PDA

Zobacz pełną wersję : Sonarol "Okna na 6 plus" - ktos ma zamontowane?



homer76
11-01-2011, 09:40
Witam
Koledzy i koleżanki czy ktoś z Was ma zamontowane u siebie te okna.
Prośba o opinie czy można je porównać do okien opartych o profil veka 5 komorowy

Otrzymałem ofertę i wydaje się być konkurencyjna, sprzedawca mówi, ze okna w profilu veka są o klasę wyżej,

Pozdrawiam
homer

finlandia
11-01-2011, 13:44
Sonarol "robił" jeszcze niedawno na Avangardzie - czyli profilach z Dobroplastu.
Ale pisze w czasie przeszłym, bo firmy z najtańszego segmentu często zmieniają dostawców i nie musze być na bieżąco.
Poza tym jak ktoś porównuje Avangarde i Vekę to tak jakby pytać, czy z mąki szymanowskiej wyjdzie lepsze ciasto niż od cukirenika z ulicy X...

homer76
11-01-2011, 14:44
Sonarol "robił" jeszcze niedawno na Avangardzie - czyli profilach z Dobroplastu.
Ale pisze w czasie przeszłym, bo firmy z najtańszego segmentu często zmieniają dostawców i nie musze być na bieżąco.
Poza tym jak ktoś porównuje Avangarde i Vekę to tak jakby pytać, czy z mąki szymanowskiej wyjdzie lepsze ciasto niż od cukirenika z ulicy X...


Kurde nie załapałem z tym porównaniem z mąką http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon7.png ale chyba masz na myśli Veka - Tak, Sonarol - Nie.


Czy może jednak wypowie się ktoś, kto te okna kupił, zamontował i używa minimum sezon?

Pozdrawiam
homer

_FIX_
11-01-2011, 17:42
Kurde nie załapałem z tym porównaniem z mąką http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon7.png ale chyba masz na myśli Veka - Tak, Sonarol - Nie.


Czy może jednak wypowie się ktoś, kto te okna kupił, zamontował i używa minimum sezon?

Pozdrawiam
homer

Sonarol nadal kupuje profile od Dobroplastu.
Sonarol "Na 6 plus" skrzydło proste = Avantgarde 7000 HS
Sonarol ""Na 6 plus" skrzydło okrągłe" = Avantgarde 9000 HS

Polecam Ci okna Vetrex - okna na profilu Veka, dla wymagających klientów, najlepszy stosunek cena/jakość. Będziesz z nich zadowolony.

photos
13-01-2011, 13:10
akurat mieszkam nie daleko dobroplasru i moi znajomi tam pracują. Jest to jedna z największych firm w regionie. Z ich opowieści lepiej omijać te produkty z daleka

stary
14-01-2011, 21:43
Sonarol nadal kupuje profile od Dobroplastu.
Sonarol "Na 6 plus" skrzydło proste = Avantgarde 7000 HS
Sonarol ""Na 6 plus" skrzydło okrągłe" = Avantgarde 9000 HS......
Nie był bym taki pewny. :)
Od co najmniej roku produkuje na profilach Wital - być może Avantgardy nie wycofał całkowicie.
Zdjęcie profili "na 6 plus" na stronie Sonarola to własnie Wital- toczka w toczkę jak Avantgarda, zarówno skrzydło płaskie jak i półzlicowane.

_FIX_
18-01-2011, 11:52
stary - plus za spostrzegawczość ;) . Rzeczywiście wyglądają "prawie" tak samo. Na pewno w zeszłym roku produkowali jeszcze na Avantgardzie, profil HS (Premium) był produkowany tylko dla nich.

gawo
02-02-2011, 22:22
Witam,
może powiem coś na temat okien Sonarol nie co więcej i postaram się być obiektywny. Nie jestem ich pracownikiem ani nic z tych rzeczy. Po pierwsze produkują obecnie swoje okna na profilu Wital, zgadza się, że jest bardzo podobny do tego z DOBRO....STU, ale jak się przyjrzeć jednak się różni nieznacznie. Okucia mają ok i reszta pewnie też. Będę je chyba u siebie montował pomimo złych opinii na forach i tego typu stworach. Często tak bywa, że najwięcej złego pisze konkurencja, więc opinie raczej nie są do końca prawdziwe. I tu mam na myśli wszystkie firmy, nie tylko okienne. Reasumując, mój znajomy fachowiec zamontował okien Sonarol już sporo i to głównie tych na profilach Dobro...stu i nie miał żadnych reklamacji. Polecił mi te okna, ale jak pózniej poczytałem sobie o nich w necie to mi się odechciało. Ale górę wziął rozum i pojezdziłem tak gdzie wstawiał te okna, krótko mówiąc ludzie są zadowoleni. i tak już na koniec, jakość okien jest ważna, ale moim zdaniem ważniejszy jest prawidłowy montaż, bo jak się spartoczy montaż to i najlepsze okno będzie do dupy.

