PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SASZA 2 pracownia DOM NA PIĄTKĘ



Amorgos27
15-08-2009, 12:10
witam . czy ktoś buduję Saszę . Proszę odezwijcie się

bonii
29-08-2009, 00:36
Witam ja buduję saszę jestem na etapie budowania ścian zewnętrznych,buduje pod Lublinem, sasza z poddaszem użytkowym i z podpiwniczonym garażem.A gdzie ty budujesz i na jakim jesteś etapie pozdrawiam Bonii

bhpekspert 234
01-09-2009, 19:13
projekt już mamy.... :P Ciekawe jak bardzo odbiega kosztorys od rzeczywistosci?

bonii
02-09-2009, 11:20
U mnie odbiega znacznie od rzeczywistości bo ja mam zmiany w projekcie a mianowicie podpiwniczone pomieszczenia gospodarczego ,tam schody do piwnicy i podpiwniczony garaż a więc większe zużycie materiałów.Mój sasza to projekt z dachem kopertowym i poddaszem użytkowym .Pozdrawiam Bonii właśnie wychodzę z fundamentów i zalewamy(murarze) strop nad piwnicą gdzie budujecie i jaki macie konkretnie projekt

Frostzero
20-10-2009, 16:04
Też zamierzam budować Saszę II z Domów na piątkę, ale to dopiero wiosną. W każdym razie projekt jest już w drodze.
Jakie zrobiliście zmiany? Szczególnie interesuje mnie łazienka. Nie ma okna i chcę ją gdzieś przenieść.

Bonii może wkleisz jakieś zdjęcia. Jak widzę rzeczywistość to lepiej mi się myśli nad zmianami.

Pozdrawiam!

aniag78
11-11-2009, 17:19
Witajcie, buduję Saszę z garażem, jestem na etapie fundamentów... i jestem przerażona, jakieś to wszystko małe :roll: mam nadzieję, że jak pójdą w górę ściany to się zmieni. a wasze wrażenia? pozdrawiam

Frostzero
13-11-2009, 07:17
Małe mówisz ...
To zależy co dla kogo jest małe. Moim zdaniem Sasza II nie jest mała, 112m samej powierzchni mieszkalnej plus do tego garaż, kotłownia i ta dziwna mała garderoba na środku.
My dopiero adaptujemy projekt. Na pewno przeniosę łazienkę do któregoś pomieszczenia z oknem. I na parterze będą dwie sypialnie i salon a nie trzy tak jak w projekcie.
Niestety nie znalazłam w mojej okolicy nikogo kto buduje Saszę II lub chociaż Saszę, bo to w zasadzie to samo tylko inny dach, bo bym chętnie zobaczyła. Tak było z poprzednim projektem, który wybraliśmy. Zobaczyliśmy i zrezygnowaliśmy. Tamten miał 90 metrów. To było za mało.

Aniag78 a gdzie Ty budujesz? I jakie zmiany zrobiłaś w projekcie?
Pozdrawiam

aniag78
14-11-2009, 16:11
Budujemy w Dęblinie, woj lubelskie. ogólnie projekt jest Ok, ale na tym etapie kiedy są same fundamenty i bloczki wydaje mi się to małe. Zmiany, to przesuniecie drzwi na lewą stronę a z prawej zrobienie garderoby, i właśnie dziś zrezygnowałam ze spiżarki, a tym samym z korytarzyka do kuchni, wolę mieć większą kuchnię. Po za tym zadaszenie tarasu :lol: a co jeszcze wyjdzie, to się okaże :wink:

aniag78
14-11-2009, 16:13
zdjęcia z mojej budowy umieszczam na Mój exstradom w profili detox.

marcin_aga
27-11-2009, 18:14
Ja wymyśliłem sobie takie zmiany że łazienka przesunęła się do pomieszczenia gospodarczego tak że zmniejszyło się pomieszczenie gospodarcze a tym samym powstało przejście do garażu miedzy łazienką a sypialnią. Do pom. gospodarczego wejście będzie od garażu.
Zamieszczam zdjęcia na extradom nick Marcin_Aga.
pozdrawiam

