak latwo. Sam jestem elektrykiem i bede probowal takowe zdobyc.Czytalem przykladowe pytania.Koszmar.
PS. Jakby ktos mial jakies pytania odnosnie zagadnien elektrycznych to chetnie pomoge.

jendrek
02-04-2006, 12:46
Jendrek, moglbys napisac dokladnie co jest w tym tysiaku (pakiet, tak jak ja pisalem czy jego skladowe), bo mnie to mocno intryguje.
co do namiarow na geodete, przesle na priva.
aha, ja buduje pod Wieliczka - we wiosce o wiele mowiacej nazwie - Zabawa :D . Jesli Ty mozesz zdradzic polozenie swojej dzialki, bedzie razniej :wink: .


W tysiaku ma być zatwierdzony projekt w starostwie i wydane pozwolenie na budowę - jeżeli bedzie czegos brakowac to jest to na glowie architekta aby to uzupelnic - a takie zalatwienie sprawy mi sie podoba bo jest zamkniety pewien etap.
Sam mam zalatwic geodete i wszelkie papiery typu wypisy i wyrysy z ewidencji pow. i planu zagospodarownia. Nie bylo tez jeszcze mowy o projekcie wjazdu na dzialke - pewnie dojdzie niestety 500 PLN

Generalnie ma wchodzi w to:
- adaptacja projektu do warunków na działce + plan zagospodarowania dzialki

- wszystkie zmiany o których pisałem (bez zmiany szerokosci budynku - (jak chce zmieniac szerokosc budynku - to slono trzeba bedzie placic) oraz zmian jakie moze zrobic kierownik budowy - czytaj technologia scian),

- projekt oczyszczalni (tego nie byl pewien - mowił aby poszukac w internecie jakis projektow i sobie cos wybrac - bedzie sie dostosowywal)


Mam nadzieje ze po nastepnej wizycie u niego - nie zmieni sie nic z naszych ustalen i nie pojawia sie "ukryte koszty".
Jak na razie zamowilem projekt u niego (100 pln zaliczki) i umowilem sie wstepnie co do kwoty (1000 pln)
Na czwartek jestem umowiony na powaze gadanie i ustalanie szczegolow dotyczacych zmian, itp. Jak bede po rozmowie i co z niej wyjdzie - dam znac.

Dzieki za geodete - dzwonilem w piatek - mial oddzwonic - na razie czekam.

Co do miejscowosci - moja sie nie zawywa tak "zabawnie" :wink: jak Twoja - Ja buduje we wsi Żerkowice (gmina Iwanowice) na styku z gmina Michalowice (niedaleko Kozierowa, Naramy).

Co do odleglosci frontu od ogrodzenia - te 8 m wydaja sie sensowne - ja myslalem wlasnie o wielkosci 8-10m (mam spora dzialke 50x50 i moge postwic dom byle gdzie)

PS. Krupiarzu - przeslalem twoja adaptacje do krzys9033 - mam nadzieje ze nie masz mi tego za zle :wink:

grzesiek36
02-04-2006, 14:50
Witam ja również przemierzam się do budowy domu projekt DOM ZA ROGIEM bardzo mi się podoba tylko jedno mnie martwi mianowicie mały salon.Gdy się ma dużą rodzinkę tak jak ja to zorganizowanie imprezy w takim saloniku jest trudne .Salon łączy się wprawdzie z jadalnią ale szerokość połączenia 2.2m. wyklucza wykorzystanie jadalni na duże impezy rodzinne.Idealnym wyjściem byłoby przedłużenie domu o 1-2m. ale wówczas pojawi się problem podparcia dachu , czy ktoś o tym myślał?

krzysiow
02-04-2006, 18:44
Jendrek, czyli mamy dzialki po przeciwnych stronach Krakowa.
aha, co do geodety. ktos mi kiedys mowil, ze lepiej jest brac geodete z rejonu, w ktorym sie buduje (dlatego moj jest z Wieliczki). chodzi o to, ze "lokalni" lepiej orientuja sie w swoim terenie, wiedza o wszystkich "dziwactwach" w terenie i w urzedach, z oczywistych powodow. ale to tylko jedna z opinii...

co do Twoich kosztow - nie piszesz o projektach przylaczy (u mnie koszt ok. 450 PLN za kazdy, czyli 1350, oczywiscie uzgodnione przez arch w ZUDPie). jeszcze zapytaj co z kosztami znaczkow, oplat i innych urzedniczych haraczy - kto to pokryje (moze sie uzbierac ladna sumka).
nie wiem jak Ty tutaj liczysz projekt POŚ - czy w tym tysiaku czy nie. mnie wydaje mi sie, ze koszt projektu POŚ trzeba policzyc osobno.

piszesz o tym, ze zmiana technologii wykonania scian moze byc zrobiona przez kierowniak budowy. pewny tego jestes? bo ja do tej pory sadzilem, ze jest to na tyle powazne i co najwazniejsze, wymagajace pewnych przeliczen wytrzymalosciowych, ze musi to byc zrobione przez arch (no bo jesli teraz projekt jest pod sciane POROTHERM 44 a ja chce MAX + 12 styropian, to chyba jest duza zmiana).
swojego arch jeszcze nie pytalem jak z tym jest.

tak przy okazji, pierwsza praca na mojej dzialce miala miejsce w sobote 01.04.2006 (i nie jest to prima aprilis :wink: ). mianowicie razem z przedstawicieliami firmy instalujacej POŚ, zroblilismy metrowa dziure i za tydzien (jesli nie bedzie lalo przez tydzien), bede robil test perkolacyjny. panowie z firmy po wykopaniu dziury stwierdzili, ze powinno byc OK (rodzaj gleby - lessy).

piszesz, ze bedziesz odsuwal dom o ok. 10 m od ogrodzenia - gdzie w takim razie dasz drenaz rozsaczajacy do POŚa? u mnie bedzie miejsce na drenaz z tylu domu, tylko, ze wyjscie rury kanalizacyjnej w tym projekcie jest z od frontu, wiec trzeba pokombinowac...

grzesiek36, hmmm, nigdy nie myslalem, ze ten salon jest za maly. ja w moim projekcie likwiduje sciane dzialowa miedzy salonem i kuchnia oraz dodaj wykusz (pare metrow kw powinno sie pojawic), wiec w sumie te zmiany powinny stworzyc dosc duza przestrzen.

Pozdrawiam

krzysiow
02-04-2006, 22:08
Jendrek, wycofuje pytanie na temat miejsca pod drenaz...
dzialka 50x50 a ja z takimi pytaniami, wybacz... :lol:

Pozdrawiam

jendrek
03-04-2006, 18:02
Ano dzialki mamy po przciwnej stronie - ale nie szkodzi co by sie w razie czego nie odwiedzic ;-). Jak cosik rusze - to zapraszam - zawsze to we dwoch razniej.
Znalzlem sobie "lokalnego" geodete ze Skaly - koszt 550 PLN z VAT - mniej się nie dalo :-?
W Krakowie geodeta to król - i chyba reszta zawodow takze - od dzisiaj szukam wszystkiego zaczynajac sprawdzac w promieniu 20 km od centrum. Blizej nie ma sensu. Mam paru geodetow - kolegow - z ktorymi wspolpracuje czasami (robimy mapy numeryczne dla nadlesnictw) - powiedzial mi zebym wzial sobie ksiazke telefoniczna i dzwonil po okolicy -bo oni w Krakowie "trzymaja cene" - wrrrrrrrrrrr
Tak - to tyle na temat geodezji i ich uslug.

Co do kosztow przylaczy - uwazaj - powiedzial mi jeden taki (architekt) ze bedzie to kosztowac okolo 60 do 200 pln + po 100 pln za 1 medium (czyli okolo 500-600 pln lacznie) uzgodnione w ZUDPie - nie wiem czy to prawda i jak traktowac jego slowa - na razie nie mam doswiadczen w tej dziedzinie - chetnie poslucham kogos kto juz to przeszedl.

o technologi scian bylo sporo juz pisane - nawet na tym temacie - moze zmienic to kierownik budowy wpisem do dziennika- ja potwierdzilem to u dwoch architektow.

oj - wielka ta moja dzialka - w sumie 27 arow - kto to skosi ???
Musze sobie chyba zrobic ogrod w stylu rustykalnym - zeby nic nie musiec w nim robic :wink:

grzesiek36 - ja o tym nie myslalem - dla mnie salon jest wystarczajacy - myslalem o poszerzeniu w miejscu sieni o okolo 30cm - to co zrobil Krupiarz - ale zrezygnowalem. Likwiduje drzwi do kuchni i otwieram holl na salon. Przerabiam scianke dzialowa pomiedzy kuchnia a salononem. Umyslilem sobie kawalek calej sciany (jakiœ 1 m) a pozniej cos w stylu barku - mniej wiecej do tej dlugosci co jest w projekcie. Taka pol otwarta kuchnia na salon.

Meczy mnie jeszcze mysl zeby te dwa okna (pojedyncze) w salonie zmianic na jedno wielkie okno balkonowe (potrojne, przesuwane) symetrycznie ulozone do tych dwoch balkonowych na gorze (wielkie okon pod balkonem - powiekszyl bym rowniez taras na ta strone z dodatkowym oknem - żeby sie dalo wyjsc z niego na taras).
Nie wiem tylko jak by to wygladalo. Co myslicie o takiej zmianie? Czy nie zepsuje to wygladu elewacji?

Krupiarz
03-04-2006, 18:30
Witam,

Widzę że dyskusja rozgorzała.
Ja rzeczywiście ruszylem z budową. Zrobiłem zagęszczenie piachu w środku, położyłem rury kanalizacyjne do poziomu 0 i wylałem pierwszą posadzkę - chudy beton - to ostatnie chłopaki zrobili w sobotę.

Teraz podlewam i ganiam ich by przyszli już w czwartek stawiać ściany ;-). Mam nadzieję, że przyjdą, choć jeszcze jakąś robotę kończą.
Nie mogę się doczekać.

Jeżeli chodzi o skany, to chwilowo ich nie mam - zaginęły wraz z laptopem, dlatego proszę się zwracać do tych którzy je otrzymali np. jenderek.

Jeżeli chodzi o drzwi balkonowe na dole to my swoje poszerzamy z 1,8 m do 2,4 m i robimy drzwi nie uchylno - rozwierne ale przesówane na bok (jedno skrzydło się uchyla i następnie zachodzi na drugie które jest stałe). To rozwiązanie sporo droższe od standardu, ale tam jest trochę mało miejsca na drzwi uchylno -rozwierne. Jak się dwa skrzydła otworzy to zajdą np. na kanapę lub coś innego co będzie stało w rogach. Zobaczymy. A przy tym chcemy zrobiić większe przeszklenie bo co 2,4 to nie 1,8 m.
Jeżeli chodzi o okna z prawej strony - to u mnie będą dwa o szerokości 1,4 i wysokości 1,8 m.
Żona lubi duże szklane przestrzenie i dużo światła w domu. Cóż zrobić, trzeba płacić.

