PDA

Zobacz pełną wersję : Woda skrapla się w kominie wentylacyjnym ;(



orzechgo
07-01-2011, 20:52
Witam, tak jak w temacie nadmieniłem , woda cieknie z przewodu wentylacyjnego. Mieszkam na drugim piętrze w starej kamienicy, nade mną jest strych o wysokości około dwóch metrów, a rura wentylacyjna wystaje około 50 cm ponad dach i jest zakończona grzybkiem. Komin wentylacji zrobiony jest w całości z metalowej rury, która dochodzi , aż do mieszkania ( wykonawca administracja ).Cug w kominie jest bo sprawdzałem, a mieszkanie jest regularnie wietrzone. Proszę o pomoc w w/w temacie bo "fachowcy" z administracji rozkładają ręce.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

Mogę pomóc w temacie ekspresów do kawy bo to moja profesja.: stirthepot:


A i jeszcze zauważyłem, że jak jest duży wiatr to z kratki wentylacyjnej dmucha ;(

KrzysztofLis2
08-01-2011, 11:45
Się skrapla, bo komin niezaizolowany. Jak go ocieplisz to i ciąg się poprawi, może wiać nie będzie.

orzechgo
08-01-2011, 12:16
W takim razie czym go docieplić ?? czy jest coś specjalnego, czy wystarczą np. zwykłe szmaty ?

adam_mk
08-01-2011, 12:34
Styropian jest sztywny.
Można w klocku wygrzebać miejsce na tę rurę i klocek na nią założyć.
Lepiej - owinąć wełną mineralną a potem folią jaką.
Łatwiej.
Adam M.

Pawel78
08-01-2011, 12:41
rura na rurę a pomiędzy wstrzyknąć piankę.

orzechgo
09-01-2011, 17:49
Owinę tą rurę wełną, to chyba najprostszy i najszybszy sposób.Mam nadzieję, że pomoże.

Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.

Konto usunięte_12*
16-01-2011, 13:16
Owinę tą rurę wełną, to chyba najprostszy i najszybszy sposób.Mam nadzieję, że pomoże.
Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.

Oj, chyba to nie do końca pomoże :(
Jeśli ta rura "wentylacji" po prostu wystaje z sufitu, to mimo ocieplenia nadal może ci kapać do mieszkania, bo nie masz koniecznego w tej "konfiguracji" (nie ma nic gorszego, jak metalowa rura!!) syfonu z odskraplaczem. Poczytaj starsze wątki, a "z grubsza" dowiesz się, jak to zrobić, bo od twoich (pożal się Boże) "administratorów" nie spodziewaj się pomocy. A jedyną radą na "cofkę" może być (oprócz docieplenia kanału wełną) zastosowanie odpowiedniej wywiewki na wylocie (też były tu podobne wątki)..

Pozdr.