Frostzero
24-03-2010, 08:38
Ja wymyśliłem sobie takie zmiany że łazienka przesunęła się do pomieszczenia gospodarczego tak że zmniejszyło się pomieszczenie gospodarcze a tym samym powstało przejście do garażu miedzy łazienką a sypialnią. Do pom. gospodarczego wejście będzie od garażu.
Zamieszczam zdjęcia na extradom nick Marcin_Aga.
pozdrawiam

marcin_aga możecie jakoś dokładniej opisać te zmiany, które zrobiliście. Albo jakoś wrzucić rysunek? Ja właśnie robię adaptację tego projektu i wszelkie sugestie mi się przydadzą. A też chcę coś pokombinować z łazienką. A może macie już jakieś zdjęcia z realizacji? Pozdrawiam.

Amorgos27
28-03-2010, 18:04
Witam po długiej niobecności .
Jutro tzn 29 marca odbieram ostateczna decyzje o pozwolenie na budowę .
umowa z murażem już prawie podpisana . stop
projekt z dachem dwuspadowym 35 stopni
zamiana drzwi wejsciowych z oknem pomysł Zielonookiej
garaż dwustanowiskowy osobno
drobne zmiany z przesunięciem scianek wewn,
lub ich likwidacja
schody kręcone
adaptacja poddasza
Pozdrawiam wszystkich budujących saszę .
i

Frostzero
29-03-2010, 07:36
Amorgos27 zazdroszczę, nasze papiery utknęły w starostwie.
Początkowo też chciałam przenieść drzwi tak, jak pisała Zielonooka, ale w końcu chyba jednak je zostawię tam gdzie są, a przeniosę WC na drugą ścianę i wyjdzie tam też szafa. A na wprost wejścia nie pobuduję tych ścian działowych i będzie się wchodziło prosto na schody, to znaczy najpierw przedsionek a dalej schody.
Mam tylko nadzieję, że to nie będzie znowu wymagało jakichś pozwoleń, bo do starostwa poszło z zamienionymi drzwiami. :roll:

Amorgos27
30-03-2010, 17:26
Witam . Natomiast jestem teraz w kropce.
wienerberger porotherm 25 lub klimablock 25
Pozdrawiam.

olinek okrąglinek
06-01-2011, 18:01
Szukam po różnych forach opinii na temat tego domku i, niestety, niewiele znalazłam
http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=57&more=rzuty&nazwa_projektu=SASZA II&autor=Paweł Piątka
Może jest ktoś, kto buduje? budował? zamierza budować? Albo chociaz przymierzał się do tego projektu i ma jakies przemyslenia?
A oto moje przemyslenia: Domek dla 2 osób. Wjazd od wschodu.
1. Zmiana wejścia do domu - tu, gdzie jest okienko, byłyby drzwi wejsciowe.
2. W projektowym wiatrołapie - garderoba na buty i okrycia wierzchnie.
3. Likwidacja garażu. Łazienka zyskuje okno.
4. powiększenie kotłowni kosztem pokoju nr 8 ( w pomniejszonym pokoju nr 8 byłaby garderoba)
5. Drzwi do spiżarki z małego korytarzyka, kuchnia będzie bardziej ustawna.
6. Połączenie pomieszczenia nr 5 i 10 (trochę zmniejszyć) to byłoby wc z natryskiem.
7. rezygnacja z kominka (jeden komin mniej).

