PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zalepic przestrzen na suficie i czym



Rubin85
05-01-2011, 16:29
Witam. Robie remont swojego domu (dodam ze jestem samoukiem), natknalem sie dzisiaj na mala dziurke w suficie wiec zaczalem ja czyscic, okazalo sie ze z malej dziurki zrobila sie duza, tynk odpadl az do samych cegiel, pod tynkiem zaprawa czy co tam bylo byla miekka (czy jak kto woli mokra), cegly wydaly mi sie wilgotne wiec moge stwierdzic ze byla czy jest tam wilgoc, nie chce zrywac calego sufitu bo w innych miejscach jest dobry (sprawdzalem poprzez pukanie srubokretem).
Czy wiecie czym to najlepiej zalepic, co dac na te wilgotne cegly, rozumiem ze najpierw musze je osuszyc no ale co potem. jakis tynk ? gladz czy co ?
maly screen z tym jak to wyglada

http://i53.tinypic.com/6p5mqw.jpg

aadamuss24
05-01-2011, 16:59
Rubin85 ja bym zostawił gołe cegły. Jeśli jednak nie to tynk na siatkę, ale najpierw znajdź przyczynę wilgoci. pozdr adam

Rubin85
05-01-2011, 17:10
no dobra ale jak ja znalezc ? dodam ze od sufitu jest sucho a jednak odpadalo, ta sciana boczna pod sufitem byla wilgotna, nie tyle wilgotna co zimnawa.

Rubin85
05-01-2011, 17:13
aaa i czy przyczyna wilgoci moze byc brak wentylacji ? bo w calym domu sa kratki a w kuchni wlasnie nie ma

ANSE72
05-01-2011, 17:25
dokładnie brak wentylacji prowadzi do sparowania ścian - aby to naprawić nalezy sprawdzić jaka jest pozostała cześć stropu i proponuję toi wykonać w okresie letnim dobrze wysuszyć zaszprycować i po kilku dniach połozyć tynk

jamer
06-01-2011, 18:40
Witam, wentylacja to podstawa, a już na 100% w kuchni... Po wysuszeniu dobrze to zagruntuj, a później nałóż tynk na siatkę... Ja bym jednak skuł troszkę więcej tego tynku...

Rubin85
08-01-2011, 09:24
skulem do okolo 3m2 bo bylo trzeba. co mi doradzil "budowlaniec" to PVA i pozniej tzw HardWall i na koniec do wyrownania Easy Filler. dzisiaj juz bede to robil wiec zobaczymy jak to wyjdzie