PDA

Zobacz pełną wersję : Okna tarasowe.



mtsw466
08-01-2011, 00:02
Witam od miesiąca mam wstawione okna. Mam pytanie głównie o okna tarasowe. Mam je posadowione na całej długości progu na specjalnych profilach służących do tego celu. Okna są z ruchomym słupkiem. Po środku od wewnątrz domu profile są przymocowane do posadzki kątownikiem na końcach profili są one zaklinowane. Zaklinowane są również na obwodzie w kilku miejscach. Dodatkowo są oczywiście opiankowane. Czy wyciągać teraz wszystkie kliny? Czy zostawić kliny na dole pod profilem nośnym czy wyciągnąć i w tych miejscach podmurować. Trochę podcieka woda z roztopionego śniegu w miejscu podklinowania.

stary
08-01-2011, 08:49
Pod żadnym pozorem nie wyjmuj klinów spod okna !! Po wyjęciu i podmurowaniu zawsze istnieje ryzyko nierównomiernego opuszczenia okna i będą problemy.
Z bocznych możesz pozostawić po jednym klinie po przekątnej, czyli np. lewy dolny i prawy górny. Nie zostawiaj na tej samej wysokości - w jednej linii poziomej.
Koniecznie wyjmij wszystkie kliny górne !
Wszystkie dziury należy zapianować.
p.s. dlaczego nie dzwonisz do brygady, która to montowała?

mtsw466
08-01-2011, 18:20
A może te dwa skrajne dolne kliny wyjąć i dać w to miejsce dwa kątowniki i skręcić profile z posadzką. A dziury po klinach zapiankować.

mtsw466
31-01-2011, 17:52
Kliny boczne będę musiał wyjąć ponieważ są drewniane a jak wiadomo drewno i wilgoć to nie najlepsze połączenie. Okna na wysokość i tak są zakotwione w czterech miejscach na stronę. Schicko ma dosyć dobre profile także nie powinno się odkształcać. A dół i skrajne słupki podeprę faktycznie na dwóch kontownikach i skręcę z posadzką/

Carpenter78
31-01-2011, 21:10
Przy okazji zapytam:

Czy przerabiał ktoś temat drzwi tarasowych otwieranych na zewnątrz?

Interesują mnie plusy i minusy instalacyjne jak i praktyczne opinie użytkujących.

Dzięki i pozdrawiam!