PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki przyłącza eneretycznego



damcio151
06-01-2011, 11:20
Witam .
Zacznę od tego, ze dalej staramy się o działkę , w przyszłym tygodniu spodziewamy się otrzymania warunków zabudowy.
Męczy mnie niestety jedna rzecz. W promesie od energetyki napisali, że przyłącze jest możliwe, ale trzeba liczyć się z budową trafostacji :eek: Na działce dawniej znajdował się budynek w którym był prąd, na rogach działki stoją jeszcze lampy. Również na mapie widoczne i opisane są przewody które szły do tego budynku ( budynek dalej stoi, tylko jest już mocno zniszczony ) . Rozmawiałem z osobą, która robiła tam całą instalację ( znajomy ) , było tam i 230V i tzw. "siła".
Skoro prąd na działce był , przewody dalej są , tylko kwestia myślę założenia skrzynki ( również była, lecz ją ukradli , jak również instalacje w budynku ) , to czy energetyka ma prawo żądać wybudowania trafostacji na mój koszt ? Jeśli tak to dlaczego ? Zrozumiałbym jeśli działka byłaby w szczerym polu gdzie idzie tylko linia wysokiego napięcia, ale działka jest przy ulicy, niedaleko, bo kilkadziesiąt metrów dalej są domy mieszkalne, najprawdopodobniej linia niskiego napięcia biegnie tuż obok działki.
O warunki przyłączy wystąpimy po otrzymaniu warunków zabudowy, ale chciałbym jednak się dowiedzieć jak Wy to widzicie, czy nie jest to naciąganie klienta , np. dla innych przyszłych domów mieszkalnych , w sensie - jesteś pierwszy , opłać wszystko za nas ...

Pozdrawiam
Damian

crab
06-01-2011, 19:11
Każda trafostacja ma jakąś moc znamionową. Każdy odbiorca podpisując umowę otrzymuje przydział mocy. Jeśli na daną trafostację wyczerpie się moc to trzeba budować nową. W praktyce dzieje się to dopiero po znacznym przekroczeniu tej mocy przez co mamy spore wahania napięcia w sieci, awarie, etc. Pech chciał, że nastąpiło odcięcie od sieci i pewnie w tym czasie pobudowała się masa nowych budynków "zabierając" całą dostępną moc działającej stacji.

damcio151
06-01-2011, 19:28
Dzięki Crab.
Ciekawe co napiszą w warunkach :bash: Jeśli będzie konieczna budowa trafostacji to chyba zrezygnujemy z tej działki. Nie uśmiecha nam się czekać na nią kilka lat i wydawać kilkadziesiąt tysięcy na jej budowę :eek:.

Pozdrawiam
Damian