pozdrawiam i radzę wszystkim poszukującym okien do swoich domów, aby nie sugerowali się opiniami z netu, bo w dużej mierze odbiegają od rzeczywistości. Pojezdzij jak ja po budowach, popytaj ludzi, porównaj to z tym co mówią sprzedawcy i ci co na forach się mądrzą i sam wybierz co ci pasuje,,, tym czasem

magomalena
10-04-2013, 07:47
Witam! Również zamierzam skorzystać z oferty firmy Sonarol. Mają przystępna cenę i dobre okucia. Wycenili mi nawet okno UR o sporych wymiarach i dadzą mi na nie gwarancję. W innych firmach nikt nie mógł mi tego zaproponować. Myślę,ze to kwestia dobrych okuć ...ale czas pokaże. Opinii na temat tych okien w necie zbyt wiele nie ma . Ale przede wszystkim nie czytałam nic negatywnego. Od sprzedawców tych okien słyszę same pochwały i to ,ze nie ma problemów z serwisem. Może jest ktoś na forum kto, montuje lub ma zamontowane te okna ? Rozważam zakup na profilu Optitherm lub 6 plus. Mam stary dom i czeka mnie wymiana , no i oczywiście w grę wchodzą tylko okna dwuszybowe, bo trzyszybowe w moim przypadku się nie sprawdzą. Gawo, a Ty jesteś zadowolony ?

Charlie
10-04-2013, 08:03
[QUOTE=magomalena;5923091].... bo trzyszybowe w moim przypadku się nie sprawdzą. ...QUOTE]

Tak z ciekawości - dlaczego nie sprawdzą się ?

Brass
10-04-2013, 08:09
Może jestem przewrażliwiony, a może się czepiam ale ten post wydaje mi się kolejną formą (nieco subtelniejszą) płatnego marketingu szeptanego.

IVO333
10-04-2013, 14:31
Witam! Również zamierzam skorzystać z oferty firmy Sonarol. Mają przystępna cenę i dobre okucia. Wycenili mi nawet okno UR o sporych wymiarach i dadzą mi na nie gwarancję. W innych firmach nikt nie mógł mi tego zaproponować. Myślę,ze to kwestia dobrych okuć ...ale czas pokaże. Opinii na temat tych okien w necie zbyt wiele nie ma . Ale przede wszystkim nie czytałam nic negatywnego. Od sprzedawców tych okien słyszę same pochwały i to ,ze nie ma problemów z serwisem. Może jest ktoś na forum kto, montuje lub ma zamontowane te okna ? Rozważam zakup na profilu Optitherm lub 6 plus. Mam stary dom i czeka mnie wymiana , no i oczywiście w grę wchodzą tylko okna dwuszybowe, bo trzyszybowe w moim przypadku się nie sprawdzą. Gawo, a Ty jesteś zadowolony ?

Wiesz, nawet się nie chce komentować. Zgoda, uruchomiliście własną ekstruzję więc trzeba to promować ale jakiś poziom jest wskazany. Świat schodzi na psy, w telewizji "Trudne sprawy" i gwiazdy gotujące na lodzie a na forum takie posty :-(

finlandia
10-04-2013, 16:37
Niestety - podzielam Wasze zdanie. Mało to wiarygodne i to nie pierwsze miejsce gdzie wychodzi ich szeptaniec..

lipak38
22-11-2013, 06:59
[QUOTE=finlandia;5924104]Niestety - podzielam Wasze zdanie. Mało to wiarygodne i to nie pierwsze miejsce gdzie wychodzi ich szeptaniec..[/QUOT

Witam
Montuje okna od wielu lat, miedzy innymi te z firmy Sonarol i możecie mi wierzyć, to są naprawdę porządne okna. Odnośnie profili z jakich są robione to pewnie was zaskocze, Sonarol od niedawna ma własna tłocznie.
Generalnie, jak juz ktoś wspomniał, najważniejszy jest montaż
Pozdrawiam

Iwonaa
15-12-2013, 01:48
A ja kupiłam okna z Sonarol-u i nie jestem zadowolona. Uszczelki pozawijane, uszkodzona okleina (rozdarcie), rysa na szkle w drzwiach przesuwnych oraz nie taki rozmiar okien jakie zamawiałam. Niestety z dystrybutorem (autoryzowanym) firmą EKOPLAST z Kamiennej Góry, od której kupiłam okna, nie udało mi się sprawy załatwić, więc piszę teraz reklamację do producenta owych okien. Zobaczymy co dalej będzie. Jeżeli ktoś chce zobaczyć zdjęcia zrobione po wstawieniu tych okien, to chętnie wyślę.

bernikle
16-12-2013, 20:12
Ja robiłem wycenę sanorolu i okien na profilach veki i wyszło podobna cena. Zdecydowałem się na okna z KNS śląskiej fabryki okinen i jestem zadowolony.