PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi przesuwne HS



marysia2009
11-01-2011, 22:25
Witam
Czy ktos z Was ma zamontowane drzwi typu HS szerokosci okolo 4 m i wysokosci mini. 2,5 m w podziale na pol w jednostronnym kolorze ?
Trzyszybowe szklenie.
Jak ktos ma to niech poda jaka firma wykonala HS-a.
Czy nie ma problemu z uzytkowaniem ?

olgusieniunieczka
12-01-2011, 13:08
Bry, ja mam nieco mniejszy wymiar, mianowicie 360 x 230. Wyższych nie chcieli mi zrobić, chyba, że jako dodatkowy fix. Zresztą szerszych w podziale na dwa też nie bardzo. Okna mam od Jezierskiego w pakiecie 3 szybowym. Zaznaczam, że szukałam dobrych okien w renomowanych firmach i z pcv. W ogóle już z takim HS miałam problem, niektórzy proponowali aluminium, ale jest zimniejsze więc dla mnie nie wchodziło w grę, albo wzmocnienie w 1/3, czyli podział szyby ramą albo zrobimy, ale nie damy gwarancji, itp, itd.
Generalnie okno jest baaardzo cięzkie. Z tego co mówili rama ma ok 250 kg i szyby po 200kg!

Może drewniane zrobią w takim wymiarze?

bwojtek
12-01-2011, 13:19
Nikt rozsądny nie wykona HS-a z PVC w kolorze o wysokości 2500.

marysia2009
12-01-2011, 14:02
Może drewniane zrobią w takim wymiarze?

Drewniane tylko szklenie jednokomorowe.



Nikt rozsądny nie wykona HS-a z PVC w kolorze o wysokości 2500.

Rozmawialem z technikiem firmy produkujacej profile VEKA Polska .Powiedzial ze jest to wykonalne i dal mi kilka nr. telefonu do producentow okien w Polsce ktore produkuja okna na profilach VEKA.
Wstepne wyceny HS-a od producentow w tych wymiarach to 17000 zl.


Profil to http://www.veka.pl/content/vekaslide.php. Jakas nowosc

olgusieniunieczka
12-01-2011, 15:09
Drewniane tylko szklenie jednokomorowe.



Rozmawialem z technikiem firmy produkujacej profile VEKA Polska .Powiedzial ze jest to wykonalne i dal mi kilka nr. telefonu do producentow okien w Polsce ktore produkuja okna na profilach VEKA.
Wstepne wyceny HS-a od producentow w tych wymiarach to 17000 zl.


Profil to http://www.veka.pl/content/vekaslide.php. Jakas nowosc

Sprawdź na forum opinie o danym producencie i co to znaczy, że zrobią? Dadzą gwarancję, co obejmie itp. Cena wysoce prawdopodobna, ja za swojego HSa zapłaciłam 12tysi.

marysia2009
12-01-2011, 15:41
Sprawdź na forum opinie o danym producencie i co to znaczy, że zrobią? Dadzą gwarancję, co obejmie itp. Cena wysoce prawdopodobna, ja za swojego HSa zapłaciłam 12tysi.

Na forum nic konkretnego nie pisza na temat tego systemu.
Zrobia, to znaczy dadza gwarancje na produkt i mataz 5 lat . A pozatym toPan z VEKA zapewnial mnie ze profil ktory mi oferuja jest przeznaczony do drzwi przesuwnych o wymiarach max. 4500x2500 kolor i 6000x2700 bialy

jacekh
12-01-2011, 17:07
Ja mam HS z oknoplastu Kraków, wymiar z tego co pamiętam 380 x 235, jedno ruchome drugie fix, dałem pod spód dodatkowy profil usztywniający i jest ok ( wystawa południowa, kolor orzech ). Tyle że o takich oknach to można coś powiedzieć po paru latach zima/lato a u mnie są dopiero 2 miechy. Mój kolega ma 5 m !!! z dwóch tafli ruchomych ( białe ) zdaje się że ze znaczkiem rehau i nic sie nie dzieje od 4 sezonów, wystawa południowa. Nie ma się co podniecać ale moje mi się naprawdę podobają, szczególnie że w praktyce bezprogowe. Mogę opstrykać szczegóły jak ktoś potrzebuje bo u sprzedawców nie ma się co spodziewać żeby posiadali profile na pokaz, katalogi jedynie pokazują.

przemekherma
12-01-2011, 18:30
Drewniane tylko szklenie jednokomorowe.





Dlaczego jednokomorowe?? Urzedowski ma pakiety dwukomorowe w swoich HS\ach.
I z tego co wiem HS w PCV jest droższy od HS w drewnie u URZEDOWSKIEGO.




Wstepne wyceny HS-a od producentow w tych wymiarach to 17000 zl.



HS u Urzedowskiego w tych wymiarach kosztuje coś ok. 12000 + Vat.

Ja mam jeden 5 m na 2,25 a drugi 2,5 m na 2,25.

Pozdrawiam

bwojtek
13-01-2011, 08:31
Jeżeli zarządzaniem firmą Urzędowski zajmują się tacy sami fachowcy w swej dziedzinie jak profesjonalni PR-owcy w stylu kogucik34 czy przemekherma to przestaję się dziwić, że firma ma takie kłopoty:D:D:D

tribalrs
13-01-2011, 16:56
Jeżeli zarządzaniem firmą Urzędowski zajmują się tacy sami fachowcy w swej dziedzinie jak profesjonalni PR-owcy w stylu kogucik34 czy przemekherma to przestaję się dziwić, że firma ma takie kłopoty:D:D:D

Złośliwiec ;)

Nie PR-owcy tylko dobrze zorientowani klienci
:D :D :D

Pan Okienko
13-01-2011, 17:26
Fakt ze wszystkie firmy które produkują HSy w PCV mają ograniczenia wymiarowe w kolorze przy wysokości ok 2,3-2,4m powinien być duzym argumentem aby nie szukać na siłę firmy która wykona wyższe drzwi. Ewentualnie mozna rozważyć HST wykonane na aluminium jeżeli koniecznie chcemy mieć bardzo wysokie.

bwojtek
14-01-2011, 09:02
zazdrość cię zżera że ja wydałem za hs 17000 zł a ty tylko 2000 zł z za badziewny plastik:D (i co niekażdego stać na taki wydatek) :mad:
No to mnie przejrzałeś na wylot :rotfl:

finlandia
14-01-2011, 17:23
Och.. wojna się znów zaczyna..
Wiecie co? zastanawiam się, czemu U jest tak nielubiany na FM (bo czemu przez konkurencję to wiem :) ) Bo widzę, że wiele osób wstydzi się przyznać że ma te okna.. a ten kto się odważy, jest wyzywany od jednopostowców.. a może to moja czujność jest uśpiona w stosunku "do swoich"? :)
Ale.. to poważny temat na pracę magisterską:)

tribalrs
14-01-2011, 19:39
zazdrość cię zżera że ja wydałem za hs 17000 zł a ty tylko 2000 zł z za badziewny plastik:D (i co niekażdego stać na taki wydatek) :mad:

Nie każdego piszemy osobnno ;)