Co sądziecie o takich zmianach? nie są chyba jakieś poważne, raczej kosmetyczne, prawda?
a może ktoś ma całkiem inne fajne rozwiązania?
Będę wdzięczna zw wszelkie sugestie.

olinek okrąglinek
07-01-2011, 09:32
Podnoszę.
Hmmm...... Martwi mnie zerowe zainteresowanie tym projektem.
Dac sobie spokój i szukać czegoś innego?

bowess
07-01-2011, 11:10
Niekoniecznie dawać sobie spokój. Ile rodzin, tyle potrzeb, więc fakt, że nikt nie buduje według tego projektu, nie jest minusem przy wyborze. Osobiście uważam, że pod względem rozważań detali projektu może nawet jest to lekki plus, bo nie wchodzi się w grupę budujących, którzy siłą rzeczy rzadko wypowiedzą się obiektywnie na ten temat, a już na pewno nie są w stanie spojrzeć na projekt świeżym okiem.

Projekt jest ciekawy, ale lista zmian - moim zdaniem korzystnych - wyszła dość długa. Dla 2 osób w moim odczuciu jest to dość duży dom - znacie orientacyjne koszty utrzymania? Może zmienić zakres poszukiwań na projekty 75-100m2 powierzchni użytkowej. Może znajdzie się coś wymagającego mniej zmian we wnętrzach. Czym będzie ogrzewany dom? Planujesz tradycyjne grzejniki, czy podłogówkę? Przy podłogówce zachowanie zbliżonej długości poszczególnych pętli ułatwia regulację grzania, a łatwiej jest to zrobić, gdy kocioł i rozdzielacz nie są położone tak peryferyjnie jak w Saszy.

olinek okrąglinek
07-01-2011, 14:16
Dzięki za odpowiedź.
Szukałam projektów ok. 80 m2, ale.... nie znalazłam. Interesuje mnie projekt z dużą kotłownią (węgiel i drewno) w bryle domu.
Zainteresowała mnie Twoja wypowiedź o podłogówce. Ale wiele osób buduje domy z kotłownia za garażem i robią podłogówkę. Nie sprawdzi się więc?
Jak zauważyłaś, lista zmian jest długa. Są to jednak zmiany małe, np. zmiana wejścia do spiżarki. Nic nie zmienia swojego położenia, nie zamieniam pokoju np. z łazienką.
To prawda, też mam takie wrażenie, że dla 2 osób ten domek jest za duży.... Ale układ wewnątrz (poza drobnymi zmianami) jak najbardziej nam odpowiada.

bowess
07-01-2011, 16:36
Rzeczywiście - zmiany w obrębie ścian działowych, więc nie powinno być drogo w adaptacji.

Wielkość domu - kwestia podejścia i zasobów finansowych. W moim sąsiedztwie mieszka starsza wiekiem para w domu 120m2. Taki wybrali i wybudowali, a fundusze mieli ze sprzedaży swojego wcześniejszego domu - bardzo dużego, więc dla nich ten nowy dom jest malutki.

Podłogówka przy fachowej wiedzy i doświadczeniu instalatora, a przede wszystkim dokładnym przeliczeniu oczywiście jest do wykonania. Przy dużej odległości salon-kotłownia po prostu wychodzi dłuższa pętla, duże opory przepływu i w efekcie w pomieszczeniach blisko rozdzielacza sauna, a w salonie i kuchni chłód. Można sam rozdzielacz ulokować bardziej w centrum domu, ale w rodzinie mam przykład totalnego niezadowolenia z podłogówki, bo akurat instalator trochę słabiej się znał i nie wpadł na taki pomysł. Jakby nie patrzeć jest zawsze to jakaś tam kombinacja dodatkowa i szafka rozdzielacza poza kotłownią gdzieś wykwitnie.

Archeton ma projekty z dużymi kotłowniami. Na przykład większy Modrzyk Karbo czy Nuta. Oba w odbiciu lustrzanym.
W Modrzyku z wc zrobiłabym spiżarnie, a dodatkowe wc i garderobę z prasowalnią w pokoiku 8m2.
http://domeria.eu:81/cgi-bin/mirror/pictures/004/694/level-0_400.jpg
Jeszcze mniejsza Nuta - tu już na manewry nie ma za bardzo miejsca, ale fajna, duża łazienka.
http://domeria.eu:81/cgi-bin/mirror/pictures/003/784/level-0_400.jpg

olinek okrąglinek
08-01-2011, 11:01
Rzeczywiście - zmiany w obrębie ścian działowych, więc nie powinno być drogo w adaptacji.

