PDA

Zobacz pełną wersję : Szlifowanie gładzi gipsowej



marcinsz4
08-01-2011, 14:52
Witam mam problem przy szlifowaniu gladzi gipsowej. Otoz przy szlifowaniu pojawiaja sie kolejne warstwy gladzi takie przetarcie pomiedzy warstwami i po przejechaniu reka sa wyczuwalne uskoki pomiedzy nimi i nie wiem czemu sie tak dzieje ze nie moge ich zjednolicic czy ktos moze mi pomoc. Polozylem dwie warstwy gladzi Euromix natomiast do szlifowania uzylem siatki 220.

ANSE72
08-01-2011, 19:05
a napisz czy zagruntowałeś scianę przed połozeniem gładzi > I napisz jaki czas był po nałożeniu pierwszej a drugiej warstwy

marcinsz4
08-01-2011, 19:56
Tak oczywiscie gruntowalem sciane przed polozenie gladzi. A odstep pomiedzy warstwami wynosil 1 miesiac poniewaz to robilem w calym domu. Nie wiem czy nie umie szlifowac czy o co chodzi.

ANSE72
08-01-2011, 20:34
a powiedz czym po masz pod ta siatka czy masz taka packę pod papier http://www.jobiprofi.cz/data/catalogue/product/K22075.jpg czy to wykonujesz samym paierem i powiedz iel nałozyłeś tej gładzi Powyżej 2mm ?

gr***ch
09-01-2011, 12:13
Moim skromnym zdaniem to trochę wina gipsu a trochę szpachlarza. To samo się dzieje z cekolem jak go się nieumiejętnie położy.
1-gruntowanie
2- mieszanie wolnoobrotowe bo inaczej napowietrzysz masę
3- nałożenie odpowiedniej warstwy - zarówno pierwszej jak i drugiej.Trzeba pamiętać że szlifowanie to zdzieranie gipsu.Jak będzie za cienko położony to będzie przetarcie.
Są masy których skład eliminuje takie niespodzianki ale to nie ten temat.
Mało tego jak położysz za cienko warstwę gipsu to przy gruntowaniu potrafi zjechać z wałkiem.
Siateczka 220 to dobra granulacja - wnioskuje że za cienka warstwa.

panicz
10-01-2011, 18:18
grunt, sypki gips (jedna lub dwie warstwy w zależności od potrzeby), gips finish z wiadereczka (polecam eko-mas nidy), tarcie papierem (120-180 zależnie od warunków). Zawsze wychodzi...
lub tak
grunt, sypki gips (odpowiednio gruba warstwa, odpowiednia marka gipsu w zależności od warunków), tarcie papierem (100-180), ewentualne poprawki po pierwszym malowaniu gotową masą (na takie poprawki polecam acrylputz. Też wychodzi :)

Co do twoich ścian:
Zagruntuj ścianę farbą gruntującą (może być lekko zabarwiona pod przyszły kolor, łatwiej będzie póżniej wychwycić biały gips) i zrób poprawki wychodzących słoneczek (przetarć) jakimś finiszem i po sprawie. Farby nie przetrzesz...


Pozdrawiam

angru
12-07-2011, 18:56
Ja gipsowałem gładzią francuską Franspolu. Na tyk dawałem unigrunt, następnie dwie warstwy gładzi i szlifowanie zgrubne 80 a dalej 160. To wszystko zagruntowałem unigruntem pół na pół z farbą emulsyjną i pomalowałem wałkiem. Wyszło całkiem dobrze i nic mi nie odpadało a jestem nowicjuszem w tych sprawach. Myślę, że w twoim przypadku może byl nie taki gips.