Charlie
14-01-2011, 21:03
w Siedlcach jest bardzo porządny producent drewnianej stolarki. Z czysto koleżeńskiej sytuacji z Finlandią nie będę wymieniał jego nazwy :)

finlandia
15-01-2011, 09:50
W Siedlcach i okolicach widuję okna drewniane z trzech a nawet czterech firm. Z tym że podobnie ma sie sytuacja w większości regionów. Są lokalne zakłady znane gdzieś w Polsce - a niedoceniane na swoim rynku. Ale mały przykład: jeden z lokalnych zakladów, prawie nieznany ale ma "renomę" wśród VIPów bo robi rzeczy których inni się nie podejmują - albo tak się niektórym inwestorom wydaje. HS ok 360x250 - nic szczególnego -kolor biały, mikrozłącza widać gołym okiem nie tylko z powodu różnicy barwy a listwy maskujące przykręcone czarnymi wkrętami "gipsiakami" - całe główki na wierzchu. Normalnie za coś takiego by mnie wyrzucono z budowy, ale tu Inwestor był dumny, że ma takie okna..
Z tym, że jeśli mam mówić o konkurencji to owszem - dwóch lokalnych producentów jest dla mnie największą konkurencją (tzn. mają na tyle dobrą markę, że większość z klientów nawet do mnie nie przychodzi). Myślę, że w drugą stronę jest podobnie.

marysia2009
08-02-2011, 14:45
Dostalam oferte na HS-a drewnianego firmy MS 18000 netto.Cena wydaje mi sie rozsadna. Rama HS-a 220 mm szerokosci a rama okna 92 mm wklad trzyszybowy. Czy ma ktos moze okna drewniane firmy MS? Prosze o opinnie na temat tych okien?

finlandia
08-02-2011, 16:06
Szukaj dalej, bo możesz znaleźć te okno taniej o 3-4 tys. To drogie rozwiązania, stad mogą być duże rozbieżności między firmami.
Ps. to wcale nie znaczy, że z MS jest cos nie tak!Przy rozbieżności do 10% nie miałbym wątpliwości czy brać ich czy inną - mniej znaną firmę

marysia2009
08-02-2011, 17:37
Szukac dalej juz nie bede. Poniewaz zapytanie o oferte na okna do mojego domu wyslalam praktycznie do kazdej wiekszej firmy produkujacej okna drewniane i pvc w Polsce. Odpowiedzi cenowych dostalam niewiele.Moze dlatego ze pytalam tylko o cene HS-a. Firma MS jako jedna z nielicznych firm zainteresowala sie powaznie moja wycena dlatego postanowilam kupic okna tej firmy.
Oferta MS na okna drewniane 92 mm plus trzy szyby ----- 62000 zl z montazem
Okna drewniane 68-92 mm rama plus trzy szyby inne firmy z polski ------- 54000-68000 zl z montazem
Okna PCV ramy z wypelnieniem termicznym oraz 6-komorowe plus trzy szyby ------- 42000-53000 zl z montazem

finlandia
09-02-2011, 10:13
No cóż.. w skali całego domu cena 62 tys wydaje się rozsądną w stosunku do innych wycen :)
Szczerze mówiąc, to mam ochotę zobaczyć fabrykę MS (i chyba kiedyś skorzystam z ich zaproszenia, które niedawno przesłali :) - ale z ciekawości, by zweryfikować to co widzę na fotkach umieszczanych na stronie ich dealerów:)
Jednego im zazdroszczę - bardzo dobrego PR :) - no i najważniejsze, że produkt nie psuje im marki ( ta taki wysublimowany komplement, bo nie wypada mi chwalić publicznie konkurencji)

bartosz-w
11-02-2011, 20:21
No cóż.. w skali całego domu cena 62 tys wydaje się rozsądną w stosunku do innych wycen :)
Szczerze mówiąc, to mam ochotę zobaczyć fabrykę MS (i chyba kiedyś skorzystam z ich zaproszenia, które niedawno przesłali :) - ale z ciekawości, by zweryfikować to co widzę na fotkach umieszczanych na stronie ich dealerów:)
Jednego im zazdroszczę - bardzo dobrego PR :) - no i najważniejsze, że produkt nie psuje im marki ( ta taki wysublimowany komplement, bo nie wypada mi chwalić publicznie konkurencji)

Ja po tych akcjach z Jezierskim właśnie w ms ie zamówiłem. Zobaczymy jak będą wyglądać.

_FIX_
11-02-2011, 20:23
................ z prawdziwego meranti (czyli z mahoniu) ..............
Meranti i mahoń to zupełnie "inne bajki".

IVO333
11-02-2011, 21:11
witam powiedz mi finlandia jeżeli tyle wiesz na temat firmy urzędowski i jego produktu czemu nie dochwalisz forumowiczom zakupu tych okien ?

Obawiam się że poniżej pewnego poziomu Finlandia się nie zniży.

bwojtek
11-02-2011, 21:14
ciekawe z jakiego drewna ci wycenili tego hs. ja robiłem porównanie z kilku firm i najlepsza oferta to urzędowski, w innych punktach liczyli okna sosnowe a w urzędowskim z prawdziwego meranti (czyli z mahoniu) i sprawdz sobie aprobaty szyb a ms podobno mają szybę 3/16/3/16/3
Chyba obecnie każdy potencjalny klient odróżnia sosnę od drewna egzotycznego. A czy to meranti czy mahoń (cokolwiek to znaczy) to już inna historia. W HS nie da się wg mnie zastosować wkładu na szkle 3mm z uwagi na gabaryty i jeżeli ktoś proponuje takie rozwiązanie to jest to błąd (ale szczerze mówiąc wątpię by taki rażący błąd popełniła firma MS).

bwojtek
11-02-2011, 21:16
czemu nie dochwalisz
Przetłumaczysz to na język polski dla osób nie znających obcych języków?

marysia2009
11-02-2011, 21:24
ciekawe z jakiego drewna ci wycenili tego hs. ja robiłem porównanie z kilku firm i najlepsza oferta to urzędowski, w innych punktach liczyli okna sosnowe a w urzędowskim z prawdziwego meranti (czyli z mahoniu) i sprawdz sobie aprobaty szyb a ms podobno mają szybę 3/16/3/16/3

HS drewno meranti. Profil 92 mm Kolor RAL 7021 . Szyba 6T/16Ar/6/16Ar/6T


A co do firmy URZEDOWSKI to dalam do wyceny mojego HS-a u jednego z dilerow tej firmy.
Po dwoch tygodniach czekania na telefon (mialo byc dwa dni), do dzisiaj zadnego odzewu.
Teraz wiem dlaczego ta firma ma klopoty finansowe. Sprzedawcy poprostu olewaja swojch klijentow.

Firme MS wybralam dlatego ze wie jak traktowac swojego przyszlego nabywce okien.
A tanie to mozna worki na smieci kupowac, a nie okna do swojego domu.

bwojtek
11-02-2011, 21:27
No i kogucik został "wycięty" przez administratora :D

IVO333
11-02-2011, 21:33
No faktycznie. Admin na nocnej zmianie?? ;-)

_FIX_
12-02-2011, 07:38
..............

A co do firmy URZEDOWSKI to dalam do wyceny mojego HS-a u jednego z dilerow tej firmy.
Po dwoch tygodniach czekania na telefon (mialo byc dwa dni), do dzisiaj zadnego odzewu.
Teraz wiem dlaczego ta firma ma klopoty finansowe. Sprzedawcy poprostu olewaja swojch klijentow.

.......
W tym przypadku to zawinił raczej diler (niż producent), bo olał klienta. Jeśli oferta byłaby nawet wyższa to powinien ją przedstawić - dać odpowiedź, a nie milczeć.

finlandia
14-02-2011, 15:08
Nie było mnie tu prawie 4 dni, ale widzę że coś się działo... :)
Różni są dealerzy. Mi też się zdarzy, że zapytanie przeleży w skrzynce dobry tydzień, bo zawiera jakieś "niewygodne" pytania.
Poza tym HS`y nadal budzą duże obawy i nie każdy /dealer/ chce je robić.
I jeszcze jedna przesłanka: nie każdy dealer ma program do wycen (to duże koszty) a z cennika rastrowego można się łatwo pomylić i czegoś nie doliczyć..