Wielkość domu - kwestia podejścia i zasobów finansowych. W moim sąsiedztwie mieszka starsza wiekiem para w domu 120m2. Taki wybrali i wybudowali, a fundusze mieli ze sprzedaży swojego wcześniejszego domu - bardzo dużego, więc dla nich ten nowy dom jest malutki.
Obecnie tez mieszkamy w duzym wg nas domu - ponad 160 m2.



Podłogówka przy fachowej wiedzy i doświadczeniu instalatora, a przede wszystkim dokładnym przeliczeniu oczywiście jest do wykonania. sam rozdzielacz ulokować bardziej w centrum domu. Jakby nie patrzeć jest zawsze to jakaś tam kombinacja dodatkowa i szafka rozdzielacza poza kotłownią gdzieś wykwitnie.
Np. w spiżarni? Duża ta szafka rozdzielacza?


W Modrzyku z wc zrobiłabym spiżarnie, a dodatkowe wc i garderobę z prasowalnią w pokoiku 8m2.
http://domeria.eu:81/cgi-bin/mirror/pictures/004/694/level-0_400.jpg
Jeszcze mniejsza Nuta - tu już na manewry nie ma za bardzo miejsca, ale fajna, duża łazienka.
http://domeria.eu:81/cgi-bin/mirror/pictures/003/784/level-0_400.jpg

Oba projekty braliśmy pod uwagę. Nuta została skrytykowana na forum, że za mała. No i zaczęliśmy mieć wątpliwości...

Bardzo dziękuję za wszelkie porady. Są one dla mnie niezwykle cenne.

bowess
15-01-2011, 17:27
Przepraszam, że ta długo nic - gdzieś mi się przegapiło, że jest nowy wpis w temacie.

Szafka rozdzielacza jest wielkości średniego grzejnika i ma mim zdaniem wystarczająco estetyczną obudowę, żeby nawet gdzieś w holu występować.

Według mnie Nuta nie jest za mała dla 2 osób. Za mała może być dla tych, którzy zasadniczo mieszkają we dwoje, ale np.co dwa tygodnie przyjeżdża w odwiedziny syn z żoną i dzieckiem i nocują. Chyba zrezygnowałabym ze spiżarenki - kuchnia byłaby przestronniejsza, a jakiś kąt na przetwory na pewno da się wygospodarować w kotłowni. Salonik zupełnie wystarczający, zwłaszcza, że jest wyodrębniony kąt jadalny na granicy z kuchnią. Łazienka naprawdę spora i z dużym luzem pośrodku - nie wymaga jakichś piruetów przy korzystaniu z poszczególnych sprzętów. Mniejszy pokoik na co dzień wygodny jako gabinecik - do poczytania, sklejania modeli, korzystania z komputera. Rozkładana sofa dla ewentualnych gości. Jest duża szafa w sypialni, mniejsza w gabinecie, w wiatrołapie może być pod sufit - pewnie dla "chomików" trochę mało i stąd wniosek, że dom za mały. :)

olinek okrąglinek
17-01-2011, 13:24
O, dzieki za wpis. a juz myslałam, że temat umarł.
My będziemy sie budować ok. 3 km od obecnego miejsca zamieszkania, w obecnym domu zamieszka córka (w planach mąż i dzieci).
Mamy kilka działek obok siebie (obecnie w odrolnieniu, plan zagospodarowania za 2-3 lata, więc trochę to potrwa). Planujemy je sprzedać, a sobie zostawić 2: jedna dla nas, druga dla syna. Więc nocowanie dzieci nie wchodziłoby w grę. Tyle plany....
A życie pewnie i tak je zweryfikuje ....

