PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest z tymi odległościami....



THomash85
10-01-2011, 17:12
:DIlu ludzi pytałem tyle różnych odpowiedzi uzyskałem, wiec pytam ponownie :D

Budując dom i garaż wolnostojący na jednej działce, jaka odległość musi być od garażu do domu, dodam że garaż poza bramami wjazdowymi nie posiada okien ani drzwi?

pozdrawiam

sSiwy12
10-01-2011, 17:18
Ustawodawca nie „reguluje” odległości między budynkami (w zabudowie jednorodzinnej) na tej samej działce.

THomash85
10-01-2011, 17:43
Czyli rozumiem że moja inwencja twórcza?

Nie wiem dlaczego Pani która robi mi adptacje uparła sie że garaż nie bedzie bliżej niż 4m od domu;/

Mam jeszcze jedno pytanko troche bardziej skąplikowane chyba.
Na mojej działce stoi już budynek gospodarczy jednak jest ogrodzony razem z działką rodziców, podobno w takiej sytuacji jest on traktowany jakby był ''innego właściciela'' aniżeli ja, w związku z tym ile powinna wynosić odległość np garażu od ściany budunku gospodarczego, czy nie wkraczają tu przepisy p.poż ??

I jeszcze jedno odnośnie garażu, czy garaż dwustanowiskowy jest traktowany tak samo jak garaż jednostanowiskowy z wiatą czyli the facto również na dwa auta, w sensie posadowienia obok istniejącego budynku?

aglig
11-01-2011, 17:35
Ustawodawca nie „reguluje” odległości między budynkami (w zabudowie jednorodzinnej) na tej samej działce.
Nie do końca się zgodzę siwy, tu moze wchodzić w grę par.13 dotyczący zacienienia okien budynku mieszkalnego.

aglig
11-01-2011, 17:38
I jeszcze jedno odnośnie garażu, czy garaż dwustanowiskowy jest traktowany tak samo jak garaż jednostanowiskowy z wiatą czyli the facto również na dwa auta, w sensie posadowienia obok istniejącego budynku?
Nie jest tak samo traktowany. Przy wiacie przepisy są zaostrzone. Jest to tzw. garaż otwarty lub zadaszone miejsce postojowe i obowiązuje m.in odległości od okien budynku mieszkalnego

rafal190
11-01-2011, 21:16
Nie jest tak samo traktowany. Przy wiacie przepisy są zaostrzone. Jest to tzw. garaż otwarty lub zadaszone miejsce postojowe i obowiązuje m.in odległości od okien budynku mieszkalnego

od pomieszczeń klasyfikowanych na stały pobyt ludzi a nie od jakichkolwiek okien budynków mieszkalnych.

sSiwy12
12-01-2011, 09:06
Pudło - przepraszam.

rom245
25-06-2011, 15:05
Witam. Czy dalej jest aktualne, że w zabudowie jednorodzinnej nie stosuje się przepisów przeciwpożarowych? Chcę wybudować nowy dom jednorodzinny obok już istniejącego i architekt stwierdził, że trzeba zachować min. 8 metrów między tymi budynkami. Gdy zastosuje się ścianę oddzielenia pożarowego, brak okien lub stałe urządzenie gaśnicze, to odległość tą można zmniejszyć. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.