PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż bramy garażowej przed tynkami - PILNE PYTANIE



MarcinWk
10-01-2011, 12:57
Mam pytanie czy istnieje możliwość montażu bramy garażowej przed tynkami.

Zbigniew100
10-01-2011, 13:13
O , to najwyższy czas nauczyć się tynkować.;)

Powinno się montować na wykończone ściany.

_FIX_
10-01-2011, 13:17
Jeśli chodzi Ci o bramę segmentową to prawidłowo montaż powinien być po tynkach i na gotowej wylewce. Oczywiście można zamontować na "gołe" ściany, ale jest to niewskazane.

Julies
10-01-2011, 13:18
My montowaliśmy przed tynkami i wylewkami. Otynkowałam samodzielnie tylko tą ściankę dookoła otworu i tyle. Tynki i wylewki zrobiliśmy później i nic z bramą się nie stało.

face
10-01-2011, 13:19
lepiej montowac po tynkach
jesli zamontujesz wczesniej to problem z tynkowaniem, ubrudzona brama i mechanizmy

MarcinWk
10-01-2011, 13:25
.

Zbigniew100
10-01-2011, 13:52
Czyli rozumiem, że powinniśmy wstrzymać się do wiosny, tzn do wykonania tynków, jeżeli nie chcemy mieć problemów? A jak kwestia ma się z wylewkami, czy ich wykonanie lub nie przed montażem bramy, ma duży wpływ? Jeszcze mam jedno pytanie, jak dobrze zabezpieczyć otwór, która jest dość duża 2,2mx5m przy czym na górze jest sam beton, tzn nie ma możliwości przybicia desek pionowo.

ad. 1
Po bokach montuje się prowadnice. Spoczywają one na gotowej posadzce. Można je zamontować wcześniej ,przed posadzką , tylko trzeba znać dokładnie docelowy poziom posadzki.

ad .2
Beton to najlepszy materiał do osadzania kołków. ;)
Proponuję do wewnątrz dopasować ze 4 stemple , zablokować mocno na klinach i do nich przymocować deski.
Dobrze by było zamontować też tymczasowe drzwi .

Sam otynkuj potrzebny fragment ściany.

MarcinWk
10-01-2011, 20:44
.

Spirea
11-01-2011, 01:33
Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałem się poradzić w kwestii czy warto teraz przed tynkami i wylewkami montować docelowe drzwi zewnętrzne (wykonane z klejonego dębu)? Co do progu to wiemy, że lepiej zamontować jakiś tymczasowy ale teraz naszła nas wątpliwość czy montować też drzwi.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
Marcin

ja tak chciałam, ale siostra, która jakiś czas temu budowała odradziła. Po pierwsze mogą się pobrudzić i uszkodzić, po drugie nie dasz kluczy do ostatecznych drzwi budowlańcom.

Zbigniew100
11-01-2011, 06:21
Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałem się poradzić w kwestii czy warto teraz przed tynkami i wylewkami montować docelowe drzwi zewnętrzne (wykonane z klejonego dębu)? Co do progu to wiemy, że lepiej zamontować jakiś tymczasowy ale teraz naszła nas wątpliwość czy montować też drzwi.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
Marcin

Absolutnie nie.

_FIX_
11-01-2011, 07:39
Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałem się poradzić w kwestii czy warto teraz przed tynkami i wylewkami montować docelowe drzwi zewnętrzne (wykonane z klejonego dębu)? Co do progu to wiemy, że lepiej zamontować jakiś tymczasowy ale teraz naszła nas wątpliwość czy montować też drzwi.
.................
Marcin
Drzwi oraz okna drewniane powinny być montowane po zakończeniu wszystkich prac mokrych (po wylewkach, po tynkowaniu).

MarcinWk
11-01-2011, 08:30
Dziękuje wszystkim bardzo za odpowiedź. Co do drzwi drewnianych, to niby wiedziałem, że okien drewnianych nie wolno przed zakończeniem prac mokrych ale nie wiem czemu nie wpadłem że drzwi drewnianych należny traktować identycznie.
Już chyba jesteśmy zmęczenie budową, a to dopiero stan surowy, aż boję się co będzie przy wykończeniach.

kurt76
12-01-2011, 17:02
O , to najwyższy czas nauczyć się tynkować.;)

Powinno się montować na wykończone ściany.