olinek okrąglinek
21-01-2011, 14:30
Podnoszę z nadzieją, że dyskusja sie rozwinie...

ficate
22-01-2011, 08:47
witam
Z projektem sasza nie jest tak żle, wiele osób buduje, wybudowało, ale niestety na muratorze jest nieliczne grono tych osób.
Proponuje poszukać na http://moj.extradom.pl/Szukaj/Szukaj.aspx?szukaj=sasza tam cos więcej znajdziesz
A tak po za tym to ja mieszkam w saszy tylko z dachem kopertowym :)

olinek okrąglinek
23-01-2011, 19:25
Witaj.

olinek okrąglinek
23-01-2011, 19:34
Hm...... Napisałam sie i mi ucięło. :bash:
Cieszę się, że odezwał się ktoś, kto mieszka w saszy. W zasadzie to różnią się one tylko dachem. Ile osób mieszka w waszej Saszy? Jakie zmiany robiliście? Czym ogrzewacie? Gdzie wasz domek stoi? (jesli oczywiście chcesz powiedzieć). Będę wdzięczna za każdą informację.
W Extradomie szukałam, ale znalazłam głównie zdjęcia Saszy w budowie. A mało dyskusji i wymiany spostrzeżeń. Chyba, że nie umiem szukać,co jest możliwe jak najbardziej :).
Pozdrawiam.

ficate
24-01-2011, 08:36
Witaj
A wiec na razie mieszkamy w 3, za niedługo będzie nas 4:)
Ogrzewanie mamy gazowe+kominek. My mamy wersję bez garażu więc mamy wyjście z kotłowni. Poddasze mamy na razie nieużytkowe, nie dokonywaliśmy żadnych zmian, nie podnosiliśmy a i tak uważam że jest tam dość sporo miejsca.
Zmiany jakie wprowadziliśmy to przede wszystkim przesunięcie wejścia do domu, połączenie pom 1 i 4 w garderobę. Z pom 3' zrobiliśmy wc bez okna (troszkę zmniejszyliśmy na rzecz kuchni). Zlikwidowaliśmy okno w salinie- to naprzeciw kominka. Warto pomyśleć o wbudowaniu w salonie komina w ścianę. Ponad to wydłużyliśmy zadaszenie tarasu.
A mieszkamy na podkarpaciu- Jasło
p[ozdrawiam i służę radą

olinek okrąglinek
24-01-2011, 20:01
Witaj, my tez byśmy budowali bez garażu. ale ogrzewanie planujemy na wegiel i drewno. Jak sądzisz? Czy kotłownia nie byłaby zbyt mała? Co prawda jest rozwiązanie - powiększenie jej kosztem małego pokoju (bo i tak byłaby tam garderoba), ale wolałabym tego uniknąć.
jesli możesz, zamieść tu zdjęcia wnętrza saszy. Jesli nie chcesz ich 'upubliczniać", to proszę , wyslij je na mój mail [email protected]. A jesli w ogóle nie chcesz z jakichs powodów tego zrobić, uszanuje twoja decyzję.:yes:

olinek okrąglinek
24-01-2011, 20:06
A, i tu moje pomysły na zmiany:

ficate
25-01-2011, 06:09
zdjęcia mogę przesłać tylko proszę o cierpliwość, obecnie mam problem z kompem w domu, a w pracy nie mam dostępu do prywatnej poczty

ficate
25-01-2011, 12:38
proponuję też to forum http://pprojekt.pl/projekt370-sasza__112_m,opinie.html
(dodam tylko że to nie moje zdjęcia)

olinek okrąglinek
26-01-2011, 21:28
zdjęcia mogę przesłać tylko proszę o cierpliwość, obecnie mam problem z kompem w domu, a w pracy nie mam dostępu do prywatnej poczty

Oczywiście, nie ma pośpiechu :).

olinek okrąglinek
26-01-2011, 21:28
proponuję też to forum http://pprojekt.pl/projekt370-sasza__112_m,opinie.html
(dodam tylko że to nie moje zdjęcia)

O, dziękuję. Zaraz poczytam.

