PDA

Zobacz pełną wersję : lakiery do parkietów wodorozcieńczalne - kto używał?



23-05-2002, 08:30
BAAAARDZO proszę o opinie użytkowników o lakierach do parkietów wodorozcieńczalnych!! Są 2-3x drozsze, ale tak nie śmierdzą i są wzglednie ekologiczne - ale przede wszystkim,czy są trwałe?
Pozdrowienia,

majki
23-05-2002, 10:12
Lakierami wodorozcieńczalnymi bawiłem się jedynie na meblach i mam takie spostrzeżenia : szybko wysychają i tworza delikatną warstwę ( dosyć łatwo ją zarysować ). A na podłogę zastosowałem HartzLack - moim zdaniem niesamowity lakier. Pomalowłem podłogę w przedpokoju ( parkiet ) dwoma warstwami. Po tym nastąpiła akcja wnoszenia mebli, przeprowadzka, malowania, itp. I nic, nawet nie zmatowiał. Z doświdczenia więc wiem - jest moze drogi ale dobry.

Cypel
23-05-2002, 11:50
Jezeli jeszcze sie nie wprowadziles to lepiej zastosuj parę (lakier dwuskladnikowy), obserwowalem u znajomych efekt łódki
na klepkach pomalowanych lakierem wodorozcienczalnym.
Ale jezeli juz mieszkasz to skorzystaj z rady Majki kup
dobry wodorozcienczalny (prawdopodobnie bedzie drogi).
W muratorze kiedys byl artykul porównujacy rozne lakiery
do parkietów (twardosc, scieralnosc, czas suchosci i pylosuchosci) tak tez znajdziesz kilka dobrych rad.

24-05-2002, 08:24
Co to jest efekt łódki?

plonskij
24-05-2002, 08:36
11 lat temu zastosowałem lakier wodorozcieńczalny na mozaikę ["ekologiczny", piekielnie drogi i fakt - bezzapachowy].
Efekt był taki, że po upływie dwu lat musiałem wezwać parkieciarza [lakier zlazł], który bardzo delikatnie zdjął resztki lakieru i zastosował lakier dwuskładnikowy polski - są takie obecnie [trochę śmierdziało] ale do dzisiaj mam spokój. Nawet jak zalało nam mieszkanie wodą to mozaika wytrzymała [nie wstała].
Natomiast kolega, który w tym czasie co ja zastosował lakier wodorozcieńczalny - to po zalaniu mieszkania miał na podłodze góry i doliny. Zadzwoń do 22/8533425 Zakład Drewna i Korozji Biologicznej do Pani inż. Barbary Szyperskiej - ona bada różne lakiery - dowiesz się u źródła.

Janek
26-05-2002, 18:45
Potwierdzam opinie o lakierach wodorościenczalnych. Szkoda czasu i pieniędzy. Kilka lat temu lakierowałem takim lakierem parkiet. Po kilku miesiacach w miejscach często uzywanych był zdarty do czystego drewna.