Wielkość salonu - rzeczywiście nie jest za bogaty, ale ja go pootwierałem na kuchnię i hall, trochę się zwiększył przez zmianę technologii wykonania ścian, myślę, że rodzina się zmieści. Dużych imprez się w końcu nie robi co tydzień, a kilka razy do roku to jakoś się pomieścimy.

Pozdrawiam

grzesiek36
04-04-2006, 12:42
Panowie dzięki za odpowiedż być może skorzystam z waszych pomysłów . Jak narazie to jeszcze przeglądam katalogi chociaż żona już wybrała ZA ROGIEM. Pozdrowienia!

Krupiarz
04-04-2006, 12:47
Cóż, nic dodać nic ująć: TWOJA ŻONA MA DOBRY GUST ;-)

No i pozdrowienia, szczególnie dla niej.

jendrek
07-04-2006, 14:19
No to projekt kupiony :D

Przyszla wielka zolta reklamowka z Muratora.
Studiuje - uff - lekko jestem przerazony iloscia niewiadomych :-?
Mam nadzieje, ze to chwilowe i mi szybko przejdzie.

pozdrawiam weekendowo :wink:

krzysiow
08-04-2006, 23:32
jendrek, powoli przechodzi... :wink:
ja jestem po tygodniu studiowania troszeczke madrzejszy... :D

ale juz oddalem projekt do adaptacji, wczesniej zrobilem xero, zeby sie nadal nad tym projektem "znecac".

mam pytanie do wszystkich: czy ktos myslal o innym stropie niz Akermana? z tego co czytalem wymaga on pelnego deskowania, czyli dosc duzo drewna bedzie musialo pojsc. nie ma zadnych elementow prefabrykowanych i wszystko trzeba na budowie skladac, a to czasochlonne.
a np. taka Teriva to troche stepli do podparcia zeber i gotowe.
pytanie z tym zwiazane: czy zmiana technologii stropu (na Terive) wymaga przeliczen i czy w ogole ma to sens?
co myslicie?

Pozdrawiam

magdusia113
09-04-2006, 12:26
witam wszystkich,

długo mnie tu nie było, ale nie miałam dostepu do netu, a teraz nadrabiam zaległości :)

krzysiow ja mam przerobiony strop na teriva - wszyscy mi go polecali od architekta począwszy poprzez kierownika budowy i trzy firmy budowlane które robiły wycenę.

Mamy już ostateczne pozwolenie na budowę i mamy zamiar ruszać po świętach o ile zacznie być cieplej i ziemia lepiej wyschnie :)

pozdrawiam

Magda

krzysiow
09-04-2006, 12:47
magdusia113, no to gratuluje PnB i powodzenia z budowa :wink:

pociagne troche temat Terivy.
1. czy zmiana technologii stropu wymagala zgody ze strony autorow projektu?
2. czy wymagalo to przeliczen w projekcie?

a te trzy kosztorysy, mozna wiedziec jakie kwoty Ci wyliczono (robocizna za poszczegolne etapy)?
i na jaki sie zdecydowalas?

Pozdrawiam

magdusia113
09-04-2006, 13:10
magdusia113, no to gratuluje PnB i powodzenia z budowa :wink:

pociagne troche temat Terivy.
1. czy zmiana technologii stropu wymagala zgody ze strony autorow projektu?
2. czy wymagalo to przeliczen w projekcie?

a te trzy kosztorysy, mozna wiedziec jakie kwoty Ci wyliczono (robocizna za poszczegolne etapy)?
i na jaki sie zdecydowalas?

Pozdrawiam

w sprawie stropu Teriva to:
1. architekt zrobił to sam bez dodatkowych kosztów, a pozwolenie z tego co wiem nie wymagało zgody ze tony autorów.
2. wzięłam proejkt do ręki i widzę, że na str. 8 strop jest przekreślone z Akermana na teriva nova ogrubości 24 cm - 21 pustak i 3 cm nadbeton. I wszędzie tam gdzie napisano Akerman architekt poprawił na teriva. Z tym, że mój architekt miał też uprawnienia konstrukcyjne.


Wycenę wprawdzi podawałam już wcześniej i kopiują ją teraz:
Witam,

moje trzy wyceny:

1 Wykonawca:
Roboty ziemne, betonowanie, zbrojenie murowanie zewnętrznych z maxa + styropian i wewnętrznych, izolacje wraz z wykonaniem kominow, schodów, ocieplenia ( bez tynku zewnetrznego) stropu, wienca, lukarny wyceniono na 21 650 netto.

Materialy zalatwiamy sobie sami.

Facet współpracuje z wykonawcą od dachów, który za dach bierze 36 zł za m2, co w naszym przypadku daje około 8 640,00 zł netto (mam poszerzony garaż o 2,10). Na robocizne składa się więźba, położenie krokwi, foli, kontrłata, łaty, haki nadrenowe, dachówka, opierzenie kominów, okna połaciowe, rynny (w poziomie i pionie) i monataż okien połaciowych.

2 Wykonawca:

Roboty ziemne, betonowanie, zbrojenie murowanie zewnętrznych z maxa + styropian i wewnętrznych, izolacje wraz z wykonaniem kominow, schodów, ocieplenia ( bez tynku zewnetrznego) stropu, wienca, lukarny wyceniono na 27 287,00 netto.

Materialy zalatwiamy sobie sami.

Facet współpracuje z wykonawcą od dachów, który za dach bierze 44 zł za m2, co w naszym przypadku daje około 10 560,00 zł netto (mam poszerzony garaż o 2,10). Na robocizne składa się więźba, położenie krokwi, foli, kontrłata, łaty, haki nadrenowe, dachówka, opierzenie kominów, okna połaciowe, rynny (w poziomie i pionie) i monataż okien połaciowych.

3 Wykonawca:

Roboty ziemne, betonowanie, zbrojenie murowanie zewnętrznych z maxa + styropian i wewnętrznych, izolacje wraz z wykonaniem kominow, schodów, ocieplenia ( bez tynku zewnetrznego) stropu, wienca, lukarny wyceniono na 26 000,00 netto.

Jak robi fundamenty to widziałam osobiście i uważam, że super

Materialy załatwiamy sobie sami lub nam pomaga ale my faktury bierzemy tylko na siebie.

Facet współpracuje z wykonawcą od dachów, który za dach bierze 50 zł za m2, co w naszym przypadku daje około 12 000,00 zł netto (mam poszerzony garaż o 2,10). Na robocizne składa się więźba, położenie krokwi, foli, kontrłata, łaty, haki nadrenowe, dachówka, opierzenie kominów, okna połaciowe, rynny (w poziomie i pionie) i monataż okien połaciowych.

pozdrawiam
Magda

jancio75
12-04-2006, 09:46
Cześć wszystkim.
a u mnie już prawie gotowy jest parter, jutro (czwartek) będą wylewać strop nad garażem. Bardzo mocno zastanawiam się nad likwidacją drzwi zewnętrznych do kotłowni. Garażu nie powiększałem ale jest naprawdę szeroki - może tylko trochę za krótki.

Joanna Rusin
14-04-2006, 13:52
Przede wszystkim zycze wszystkim Forumowiczom Wesołych Świat. Dawno tu nie zagladałam i jestem wrecz zszokowana ze watek tak bardzo sie rozwinal. Chcialam sie pochwalic ze mam już pozwolenie na budowe tegoż "ślicznego" domku za rogiem. Krupiarz! Prośba do Ciebie - wiem ze wszyscy Cie o to proszą - proszę i ja - przeslij mi proszę zdjęcia fundamentow i zaadoptowany projekt. Chcialabym porownac, zobaczyc co moge od Ciebie "spapugowac" - mam nadzieje ze sie nie gniewasz - ale jestes dla mnie DUZYM AUTORYTETEM :-).Pozdrawiam serdecznie,
Joanna

Krupiarz
14-04-2006, 14:08
Witam,

Jakieś zdjęcia na kompie w pracy mam. Jeżeli szybko podasz adres e-mail to ci je przeeślę (uwaga ogólna: jeżeli ktoś prosi o skany lub cokolwiek co ma być przesłane prośba o podawanie adresu e-mail, bądź w poście w wątku lub na priv).

Jancio - mi to żal d...e ściska, że już jedziesz ze ścianami. Ja miałem zaczynać z wczesnej wiosny, ale mastrowi się ekipa rozpadła, z 4 czy 5 zostało ich 2. Obecnie próbuje kompetować ekipę, jeżeli się uda to po świętach pojadą dalej, a jeżeli nie to nie wiem. Jestem mocno zdenerwowany całą sytuacją, ale wierzę że uda się ruszyć wkrótce, bo mam ambitne plany by gwiazdkę spędzić we własnym domu ;-) (ech rozmarzyłem się).

Po cichu powiem wam jeszcze jedno (mam nadzieję, że nie zaglądają tu wykonawcy). Szybko ruszajcie z budową i ją kończcie. Wkrótce ceny za wykonastwo pójdą znacznie do góry. Dlaczego tak sądzę? Co lepszych fachowców wsysa nam coraz mocniej zachód (Unia). Jadą tam i pracując podobnie, zarabiają 2-3 razy więcej. Tak się stało z ludźmi z ekipy która miała robić u mnie. Po prostu jeżeli nie dostaną większych stawek na miejscu będą wyjeżdżać, a ceny będą wię wyrównywać, niestety na naszą niekorzyść. Jak twierdzi majster młodzi nie chcą się brać za budowlankę, inni fachowcy/rolnicy korzystają z funduszy unijnych i całkiem nieźle na tym wychodzą i mają w d.... ciężką pracę na budowie. Facet ma poważne problemy ze skompletowaniem ekipy.

A z innej beczki to wszyskim "rogaczom" życzę zdrowych i wesołych świąt, miłej rodzinnej atmosfery, smacznych jajek, pogody i mokrego dyngusa.

Pozdrawiam

Joanna Rusin
14-04-2006, 16:23
Krupierz mowilam Ci juz ze wybrales sliczny projekt? :-) moj e-mail [email protected]

jancio75
14-04-2006, 21:12
no i strop nad garażem zalany. teraz przerwa do środy (majstrowie świętują trochę dłużej). Twierdzą, że w tym tygodniu po świętach będzie zalany cały strop :lol: Na dole brakuje mi tylko ścianek łazienki ale to po zrobieniu schodów i komina w salonie (będzie taki jak w projekcie). Tak na koniec to życzę Wam wszystkim wesołych świąt i "...niech sie mury pną do góry..."

a może wie ktoś jaka jest różnica cen w robieniu tynków tradycyjnie i maszynowo???

