PDA

Zobacz pełną wersję : Stolik BoConcept



witu102
04-01-2011, 14:32
Witam,
wpadł mi w oko stolik firmy BoConcept:
http://img832.imageshack.us/img832/5382/stolikd.jpg
jednak jego cena w sklepie firmowym (3tys zł) to lekka przesada dlatego pomyślałem czemu nie zrobić sobie takiego samemu.
Oto mój projekt:
http://img404.imageshack.us/img404/9538/stolikprojekt.jpg

A co mi potrzeba:
4 nóżki 175mm koszt około 29zł/sztukę
2 mechanizmy Blum Aventos HL 300zł.sztukę (wiem, że można tutaj zaoszczędzić masę pieniędzy stosując system z podnośnikami gazowymi za ok 30zł/sztukę)
kilka kawałków sklejki/drewna
szklaną taflę hartowaną 1150x805mm koszt 250zł/m2 w tym wypadku za całą taflę 200zł
Czyli podsumowywując stolik taki mogę mieć w wersji ful wypas z hartowanym barwionym szkłem i podnośnikami Aventosa za 1000zł...w wersji ekonomicznej za połowę tej sumy:)
Czy ktoś z szanownych forumowiczów widzi coś co przeoczyłem w swojej kalkulacji co kosztować mnie może 2tys zł?

crab
04-01-2011, 18:27
Zawistny sąsiad przyjdzie zobaczy, że masz stolik za 3000zł i:

1. doniesie do US, że masz utajone dochody bo kupujesz drogie stoliki
2. zorientuje się, że to samoróbka i doniesie na policję, że produkujesz podróbki :lol2:

witu102
04-01-2011, 21:28
no to niech donosi..przecież ani tego nie sprzedaje ani nie reklamuje..czy to, że zrobię sobie sam powiedzmy mele kuchenne podobne do tych z IKEI u stolarza oznacza, że jestem przestępcą?

ANSE72
04-01-2011, 22:07
nawet możesz produkowac i sprzedawać <Jezeli nie ma znaku towarowego i nie jest identycznym towarem to możesz sobie logo własne na nim zamocować

78mysz
04-01-2011, 22:24
jestem strasznie ciekawa efektu, a produkt nie ten sam, bo nóżki inne;)
Sama dzisiaj się pol dnia zastanawiałam, jak miałby wyglądać mój stolik do kawy, co bym go samodzielnie mogła wykonać.Niestety, znowu nie wymyśliłam;)

witu102
05-01-2011, 10:43
mnie się bardzo podoba ten patent z podnoszonymi blatami.pod którymi mamy całkiem głębokie schowki:)
Kształt raczej chce kwadrat/prostokąt bo jakoś blobowe formy do mnie nie przemawiają:)W sumie z tym czarnym szkłem wyglądałby fajnie obok takiego stołu:
http://allegro.pl/stol-szklany-rozkladany-innovation-czarne-szklo-i1381396177.html
I tym sposobem za cenę jednego oryginalnego stolika do kawy mam nie dość, że stolik to jeszcze rozkładany stół:)

mirka23
06-01-2011, 20:13
Zdajecie sobie sprawę jak trudne jest w utrzymaniu czystości takie cudo, jeszcze czarne ? :) nie mówiąc o tym, że takie szkło bardzo się rysuje i widać wszystko :D

senkaty
07-01-2011, 09:29
witu 102 wielkie dzięki za rozrysowanie tego stolika ,bo ja się od dawna do tego przymierzałem(klienci się pytali czy nie zrobiłbym czegoś takiego),ale brakowało czasu,natomiast projektant za zrobienie podobnego projektu krzyknął mi 2 tyś:( ,a tu witu 102 za friko rozrysował mi ten stolik. :)Dzięks:)
Ps.Ja za taki stolik liczę sobie 5 tyś:) i już się ustawiła po niego kolejka:).witu jeszcze raz dzięki za bezinteresowną pomoc:)

witu102
07-01-2011, 13:35
nie ma za co zabrało mi to 5 minut:)
Chyba projektant na głowę upadł z taką ceną:)taniej byłoby Ci wówczas kupić oryginał
A jak liczysz po 5 koła to strasznie drogo..:)chyba, że zamontujesz tam jeszcze servodrive do aventosa to wtedy będzie już wypas. Tyle, że inaczej należałoby rozwiązać sprawę uruchamiania silnika, bo za każdym razem jakbyś dotknął blatu on by się unosił:)
Co do szkła to czarne to jedna opcja, druga to szkło matowe...obecnie mam 2 stoły i 2 ławy z matowym szkłem i nie ma kłopotu utrzymaniem:)

senkaty
07-01-2011, 18:36
Dobrze witu nie będę się z tobą sprzeczał co jest drogo ,a co tanio, ale mam jedno pytanie na ile wyceniasz ten stolik,ile on będzie kosztował u ciebie?

witu102
07-01-2011, 21:52
ja nie zamierzam tego produkować masowo tylko chce sobie wstawić do salonu..ma inne źródła dochodu i na razie ich się trzymam:)
Koszty masz wyliczone u góry..na aventosie 1000zł na zwykłych podnośnikach/pałąkach 500zł...