_FIX_
14-02-2011, 18:07
.................: nie każdy dealer ma program do wycen (to duże koszty) a z cennika rastrowego można się łatwo pomylić i czegoś nie doliczyć..
To U. nie udostępnia darmowej wersji dla dilerów? Czy może nie ma w niej HS-ów ?

finlandia
14-02-2011, 18:31
Darmowa wersja? Program w wersji dealerskiej kosztuje kilka tys. zł. Nie jest to wymysł U a producenta programu (czyli Look).
Jak sie pojawił WH Okna do plastiku to jest gratis. Za to rozległość WH to jest jak książeczka do ćwiczeń dla podstawówki (aktualnie może do gimnazjum) - a Look ma objętość do opanowania przez godziny ćwiczeń akademickich.
Nie mniej - z jednego i drugiego wychodzi to samo.. wycena:) , z tym, że tej z L jestem pewien na 99,9 % a WH na 90%.
A tak w ogóle - to ja nadal poruszam się szybciej po cenniku drukowanym i jestem pewien swojej wyceny na 99% :) - czyli też się da..

adk
27-02-2011, 18:38
A firmę Sokółka SA ktoś poleca, odradza - bo ja się skłaniam do ich drzwi HS?

Monczos
01-03-2011, 14:55
Witam chcialbym zapytac czym sie roznia drzwi przesuwne od drzwi HS ?? prosze o szybka odp dziekuje i pozdrawiam

Tylko bez nazwisk.
01-03-2011, 14:59
HS to drzwi przesuwne z niskim progiem, a przesuwne zwykłe (z progiem) to HKS

Monczos
01-03-2011, 15:11
dzieki wielkie pozdrawiam

jareko
01-03-2011, 15:16
w uzupełnieniu
przesuwki (HKS) najpierw się uchylają, później trzeba je "wyciągnąć' z ościeżnicy i dopiero przesunąć na bok
HS - podnoszone-przesuwane - najpierw klamka podnosisz skrzydło by później je przesunąć - jak w szafach Komandora czy Stanleya. Można HS wykonać także uchylnegogo - ale nie każdy ci to zrobi

Monczos
01-03-2011, 15:23
Dzieki wielkie za Post ;) jeszcze zastanawiam sie nad Kupnem Okien Innova z nowej oFerty Urzedowskiego jak cos wiecie na ten temat to zapraszam i odrazu dziekuje za udzielenie odp !! pozdrawiam :)




w uzupełnieniu
przesuwki (HKS) najpierw się uchylają, później trzeba je "wyciągnąć' z ościeżnicy i dopiero przesunąć na bok
HS - podnoszone-przesuwane - najpierw klamka podnosisz skrzydło by później je przesunąć - jak w szafach Komandora czy Stanleya. Można HS wykonać także uchylnegogo - ale nie każdy ci to zrobi

Tylko bez nazwisk.
01-03-2011, 16:48
uchylne gogo - ale nie każdy ci to zrobi
o co chodzi z tym gogo ? to jakaś figura w tańcu na rurze? :rotfl:

jareko
01-03-2011, 17:38
a jakże by inaczej a wykonana wprawnym ciałem.... echhh.....

Esiak
01-03-2011, 17:43
oj Jareko i dałeś się naciągnąć na kolejnego reklamodawcę ze stajni Urz... :P
ale to co oni robią tymi swoimi upierdliwymi reklamami na tym forum, przechodzi wszelkie granice dobrego smaku...

jareko
01-03-2011, 17:43
a pies ich trącał ;)
liczy się ta rura ;)

jareko
01-03-2011, 17:45
ja kiedyś robiłem tu za przedskoczka ;) firmy na J ale mimo wszystko nie życzem im w tej nachalności by skończyli współpracę jak ja ;)

finlandia
02-03-2011, 09:25
W pytaniach o HS nie doszukaem się reklamy, chociaż taka myśl mi przeszła. Jeśli już to była przynajemniej na dobrym poziomie, bo to co wyprawia kogucik.. ech.. faktycznie, ta zadziora nadaje się na walki kogutów :(
Ps. Ja nie mam z tym co się ostatnio dzieje nic wspólnego.

adk
02-03-2011, 10:04
A ja - jeśli byłam posądzona o reklamę kogoś to się zarzekam - nie nie nie reklamowałam :-)
Tak poważnie pytam, o Sokółkę - bo czytając już wiele wątków nie natknęłam się na opinie o tej firmie, więc się ździebko boję. Okna tej firmy ma mój kolega, ale dopiero od roku, to chyba za mało żeby się na tym opierać ?
Pozdrawiam

Tylko bez nazwisk.
02-03-2011, 11:08
wpisz w google "okna sokółka opinie" i wysypie Ci się trochę forów z opiniami na temat ich okien

adk
02-03-2011, 11:50
wpisz w google "okna sokółka opinie" i wysypie Ci się trochę forów z opiniami na temat ich okien
Dzięks
Wysypało się i jestem lekko przestraszona. Nic będę myśleć dalej, w razie czego znów poproszę o poradę :-)

finlandia
03-03-2011, 09:21
Można przyjąć, że jeśli na 1 tys. wyprodukowanych przez firmę okien trafia się 10 opinii negatywnych i najwyżej jedna pozytywna. Z tych 10 negatywów połowa to konkurencja, która szuka samych złych rzeczy.
Trzeba przyjąć, że z pozostałych 989 okien klienci są zadowoleni lub względnie zadowoleni.
Jakiej firmy by nie wpisać w wyszukiwarce, to znajdzie się negatywy i tym będzie ich więcej, im firma więcej produkuje.

piorko75
03-03-2011, 16:31
Dzięki finlandia za szczęrą wypowiedz,pozdrawiam !

adk
03-03-2011, 16:38
Może to racja? To w takim razie nie panikuję. Mąż mówi, że negatywów jest zawsze więcej bo łatwiej ludziom napisać o czymś co nie wyszło niż na odwrót.
Dzięks i pozdr

_FIX_
03-03-2011, 21:38
Może to racja? To w takim razie nie panikuję. Mąż mówi, że negatywów jest zawsze więcej bo łatwiej ludziom napisać o czymś co nie wyszło niż na odwrót.
Dzięks i pozdr
Jeden niezadowolony Klient przekazuje te informacje średnio 9 osobom.
Zadowolony klient przekazuje pozytywne opinie około 3 osobom.

piorko75
04-03-2011, 07:53
prawda jest taka że firma [lider] robi dużo stolarki nietypowej ,gdzie inni producenci każą doliczac spore dopłaty ,przewyższające nieraz o 40% ofertę .... !!!!