Kibciu
24-04-2006, 18:50
Witajcie Wszyscy, którzy jesteście w jakikolwiek sposób związani z Domem za rogiem!
Szczególne pozdrowienia dla Krupiarza, który założył te forum - a przy okazji gratulacje trafnego wyboru! Pytałeś o doświadczenia, a tymczasem teraz to TY masz ich chyba najwięcej. Patrząc na obrazek domu, jakbym właśnie się tam widział, i w związku z tym proszę o kultowe już skany, abym mógł się zobaczyć w środku domu. Jestem nim zainteresowany, i jakby ktoś miał fotki z realizacji to proszę okrótnie o podesłanie na maila.
Zazdroszczę Wam wszystkim, ponieważ ja mam dopiero mapkę terenu, i oczekuję na warunki zabudowy, ale po lekturze forum, mam już sporo informacji. Mój mail [email protected] Pozdrawiam;

Krupiarz
25-04-2006, 09:50
Witam!

RUSZYLI!!! OD WCZORAJ MURY SIĘ PNĄ DO GÓRY!!!
Ta sama ekipa, szef zebrał ludzi i pracują aż miło.

Co za zaj....e uczucie. Myślę że do końca tygodnia postawią parter, a potem .... z górki ;-).

Pozdrawiam

ps. dziś na placu spotkały się mądre głowy i wymyśliliśmy jak zlikwidować liczbę kominków wentylacyjnych na dachu. Zostaną 3 z chyba 19.
Powiększone o kanały wentylacyjne zostaną dwa istniejące kominy dymowe. Jak będę miał więcej czasu, to napiszę nieco więcej szczegółów.

jendrek
25-04-2006, 10:27
Krupiarzu - gratuluje postępu prac

Cieszę się że poruszyłeś ponownie kwestie kominków wentylacyjnych - rzeczywiście są projektowane średnio sensownie.

Rozmawiałem z jednym z wykonawców - zwrócił mi uwagę na wentylacje kuchni - na rzucie poddasza kanały wentylacyjne idą przez wieniec i murłatę !!! Tak to chyba nie może być ?Chyba że my coś źle patrzyliśmy.
Kominki z garażu i salonu da się sensownie wcisnąć w istniejące kominy - gorzej z WC na parterze i kuchnią. Do tej kuchni to może trzeba zrobić dodatkowy komin ?

Z bubli jakie zauważyłem jeszcze to:
- okna w garażu - inne na przekrojach i inne w rzutach (w rzutach są bez sensu - za wysokie)
- w opisach przekrojów są pozycje które nie są zaznaczone na rysunku - tylko jest do nich opis
- ta wełna 18cm i krokwie 14cm (ale można by było zostawić krokwie takie jakie są, dać wełnę 15cm i później dać w ruszt jeszcze raz wełnę 5cm - tak było by optymalnie pod względem cieplnym bo krokwie też zostaną przykryte od spodu).

To tyle - co mi przyszło do głowy i co zauważyłem.
Napiszcie co o tych moich uwagach sądzicie i jak rozwiązaliście te problemy.

Pozdrawiam

stastny
25-04-2006, 10:46
Rozmawiałem z jednym z wykonawców - zwrócił mi uwagę na wentylacje kuchni - na rzucie poddasza kanały wentylacyjne idą przez wieniec i murłatę !!! Tak to chyba nie może być ?Chyba że my coś źle patrzyliśmy.



Witam
Ślędzę ten wątek i od czasu do czasu cos tam rzeknę... z tego co wiem przejście wentylacji przez wieniec i murłatę nie jest błędem, ani problemem.
W wieńcu zatapia się kawał rury pcv (oczywiście bez przerwania zbrojenia), leje się wieniec i na wieńcu można dalej stawiac pustaki wentylacyjne.
Murłatę natomiast przerywa się kotwiąc ją na końcach (przy kanale wentylacyjnym) standardowymi kotwami... jesli tylko w kominek nie trafia krokiew to nie ma problemu
Pozdrawiam

Krupiarz
25-04-2006, 14:47
Ja też na to zwróciłem uwagę. Mój kierownik budowy również.
Błędem to może nie jest, problemem również nie, bo rzeczywiście można zrobić tak jak piszesz, ale bez watpienia lepiej jest gdy zarówno wieniec jak i murłata nie są przerywane a kanały nie naruszają w ogóle konstrukcji.

Wentylacja w tym budynku jest zanadto rozbudowana - wentylowane jest każde pomieszczenie, przez co dach roi się od kominków wentylacyjnych, a w domu prawdopodobnie zimą będzie gwizdało. To rozwiazanie moim zdaniem jest przesadzone, dlatego u mnie kratki wywiewne będą w:

1. w salonie przy kominku.
2. w kuchni.
3. w WC na dole
4. w garażu
5. w kotłowni
6. w łazience na górze
7. w pralni nad garażem.

I dość.
Do tego będzie wentyalcja GWC nadmuchowa do każdego pomieszczenia, tak więc siłą grawitacji zużyte powietrze dostanie wię do którejść z ww. kratek.
A swoją drogą to i tak kratki zamierzam zrobić z regulacją stopnia otwarcia. Dodatkowo będzie na GWC regulacja siły i ilości nadmuchiwanego powietrza.
Powinno grać.

Pozdrawiam

Kibciu
25-04-2006, 19:09
Cześć;

Właśnie przeglądam to co mam, i nasuwa mi się pytanie - czy górny przedpokój ma jakieś doświetlenie - to znaczy być może małe okienko od strony garażu? W katalogu nie ma widoku od strony garażu, a jakby się dało, to myślę, że przydałoby się trochę światła naturalnego!
Czy ktoś mógłby sprawdić w swoim projekcie?
Pozdrówka;

stastny
25-04-2006, 20:31
Cześć;

Właśnie przeglądam to co mam, i nasuwa mi się pytanie - czy górny przedpokój ma jakieś doświetlenie - to znaczy być może małe okienko od strony garażu? W katalogu nie ma widoku od strony garażu, a jakby się dało, to myślę, że przydałoby się trochę światła naturalnego!
Czy ktoś mógłby sprawdić w swoim projekcie?
Pozdrówka;

Witam
Gdyby tam było okno musiałbyś je myć z zewnątrz wchodząc na dach garażu. Lub też z wewnątrz używając systemu bloczków, wyciągów itp.
:o wisząc podwieszony na tym wszystkim.
Oczywiście mogę się mylić, nie widzę projektu... jednak tak mi się zdaje, takie okno byłoby bardzo trudno dostępne.
Pozdrawiam

Kibciu
29-04-2006, 08:48
Cześć;
Niewątpliwie masz rację, ale myślę, że moge się pomęczyć z drabiną raz na jakiś czas, a w zamian mieć trochę naturalnego światła w holu.

Pozdrawiam;

jancio75
29-04-2006, 15:11
Witam wszystkich.
Krótka informacja dla zamawiających krokwie na dach.
Może to i mało ważne, ale piszę.
Nie wiem czy zwróciliście uwagę na wielkość wsporników "W", które to mocowane są do ściany, a na których wspierają się zastrzały "Z" (krótko mówiąc to jest to drewno na którym wspierają się daszki nad tarasami). Wsporniki te mają wymiary w przekroju 140x140 i przewidziane były do ścian bez ocieplenia. W momencie położenia izolacji 12 cm. będą one ledwo widoczne i chyba nie najlepiej będzie to wyglądać. Wydaje mi się, że warto chyba dodać te 10 cm (w przekroju 24x14) i będzie po kłopocie.
To takie moje małe spostrzeżenie może ważne może nie, ale lepiej wiedzieć więcej niż za mało. Pozdrawiam

Krupiarz
30-04-2006, 07:25
Ja już mam drzewo na dach, więc zmian chyba wprowadzał nie będę.

Jancio jak rozwiązałeś sprawę wentylacji? Zrobiłeś zgodnie z projektem?

Ja robię dwa kominy z cegły pełnej: jeden pomiędzy w kotłowni pomiędzy bryłą budynku i garaży: będzie tam przewód dymowy o przekroju 14x27 oraz 3 przewody wentylacyjne (jeden od garażu, drugi od pralni która będzie nad garażem oraz trzeci od WC). Kotłownia będzie wentylowana kratką która będzie wychodziła z kotłowni pod stropem, przechodziła w w ścianie budynku ponad dach garażu i tam będzie na ścianie zakończona kratką.

Drugi komin to komin od kominka: mam w nim jeden przewód dymowy i dwa wentylacyjne o przekrojach jw. Póki co jeden wentylacyjny będzie wychodził w salonie, drugi będzie wolny albo podłączy się rurą spiro łazienkę na górze).

Oba kominy przesunąłem w kierunku frontu domu, tak by weszły między płatwie przechodzące przez całą szerokość budynku, podtrzymujące konstrukcję dachu.

Odpowietrzenie kanalizacji będzie rurą PCV fi 50, puszczone będzie w jednym z przewodów wentyacyjnych w kominie przy kotłowni (likwiduję w ten sposób kolejny kominek na dachu). Jeżeli wiec dobrze pójdzie to będę miał max 2 kominki na dachu (od kuchni i ew. łazienki na górze), zamiast 19 (??).
Tak jak pisałem wyżej - nie wentyluję każdego pomieszczenia gdyż uważam, iż jest to zbędne.

