PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja garażu



mk64
10-01-2011, 21:49
Witam.
Czy wentylacja nieogrzewanego garażu może ograniczyć się do dziury w ścianie z zamontowaną w niej kratką, czy musi to być komin wentylacyjny?

dobryrekuperator
22-01-2011, 21:45
Faktycznie jedna dziura może nie zdać egzaminu, jeśli mamy dość szczelne wrota garażowe. Ale już dwa otwory wentylacyjne - jeden przy podłodze (najlepiej od strony zachodniej budynku), a drugi po przeciwległej stronie pod stropem powinny dać pożądany efekt.

kangaxx
23-01-2011, 08:28
i jest to zgodne z przepisem, powierzchnia dziur tylko powinna być dobrana do kubatury garażu

mk64
23-01-2011, 10:01
Dzięki za info :)

mirek118
28-12-2013, 15:47
też mam podwójny garaż w bryle w domu (budynek SSO), brama segmentowa 5 m szeroka. Tylna część garażu to wydzielone pomieszczenie gospodarcze mające drzwi na zewnątrz i dwa okna. W garażu trzecie okno. Pom. gospodarcze jest oddzielone od garażu ścianką z otworem drzwiowym (drzwi nie będę montować). Zostawiłem otwór na kratkę wentylacyjną na ścianie garażu pod stropem (od strony pn.-wsch.). Z tego co tu wyczytałem powinienem dać drugą kratkę. Mógłbym ją dać w pom. gospodarczym (strona pn.-zach.). Pytania:

1. Dać ją pod stropem czy gdzieś niżej?
2. Same kratki, czy jedna z wentylatorkiem?
3. Jeśli z wentylatorkiem to co sądzicie o higrosterowalnym?

Dziękuję z góry za porady

mirek118
28-12-2013, 15:49
Druga moja sprawa.

Mam kotłownię w piwnicy. Będzie tam pompa ciepła, rekuperator itp + stół warsztatowy do majsterkowania. Kotłownię/pompownię zamierzam grzać tak jak resztę piwnicy podłogówką do około 18*C. Oprócz kotłowni w piwnicy jest pralnia i siłownia i te pomieszczenia będą wentylowane WM. Pytanie: jak wentylować kotłownię?
Dodam, że w kotłowni jest też wyczystka od kominka, który jest w salonie nad kotłownią

mirek118
04-01-2014, 21:28
też mam podwójny garaż w bryle w domu (budynek SSO), brama segmentowa 5 m szeroka. Tylna część garażu to wydzielone pomieszczenie gospodarcze mające drzwi na zewnątrz i dwa okna. W garażu trzecie okno. Pom. gospodarcze jest oddzielone od garażu ścianką z otworem drzwiowym (drzwi nie będę montować). Zostawiłem otwór na kratkę wentylacyjną na ścianie garażu pod stropem (od strony pn.-wsch.). Z tego co tu wyczytałem powinienem dać drugą kratkę. Mógłbym ją dać w pom. gospodarczym (strona pn.-zach.). Pytania:

1. Dać ją pod stropem czy gdzieś niżej?
2. Same kratki, czy jedna z wentylatorkiem?
3. Jeśli z wentylatorkiem to co sądzicie o higrosterowalnym?

Dziękuję z góry za porady

Czy ktoś może pomóc??


Druga moja sprawa.

Mam kotłownię w piwnicy. Będzie tam pompa ciepła, rekuperator itp + stół warsztatowy do majsterkowania. Kotłownię/pompownię zamierzam grzać tak jak resztę piwnicy podłogówką do około 18*C. Oprócz kotłowni w piwnicy jest pralnia i siłownia i te pomieszczenia będą wentylowane WM. Pytanie: jak wentylować kotłownię?
Dodam, że w kotłowni jest też wyczystka od kominka, który jest w salonie nad kotłownią


I w tej sprawie też potrzebuję pomocy?

mirek118
15-01-2014, 14:44
też mam podwójny garaż w bryle w domu (budynek SSO), brama segmentowa 5 m szeroka. Tylna część garażu to wydzielone pomieszczenie gospodarcze mające drzwi na zewnątrz i dwa okna. W garażu trzecie okno. Pom. gospodarcze jest oddzielone od garażu ścianką z otworem drzwiowym (drzwi nie będę montować). Zostawiłem otwór na kratkę wentylacyjną na ścianie garażu pod stropem (od strony pn.-wsch.). Z tego co tu wyczytałem powinienem dać drugą kratkę. Mógłbym ją dać w pom. gospodarczym (strona pn.-zach.). Pytania:

1. Dać ją pod stropem czy gdzieś niżej?
2. Same kratki, czy jedna z wentylatorkiem?
3. Jeśli z wentylatorkiem to co sądzicie o higrosterowalnym?

Dziękuję z góry za porady

nikt nie odpowiada, to może inaczej zadam pytanie. Co sądzicie o zastosowaniu dwóch wentylatorów; nawiewnego i wywiewnego? Wywiewny sterowany wzrostem wilgotności. Po włączeniu wywiewnego uruchamiany byłby automatycznie nawiewny...
Proszę o pradę