IVO333
04-03-2011, 22:31
prawda jest taka że firma [lider] robi dużo stolarki nietypowej ,gdzie inni producenci każą doliczac spore dopłaty ,przewyższające nieraz o 40% ofertę .... !!!!
Nic z tego, żaden lider, liderem jest Alfadrew, kto inny daje Schuringa okucia w standardzie bez dopłat? Hoppe Exclusive do tego, meranti 900kg/m3, 9 warstw lakieru, wszyscy klienci zadowoleni bo nie ma złych opini poza konkurencją której sie wydaje że sama jest liderem i robi robote na forach złą. Zrobi ktoś trójkąt na kantówce 90mm żeby przy kącie 18 stopni się uchylał do poziomu bez podcinania skrzydła? nikt a oni zrobią bo oni to lider jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeśli komuś się nie podoba to co napisałem jest na pewno z konkurencji i nie jest obiektywny więc lepiej niech nie pisze nic.

blokno
05-03-2011, 12:27
Nic z tego, żaden lider, liderem jest Alfadrew, kto inny daje Schuringa okucia w standardzie bez dopłat? Hoppe Exclusive do tego, meranti 900kg/m3, 9 warstw lakieru, wszyscy klienci zadowoleni bo nie ma złych opini poza konkurencją której sie wydaje że sama jest liderem i robi robote na forach złą. Zrobi ktoś trójkąt na kantówce 90mm żeby przy kącie 18 stopni się uchylał do poziomu bez podcinania skrzydła? nikt a oni zrobią bo oni to lider jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeśli komuś się nie podoba to co napisałem jest na pewno z konkurencji i nie jest obiektywny więc lepiej niech nie pisze nic.

Nie, no pięknie piszecie... :-) Ale ten wątek akurat dotyczy nie LIDERÓW, tylko HS-ów.. więc może otwórzcie nowy wątek o liderach? pzdr

imrahil
06-03-2013, 20:46
odkopuję temat. jak wyglądają obecnie ceny na okna HS? interesuje mnie coś wielkości 360cm x 230 cm i żeby było w miarę ciepłe (U<1). jeśli się od Was dowiem, że cena nie do przełknięcia, to nawet nie będę tego dawał do wyceny dostawcom okien. druga sprawa - montaż w ociepleniu - robi się tak z tego typu oknami?

jareko
06-03-2013, 20:58
tak mniej więcej 12-16 tyś w obustronnej okleinie
Mogę podać dane tylko tego co oferuję - podejrzewam że ceny jak i parametry podobnych rozwiązań są porównywalne
Uw=0,87 na Schuco Si82 HS z szybą 6/12/6/12/6 Ug=0,7, przy tej powierzchni koniecznie szklenie szybami 6mm
Uw=1,4 na Schuco CT70 HS z szybą 6/16/6 Ug=1,0 tak z 10-15% tańsze od podanej kwoty
Robi się zwłaszcza że głębokość zabudowy ww profila to 21 cm więc spokojnie w ociepleniu się zmieści ;)

thomashh
07-03-2013, 12:09
Witam
To mój pierwszy post na forum. Aktualnie jestem w trakcie zamawiania okien do mojego domu.
Okna będą drewniano aluminiowe z nakładkami gutmann mira contour. Zamawiam 3 okna typu HS, w tym jedno o wymiarach 400 x 250, dzielone na pół, szyby vsg, profil 78 świerk. Montaż oczywiście ciepły na taśmach ilbruck. Rozmawiałem z kilkoma producentami i nikt nie robił problemu z wykonaniem takich wysokości.
Pozdrawiam
t.

ClNEK
07-03-2013, 12:13
W PCV przy tych wymiarach dla HSa to nie jakiś duży problem, w drewnie tym bardziej

jareko
07-03-2013, 12:14
natomiast te wymiary dla PVC w kolorze to nie problem - mowie oczywiscie o wysokosci 230

witek86
07-03-2013, 12:15
taki bezpieczny według mnie w pcv to 240

jareko
07-03-2013, 12:20
230 kolor, 260 biale mowimy oczywiscie o PVC bo aluminium i drewno to juz co innego. Nie wspominamy o systemie z Portugalii tam ponoc i 6 metrow wysokosci wykonac moga

ClNEK
07-03-2013, 12:34
Jareko wszystko zależy od systemu, Veka może być i na 2500 w kolorze

sciema
09-03-2013, 07:49
Czy to prawda że HS mają gorszy współczynnik przewodzenia ciepła niż HKS?
Czy HKS otworzy dziecko powiedzmy 4 letnie?

finlandia
09-03-2013, 08:32
Czy to prawda że HS mają gorszy współczynnik przewodzenia ciepła niż HKS?
Czy HKS otworzy dziecko powiedzmy 4 letnie?

Generalnie prawda z tą przenikalnością - pewnie jak wszędzie są wyjątki (np. wspominany przez Jareko nowy HS od Schueco) Narażę się szkole "właściwości okien" i powołam na "komory": o ile okna mają po 5,6,7 komór to HS często mają ich tylko 3 czy 4. Więc z założenia powinno być słabiej - o ile? Producenci nie akcentują tego zagadnienia..
Takich dylematów nie ma w drewnie :D
Ja bym powiedział, że i średni 7 latek nie da otworzyć HKS`a. A nawet jeśli, to będzie miał problemy z zamknięciem, bo trzeba w to włożyć trochę siły - a jeśli okno jest duże, to i owej siły potrzeba dużo.


Zwykłe przesuwki HKS robione są ze "zwykłych"profili okiennych.

marmax
09-03-2013, 10:00
Czy to prawda że HS mają gorszy współczynnik przewodzenia ciepła niż HKS?
Czy HKS otworzy dziecko powiedzmy 4 letnie?

I tak i nie są systemy np Rehau Geneo HS gdzie izolacja całych drzwi wynosi Uw=0,8. Porównując ten sam system HSK będzie zawsze cieplejszy.
4 latek i czasami 40 latek będzie miał problemy z dużymi drzwiami HKS, szczególnie wtedy gdy nie ma okucia typu automat.

finlandia
09-03-2013, 10:12
są systemy np Rehau Geneo HS gdzie izolacja całych drzwi wynosi Uw=0,8. .
I na tym właśnie polega wymiana doświadczeń.
Piszę to w odpowiedzi na pojawiające się czasem zarzuty że "promujemy" tu tylko kilka firm. Każdy ma jakąś wiedzę którą może tu przekazać (oby tylko prawdziwą)

jareko
09-03-2013, 10:58
HKS (PSK) w porównaniu do HS-a w tej samej głębokości zabudowy będzie cieplejszy nawet w sytuacji gdy na rynku pojawiły się HS-y z głębokością 80 mm i możliwością zamontowania grubszych pakietów trzyszybowch o Ug=0,5 HKS o dziesiąte części Uw jest cieplejszy

Tak jak napisał marmax - z HKS będzie o wiele większy problem dla czterolatka niż z HSem a normalnymi drzwiami balkonowymi, dwuskrzydłowym, nie wspomnę :)

T12345T
09-03-2013, 11:09
Narażę się szkole "właściwości okien" i powołam na "komory": o ile okna mają po 5,6,7 komór to HS często mają ich tylko 3 czy 4. Więc z założenia powinno być słabiej - o ile? Producenci nie akcentują tego zagadnienia..

Bez obaw w sobotę w szkołach laba.:-). Nie mniej sądzę, że to nie kwestia ilości komór przesądza sprawę, a raczej stosowanych wzmocnień. W skrzydłach HS z reguły stal, w ramach aluminium i to takie... po byku. W HKS skrzydło/ościeżnica tylko stal. Musi wyjść różnica. Nie ma siły. Poza tym inne rozwiązania progów. Musi wyjść różnica. Nie ma siły. HS chociaż fajne, to są takie bardziej Nicejskie i to nie z powodu traktatu, a wyłącznie klimatu:-)

jareko
09-03-2013, 12:37
oklego Test. Tez tak kiedys myslalem odkad w naszej strefie klimatycznej nie zamontowalem HS firmy.... Zmienilem zdanie ale poki co tylko na wyrob tej firmy

MMichal
09-03-2013, 15:05
Witam


oklego Test. Tez tak kiedys myslalem odkad w naszej strefie klimatycznej nie zamontowalem HS firmy.... Zmienilem zdanie ale poki co tylko na wyrob tej firmy

jarek abyś zmienił zdanie co do innych producentów to byś musiał "zdradzić" obecnego dostawcę a na to chyba się nie zanosi ?

