PDA

Zobacz pełną wersję : Mokre krokwie przy oknach połaciowych



ponds79
09-01-2011, 17:20
Witam wszystkich,

Przyszła odwilż no i u nas zaczynają wychodzić "kwiatki" (w załączniku zdjęcie) :(
Przy oknach połaciowych, wszystkie krokwie na tej samej wysokości mają mokre zacieki. Czy Waszym zdaniem pojawiły się jakieś błędy przy osadzaniu okna, no i skąd takie zacieki?

DIY
09-01-2011, 18:17
Zacieka bo monterzy zrobili sito z krycia wstępnego. Poniżej prawego okna widać nawet ślady po pracy na dachu szlifierką kątową - te fragmenty trzeba wymienić lub załatać.

ponds79
09-01-2011, 18:27
Dziękuję za opinię. Nie wiem jak wypatrzyłeś pracę ze szlifierką (jak to rozpoznać?). Przy każdej mojej wizycie widziałam, jak każda jedna dachówka znoszona była na dół na zewnątrz i tam docinana. Oczywiście nie neguję Twojej wypowiedzi, bo nie wiem jak robili podczas mojej nieobecności.

Dodam tylko, że jedna krokiew oddalona on tych okien, na tej samej wysokości ma również taki sam zaciek :(

Andrzej Wilhelmi
20-01-2011, 00:32
Na krokwi pomiędzy oknami takie zjawisko nie powinno wystąpić! Najprawdopodobniej brak tam folii. Prawdopodobnie brak kołnierza osłaniającego z folii i ocieplenia ram pomiędzy łatami. Możliwe, że wadliwie zamontowano rynienki odprowadzające nad oknami. Pozdrawiam.

jaras40
29-01-2011, 15:15
Najprawdopodobniej nie dano wcale rynienek nad oknami, a wilgoć lub woda spływa po foli, która przy oknach jest podciągnięta do góry, pod kontrłate dalej po gwożdziu na krokiew

Jan P.
29-01-2011, 18:24
Na 90 % brak kołnierza pod obróbką. Jan

bodeek
06-03-2011, 15:17
Nie wiem jak wypatrzyłeś pracę ze szlifierką (jak to rozpoznać?)

To nie szlifierka a piła, ta plama to po oleju od smarowania łańcucha, po szlifierce było by wypalone.
A okna trzeba poprawić bo to na pewno nie skraplanie, poddasze przecież nie ocieplone ani nie ma grzejników a ten wyciek jest właśnie na to trochę zbyt duży. Takie jest moje zdanie, ale na pewno bez rozebranie nie da się trafnie zdiagnozować.

Jan P.
06-03-2011, 16:02
Teraz spojrzałem na zdjęcie i widać , że okno obsadzone na krokwiach. Powinno być na łatach. Jan.

bodeek
06-03-2011, 18:29
To wygląda jakby kołnierze były podziurawione na krokwiach. Może "fachowiec" nieszczelnie je przykręcił do krokiew.

Jan P.
06-03-2011, 18:42
Kołnierzy się nie przykręca. Jan.

bodeek
06-03-2011, 19:31
Dla mnie właśnie to wygląda jakby były przykręcone. Fota z na obrobienie okien by rozwiała wątpliwości.