Pozdrawiam

ps. ściany parteru prawie stoją, do końca przyszłego tygodnia jest szansa na zalanie stropu ;-)

jancio75
30-04-2006, 09:57
Jeżeli chodzi o kominy w kotłowni i garażu to są rozmieszczone tak jak w projekcie + jeden dodatkowy przewód spalinowy "na tak zwany czas kryzysu" - w każdej chwili można dostawić piec na paliwo stałe. Tutaj miałem problem z płatwią bo gdybym zrobił w ścianie nośnej między garażem a pokojem to wówczas przy dodatkowym przewodzie spalinowym ta płatew musiałaby przechodzić przez komin. Przewód wentylacyjny z przejścia do garażu zlikwidowałem. Przewód wentylacyjny z salonu przeniosłem z drugiej strony komina spalinowego oraz w tym miejscu dałem też przewód wentylacyjny z pokoju obok salonu - będą stanowić całość. Jeżeli chodzi o przewody odpowietrzające kanalizację to mam bardzo dobrą firmę znającą się na rzeczy i tutaj powiedzieli że będzie to niezbędne minimum - a to dobry pomysł dać odpowietrzenie do przewodu wentylacyjnego - chyba skorzystam. Generalnie łączę co sie da i staram się jak najwięcej (w granicach rozsądku przerzucać za kalenicę by nie było ich widać od frontu.
Kominy spalinowe w kotłowni z cegły pełnej a przy kominku systemowy tak jak w projekcie. U mnie nie będzie nawiewu mechanicznego a mam nienajlepsze doświadczenia z wentylacją w bloku więc wentylacji będzie dużo.
Krupiarz:
Czy płatwie robiłeś po dwie i łączyłeś czy zrobiłeś po jednej z każdej strony przez całą długość części mieszkalnej budynku?
Co myślisz o zakańczaniu np. dwóch przewodów wentylacyjnych jednym kominkiem?
Ja teraz jestem na etapie zamawiania drewna na konstrukcję potrwa to ze 2 tyg. więc na razie przestój - no i rodzinne zwiedzanie (czuje się jak przewodnik w muzeum :D ) fajne uczucie.
Schody wylałem jednocześnie ze stropem więc już sobie brykam po schodkach i podziwiam okolice z piętra.

darek53
04-05-2006, 11:17
Mam pytanie o cos z zupelnie innej beczki.
Ile kosztowaly was materialy budowlane, ile wam czego poszlo. Jk by ktos mial i chcial sie podzielic ta infamacja to bylbym bardzo wdzieczny.
Mam juz porojekt i chcialbym wiedizec ile wam wyszlo na budowe fundamentow scian, dachu ile zaplaciliscie za materialy i ile ich bylo
Z gory dizeki za informacje na priva lub na [email protected]
pozdrawiam

Krupiarz
10-05-2006, 21:40
Witam

Ja jakiś czas temu utraciłem plik z kosztami od początku do stanu 0. No i trochę się zgubiłem z ewidencją.
Teraz znowu zacząłem notować wydatki.
Jak będę miał nieco więcej czasu to co nieco zamieszczę.


"Czy płatwie robiłeś po dwie i łączyłeś czy zrobiłeś po jednej z każdej strony przez całą długość części mieszkalnej budynku? "

- odp. po jednej z każdej strony przez całą długość części mieszkalnej budynku. Zmniejszyłem wymiary do 14x20. Ma starczyć.

"Co myślisz o zakańczaniu np. dwóch przewodów wentylacyjnych jednym kominkiem?" - na pewno lepiej jest dać dwa kominki, ale wegług mnie pod dachem, tuż przy wylocie można te przewody połączyć. Chodzi o to by nie nawiewało zapachów z jednego kanału do drugiego, ale nie powinno to mieć miejsca jeżeli połączenie jest przy samym wylocie (prawdopodobieństow jest niwielkie).
Ja jutro leję strop. Schody chyba pojutrze z betoniarki bo się nie wyrobią z szalowaniem ;-)

Pozdrawiam

Zoller
22-05-2006, 06:13
Witam Wszystkich!
Też ten projekt jest przeze mnie brany pod uwagę.
Krupiarz lub Jendrek proszę wyślijcie mi skany projektu chce zobaczyć czy salon jest odpowiednio duży i czy w pomieszczeniu 8 będę mógł zrobić kotłownię (tzn. w sadzić piec dwufunkcyjny.)
Pozdro

Zoller
22-05-2006, 06:15
Oczywiście zapomniałem podać maila:[email protected]

Zoller
22-05-2006, 08:45
Jendrek jeszczeraz wielkie dzięki.
Życzę Ci tak szybkiego budowania jak odesłałeś mi skany. :D

mariusze
22-05-2006, 20:31
Witam Wszystkich,
Od kilku dni ślędzę ten wątek i jestem pod wrażeniem. My też wybraliśmy ten projekt, ale zawsze jest kilka ALE. Krupiarz lub Jendrek - czy możecie mi przesłać skany z rozmiarami i zmianami? Szczególnie podoba mi się pomysł z poszerzeniem przedsionka o30cm. Ktoś też wspomniał, że garaż jest za krótki. To znaczy jaką ma długość? Ijaki jest strop nad garażem, bo na górze chcę zrobić garderobę. No i o ile to możliwe to proszę o wasze doświadczenia z kosztami poszczególnych etapów, tak abym wiedział czego chcieć od wykonawców. Zakończę cytatem, " piękny domek wybraliście...".
Pozdrawiam
Mariusz :roll:

[email protected]

Krupiarz
28-05-2006, 14:16
Witam,

Mariusze, skany mogę ci przesłać na początku tygodnia. Mam je w pracy.
Nie wiem jak posówają się wasze budowy, ale ja mam już prawie stan surowy otwarty. Na początku tygodnia kończą nam dach (jeden dzień krokwie, ze dwa dni na deskowanie i papowanie.
Powiem wam, że całkiem ładnie ta chałupka wygląda.
Ja na dole i na górze będę miał deski na legarach, dlatego całośc mi się trochę podwyższyła.
Nie mam jeszcze wszstkich ścianek działowych, ale to co jest wygląda ok.

Zastanawiałem się jak będą wyglądały schody, ale też są ok. nie za strome, w sam raz.

Podniosłem garaż o dwa pustaki max-y. (ok. 45 cm). Jest ok. Bez podnoszenia byłyby tam bardzo duże skosy i bardzo mało miejsca.

Nie za barzo rozumiem pytanie "Jaki strop nad garażem"? Standardowy Terriva, na to pójdzie z 8 cm. styropianu i z 5 cm wylewki.

Garaż? Ma 20m2. Garaż ma szerokość 4,2 cm w osiach, czyli ok. 3,9 netto. To nie jest mało, choć jak w każdm pomieszczeniu gospodarcym mogłoby być więcej ;-)

Pozdrawiam

anstak
29-05-2006, 08:37
Hej Krupiarz!!

A może zrobiłbyś pare zdjęć i wrzucił na forum?

Ania

Krupiarz
29-05-2006, 08:48
W sumie to mógłbym, tylko zawsze brakuje mi czasu by przejrzeć wątek jak się to robi, gdzie zakłada się albumy i jak te zdjęcia wkleja itd.

Cały czas czegoś szukam (obecnie rozpracowuję temat elektryki i instalacji alarmowej bo za tydzień jadę z koksem w tym temacie, a już teraz musze kupić kable i osprzęt).

Jak mi powiesz jak to krok po kroku szybko i skutecznie zrobić, to coś wkleję.
Pozdrawiam

agniecha1
30-05-2006, 07:04
Witam wszystkich.
Jestem kolejnym członkiem klubu Wielbicieli Domu za rogiem.
Projekt zakupiliśmy w marcu, a teraz czekamy na pozwolenie na budowę.
Tak przy okazji zazdroszczę wszystkim, którzy już budują.
Zatem wszelkie uwagi mile widziane.

A tak na marginesie, informacja dla wszystkich rozpoczynających budowę, jestem geologiem i w razie wątpliwości służę poradą.
pozdrawiam
Agnieszka
:D

Krupiarz
30-05-2006, 07:11
Agniecha - witamy w klubie ;-)

W sumie to być może będę potrzebował porad w sprawie GWC i przydomowej oczyszczalni ścieków. Woda zalega nie dość nisko. Ale o tym później. Skontaktuję się.

A ja właśnie jestem mocno zdenerwowany :evil:
Wczoraj postawili mi ściankę od spiżarni. Generalnie to na żywo wygląda to do dupy. Za dużą mam spiżarnię w stosunku do kuchni. Na pewno jest to do zmiany.
I teraz mamy dylemat: zmniejszać spiżarnię czy ją zlikwidować??
Rozmowy trwają.
Ci którzy to rozwiązanie skopiowali niech przemyślą zmianę.
Nie każdy ma dostatecznie rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną i nie wszystko widzi na papierze.
Ten brak wyobraźni niestety prawdopodobnie będzie kosztował.

Pozdrawiam

ps. trochę znam się na elektroenergetyce (przyłącza, taryfy, ogólnie elektryka), w ramach możliwości też moge pomóc.

anstak
30-05-2006, 09:20
Kurpiarz!! Byłoby super gdybysmy zobaczyli zdjecia, mysle, ze wiekszosć obecna tutaj byłaby Ci ogromnie wdzieczna:))

ja nie jestem omnibusem internetowym a wklejania zdjec nauczylam sie w maksymalnie 20 minut. Po prostu zalóż sobie gdzies album, ja zalozylam na www.photosite.com i potem skopiuj zdjecia z internetu. Na forum jest mnostwo szczegolowych instrukcji jak to zrobic, to na prawde bardzo proste.

Co do mojej budowy- plany były zeby rozpoczac na wiosne, ale zespol okolicznosci przeszkodzil nam w realizacji tych zamierzen. Na razie termin lipiec- jestesmy na etapie dogadywania sie z wykonawcą.


Pozdrawiam i zycze pozytywnie zakonczonych zmagan ze spizarką:))

Ania

Krupiarz
30-05-2006, 09:39
Postaram się, obiecuję.
Może w weekend znajdę chwilę.

Pytanie formalne: Nie ma ktoś gotówki pożyczyć? Potrzebuję na już jedynie 50 000 PLN??!!
Taka drobna kwota ...

Zapożyczony jestem aktualnie na 30 000 PLN (ale to chyba dobrej duszy nie będzie przeszkadzało ...).

Sprzedaję mieszkanie, zainteresowanie jest duże,ale nikt jeszcze nie powiedział sakramentalnego "TAK". Nie chcę wstrzymywać ekip.

Wyszedł mi jeszcze jeden "kwiatek". Ekipa zamiast utrzymać osie ścian zewnętrznych, zlicowała je z bloczkami fundamentowymi. Straciłem przez to 10 cm. Przy utrzymaniu wymiarów małego pokoju na dole i szerokości pom. gospodarczego, brak "wyszedł" mniejszej kabinie prysznicowej (generalnie WC). Jest trochę kicha.
Uważajcie więc na powyższe.

Ale poza powyższymi dwoma/trzema drobnymi problemami wszystko ok ;-).

Pozdrawiam

agniecha1
31-05-2006, 06:55
Z uwagi na specyficzne ukształtowanie terenu (bardzo stromy podjazd), jesteśmy zmuszeni obniżyć poziom zero w garażu względem zera w mieszkaniu o jakieś 50-70 cm.
Garaż poszerzamy o ok. 2m, jednocześnie robiąc wjazd ze strony bocznej ściany.
Gdyby nie ukształtowanie terenu i posadowienie budynku względem wjazdu nie decydowalibyśmy się na zmianę bryły budynku!!!
Oczywiście wiąże się to ze schodami między domem a garażem , ale coś za coś.
Rezygnujemy z balkonu i jak wielu z Was przenosimy wyjście na taras, na ścianę przy jadalni.
W związku z powyższymi zmianami powiększamy kotłownię oraz gospodarujemy miejsce na niewielki warsztacik w garażu.
Nie budujemy balkonu mając za oknem 13-to arową działkę.