Pozdrawiam

jareko
09-03-2013, 15:59
MM i tak drażnię wszystkich pisząc o pewnym profilu - zostawmy producentów w spokoju - niech dalej DOBRZE robią swoje okna :)
Jak już kiedyś przyjdzie czas na budowę kolejnego domu to HS będzie na pewno - dla mnie jest to najbardziej funkcjonalne połączenie domu z ogrodem
Oczywiście moje subiektywne odczucie :)
Mój obecny dostawca od 2011 jest niezmienny - a kto? Ten kto chce - dowie się bez problemu z mojej strony

sciema
09-03-2013, 21:22
I tak i nie są systemy np Rehau Geneo HS gdzie izolacja całych drzwi wynosi Uw=0,8. Porównując ten sam system HSK będzie zawsze cieplejszy.
4 latek i czasami 40 latek będzie miał problemy z dużymi drzwiami HKS, szczególnie wtedy gdy nie ma okucia typu automat.

dzieciaki będą mi biegały dom-ogród-dom (jak to dzieci) to dla nich łatwiej jakby był HS ( nawet jeśli mi tego ciepła trochę więcej ucieknie)

to u mnie chyba nie ma wyjścia musi być HS choćby tylko jedne drzwi

w HS jeszcze chyba można domknąć całkowicie okno (np. z ogrodu) a HKS domykając i tak nam pozostaje szczelina, dobrze kombinuje?

witek86
10-03-2013, 08:35
ja oceniam to inaczej
taras z ruchomym słupkiem do szerokości 180cm od 180-250 psk a powyżej HS
mniejsze HS to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

w zależności od zastosowanych okuć przy każdym z tych rozwiązań można przymykać z zewnątrz

marmax
10-03-2013, 08:43
Jeżeli drzwi mają tylko klamkę od wewnątrz to HS domykasz bez blokady skrzydła, HKS nie domkniesz. Jak sobie zamówisz drzwi z obustronną klamką to będziesz mógł oba modele drzwi zamykać i otwierać z zewnątrz. Klamka obustronna blokowana jest dodatkową wkładką z kluczem.

HS jest wg. mnie najlepszym systemem dla dużych drzwi przesuwanych, przy komforcie obsługi tego rozwiązania i braku progu minimalnie słabszą izolację można pominąć. Ważny jest dokładny montaż, podparcie itd. bo hs nie ma możliwości regulacji.

moniss
03-02-2014, 20:17
Odświeżę wątek.
Pwiedzcie mi, do których firm mam się zwrócić o wycenę?
Mam otwory na fixy oraz drzwi tarasowe o wysokości 260cm, a szerokości 90(drzwi tarasowe), 120(fixy bez podziałów), 240 (fix z jednym pionowym podziałem) i 240cm (drzwi tarasowe, prawdopodobnie HS).
Czy jakaś firma robi na taką wysokość w kolorowym PCV?

nikt ważny
03-02-2014, 20:21
wysokość 230 w kolorze, 260 w bieli - mówimy o HS
Acha by jakoś to działało szerokość skrzydła minimum 1,5 mb a i tak trzeba będzie uważać by przy energicznym otwarciu odbój nie wyrzucił sanek z prowadnicy. Można inny patent, http://www.youtube.com/watch?v=eGokuz2aR50 koszt około 12kzł od jednego skrzydła :)

moniss
03-02-2014, 20:55
Bawiłam się czymś takim na targach budowlanych na stoisku Sokółki. Fajna zabawka :)

Czy naprawdę nikt nie robi plastikowych drzwi w kolorze na wys. 2,6m?
Czy jestem skazana wyłacznie na drewno i aluminium?

nikt ważny
03-02-2014, 21:23
niestety, jesteś skazana na drewno bądź aluminium i dla swojego dobra nie szukaj na siłę firmy która ci to wykona bo będziesz miała problemy i zanudzisz nas tu postami "Pomocy HS mi wieje" lub "Pomocy, HS otworzyć latem nie mogę"
Poza tym HS szerokości 240 cm rozczaruje, ten wymiar spokojnie działać będzie w PSK
Uprzedzając innych. To moja opinia po wielu HS z jakimi miałem doczynienia. Niby super lekko się przesuwa, to prawda, ale miej więcej raz na tydzień, ktoś się zapomni i skrzydło wylatuje z prowadnicy, niewielka odchyłka od piony na odbojniku i podnosi się na tyle wysoko by te 3-4mm pokonać i wypaść z toru jazdy
I raczej nikt Ci o tym nie powie, by nie stracić klienta ;)

marmax
04-02-2014, 05:14
HS z profili Rehau Geneo (kompozyt Rau-Fipro): wysokość maksymalna w kolorze 260 lub 270cm
HS z profili Schuco Thermoslide 82: wysokość maksymalna w kolorze 250cm
+ odpowiedni stosunek szerokości do wysokości, przy tych wysokościach nie mogą być drzwi za wąskie.

tomekwa
04-02-2014, 07:24
Ja mam zamówione w 2 HS'y: 3400x2600 i 3980x2600.

Ale firma chyba nie wykonuje okleiny z zewnątrz.

ClNEK
04-02-2014, 09:08
I raczej nikt Ci o tym nie powie, by nie stracić klienta ;)

ja nie powiem bo mi się nigdy takie coś nie przytrafiło a kilkanaście sztuk zamontowane, w tym dosyć wąskie

emilus18
04-02-2014, 09:43
Mamy od 4 lat zamontowany HS 3x2,5h. Drewniane, mahoniowe. Firmy niestety nie pamiętam. Dwie połówki po 1,5m. Eksploatowane latem bardzo intensywnie. Jak dotąd jesteśmy zadowoleni. W ubiegłym roku tylko uszczelkę na zewnątrz/silikon trzeba było poprawić bo sparciała (okno od południa, bez grama cienia na tarasie) - ale telefon do Pana od okien i za parę dni wszystko w ramach gwarancji było naprawione.

finlandia
04-02-2014, 09:53
Spotykam pierwszy taki przypadek by silikon po tak szybkim czasie "sparciał". Nie dziwię się, że bez mrugnięcia okiem to wymienili.

moniss
04-02-2014, 11:12
HS z profili Rehau Geneo (kompozyt Rau-Fipro): wysokość maksymalna w kolorze 260 lub 270cm
HS z profili Schuco Thermoslide 82: wysokość maksymalna w kolorze 250cm
+ odpowiedni stosunek szerokości do wysokości, przy tych wysokościach nie mogą być drzwi za wąskie.

