PDA

Zobacz pełną wersję : Okno + roleta nadstawna = u mnie bradzo duży problem



__Marek
07-01-2011, 12:35
Sprzedawca polecony, ekipa sprawdzona, a wyszło jak zwykle.
Dom nie zamieszkały w trakcie wykańczania i po prawie trzech latach zauważyłem, że między oknem a puszką rolety nadstawnej zaczyna robić się prześwit. Okazało się, że można nawet rękę włożyć, bo puszka z roletą w ogóle nie trzyma się ramy okiennej. Sprawdziłem, że montazyści nie dali listwy łączącej okno z roletą. (!!!) Problem dotyczy WSZYSTKICH 14 okien.
Sprzedawca był na budowie i stwierdził, że postara się to naprawić. Ale jak, to jeszcze nie wie, bo musi to przemyśleć. Pomieszczenia mam już otynkowane i pomalowane na biało więc nie chciałbym teraz wszystkiego rozwalać i wyciągać okno po oknie. Może macie jakieś pomysły jak zintegrować okna z roletami? Myślałem o włożeniu jakiegoś płaskownika do puszki roletowej (usztywni dół puszki roletowej) i nawiercaniu od dołu przez ramę okienną i skręceniu tego razem.

ketiw86
23-01-2011, 14:14
prosze,mozna heheh
sory ale jak sie czyta takie cos to tylko sie smiac pozostaje
pytanie dlaczego nie dali? okno kraków a roleta krispol?
a moze nie mieli za duzo czasu i postanowili tylko boczne blach dac(o ile sa) i dwa wkreciki!
sprzedawca raczej nie ma o czym myslec ....
bo pomysł płaskownika bym odrzucił,bo bedziesz musiał okroic ocieplenie z puszki a i tak nie ma go za duzo a moze jeszcze później byc problem z blokowaniem sie pancerza bo gdzies cos bedzie za bardzo wystawac.
jak sprzedawca ma jakis młodych pracowników to moze im sie uda pancerz z rurą i silnikiem wymontowac i wtedy z góry puszke do ramy wkretami przymocowac ale to i tak bedziesz miał przewiewy przy styku ramy okna z roleta bo powinni dac miedzy okno a tą listwe której brakuje tasme której tez nie masz (ale po co tasma jak nie ma listwy?)
jak bym nie miał elewacji to bym sie upierał przy zdemontowaniu okien i niech zrobia tak jak ma byc a później niech daja pieniadze za ponowna obróbke tylko to sie wiaze nie tyle z tym ze syf i brud ale tez mozliwoscia uszkodzenia okien no ale chyba tak powinni zrobic