PS.
W piątek przymierzamy się do pierwszej wyceny stanu surowego.
Czekamy na sugestie i wszelkie uwagi.

pobik
31-05-2006, 21:18
Witam wszystkich
Wlasnie dzisiaj ogladalem jak lał się beton w ziemię, fajne uczucie :) szkoda tylko że to tyle kosztuje :(. No ale najważniejsze że już coś się zaczeło dziać :)
pozdrawiam

Krupiarz
02-06-2006, 17:33
Witam,

A teraz coś co pare osob oczekiwalo.
Anstak mnie zmobilizowala i zalozylem album Domu za Rogiem.

ZAMIESZCZAM TAM RZUTY I SKANY!!!.

Zainteresowanych odsylam wiec na strone ponizsza i prosze dokonywac download-ów.

Zamieszczam tez pare pierwszych zdjec oraz tych najbardziej aktualnych.
http://Krupiarz1.photosite.com/

Wkrotce doloze wiecej ;-)

Pozdrawiam

stastny
02-06-2006, 20:52
Witam
Krupiarz...Kurcze... gratuluję widzę, że idzie na ostro;-))))
Super!!!!
Oby tak dalej!
p.s.
no ale schody masz cudne!! :lol:

Wojtek44
02-06-2006, 23:18
Jedno pytanie: czy wejscie do pomieszczenia 18 - nad grażem jest na jednej wysokości co spocznik schodów 12?

Iveta
03-06-2006, 19:16
Witam serdecznie wszystkich wielbicieli Domu za Rogiem i tego wątku.

Wojtek44 jeśli chodzi o wejście do pomieszczenia nad garażem, to ze spocznika schodów prowadzą do niego dwa schodki wycięte w ścianie (sama byłam zaskoczona :o ) czego oczywiście wcześniej w projekcie moje mało wprawne oko nie widziało. Czyli drzwi do tego pomieszczenia nie będą zlicowane ze ścianą od strony schodów, tylko powstanie tam mała wnęka.
Jeśli ktoś podpatrzył (w skanach Krupiarza) rozwiązanie dotyczące pralnio-suszarni i garderoby, to my w końcu doszliśmy do wniosku, że zamienimy miejscami te dwa pomieszczenia, czyli na miejsu pralnio-suszarni będzie garderoba i odwrotnie. Pomieszczenia są duże, a po podniesieniu ścianki nad garażem o dwa max-y wyszły też dość wysokie.
Mamy jeszcze jeden pomysł (po rozmowie z panią architekt) - w łazience na górze, w miejscu gdzie w oryginalnym projekcie przewidziana była pralnia, czyli w tej najgłębszej wnęce, będzie kabina przysznicowa. Nad nią okno połaciowe, a po przeciwnej stronie, ścianka granicząca ze schodami będzie z luksferów, żeby doświetlić schody. Już to sobie wyobrażam: z jednej strony ciepły prysznic a z drugiej rozgwieżdżone niebo :D

Iveta
05-06-2006, 12:54
Wczoraj odbyła się pierwsza impreza w naszym nowym domu!! :D Trochę się pośmialiśmy, że zamiast gości do salonu, to do garażu zaprosiliśmy (na garażu już dach opapowany). Grill pachniał że aż miło. Następna impreza już przy kominku. No i komisyjnie razem z gośćmi sprawdziliśmy, że komin coś krzywy murarzom wyszedł i poprawiać muszą. Zestresowali się, ale poprawią :) Dziś zalewają taras i schody przed domem.
Jakieś zdjęcia są ale to już mąż (Krupiarz) powkleja do albumu.

anstak
05-06-2006, 14:14
Kurpiarz, Iveta- Bardzo, bardzo dziekujemy za zdjęcia i czekamy na więcej!!.
Gdy tylko będe miała sie czym pochwalic wrzucę swoje:))

Pozdrawiam
Ania

agniecha1
06-06-2006, 07:09
Cześć wszystkim.
Muszę przyznać, że miło było pooglądać zdjęcia i skany. Również dziękuję. Przyznaję, że Wam zazdroszczę. Właśnie wczoraj studiowaliśmy z moim mężczyzną, każdy szczegół pokolei i dyskutowaliśmy o naszych zmianach. My jednak mamy wersję podstawową projektu.
Dostaliśmy już też wstępną wycenę na stan surowy otwarty 26 tys. z fundamentami, schodami, kominami. Ale wszystko wskazuje na to, że fundamenty zrobimy sami.

Czekamy na dalsze zdjęcia. Mnie osobiście interesują zdjęcia kuchni i spiżarni, bo nie wiemy jak to rozwiązać. Przechodnie pomieszczenie do garażu rzeczywiście wydaje się za małe.

Chociaż teraz mamy inne zmartwienia, różnica wysokości na podjeździe wynosi u nas jakieś 10m i jest bardzo stromo. Droga już zrobiona (tzn. roboty ziemne), ale trzeba ją jeszcze jakoś zabezpieczyć i wymyśleć rozwiązanie na podjazd w zimie.
Przy okazji może też umieszczę kilka zdjęć, jak nauczę się wklejakć, dla zainteresowanych.
Pozdrawiam serdecznie.
Agniecha

Iveta
06-06-2006, 10:52
agniecha1 jeśli chodzi o spiżarnię to sami jeszcze do końca dziś nie wiemy jak będzie wyglądała (wielkość i kształt narożnika od strony kuchni). Na projekcie nie wyglądało, że będzie aż taka duża - w stosunku do kuchni - więc naradzamy się z panią architekt co z tym fantem zrobić. Ścianka między salonem a kuchnią też może ulec zmianie. Będzie ale jeszcze do końca nie wiemy jakiego kształtu. Jak już coś ustalimy to oczywiście podamy do wiadomości na forumie.

Iveta
06-06-2006, 11:01
Jest jeszcze jeden szczegół który mnie zastanawia, a mianowicie jak my większe meble na poddasze wniesiemy? Gdy już schody zalali i ściankę od kabiny na dole postawili, to okazało się, że jakby trochę wąsko się zrobiło :-? hmmm. Mąż już kombinuje, że będzie przez okna balkonowe wciągał hihi :wink: Trzeba będzie meble do montażu kupować.

agniecha1
06-06-2006, 12:40
Dzięki Iveta

Dobra uwaga jeśli chodzi o wnieisenie mebli na pierwsze piętro, bo my np. zrezygnowaliśmy z balkonu i co wtedy? O tym też musimy pomyśleć.
A pytanie jeszcze o łazienkę , rozumiem, że piszesz o kabinie prysznicowej, tzn. że się zmieściła? Krupiarz pisał coś o źle zlicowanych ścianach i braku miejsca na prysznic. A ja sobie nie wyobrażam łazienki na dole bez prysznica.
Dzięki za uwagi i czekam na dalsze.
pzdr

Iveta
06-06-2006, 20:52
Architekt stwierdziła, że da się zrobić na dole kabinę prysznicową. Nie będziemy wstawiać brodzika, żeby sztucznego podziału i tak niewielkiej powierzchni podłogi robić, tylko wyłożymy płytkami i zrobimy odpływ w posadzce. Drzwi będą półogkrągłe, rozsuwane. Kabina też ma być od wewnątrz po okręgu. Tak jakoś ma to wyglądać.

mariusze
08-06-2006, 21:22
Witam wszystkich, dziękuję za przesłane skany.
Krupiarz- zdjęcia domu są inspirujące. Tylko pozazdrościć. I mam pytanie- firma wycenia mi stan surowy otwarty z dachem, dachówka cementowa na 114 tysięcy brutto, za wszystkie prace od wytyczenia budynku poczynając. No i nic mnie nie interesuje poza nadzorem. Krupiarz, Jędrek- jak to oceniacie? Pewnie macie już swoje obliczenia.

pozdrawiam
Mariusz :roll:

anstak
08-06-2006, 22:21
Czesc Mariusze,

Wiem, że co prawda wielu tu ma wycenioną robocizne za stan surowy otwarty znacznie niższą niż ja ( ok 35 tys z dachem, oknami połaciowymi, orynnowaniem, tarasem), to jednak ze względu na dobrą opinie wykonawcy od bardzo zaufanych osób zdecydowalismy sie na tego właśnie wykonawcę. Oferty na ta sama robociznę miałam skrajne od 17.000 tys do 67.000 (!). generalnie ceny robocizny z miesiąca na miesiąc ida w góre, bo wielu wyjeżdża na zachód . Materiały wyceniano mi ostatnio wstępnie na ok 75.000, ale ja zawodowo zajmuje się negocjacjami, wiec mysle, ze i tu sobie poradzę :D
Mysle, że jezeli firma jest ok, z dobrą opinią to cena 114.000 jak na fakt, że kłopot masz z głowy jest do akceptacji, ale jeszcze trochę ponegocjuj.

Ania

Filon
11-06-2006, 10:15
Zamierzam zbudować dom według projektu "dom za rogiem". Czy ktoś, kto jest w trakcie realizacji (może już po) pozwoliłby mi na żywo zobaczyć rezultaty budowy. Wprawdzie mieszkam w Toruniu, ale z przyjemnością wybiorę sie nawet w dalszą podróż.
Nawet najdłuższe wpatrywanie się w projekt nie zastapi możliwości zobaczenia zrealizowanego budynku.
Pozdrawiam i proszę o kontakt.

anstak
11-06-2006, 10:44
Jest juz na ten temat wątek na forum. Może tam zajrzysz?
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=49843

Iveta
16-06-2006, 21:31
Witam
Wszem i wobec z entuzjazmem donoszę, że w środę opijaliśmy wianek naszego Domu za Rogiem!!! :D Stoi już nakryty dachem. Wiecie jakiego cudownego doznałam uczucia, gdy siedziałam w nocy na poddaszu, po ciemku, i docierało do mnie powoli, że to mój dom...
Wszystkim Wam życzę, żebyście jak najszybciej poczuli to samo.

jancio75
18-06-2006, 12:00
Witam wszystkich
chciałem tylko wtrącić ku pamięci dla tych co budują w systemie ściany zewnętrznej z ociepleniem:
pamiętajcie że przed położeniem blachodachówki trzeba ocieplić lukarnę i ścianę między garażem a częścią mieszkalną domu.
Ja nie wiedziałem i teraz dekarz czeka aż ocieplą a czas leci.

mariusze
21-06-2006, 09:44
WItam,
Iveta- gratulacje! Jak juz macie dach , to możesz coś przyblizyć na temat kabiny przysznicowej na górze w łazience? Z projektu wynika mi że będzie tam dość nisko. Masz już wymiary?.
No i taka prośba malutka, czy możesz podać na priva ile w takim stanie do tej pory kosztował wasz domek?

Antsak, dzięki za info.