Dzięki. Poszukam więc firm, które robią na takich profilach.

aldam1
13-11-2014, 09:16
Odświeżę.

hs 540x300h. Dwie połówki. Jedna przesuwna. Wykonalne?

nikt ważny
13-11-2014, 09:27
nie w PVC z uwagi na wysokość, tylko aluminium
Poza tym zastanów się
Sama szyba w jednym skrzydle będzie ważyć ok 290 kilo, w połączeniu z ciężarem samego skrzydła będzie to około 390 kilo. Nawet Tobie będzie sprawiać trudność wprawienie w ruch skrzydła
Wybierając taki podział 2/2 zamiast 3/3 użytkowo strzelisz sobie w kolano ;)
Chyba że dodasz do tego elektryczne sterowanie - tak około 11.5 tysiąca dopłaty

Największy HS w podziale 2/2 jaki zamontowałem miał 5 mb x 2,4 mb, szyba "tylko"267 kilo i poza właścicielem nikt z domowników nie był w stanie go otworzyć

aldam1
13-11-2014, 10:45
Trochę mnie zaskoczyłeś. Właśnie u kumpla jest 5.40 ale wysokość 2.65. 2 skrzydła i odsuwałem bez problemu, żona również.
materiał to drewno - lita sosna.

nikt ważny
13-11-2014, 10:57
Zrobisz jak uważasz. Na pewno znajdziesz takiego kto przyjmie takie zlecenie,
W białym kolorze ograniczenie wysokości jest przeważnie do 2,6 m, w innych kolorach 2,4-2,5m
Podstawowa zaleta HS to swobodne jego przesuwanie i niski próg
By ruszyć z miejsca taką masę (skrzydło i szyba to mniej więcej 390 kilo w twoim wypadku przy PCV, w alu coś około 350) trzeba użyć siły mimo że sanki pozwalają na lekki przesuw, jak już zaczyna jechać to jedzie i wysiłek jest mniejszy
Od kilku lat HS to podstawowy element każdej realizowanego przeze mnie zamówienia i to co napisałem jest obserwacją czysto praktyczną.
Pomijam już fakt, że jak zaczniesz mieszkać to prawie nigdy nie otworzysz HSa na oścież, nie będzie po prostu takiej potrzeby. Będziesz otwierał na 90-100 cm - zamieszkasz, zobaczysz i przyznasz mi rację
Oj przepraszam, najszerszy HS miał 6 metrów i podział na 3/3 z dwoma skrajnymi przesuwanymi skrzydłami

aldam1
13-11-2014, 11:58
dzięki

czy przy podziale na 3 skrzydła (1 odsuwane) widziałbys wysokość na 3m?

M.A.G.
13-11-2014, 12:09
My mamy HS 450x320 w podziale na dwa. otwieranie nie jest az tak ciezkie mimo ze samo szklenie wazy 391kg każde. Moja zona ważąca 49kg otwiera przesuwke bez wiekszego problemu wiec nie demonizowałbym tak bardzo tego otwiwrania...

ClNEK
13-11-2014, 12:28
dzięki

czy przy podziale na 3 skrzydła (1 odsuwane) widziałbys wysokość na 3m?

Tylko z aluminium

nikt ważny
13-11-2014, 12:35
My mamy HS 450x320 w podziale na dwa. otwieranie nie jest az tak ciezkie mimo ze samo szklenie wazy 391kg każde. Moja zona ważąca 49kg otwiera przesuwke bez wiekszego problemu wiec nie demonizowałbym tak bardzo tego otwiwrania...

OK, już nie demonizuję. Każdy oceni sam w uzytkowaniu

malux20
13-11-2014, 13:29
te poszerzenia nawet ze wzmocnieniem przy takim hs to i trak zło konieczne
najgorsze jest to że większość balkonów jest stawiana na poszerzeniach bez wmocnien

aldam1
13-11-2014, 15:27
5.40 podzielić na 3 części. Nie będzie śmiesznie wyglądać?
Przy 2 mamy praktycznie kwadrat.

nikt ważny
13-11-2014, 15:39
możesz zrobić 4/4
dwa skrzydła rozsuwane na boki
Tu szerokość 5,5 mb
288930
A czy będzie Ci się podobać 3/3 narysuj sobie po prostu w skali i zobacz

nikt ważny
13-11-2014, 15:43
tu pewna modyfikacja zdjęcia powyżej, biorąc pod uwagę że Twoje jest wyższe to mniej więcej proporcje zachowane
288931

M.A.G.
13-11-2014, 18:08
Możesz zrobić podział na 3 i dwa skrzydła zsuwane a trzecie stałe. Ja zrobiłem na dwa ze względu na koszty ale następnym razem zrobiłbym na 3 i 2 skrzydła ruchome bo podział symetryczny jak u mnie jest po prostu nieestetyczny. Robi wrażenie przy przesuwaniu ale jest brzydki :) I koniecznie przy takim rozmiarze załóż sprężynę hamującą do klamki bo przy tak dużym ciężarze klamka potrafi solidnie odbić. Koszt niewielki a sporo bezpieczniej...

ClNEK
13-11-2014, 19:20
Przy trzech skrzydłach z ruchomum środkiem, skrzydło przesuwne jest takie mocno "schowane" co mi się osobiście średnio podoba

http://www.unimar.pl/galerie/HST/02.jpg
http://www.unimar.pl/galerie/HST/01.jpg

nikt ważny
13-11-2014, 20:02
Szczerze mówiąc taki widok jest o wiele ładniejszy niż 2/2 gdzie jedna część jest wysunięta (fix) a skrzyło cofnięte
Ale o gustach się nie dyskutuje
całość zapewne ma szerokość 5-5,5 mb ?

cormac
13-11-2014, 20:09
Mój HS ma wymiar 500x250. Podział niesymetryczny - 200 część ruchoma, 300 fix. Lekko się nim operuje.

M.A.G.
13-11-2014, 20:21
miałem na myśli zsuwane pierwsze i drugie pole a trzecie stałe. Ty pokazujesz 1 i 3 stałe a suwana 2 ? tak?

nikt ważny
13-11-2014, 20:37
tak, na tym zdjęciu widać że przesuwa się skrzydło środkowe. Brak widocznej prowadnicy zewnętrznej wyklucza przesuwani kolejnego skrzydła
Jak zrobisz skrajne skrzydła przesuwane to one będą cofnięte zaś środkowe wysuniete

M.A.G.
13-11-2014, 21:25
nie, prowadnica dwutorowa i suwanka w takim układzie:
289003

ClNEK
13-11-2014, 21:47
M.A.G. taka suwanka jest niewykonalna w PCV.

HS z mojego zdjęcia ma mniej trochę bo 4,5m.

Chętnie zobaczyłbym foto takiego HS w podziale niesymetrycznym

M.A.G.
13-11-2014, 21:50
ale PCV odpada przy takich rozmiarach a w aluminium taka suwanka jest do zrobienia :)

nikt ważny
13-11-2014, 21:53
Ha ha ha a ile wydaje Ci się że będzie kosztować w dobrym profilu aluminiowym o Uf<1.5?
Jesteś wogóle zorientowany czy jeszcze nie wiesz co i jak?
Nie jeden za twego HSa 3/3 w aluminium z suwanymi dwoma skrzydłami z tego rysunku kupi wypasione okna do swojego domu - to tak byś poznał orientacyjnie koszty
Tak jak napisał CInek - w PVC niewykonalne
Strzelam 35-45 tysięcy i raczej się nie pomyliłem

M.A.G.
13-11-2014, 21:59
akurat ile taki podział kosztuje wiem dokładnie i właśnie dlatego z niego zrezygnowałem. Teraz bym się zastanowił czy nie dołożyć. Okna (z resztą jak wszystko inne) każdy kupuje takie na jakie go stać... Może pytający ma większą pulę pieniędzy przeznaczoną na HSa. Czasem ludzie po prostu mają kasę i chcą ją wydać... Nie mierz wszystkich swoją miarą..