ANSE72
07-01-2011, 22:09
witu 102 wielkie dzięki za rozrysowanie tego stolika ,bo ja się od dawna do tego przymierzałem(klienci się pytali czy nie zrobiłbym czegoś takiego),ale brakowało czasu,natomiast projektant za zrobienie podobnego projektu krzyknął mi 2 tyś:( ,a tu witu 102 za friko rozrysował mi ten stolik. :)Dzięks:)
Ps.Ja za taki stolik liczę sobie 5 tyś:) i już się ustawiła po niego kolejka:).witu jeszcze raz dzięki za bezinteresowną pomoc:)

Senkaty czy przeczytałeś swojego posta ? :wave::wave::wave: 5000 jak to wyliczyłeś nie znając wyniarów

senkaty
07-01-2011, 23:03
Koszty masz wyliczone u góry..na aventosie 1000zł
Super witu, myślę że ubijemy interes :) Czy zrobiłbyś dla mnie dwadzieścia takich stolików na miesiąc,oczywiście na aventosie i podpisujemy umowę na dwa lata.Tylko pamiętaj, co do jakości mebli ,muszą być wykonane perfekcyjnie.


5000 jak to wyliczyłeś nie znając wyniarów
Anse ja rozumiem że w Kostrzyniu nad Odrą takie stoliki robią za 500 zł , ale chyba dobrze wiesz, że nie tylko wymiary mebla decydują o jego cenie :)

ANSE72
07-01-2011, 23:15
nie w Kostrzyniu lecz w Kostrzynie , a przepraszam fachowośc wykonania

witu102
07-01-2011, 23:39
hej senkaty to ja nie rozumiem skąd ty jesteś i z czego masz zamiar zrobić te stoliki skoro jesteś o 2 tys (66%) droższy niż firma mająca swoją ekspozycję w biurowcu klasy A w Krakowie....

senkaty
08-01-2011, 08:32
Witu to nie istotne skąd jestem,gdzie bym nie mieszkał i pracował moje meble będą bardzo drogie.Kiedyś odwiedziłem pewną firmę wykonującą schody,jakość i niepowtarzalne wzornictwo ich wyrobów jest powalająca podobnie jak ceny :), pękałem z zazdrości że ja tak nie potrafię :( .Firma znajduje się w przysłowiowej "dziurze zabitej dechami" na wschodzie Polski,bez samochodu terenowego albo ciągnika nie dojedziesz :) , robią schody z takich samych materiałów co większość stolarzy w Polsce i nie posiadają salonów w centrach wielkich miast i nie reklamują się w czasopismach wnętrzarskich:) za to ceny mają takie że zapiera dech w piersiach :) ,mimo to zamówień mają na rok do przodu.
Witu bardzo dobrze, że chcesz robić ten stolik dla siebie, ale mogę się założyć że to co zrobisz będzie wątpliwej jakości i nawet w części nie dorównasz jakością temu co sprzedaje BoConcept ale popieram majsterkowanie :)


a przepraszam fachowośc wykonania
Anse widzę że jesteś biednym człowiekiem dosłownie i w przenośni.

ANSE72
08-01-2011, 09:09
Anse widzę że jesteś biednym człowiekiem dosłownie i w przenośni.[/QUOTE]

nie wszyscy moga pływac w luksusach - ale jak wykonasz trzonek do młotka pochwal sie ocenimi jakośc

senkaty
08-01-2011, 10:28
nie wszyscy moga pływac w luksusach
Ja na swój luksus ciężko zapracowałem i nie mam się czego wstydzić, ale z tego co piszesz wynika, że nadal mentalnie tkwisz w tfu...w komunie gdzie się wszystko wszystkim należało :(

ale jak wykonasz trzonek do młotka pochwal sie ocenimi jakośc
ANSE trzonki do młotków to nie moja branża i zapewne nie zrobiłbym tego tak dobrze jak ktoś kto robi to od lat, ale potrafię docenić ładnie i solidnie wykonane narzędzia, które jak zapewne wiesz mają swoją cenę.

ANSE72
08-01-2011, 11:22
a co jest Twoją branża i opisz jak doszedłeś do takiego luksusu :)

witu102
08-01-2011, 11:40
Witu bardzo dobrze, że chcesz robić ten stolik dla siebie, ale mogę się założyć że to co zrobisz będzie wątpliwej jakości i nawet w części nie dorównasz jakością temu co sprzedaje BoConcept ale popieram majsterkowanie :)


Anse widzę że jesteś biednym człowiekiem dosłownie i w przenośni.