Pozdrawiam wszystkich za rogiem :D

[email protected]

Iveta
25-06-2006, 22:28
Dziękuję Mariusze.
Podam orientacyjne wymiary, jeśli chodzi o wnękę na kabinę prysznicową. Szerokość od ścianki graniczącej ze schodami do ściany na której jest lukarna wynosi ok. 180cm. Docelowa wysokość 1m od ścianki przy schodach w kierunku ściany z lukarną (już pod skosem) jakieś 200cm. Przy ścianie z lukarną ok. 130cm. Spokojnie da się zrobić kabinę, i to całkiem sporą.

Iveta
25-06-2006, 22:39
Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że zrobienie instalacji pochłania tyle czasu. Właśnie kończymy zakładać elektrykę i system alarmowy. Zrobienie samych zdjęć rozmieszczenia przewodów zajmie chyba pół dnia. :o Od jutra wchodzą tynkarze, a niedługo po nich dekarz z dachówką. Jednym słowem - są widoki na przyszłość.

mariusze
25-06-2006, 22:39
Dzięki Iveta. Była na forum taka martwa cisza, że myślałem - albo wszyscy budują, albo wyjechali na wakacje :lol: .
A tak na serio, to też pomyślę o kabinie w tym miejscu.
Przeglądając poprzednie posty Krupiarza widziałem że chcecie ułożyć GWC . Ktoś wam to projektował czy sami macie system na rozprowadzenie powietrza. I jeszcze jedno pytanko- czy w piątek można by obejrzeć wasz DOmek? Będę w Warszawie i tak mnie kusi.... :wink:

Iveta
25-06-2006, 22:49
Mariusze
Nie mamy gotowego projektu GWC. Generalnie mąż sam to rozplanował.
Oczywiście zapraszamy do naszego domku. Ja wyjeżdżam jutro na wakacje ale będzie mąż. Tylko pewnie dopiero po pracy, ok. 19. O której będziesz w Wawie?

mariusze
25-06-2006, 22:53
W zasadzie to będę już w czwartek wieczorem. Najlepiej jak możesz, to wyślij mi na priva telefon do męża. Może spotkamy się w czwartek wieczorem, bo w piątek to droga do domu daleka...

[email protected]

Iveta
25-06-2006, 22:57
To całkiem fajne miejsce na kabinę. Pod skosem można zrobić jakieś miejsce do siedzienia albo półkę.
Postanowiliśmy dołożyć dwa okna połaciowe w łazience. Jedno właśnie w kabinie prysznicowej a drugie nad wanną, która będzie po drugiej stronie lukarny. Ale rozpusta co? :wink:

mariusze
25-06-2006, 23:02
Do rozpusty to może słuzyć, a i owszem 8) . Teraz mieszkam na poddaszu i mam w sumie 8 Veluxów/Fakro, i musze powiedzieć że wady są tylko dwie- szybko się brudzą no i to słońce latem.... A do nowego domu będą raczej Fakro , bo Veluxy po 10-u latach wyglądają nienajlepiej. I robią mnóstwo hałasu przy otwieraniu i zamykaniu.
I jescze wróce do łazienki - a macie jakiś pomysł na bidet? A co do pralni, to nie wiem czy dobrze zrozumialem- będzie nad garażem?

Iveta
25-06-2006, 23:21
Pralnia faktycznie będzie nad garażem. A sedes i bidet będą po prawej stronie jak się wchodzi do łazienki, na tej ścianie co drzwi, za małą ścianką luksferową. Przesuneliśmy trochę w lewo drzwi do łazienki, żeby mogły się tam swobodnie zmieścić. (Mamy wersję lustrzaną projektu). Dwie umywalki po lewej stronie, na ścianie na przeciwko kabiny. Ponieważ ja do wyrośniętych nie należę, to pod lukarną będą dwa podświetlane, drewniane schodki, bo lukarna wyszła dość wysoko.
Przyznam, że nie pomyślałam o tym, że okna mogą się zamykać ciszej lub głośniej hmmm :-? Jeśli chodzi o słońce to można rolety zamontować. Zresztą będzie GWC więc może nie będzie aż tak gorąco.

mariusze
25-06-2006, 23:29
Wbrew pozorom, ten hałas szczególnie wieczorem jest nieprzyjemny, a wynika z konstrukcji Veluxa- klamki połączonej z klapką. Kilka razy już obudziłem dziecię! :cry: A jeśli chodzi o rozmiesczenie w łazience, to nie do końca to sobie wyobrażam. Czy mogłabyś podesłać ( albo wkleić do albumu) jakiś rzucik malutki? 8)

Iveta
25-06-2006, 23:45
Niestety nie mam zeskanowanego rzutu, ale myślę, że niebawem da się to zrobić. Przekażę mężowi, żeby powklejał bo ja już jedną nogą w górach z dzięcięciem jestem :D

mariusze
25-06-2006, 23:51
No to miłego odpoczynku życzę

:D Pozdrawiam

Iveta
25-06-2006, 23:53
Dziękuję jak nie wiem co!
A wszystkim budującym: Niech się mury pną do góry!!!

agniecha1
05-07-2006, 07:28
Witam.
Miło czytać, jak budowa się rozwija. I mam nadzieję na więcej informacji, bo rzeczywiście jakiś zastój zapanował u "rogaczy".

A my niestety borykamy się jeszcze z pozwoleniem tzn. czekamy już na uprawomocnienie decyzji, chociaż trochę dłużej niz inni (dwoje współwłaścicieli sąsiedniej działki nie żyje i wtedy czeka się na wszystko o dwa tygodnie dłużej). A ekipę mamy już umówioną na 1 sierpnia. Mam nadzieję, że zdążymy.
pozdrowienia

magdusia113
05-07-2006, 13:48
Witam wszystkich,

dość długo nie pisałam i musze się pochwalić, że u mnie już mury stawiają. Sama radość !!!

Pozdrawiam

Magda

agniecha1
05-07-2006, 14:49
Magda wysłałam Ci wiadomość prywatną.
Jestem ciekawa jak tam u Was, ponieważ mieszkacie najbliżej mnie i bardzo chętnie bym podjechała obejżeć Waszą budowę.
Daj znać czy byłaby taka możliwość.
Pozdrawiam

magdusia113
05-07-2006, 20:34
Magda wysłałam Ci wiadomość prywatną.
Jestem ciekawa jak tam u Was, ponieważ mieszkacie najbliżej mnie i bardzo chętnie bym podjechała obejżeć Waszą budowę.
Daj znać czy byłaby taka możliwość.
Pozdrawiam

Oczywiście, serdecznie zapraszam. Namiary przesłałam na priva.

Magda

Krupiarz
09-07-2006, 20:57
Witam,

Rzczywiście nie ma czasu pisać. Nie ma czasu się po d... podrapać a co dopiero pisać.
U na posówa się tak ... średnio.
Od 2 tygodni powinni być tynkarze. Mają wejść jutro, ale .... zobaczymy.
Praktycznie skończyłem elektrykę i wszelkie instalacje kablowe.

Prawie umówiłem się z hydraulikiem - spotkaliśmy się w piątek na budowie, obgadaliśmy sprawę, co jak gdzie i kiedy.

Okna mamy gotowe, czekamy na tynki, one blokują wszystko. jezeli zrobione miałbym tynki, od razu wchodzi hydraulik, potem wstawiam okna, drzwi zewnętrzne i bramę garażową i jest budynek zamknięty.

Weszli jakiś czas temu dekarze. Jeszcze tydzień i powinni skończyć. Całkiem nieźle im to wychodzi. Kładziemy cementowego Euronita.

Obecnie miałem chwilę by zajrzeć na internet i rozpracowuję temat GWC i przydomowej oczyszczalni ścieków. Trzeba by się za to już powoli wziąć by skończyć grzebanie na działce przed zimą.

No cóż. Jesteśmy już po stanie surowym otwartym. Dom, jego układ i funkcjonalność ciągle mi się podobają. Na prawdę fajna chata :-) Mam nadzieję, że to się nie zmieni.
W sumie to wszystkim podoba się chałupa. Dużo jest miejsca na górze przez wysoką ściankę kolankową, na prawdę jest wygodnie. No ale przez to trzeba będzie bardzo nisko zamontować okna połaciowe by bylo przez nich cokolwiek widać.

Na działce mam trochę materiału w blaszaku, przyczepkę. Trzeba tego pilnować. W tygodniu w domu mieszkają dekarze. Na weekendy sam jeżdżeę na działkę i ŚPIĘ W NASZYM NOWYM DOMU.
Uczucie jest zajebiste. Jasny, duży księżyć, niebo pełne gwiazd, cykające świerszcze, od czasu do czasu zaszczeka jakiś pies, w oddali las. Siadam na balkonie, z piwkiem ...........
Mówię wam - rewelacja! Mam nadzieję że zamieszkam w tym domu zanim się wykończę.

Pozdrawiam

Krupiarz
09-07-2006, 21:24
Dodałem parę zdjęć do albumu.
Zdjęcia miały na celu zarchiwizowanie instalacji elektrycznej, ale może co nieco więcej na nich zobaczycie.
Żona porobiła zdjęcia budynku nie elektryki, ale aparatem kolegi i jeszcze ich nie mam u siebie.

Pozdrawiam

zbych11
12-07-2006, 18:14
Witam tych ktorzy jada na tym samym wozku,
jestesmy na etapie scian parteru, poroterm 25+12 welna - jak starczy kasy, jak nie to styropian. Jakie zmiany:
-garaz stoi w granicy dzialki wiec nie ma tych malych okienek
-w salonie dwuskrzydlowe drzwi balkonowe dodatkowo poszezone o okna o szer 90 i wys.225 z kazdej strony,
-zostanie zlikwidowany wysuniety dach nad tymi drzwiami i brak oczywiscie murlat (chyba to tak sie nazywa)
-podciag zamiast slupa w wejsciu do salonu (mozna go zawsze postawic, jak sie chce, a jest troche pracochlonny). dluzszy podciag to zaden problem
-brak scianki z cegly miedzy kuchnia a salonem, bedzie ale z luksferow

Moje spostrzezenia:
-lawy 90cm sa chyba za szerokie, 50 cm moim zdaniem wystarcza, choc jak jest szersza lawa to lepiej mozna zaizolowac scianki fundamentowe.
-na pierwsza warstwe na parterze dalem cegle pelna,do niej bedzie przytwierdzona listwa startowa ocieplenia,pod stropem tez pelna + 10 warstw porotermu 25 PW i jest idealnie 260 i jest pewnosc ze podczas kladzenia stropu nic sie nie pokruszy
-ciecie porotermu to koszmar
-zauwarzylem, ze poroterm w ktorym pustaki sa w pozycji 'stojacej' a nie na boku sa mniej pokruszone
-lepiej dac jedna warstwe papy dobrej jakosci niz 2 razy gorsza. wychodzi nawet taniej a jest mniej roboty, dodatkowo dobra papa lepiej sie rozprowadza (ci ktorzy to robili wiedza o co chodzi)
-dysperbit produkowany w koszalinie do smarowania scian fundamentowych jest kiepskiej jakosci, lepszy jest ten z castoramy, niestety nie pamietam producenta

Co do kosztow:
-projekt z adaptacja 2,5tys
-fundamenty z ociepleniem + papa 13tys (scianki 25cm) Liczylem na 15tys, a tu niespodzanka
-sciany parteru okolo 8tys (jeden pustak 4,85-troche drogo ale nie znalazlem taniej)
-strop teriva 11-12 (szacunek)
-scianki poddasza 3tys
-dach max 35tys (konstrukcja+dachowka cementowa+ocieplenie+rynny)
-kominy max 6tys
-okna 12 (wycena firmy, ktora dostarczy okna)
czyli razem stan zamkniety 92 tys, ogolnie 200tys powinno spokojnie wystarczyc przy swojej robociznie. Jeszcze brama garazowa 3-4tys
Pozdrawiam

Ps. sory za brak polskich znakow

mariusze
14-07-2006, 22:14
Witam wszystkich i gratuluję postępów.