nikt ważny
13-11-2014, 22:29
Urażona ambicja? Montowałem HSa wartego 75 tysięcy, 11mb/2,5 mb w Aluminium. Nie interesowało mnie skąd klient ma kasę, po prostu ma i chciał na to wydać.
Takich ludzi jest coraz więcej, inaczej Internorm nie sprzedałby ani jednego okna.
Będąc na FM jakiś już czas, obserwując wpisy po prostu wyszedłem z założenia że nie wiesz. Tu króluje pogoń za rozwiązaniami najtańszymi - wejdź w wątek o roletach zewnętrznych, jest w przyklejonych - takie jest FM
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?16657-ROLETY-ZEWN%C4%98TRZNE-w%C4%85tek-zbiorczy-firmy-opinie-jakie-wybra%C4%87-co-polecacie&p=6669684&viewfull=1#post6669684

maciej10
14-11-2014, 07:20
posiadam HS vetrex 4,5m x 2,1 profile pvc
http://www.niewiesc.mojabudowa.pl/galeria.php?current=6&page=3

aldam1
14-11-2014, 14:39
mój projekt to prosta bryła, parterówka z płaskim dachem. Na około 180m2 ścian , 55m2 przypada na szkło (w tym drzwi wejściowe). Koszt jest dość duży. Ok 15-20% kosztów budowy stanowią okna.
Okno w wymiarze 5.4x3h mam wycenione na 25kzł w sprawdzonej firmie. Szczerze mówiąc podział na 2 części w porównaniu do 3 wydaje mi się bardziej "czysty". Ale jeszcze przemyślę sprawę. Z tym, ze decydując się na 3 części chyba zostawiłbym jedną odsuwaną.

Poza tym cały czas mam wątpliwości czy 3m h to nie za dużo dla takiej kontrukcji.
Z tym, że jeżeli dam niżej to muszę wejść w nadproża.

nikt ważny
14-11-2014, 15:15
...Okno w wymiarze 5.4x3h mam wycenione na 25kzł w sprawdzonej firmie. ....
Mam nadzieję że te 3 m to nie w PCV, bo jeśli tak to zapomnij o sprawdzonej firmie
Czy możesz jeszcze odpowiedzieć na jakiej szybie Ci przedstawiono ofertę ?

aldam1
14-11-2014, 15:46
nie wchodzę w żadne pcv. nie ma takiej opcji.
system dwuszybowy. Oferta od sprawdzonej firmy, górny pułap cenowy porównując do innych ofert.

2.75h widziałem po kilku latach używania i działał rewelacyjnie. Zapewniają , że 3h będzie również ok, ale mam wątpliwości.
Myślałem, że ktoś na forum już robił taką wysokość, ale chyba byłbym pionierem.

nikt ważny
14-11-2014, 15:59
w aluminium nie ma problemu, 2,90 montowałem kilka lat temu i chodzi bardzo lekko, zresztą nie wiem dlaczego HS w aluminium zawsze chodzi lżej

M.A.G.
14-11-2014, 16:42
nie wchodzę w żadne pcv. nie ma takiej opcji.
system dwuszybowy. Oferta od sprawdzonej firmy, górny pułap cenowy porównując do innych ofert.

2.75h widziałem po kilku latach używania i działał rewelacyjnie. Zapewniają , że 3h będzie również ok, ale mam wątpliwości.
Myślałem, że ktoś na forum już robił taką wysokość, ale chyba byłbym pionierem.
Jest kilka osób na FM które mają Hs 3m lub więcej ze mną włącznie. Mój ma już prawie rok. Przesuwa się równie dobrze jak zaraz po zamontowaniu.


Urażona ambicja?
Nic z tych rzeczy :) Ja już dawno nauczyłem się, że klient który pyta o drogie rozwiązanie przeważnie jest świadom jego wartości.

ClNEK
14-11-2014, 16:49
Tak wielki HS z aluminium i pakiet 2 szybowy, oj zimno to widzę :)

nikt ważny
14-11-2014, 17:02
Tak wielki HS z aluminium i pakiet 2 szybowy, oj zimno to widzę :)
Dlaczego dwuszybowy? spokojnie 6/12/6/12/6 o Ug=0,7 się w niektórych profilach zmieści bez kłopotu, tylko ciężar skrzydła podniesie - szyba będzie ważyć około 370 kilo.
Zastanawiam się czasem po co tyle szkła ? jak z południowej strony to będzie kłopot, albo markiza, żaluzja zewnętrzna czy roleta - inaczej będzie sauna
O kosztach ewentualnej wymiany nie wspomnę

ClNEK
14-11-2014, 17:10
nikt wazny dlatego dwie szyby:



nie wchodzę w żadne pcv. nie ma takiej opcji.
system dwuszybowy.

bwojtek
14-11-2014, 17:36
Tak wielki HS z aluminium i pakiet 2 szybowy, oj zimno to widzę :)

Z 3 szybami może być problem jeżeli chodzi o nośność okuć przy takich gabarytach.

nikt ważny
14-11-2014, 17:37
no cóż, jak kogoś stać na taką konstrukcję to i zapewne stać na zwiększone koszty ogrzewania

bwojtek
14-11-2014, 17:43
no cóż, jak kogoś stać na taką konstrukcję to i zapewne stać na zwiększone koszty ogrzewania

Taka konstrukcja w Alu to obecnie koszt poniżej 20kzł. nawet w okleinie więc nie ma co dramatyzować.

cormac
14-11-2014, 17:46
Chętnie zobaczyłbym foto takiego HS w podziale niesymetrycznym

Chciałam dzisiaj na budowie zrobić zdjęcia, ale pogoda jest beznadziejna i nic na nich nie widać. Znalazłam jedno robione kiedyś od środka , ale widać na nim głownie styropian :D:D

289146

bwojtek
14-11-2014, 17:50
Jest kilka osób na FM które mają Hs 3m lub więcej ze mną włącznie.
Wysokości ??????????????????????????????

M.A.G.
14-11-2014, 19:31
Wysokości ??????????????????????????????

:yes::yes::yes:

A czemu takie zdziwienie?? Ja mam pakiety po 391 kg każdy a to dlatego że przy takim rozmiarze okna należy jeszcze pomyśleć o bezpieczeństwie na wypadek zbicia trakiej szyby bo dzieciaki potrafią różne rzeczy zrobić. Są dwie opcje - albo hartowane albo klejone. My wybraliśmy klejone bo nawet jak pęknie to nie zostanie nam dziura na kilka ładnych dni/tygodni tylko będzie wisieć popękana w ramie.
Układ szkła jest następujący: 44-2S3/PZ14/A/FLO6/PZ14/A/44-2S3

bwojtek
14-11-2014, 19:48
:yes::yes::yes:

A czemu takie zdziwienie??
Rzadko mam ostatnio czas na forum, zerknąłem na post i nie doczytałem, że masz ALU. Myślałem, że PVC i pomyliłeś szerokość z wysokością. Sorry :)

lullaby
14-11-2014, 19:54
Zapewniają , że 3h będzie również ok, ale mam wątpliwości.
Myślałem, że ktoś na forum już robił taką wysokość, ale chyba byłbym pionierem.

Ja nim byłam :D
Od dwóch lat w pakietach 3-szybowych chodzą ok.
Da się zrobić HS wysoki i na 4 m - jednak wtedy zainwestowałabym w elektroniczny system przesuwania.

aldam1
14-11-2014, 22:39
Czyli 3m h jest możliwe i działa ;)

aldam1
14-11-2014, 23:17
Ps. Jak możecie to wyslijcie na pw namiary na firmy które u was robiły hs-y 3m h. Dzięki

zygii
14-11-2014, 23:35
Z 3 szybami może być problem jeżeli chodzi o nośność okuć przy takich gabarytach.