Mam pytanie, czy ktos montowal juz brame do garazu z cementowych paneli ogrodzeniowych? Jako lacznik standardowy slupek betonowy (2,5 m), szerokosc wjazdu 3500 mm... jak to widzicie, prawdopodobnie bede montowal uchylnego Hormanna.

chodzi o ten obiekt:
http://www.youtube.com/watch?v=byGp5xPefcQ

Podloga z kostki brukowej na podsypce cementowej.

ps. ostatnie 15 sek filmu

face
12-01-2011, 20:26
pomyslowe to jest ten garaz ale sie mi zdaje malo sztywny - zero zastrzalow na slupkach - oby sie nie zlozyl przy mocnym wietrze
no i do tego przewiewny strasznie - po wykonczeniu zapewne bedzie szczelniejszy

co do pytania to nie bardzo rozumiem - jak zamontowac?? jesli o to chodzi to do montazysty

kurt76
13-01-2011, 11:19
Dokladnie, czy ktos montowal, jak, i czy popelnil jakies bledy, piszac o nich ja moze nie potorze tych samych.... o to chodzi w tym pytaniu...

face
13-01-2011, 11:23
ja osobiscie nigdy nie montowalem ewentualnie odbieralem montaz - z reguly po montazu nie bylo problemow
pojawialy sie po 3-4msc uzytkowania i pomagala regulacja i smarowanie (gwarancja) :)

kurt76
14-01-2011, 12:23
Ok, podskornie czuje, ze beda problemy. Zalozmy, ze stawiam na brame uchylna. Jaka kolejnosc montazu przed czy po ociepleniu/tynku?

face
14-01-2011, 13:37
1 sp: brame montujesz od wewnatrz budynku wiec mozna pozniej ocieplac - otwierasz brame , oklejasz prowadnice i po klopocie:)

2 sp: mozesz isc inna droga i tez poprawna - ocieplic sama szpalete, polozyc klej i siatke i tez bedzie dobrze

nalezy pamietac przy tym o wymiarach bramy - szerokosc

przy pierwszym sposobie zapowiedziec montazyscie przy pomiarze ile bedzie styro na szpalecie
przy drugim sposobie musisz znac wymiar bramy aby dobrac gr styro

ogolnie latwiej dobrac styropian niz brame wiec polecam 1 sp

Zbigniew100
14-01-2011, 14:20
Ok, podskornie czuje, ze beda problemy. Zalozmy, ze stawiam na brame uchylna. Jaka kolejnosc montazu przed czy po ociepleniu/tynku?
To zależy jaką bramę.
Trzeba się zdecydować.
Jeżeli uchylna to montujesz tak;
38270

Inne bramy / segmentowe , zwijane ../ montujemy od środka na gotowy, otynkowany otwór.
Tylko należy pamiętać, że potrzebne jest miejsce po bokach i od góry , zależnie od producenta i typu bramy.
Musi być też do czego zamocować, czyli nie może to być sam styropian.

face
14-01-2011, 14:34
mysle ze xps wystarczy

a Zbigniew 100 dobrze objasnil montaz uchylnej

ja niestety tylko segmentu

kurt76
14-01-2011, 19:09
Dzieki Panowie, biore sie za analize powyzszych informacji.

grunt_wysadzinowy
19-02-2018, 17:51
po drugie nie dasz kluczy do ostatecznych drzwi budowlańcom.

jak dla mnie to nie jest argument, wymiana wkładki to raczej nie problem

grunt_wysadzinowy
19-02-2018, 17:53
Drzwi oraz okna drewniane powinny być montowane po zakończeniu wszystkich prac mokrych (po wylewkach, po tynkowaniu).

A jak jest z drzwiami stalowymi?

grunt_wysadzinowy
19-02-2018, 18:05
Na wiosnę będę miał stan surowy otwarty. Podsumowując, z tego wątku dowiedziałem się (biorąc pod uwagę większość postów) że drzwi drewniane i bramy garażowe należy zamontować po tynkach i posadzkach.

Jak jest z drzwiami stalowymi? Czy są jakieś przeciwwskazania żeby zamontować je zanim będą tynki i posadzki?

Kluczowe pytanie, jak zabezpieczyć instalacje przed kradzieżą zanim zostaną zamontowane docelowe drzwi i brama garażowa? Pomyślałem o prowizorce z płyty osb na zawiasach ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jak to się robi prawidlo na budowach?

Jeszcze jedno pytanie: montaż drzwi i bramy garażowej powinna być przed elewacją zewnętrzną? Wydaje mi się to oczywiste ale nie mam doświadczenia więc może się mylę.

finlandia
20-02-2018, 10:32
Kluczowe jest zabezpieczenie drzwi przed uszkodzeniami w czasie budowy. Przypadki zdarzają się na każdym etapie. Zaczynając od nieroztropnego fachofca, poprzez dostawców wnoszących kanapę kończąc na psie zostawionym w domu.
W przypadku drewnianych drzwi decydują względy gwarancyjne - prace mokre mogą doprowadzić do zawilgocenia drzwi.

Brama - tynki są istotne (a raczej prosta, równa powierzchnia). Posadzka także była by ok. Niektórzy producenci zalecają montaż elementów pionowych do podłogi. Ale bardziej istotne są niedomówienia co do wysokości posadzek - później okazuje się że ustalenia się nie pokrywają z rzeczywistością.

Zabezpieczenie - drzwi tymczasowe, stare, z demontażu. Drzwi z desek.