U mnie na razie rozpoczęły się schody formalne. Ale prę do przodu, uparcie.
Iveta, Krupiarz - ponawiam prośbę o rzuty łazienki na górze. I pytanko- na ostatnich zdjęciach ( elektryka) widzę rurę wentylacyjną. Czy to do GWC lub rekuperatora?

Zbych 11 - czy ceny które podałeś za stan surowy to materiały czy razem z robocizną?

Wytrwałości!!! i chociaż kilku dni urlopu... 8)

Krupiarz
17-07-2006, 06:58
Prześlę Ci Mariusze tą łazienkę, może nawet jutro.

Jeżeli chodzi o rurę, to będzie ona przesunięta nieco w lewo i to jest rura od GWC (wchodzi tutaj z kotłowni). W domu nie będziemy mieli rekuperatora, natomiast zamierzamy zainstalować GWC, niedługo się będę za niego brał. Kominek miał być zamknięty (wkład), ale będzie otwarty. Rura więc doprowadzała powietrze, które nie będzie ogrzewane, tylko będzie przepływało obok kominka i stąd będzie rozprowadzane po wszystkich pomieszczeniach.

W piątek/sobotę u nas wchodzą tynkarze. Do tego czasu skończą dekarze. Na 10 sierpnia jestem umówiony wstępnie z hydraulikiem. Okna już czekają na montaż....
Nie wiem jak u was, ale u nas jest szansa, że do końca sierpnia, wszystko pozamykamy, potynkujemy i będzie wylewka.
Zostanie wykończeniówka i ocieplenie z zewnątrz, które ma być robione we wrześniu (ale to ma robić szwagier z ekipą więc o termin i jakość jestem spokojny ;-).

Brązowa dachówka Euronit-u wygląda bardzo ładnie w zestawieniu z piaskowymi kominami ...

Od środy do niedzieli wybieramy się na parę dni nad morze. Trzeba trochę odpocząć. :lol:

Pozdrawiam wszystkich.

agniecha1
17-07-2006, 14:46
Witam.
Widzę, że nie tylko my borykamy się z problemami formalnymi. A nas ciśnie, żeby już zacząć i w sumie już zaczęliśmy kopać fundamenty. Nie ma na co czekać.
Muszę się pochwalić, że w ten weekend odwiedziliśmy budowę Magdusi 113 i Piotra, na forum serdecznie dzięki za umożliwienie!
Po wizji utwierdziliśmy się, że dokonaliśmy prawidłowego wyboru. Domek (choć na razie tylko parter) prezentuje się okazale. Życzymy wymarzonej przeprowadzki na święta.
Byle do przodu może i my kiedys doczekamy?
Pozdr.

Krupiarz
17-07-2006, 15:29
Na pewno Agniegcha, na pewno!!!
Jak zrobisz całą papierologię to jest 50% sukcesu.
Wiem bo prawie wszystko sam załatwiałem. Sporo nerwów.
Mi zostało już tylko odbiór instalacji elektrycznej, POŚ, powykonawcza inwentaryzacja różnych rzeczy na działce i odbiór budynku.


U nas wszystko całkiem nieźle idzie (relatywnie), ale ja to się czasami zastanawiam czy oby nie robimy wszystkiego za szybko.

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej jest gdy budynek się "uleży". Gdy ściany z dachem swoją przez zimę.
Wtedy możliwość osiadania i ew. pękania ścian, tynków ... jest najmniejsza.

My na zimę zrobiliśmy tylko fundamenty. Co prawda solidne.

Zobaczymy.
Pozdrawiam

stastny
17-07-2006, 21:09
Witam
Zdajesię dziś szanowni budowniczowie domu za rogiem powinni obchodzic rocznicę powstania tego tematu
Sto lat!!!!
:lol:

Krupiarz
17-07-2006, 23:51
No prawie. Rocznica za 10 dni ;-).
Trza będzie co nieco wypić.

A może by tak się umówić wieczorem, np. na 21 i moglibyśmy sobie prawie "on line" pogadać, powymieniać doświadczenia na forum???

A u nas jutro drugi wianek, tym razem z dekarzami.
Tych mogę wszystkim polecić. Na prawdę ładnie nam dach zrobili ;-)

Pozdrawiam

agniecha1
19-07-2006, 09:33
Och Krupiarz dzięki za słowa wsparcia.
Ale myślę, że każdy na starcie chciał jak najszybciej.
Byle do poniedziałku, potem jeszcze 7 dni po zgłoszeniu robót i JAZDA!

Ja pierwsze fizyczne roboty na działce mam już za sobą: kopanie fundamentów i przerzucanie humusu. No nie powiem, trochę mnie rączki bolały.
Dzisiaj przywozą nam zbrojenie, a w przyszłym tygodniu mam nadzieję zalejemy ławy. U nas wyszły ławy kaskadowe pod garażem, bo schodzimy z nim ok. 1m w dół, w związku z czym czekamy znowu na koparkę, bo trzeba wywieźć jeszcze troszkę ziemi.
Od 1 sierpnia wchodzą murarze, jeśli będziemy mieli za co kupić materiał? Wiem, że pośpieszyliśmy się, ale myslę , że mało kto przejmuje się datą pozwolenia i rozpoczęcia robót.
pozdr

agniecha1
19-07-2006, 13:19
Dodałam zdjęcia naszej działki, niestety opisy gdzieś się zgubiły.
I co wy na to?

Joanna Rusin
24-07-2006, 12:47
Krupiarz!
Szczerze Ci gratuluje postępów w budowie - oglądałam właśnie zdjęcia Twojego domu i jestem pod wrażeniem. W ogóle fajnie że jestes taki zaangażowany i prowadzisz ten watek. Ja niestety nie mam czasu żeby udzielac sie na forum, ale chetnie czytam co napiszesz. U nas budowa zajmuje sie moj maz, ktory tez czasem tu zaglada. Jestesmy na etapie wylewania stropu :-), budujemy jednak z suporeksu, ciekawa jestem czy jest duzo gorszy od ceramiki....Zdecydowalismy sie tez nie poszerzac schodow ale niewiem czy nie beda zbyt waskie....no i upieram sie przy dodaniu okna w pokoju na gorze z jedym w dachu. A Ty? Zostawiles jedno?A jak poradziles sobie ze slupem w pokoju?
Pozdrawiam Cie serecznie,
Aśka

Krupiarz
25-07-2006, 09:57
Witam,
Może wieczorem uda mi się wkleić parę zdjęć z wyglądem dachu.
Póki co skończyli dekarze i wczoraj zaczeli tynkarze. Tylko wczoraj zrobili zarzutkę (szpryc) w całym domu.
Póki co ok.
Jeżeli chodzi o okna, to poszaleliśmy: w pokoju bez okien jest 2 sztuki (78-118), w pozostałych dwóch pokojach po jednej sztuce, w garażu 1 szt. od strony frontowej i .... 2 okna w łazience, po obu stronach lukarny.

Trochę tego dużo, przez to drogo, ale jasno i praktycznie.
Generalnie to okna połaciowe są dosć wysoko, przez wysoką ściankę kolankową. Niestety toczyliśmy boje z dekarzem i nie za bardzo dało się ich ściągnąć niżej. Przez to niskie osoby niewiele przez takie okna zobaczą (ja sobie jakoś poradze ;-). No ale coś za coś. Jest wygodnie na poddaszu, dużo miejsca, mało skosów, ale okna są dość wysoko. Trzeba będzie zrobić jakieś podejścia do tych okien coby przez nich spokojnie wyglądać.

Pozdrawiam

agniecha1
28-07-2006, 07:08
I jak tam było już oblewanie rocznicy powstania? Coś cisza nastała.

A u nas jutro lejemy ławy, jeśli jeszcze kogokolwiek to interesuje, przy takim postępie robót Krupiarza i in.
Ale ja się cieszę, bo w końcu coś się rusza. A betonu to trochę wlejemy przy ławach kaskadowych.
No jeszcze dzisiaj będziemy wiązać zbrojenie, mam nadzieję, że zdążymy. A te upały to dają się we znaki, zwłaszcza przy kopaniu gliny. Raz przy kopaniu stanęłam na szpadlu i tak zostałam, nie wbił się nawet na milimetr.

Pozdrawiam wszystkich z nadzieją na deszcz. Jeszcze nigdy tak mi się deszczu nie chciało.
I czekamy na zdjęcia Krupiarza.[/url]

Krupiarz
28-07-2006, 07:28
Agniecha - serdecznie gratuluję rozpoczęcia budowy i zalewania ław.
Jeszcze pamiętam ten moment. Wielkie podniecenie, że oto zaczynają się spełniać sny, że w końcu ruszyło, ze marzenia stają się rzeczywistością. To właśnie etap ław fundamentowych. I potem ten widok, gdy beton równo sobie leży w ławach :-). A na działce ciągle jeszcze pusto....

Z tego co piszesz to bierzesz aktywny udział w wiązaniu ław i kopaniu fundamentów. No nieźle, nieźle. Takie zaangażowanie. Tylko podziwiać.
Nie zapomnij polewać betonu obficie wodą. Te upały nie są najlepsze dla betonu, tynków itd.

Ja wczoraj walczyłem z bramą wjazdową, tzn. wybierałem ją.
Padło na Hormann-a. Dostałem dobrą cenę za całość i trzeba będzie zamówić.
Okna już mam gotowę i czekają na wstawienie.
Jeżeli chodzi o drzwi ogrodowe od kotłowni, to prawie też wybrałem. Wezmę chyba jedne z drzwi Gerdy w dostępnym kolorze "standardowym" i przemaluję/przemalują mi na kolor okien.
Drzwi wejściowe też praktycznie już wybrane i może dzisiaj zamówię.