A co uważasz, że oni te deski fornirowane sami robią z własnego lasu sekwoi? mają własną hutę szkła?nie widzę tu nigdzie elementu gdzie poza pomysłem na ciekawe rozwiązanie i marką brałaby się taka a nie inna cena...a co do tego, że być może mój stolik będzie gorszej jakości?może..ale nie stać mnie na to, żeby wywalać 3 tys na stolik kawowy...skoro tak opływasz w luksusie to pewnie masz samochód..zapewniam Cię, że nie jest on jakiej jakości jak Bentlej, RR czy Maybach...ze wszystkim tak można..nie do końca wiem po co udzielasz się w tym temacie skoro w zasadzie poza tym, że Ty będziesz robił i sprzedawał stolik, którego konstrukcja kosztuje poniżej 700zł za 7 x taką cenę, która jest 2razy wyższa od ceny producenta równocześnie, nie powiedziałeś nic merytorycznego

senkaty
08-01-2011, 13:19
Witu i dlatego że ten stolik się tobie spodobał jest on wart 3 tys bo Ty byś takiego sam nigdy nie wymyślił bo ANSE by takiego stolika nie wymyślił,bo ja bym takiego nie wymyślił dlatego jest on wart 3 tys ,bo projektant na ten "banalnie prostym" stolik musiał poświęcić pewnie ze dwa miesiące, zrobić kilkanaście makiet ,kilka prototypów ponieważ jak pójdzie do produkcji to nie może być żadnej skuchy ,zapewne te okucia to nie żadne aventosy tylko robione specjalnie na zamówienie.....i jeszcze trzeba zapłacić robotnikowi a i prezes firmy musi uzbierać na nowego Maybach :) ...... także jak widzisz koszt tego mebla to nie tylko materiał.Jak Ciebie nie stać na ten stolik to robisz go sobie sam,albo kupujesz jakąś taniochę za 300 zł na allegro.
A dlaczego się udzielam w tym wątku? Ponieważ poraził mnie Twój całkowity brak szacunku dla pracy innych.


a co jest Twoją branża i opisz jak doszedłeś do takiego luksusu

ANSE Ty jednak nie wyszedłeś z poprzedniej epoki,Ty w niej siedzisz po same uszy krótko mówiąc "komuno wróć" :)

ANSE72
08-01-2011, 15:54
senkaty zgadzam się z Tobą nie jednej osoby pytając o komunę < było by wróc > natomiast co do wymyślenia takiego stolika nie rób scen , jak dla mnie taki stolik nie ma tego co by przyciągnęło moje oko > odnosnie wykonania ,zaprzestań ponieważ narobię Tobie wstydu wykonując taki stolik , ale powiem ze moja psina nie pija kawy więc jej nie potrzebny :) Senkaty a może zaproponujesz coś do zrobienia w czym jesteś najlepszy , a ja podołam wyzwaniu :) :stereo:

senkaty
08-01-2011, 19:12
ANSE ja nie twierdzę że jesteś słabym fachowcem,pewnie jeszcze lepszym niż ja i wiele rzeczy byś zrobił lepiej niż ja, tylko masz jeden problem nie potrafisz albo nie chcesz odpowiednio cenić swojej roboty,jest jeszcze jedna możliwość, nie lubisz swojego fachu bo tak lekceważąco do tego podchodzisz.

natomiast co do wymyślenia takiego stolika nie rób scen
Myślisz że taka firma jak BoConcept pozwoliłaby sobie na produkcję czegoś co później zalegałoby w magazynach?Bo ja myślę że nie.

ANSE72
08-01-2011, 19:29
dlaczego nie cenię cenię jakośc i mobilizację ludzi którzy chcą zrobić coś samemu w żuciu < jak bym nie lubił swojego fachu nie byłbym tu na forum i nie napotykał na różnorodne rozwiązania

Senkaty ja nie mówie ze jestem fachowcem dlatego ze aby nim być musza to ocenić inni > i każdy towar ma swoich kilentów ,więc nie tylko jak zapewne wiesz produkuja < czy posredniczą w sprzedaży pewnych rozwiazań jak jadalnie meble tapicerowane więc , to czy stolik odniósł sukces to już pozostawie producentowi

witu102
09-01-2011, 13:12
senkaty-skąd u Ciebie przekonanie o braku szacunku do pracy innych?Bo chcę coś zrobić sam czy co?
Akurat BoConcept ma co najmniej 3 stoliki z podobnym patentem więc myślę, że jednak projektant nie napracował się aż tak ogromnie przy tym rozwiązaniu. Ja rozumiem, że może moje rozwiązanie nie będzie tak dopracowane jak BoConcept, ale z drugiej strony jestem przekonany, że chcąc wydać na materiały 2,5tys zł miałbym magnezowe nóżki, szkło z najwyższej półki i prawdziwe drewno a nie fornirowaną płytę jak w BC...

cysosz
11-09-2011, 17:56
Witam.
Też widziałem ten stolik i także zastamawiałem się nad zrobieniem takiego, ale nie jestem przekonany co do podnosnikow. Witu102 czy nie uważasz, że aventosy nawet najsłabsze będą mimo wszystko za mocne do ułożenia ich poziomo? Nie będzie ten blat po uniesieniu "odskakiwał"? ... a kawa leciała do pokoju obok :)

witu102
09-01-2012, 23:17
aventosy mają regulację..można tam trochę pogrzebać...poza tym zakładam jednak, że najpierw rozkładamy a potem stawiamy kawę:)