Frostzero
30-01-2011, 16:46
Witam!
Ja buduję Saszę II w odbiciu lustrzanym.
Na forum rzeczywiście nie jest to projekt popularny i ciężko cokolwiek znaleźć na jego temat.

Co do zmian w projekcie - zrobiłam wiele drobnych zmian, teraz już mi nawet ciężko powiedzieć jakich.
Na początku też zamieniłam drzwi z oknem, ale ostatecznie z tego zrezygnowałam i drzwi są z "oryginalnej" strony. Moja Sasza II wygląda jak w załączniku.


Ale gdybym budowała kolejny raz, to wybrałam projekt o innym układzie pomieszczeń.

olinek okrąglinek
31-01-2011, 18:12
Witam!
Moja Sasza II wygląda jak w załączniku..

Co to za pomieszczenia te przy garażu?


Ale gdybym budowała kolejny raz, to wybrałam projekt o innym układzie pomieszczeń.
Dlaczego układ pomieszczeń Ci nie odpowiada? Wg mnie jest ok. ale każdy ma inne oczekiwania....

Frostzero
31-01-2011, 18:46
Pomieszczenie z przejściem do garażu to kotłownia. Przy garażu, patrząc od góry rysunku jest łazienka (zamieniona częściowo z kotłownią), niżej WC, potem właśnie kotłownia z przejściem do garażu i niżej od frontu sypialnia.

Co do układu pomieszczeń, to w po pierwsze w Saszy jest jak dla mnie za wąski salon. Ja zrezygnowałam ze spiżarni obok kuchni, żeby trochę kuchnia była szersza, przez co teraz mam kuchnię i salon o takiej samej szerokości, to jest 4,56 m. To jest za mało, a jeszcze po jednej stronie jest kominek, co ogranicza dość skutecznie (mam narożnik o długości 3 metrów, którego nie ustawię niestety tak jak bym tego chciała). Nie można za bardzo zrobić szerszego salonu, bo ściana przy nim jest nośna.
Druga rzecz, to odległość od garażu. Dla mnie ważne, żeby z garażu było przejście bezpośrednio do domu. Ale w Saszy trzeba przejść całą jego długość, żeby dojść do kuchni czy też drzwi wejściowych. Optymalnie powinno być tak, że wyjście z garażu (poprzez kotłownię) "spotyka" się z wiatrołapem.
I dużo w Saszy korytarzy, hm. Pozdrawiam.

olinek okrąglinek
01-02-2011, 16:57
Dzięki za podzielenie sie swoimi spostrzeżeniami. Salon wydawał mi sie duży....
A co do garażu - to i tak budowalibyśmy bez niego. Wyjście z kotłowni bezpośrednio na zewnątrz.

olinek okrąglinek
08-02-2011, 19:22
zdjęcia mogę przesłać tylko proszę o cierpliwość, obecnie mam problem z kompem w domu, a w pracy nie mam dostępu do prywatnej poczty

Nieśmiało sie przypominam....

olinek okrąglinek
13-02-2011, 14:27
zdjęcia mogę przesłać tylko proszę o cierpliwość, obecnie mam problem z kompem w domu, a w pracy nie mam dostępu do prywatnej poczty

:bye:

Iza i Konrad
02-09-2011, 11:45
Witam !
My budujemy saszę z garażem odbicie lustrzane, i nie dokonywalismy żadnych zmian w projekcie nam odpowiada on 100% :)

anna i tomek
22-09-2011, 19:53
Witamy,
czy ktoś z Was buduje Saszę II w Warszawie i jej okolicach lub w okolicach Lublina?
Jesteśmy zainteresowani tym projektem, ale chcielibyśmy obejrzeć Saszę na żywo.
Dziękujemy za pomoc i pozdrawiamy