Wczoraj przypomniałem się hydraulikowi, potwierdził że wchodzi ok. 10 sierpnia. Dogadałem też sprawę wylewek na koniec sierpnia (forumowy Eimund, ma to zrobić w 1 dzień :-).
Koniec sierpnia więc wstawiamy wszystko i "się zamykamy" ;-).

Ja Cię Agniecha nie stresuję, fundamenty to i tak podstawa :D , teraz już nie ma tyle emocji.

Pozdrawiam

agniecha1
28-07-2006, 07:40
Krupiarz dzięki.
Dokładnie marzenia stają się rzeczywistością.
Straszyć mnie nie musisz, już wszyscy budujący znajomi mnie ostrzegali.

Tak przy okazji masz już może szacunkowe koszty budowy, tzn. ile wydałeś do tej pory i w jakiej kwocie planujesz się zamknąć.
My teraz czekamy na kredyt, ale myślę o złożeniu jeszcze wniosku do innego banku, chciałabym wiedzieć czy nasze założenia są słuszne.

O polewaniu oczywiscie pamiętamy, zbiorniki na wodę już czekają. Chociaż ja dalej liczę na ten deszcz. Chyba w sejmie za słabo się modlili?
Pozdr

amelkaa
28-07-2006, 22:38
Witam miłosnikow. Być może i ja niedługo dolączę do klubu. Dom za rogiem był pierwszym co wpadł mi w oko, a potem juz tylko szukałam i szukalam...i wróciłam do niego. Jedynie wstrzymuje mnie jeszcze brak ozdobnego oszklenia w jadalnie. Tak jak w domku NA SKRAJU z domów dostepnych. Ech, brak zdecydowania. No i brak garderoby... Jednak czytajac Was, przekonuje sie do tego za rogiem. Martwi mnie brak pomocy i porady kogos znajomego, znajacego sie na rzeczy. Napiszcie mi, czy on bedzie wygladał jakos na skosie prawie 1,5m. Przód domu chyba trzeba bedzie podniejsc, wiecej schodów przy wejsciu itd. A może buduje go ktoś w okolicy trójmiasta?? Jak by sie przydała dobra dusza, co by poradą chciala służyc.

magdusia113
29-07-2006, 18:17
Witam wszystkich gorąco :D

U mnie dzisiaj zalewali strop :D Pełna radość. Cały dzień podlewaliśmy i podlewaliśmy aż w końcu spadł deszczyk. Mam nadzieję, że będzie tak padał i padał :P


Pozdrawiam

Magda

Krupiarz
31-07-2006, 07:07
Witam,

Ja pamiętam nasz strop. Pierwszy raz na nim stanąłem i .... zobaczyłem więcej, dalej. Przekonałem jak ładna jest okolica.

Amelkaa. No cóż ty jesteś jeszcze przed jedną z ważniejszych decyzji - wyborem projektu. My z żoną przejrzeliśmy setki jeżeli nie tysiące projektów. Potem, to wystarczył rzut oka (ok. 5 sek, a czasem nawet nie) by projekt wyeliminować.
Na chwilę też odeszliśmy od Domu za Rogiem. Nie dlatego że był zły, ale dlatego by szukać "w d...e miodu" czyli czegoś lepszego.
No ale nie znaleźliśmy. A gdy jeszcze znajomi architekci podpowiedzieli nam jak projekt przerobić - zdecydowaliśmy się. No i nie żałujemy. Na prawdę dom nie jest drogi w budowie (relatywnie), dość ładny i bardzo funkcjonalny.

Jeżeli chodzi o garderobę, to oczywiście że jest na nią miejsce, my ją umiejscowiliśmy nad garażem od frontu, od tyłu daliśmy pralnię. I tym sposobem mamy garderobę bezpośrednio przy pralni.

Natomiast w kwestii przeszklonej jadalni, to u nas od frontu jest spiżarnia, a jadalnia jest przy oknie "zachodnim", które to okno zostało powiększone do wymiarów 140x180 (wysokość), a więc jest spore "przeszlenie".

Wkleiłem trochę zdjęć skończonego dachu i tynków. Elewacje po założeniu nachówki zaczynają nabierać wyglądu :-).

Pozdrawiam

amelkaa
31-07-2006, 21:31
Krupiarz, dzieki sliczne za dodanie otuchy, dzisiaj juz nawet z mezem zastanawialismy sie nad indywidualnym projektem, koszty nas jednak przerazaja. Zatem ide rysowac Twoje podpowiedzi dot. jadalni, odnosnie garderoby juz sie doczytalam wczesniej gdzie robisz. Szkoda, że tak daleko mieszkasz, chetnie bym zobaczyla "realne" mury. Napisz co jeszcze zmieniles nie ruszajac konstrukcji, to najwiecej kosztuje niestety. Pozdrawiam wszystkich i ide rysowac.

amelkaa
31-07-2006, 21:39
I jeszcze jedne, mam nieodparte wrazenie, iz zmieniles kąt nachylenia dachu. Czy tylko scianke kolankowa podniosłes? Ja juz bym niestety nie mogła, warunki zabudowy wysokosc 8,5m pozdrawiam

Krupiarz
01-08-2006, 06:44
Witam,

Ściankę kolankową to podniosłem na pewno na garażu - to było świadome - i jest ok. To co było w projekcie daje bardzo duże skosy i pomieszczenie nad garażem byłoby mocno nieużytkowe!.
Ja to zrobiłem co prawda w uzgodnieniu z kierownikiem budowy, ale niezgodnie z projektem. Kierownik powiedział "jakby co będziemy się tłumaczyć". Ale to była ta kolejna dobra zmiana.

Jeżeli chodzi o część główną budynku - to tak wyszło z wysokości pustaków i tego, że miałem dać na górze ocieplenie i wylewkę oraz legar i deski (z tych pierwszych ostatecznie zrezygnowałem i będzie tylko podłoga modrzewiowa na legarach), a netto chciałem mieć wysokości z projektu. No i prawdopodobnie parę centymetrów doszło.
Jeżeli chodzi o kąt nachylenia dachu - nigdy go nie mierzyłem, ale nie wydaje mi się by był jakoś specjalnie zmieniony w stosunku do projektu.
Wydaje Ci się, że dach został podniesiony czy spłaszczony?

Pozdrawiam

ps. wybór bryły w której się będzie mieszkać przez kolejne lata jest sprawą bardzo ważną. Jeżeli ktoś ma ochotę przyjechać i zobaczyć jak dom za rogiem wygląda w rzeczywistości to zapraszamy. Warto pofatygować się nawet przez pół Polski, poświęcić na to cały dzień. My takiej możliwości niestety nie mieliśmy.

agniecha1
01-08-2006, 07:19
Witam serdecznie.
A u nas ławy fundamentowe już wylane i dzisiaj wchodzą murarze. Tak więc zaczęło się!!!
I nawet pogoda daje odpocząć.
Pozdrawiam

ertevu
01-08-2006, 11:19
Jesteśmy na razie na etapie szukania projektu , ale wszystko wskazuje na to ,że dołączymy wkrótce do Was. Mam na razie tylko takie pytanie- zastanawia mnie jak zrealizowane jest wejście nad garaż ?. Z planu ( z Muratora) wynika ,że wejście jest z półpiętra ( schodów). Czy to oznacza ,że strop nad garażem jest dużo niżej - o ile ?.Łączę serdeczne pozdrowienia.

amelkaa
01-08-2006, 16:20
Witam. Krupiarz, wrazenie bardziej płaskiego dachu, ale wyglada super. My narazie jestesmy na etapie szukania dobrego i rozsadnego architekta, c o by podpowiedzial laikom, jak najlepiej zaadoptowac ten dom, by oczywiscie zrobic z niego funkcjonalne c udo. Jak najwiecej powierzchni, mało skosów i przestrzen. Ech, az sie boje pomyslec, co nas czeka. dwa laiki sie biora za dudowe. Za to wiem juz, do czego wykorzystam dom. I ta przestrzen z ogrodem. Pozdrawiam.

ertevu
01-08-2006, 18:41
A może mógłbym poprosić o rzuty budynku w pdf. gdyż to co jest dołączone do krupiarz1.photosite.com jest mało czytelne. Mój adres to [email protected] . Z góry dziękuję.

hela32
03-08-2006, 17:54
Witam,

Ściankę kolankową to podniosłem na pewno na garażu - to było świadome - i jest ok. To co było w projekcie daje bardzo duże skosy i pomieszczenie nad garażem byłoby mocno nieużytkowe!.
Ja to zrobiłem co prawda w uzgodnieniu z kierownikiem budowy, ale niezgodnie z projektem. Kierownik powiedział "jakby co będziemy się tłumaczyć". Ale to była ta kolejna dobra zmiana.

Jeżeli chodzi o część główną budynku - to tak wyszło z wysokości pustaków i tego, że miałem dać na górze ocieplenie i wylewkę oraz legar i deski (z tych pierwszych ostatecznie zrezygnowałem i będzie tylko podłoga modrzewiowa na legarach), a netto chciałem mieć wysokości z projektu. No i prawdopodobnie parę centymetrów doszło.
Jeżeli chodzi o kąt nachylenia dachu - nigdy go nie mierzyłem, ale nie wydaje mi się by był jakoś specjalnie zmieniony w stosunku do projektu.
Wydaje Ci się, że dach został podniesiony czy spłaszczony?

Pozdrawiam

ps. wybór bryły w której się będzie mieszkać przez kolejne lata jest sprawą bardzo ważną. Jeżeli ktoś ma ochotę przyjechać i zobaczyć jak dom za rogiem wygląda w rzeczywistości to zapraszamy. Warto pofatygować się nawet przez pół Polski, poświęcić na to cały dzień. My takiej możliwości niestety nie mieliśmy.

Witaj Krupiorz
od jakiegos czasu śledzę na forum wszystkie wypowiedzi nt "za rogiem", obecnie mam już warunki zabudowy i wiem na co mogę sie zdecydować. Ten dom bardzo mi odpowiada i jest funkcjonalny i ładny mimo, że ma prosta bryłę, ale za to będzie tańszy w budowie. Mieszkam jakieś 100 km przy trasie Warszawa-Gdańsk, czy zanim zamówię ten projekt moglabym Cię odwiedzic i przekonac sie naocznie , że to mój dobry wybór. Prosze o kontakt na priv [email protected]

jancio75
06-08-2006, 13:12
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.
U mnie już dom przykryty blachodachówką, elektryka w trakcie, jutro wchodzą hydraulicy, a na 15 sierpnia mam umówionych tynkarzy, okna chyba na 11 sierpnia będą (to tyle z chwalenia się).
Swoją drogą to niezły pomysł te odwiedziny na budowach żebyśmy byli jeszcze równomiernie rozsiani po kraju to już by było coś.
Ja zapraszam także do siebie (jeśli ktoś chce zobaczyć ten dom w formie prawie zgodnej z projektem)