PDA

Zobacz pełną wersję : minimalne wymiary lazienki



devileczek
07-01-2011, 00:26
Witam

Chcialbym zrobic mala lazienke pod schodami. Bieg ma szerokosc ok 1m. Wysokosc w najnizszym miejscu to ok 1,9m. Czy sa jakies przepisy regulujace minimalne wymiary takiej lazienki ?

AC

Anulek2005
09-01-2011, 13:21
Sądzę, że pytaniem nie powinny być wymiary a wentylacja takiego pomieszczenia ....

Co zamierzasz w tej "łazience" zmieścić???

Princesa
09-01-2011, 13:37
Ja mam taki dylemat, czy można doprojektować małą łazienkę do pokoju - sypialni, jeśli nie ma tam komina, czy jakoś inaczej da się wentylację załatwić, czy dać sobie spokój i mieć 1 dużą rodzinną łazienkę na piętrze (jak w projekcie) zamiast 2 mniejszych?

devileczek
09-01-2011, 17:13
Sądzę, że pytaniem nie powinny być wymiary a wentylacja takiego pomieszczenia ....

Co zamierzasz w tej "łazience" zmieścić???

W jednym koncu sedes a w drugim zabudowana kabina prysznicowa, w srodku mala umywalka. wentylacja zapewniona

Anulek2005
09-01-2011, 18:20
Nie wydaje mi się żeby Prawo Budowlane czy inne Rozporządzenia ograniczały powierzchnię łazienki, ale mogę się mylić - dawno nie czytałam ....

No to ostatnie pytanie - jak długie masz schody - bo podałeś tylko szerokość i wysokość ...

rere79
09-01-2011, 18:27
Tu masz rysunki przykładowo urządzonej łazienki (umywalką, toaletą i kabiną prysznicową) z podanymi minimalnymi wymiarami:

http://images35.fotosik.pl/353/9a05b768e7bc0120med.jpg

Anulek2005
09-01-2011, 18:36
Ale to są minimalne wymiary ze względu na ergonomię chyba (wygodę użytkowania) .... czy jednak z jakiegoś aktu prawnego???

rere79
09-01-2011, 19:42
Być może są jakieś regulacje prawne. Ja podałam podstawowe normy według których projektuje się m.in. budynki mieszkalne wielorodzinne. Zasady też powinno stosować się przy projektowaniu budynku jednorodzinnego. Ale jak to się mówi: "Wolność Tomku w swoim domku" i to co ty u siebie zrobisz to twoja sprawa ;)

mimmi
20-01-2011, 12:41
Być może są jakieś regulacje prawne. Ja podałam podstawowe normy według których projektuje się m.in. budynki mieszkalne wielorodzinne. Zasady też powinno stosować się przy projektowaniu budynku jednorodzinnego. Ale jak to się mówi: "Wolność Tomku w swoim domku" i to co ty u siebie zrobisz to twoja sprawa ;)

Ano, jeśli ktoś upiera się że chce się przeciskać między wc a prysznicem, to jasne czemu., nie ale to raczej przeczy zdrowemu rozsądkowi.;) Ja rozumiem, że łazienka nie jest najistotniejszym pomieszczeniem w domu, bo nie spędza się w niej tyle czasu co w sypiali, salonie czy kuchni, ale mimo wszystko powinna być tak zaaranżowana, żebyśmy czuli się w niej wygodnie.