A na jakiej podstawie to piszesz - z doświadczenia, ze słyszenia, czy tak Ci się poprostu wydaje ??

zygii
14-11-2014, 23:38
Czyli 3m h jest możliwe i działa ;)

To działa i jest SZCZELNE !! (bo jak pewnie wiecie to jest największy problem HSów).
Cały czas mam na myśli profile aluminiowe.

bwojtek
15-11-2014, 06:37
A na jakiej podstawie to piszesz - z doświadczenia, ze słyszenia, czy tak Ci się poprostu wydaje ??

Okucia mają podaną przez producenta nośność. Maksymalnie jest to 400kg. Przy rozmiarze 5400x3000 trzeba więc dokładnie policzyć masę szkła i skrzydła z okuciami bo wg mnie jest na granicy albo też jak sugerowałem ją przekracza.

aldam1
15-11-2014, 08:36
M.A.G , lullaby, zygii
prośba o przesłanie na pw namiar ów do firm które robiły dla was okna.

nikt ważny
15-11-2014, 15:32
Okucia mają podaną przez producenta nośność. Maksymalnie jest to 400kg. Przy rozmiarze 5400x3000 trzeba więc dokładnie policzyć masę szkła i skrzydła z okuciami bo wg mnie jest na granicy albo też jak sugerowałem ją przekracza.

jeśli nie będzie wynalazków i zgodzą się wykonać w pakieci 6/12/6/12/6 to szyba będzie ważyć 'tylko' 345 kilo z konstrukcją wychodzi na granicy nośności sanek. Prawie 8 mkw jednej szyby, jak okaże się że mają być 8mm to ciężar wzrośnie do 470 kilo ale co tam, bwojtek są tu mądrzejsi i bez lęku. Najwyżej będą bulić za wymianę sanek co kilka lat. Ani Ty ani ja, jak widać się nie znamy. No chyba że HS zrobiony w systemie portugalski, gdzie nie ma listwy i sanek, tylko wątpię by kogo w Polsce na coś takiego było stać. Cena ok 1500 z 1mkw. Wiem że u nas ten system już jest ale nie słyszałem by choć jeden został sprzedany, wtedy wysokość może mieć i 6 mb tylko szyba będzie do tego 1500/1mkw dodana a to już będzie kosmos

zygii
17-11-2014, 20:04
Okucia mają podaną przez producenta nośność. Maksymalnie jest to 400kg. Przy rozmiarze 5400x3000 trzeba więc dokładnie policzyć masę szkła i skrzydła z okuciami bo wg mnie jest na granicy albo też jak sugerowałem ją przekracza.

A ja powiem tak, istotnie masz racje w przypadku HSów produkowanych w oparciu o system HS-CP155 firmy Reynaers okucia (wózki) mają taką jak podałeś maksymalną nośność 400 [kg], ale wg. mnie czy da się wykonać takie HSy czy inne niech decyduje wykonawca bo to on daje gwarancje, to on dobiera grubość szyb, ilość wózków i określa max wysokość i szerokość HSa.

Na nawiasem mówiąc jak trzy lata temu zmawiałem HSy o wymiarach 3500 x 2700 [szer x wys.] to nie było wielu wykonawców którzy chcieli się podjąć takiego zlecenia, a teraz wiem, że wykonawcy analizują możliwość wykonania HSów o wysokości 4 200 [mm].

zygii
17-11-2014, 20:27
M.A.G , lullaby, zygii
prośba o przesłanie na pw namiar ów do firm które robiły dla was okna.
Namiary wysłane (w imieniu swoim i lullaby):D

M.A.G.
17-11-2014, 20:51
Namiary ode mnie tez poszly

aldam1
22-01-2015, 14:31
Dziękuję za namiary. Przesłałem wykaz stolarki do wyceny,

Czy moge prosic bardziej biegłych w temacie aby wytłumaczyli mi różnicę między takimi szybami

8ESG/14/8ESG/14/66.2
i
6/14AR/6/14AR/6

moniss
22-01-2015, 14:58
Dziękuję za namiary. Przesłałem wykaz stolarki do wyceny,

Czy moge prosic bardziej biegłych w temacie aby wytłumaczyli mi różnicę między takimi szybami

8ESG/14/8ESG/14/66.2
i
6/14AR/6/14AR/6

6 to grubość szyby 6mm, 14AR to przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona argonem
8ESG to szyba ze szkłą hartowanego gr.8mm, 14 to przestrzeń pomiędzy szybami 14mm

finlandia
22-01-2015, 19:27
Moze koledzy doprecyzują ale na oko ten mocniejszy pakiet kosztuje kilka razy wiecej...

St@nley
23-01-2015, 07:09
Pytanie do znawców tematu.
Czy HS 240x240cm mozna spokojnie montować na teśmę rozprężną?
Bo od jednego z oferentów usłyszałem, że HSa cieżko jest tak zamontować,bo tąśma się nie rozpręży prawidłowo z powodu ilości kotw.
Proponuje mi do jednego okna montaż warstwowy.

ClNEK
23-01-2015, 07:59
Pytanie do znawców tematu.
Czy HS 240x240cm mozna spokojnie montować na teśmę rozprężną?
Bo od jednego z oferentów usłyszałem, że HSa cieżko jest tak zamontować,bo tąśma się nie rozpręży prawidłowo z powodu ilości kotw.
Proponuje mi do jednego okna montaż warstwowy.

Zamontować się da tylko, ze na śrubach. Generalnie ja tez raczej montuje takie HST na tasmach + piana i jak dla mnie jest to lepsze rozwiazanie.

nikt ważny
23-01-2015, 08:49
St@nley - Ciekawe dlaczego ?
Pomijam fakt, że jak się montuje na taśmę rozprężną wielofunkcyjną to nie używa się kotew, co najwyżej w sytuacjach wyjątkowych ,z dodatkowym uszczelnieniem miejsca kotwienia na profilu, a HS wyjątkowy nie jest.
Ościeżnica jest tak głęboka że nie widzę problemu, poza tym dajesz wtedy nie jedną taśmę tylko dwie by całość wypełnić i wtedy kotwa nie ma znaczenia.
Kłopot tylko, przy montażu na kotwy, z klockami dystansowymi
Szczegóły montażu zostawię dla siebie :)
Ale skoro montażysta woli zamontować na piane i folie - niech tak zrobi, widać tak potrafi i po co ma się uczyć innej techniki montażu na Tobie

St@nley
23-01-2015, 09:17
Właśnie też się nad tym zastanawialem, że przecież przy taśmach stsuje się śruby a nie kotwy.
Ale pomyśałem, że może HS jest jakiś zupełnie inny. A może chodizło mu o to, że trzeba dać więcej śrub niż w standardowym oknie i dlatego taśma miałaby się nie rozprężyć.
Czemu daje się dwie taśmy? Rama jest sporo szersza?

nikt ważny
23-01-2015, 09:23
tak a resztę szczegółów zachowam dla siebie :)

St@nley
23-01-2015, 09:28
Rozumiem, tajemnica zawodowa. :)
Jutro będę rozmawiał z dostawcą to podpytam o szczegóły jak przewidują montować.

ClNEK
23-01-2015, 11:47
Rozumiem, tajemnica zawodowa. :)
Jutro będę rozmawiał z dostawcą to podpytam o szczegóły jak przewidują montować.

Chcąc zmontować HSa na śrubach w sposób estetyczny (niewidoczne łebki), wymaga to sporo gimnastyki oraz odpowiednich narzędzi.
Tak czy tak polecam HSy montować na śrubach jednak co do stosowania taśmy rozprężnej zamiast pianki mam trochę inne zdanie jak "nikt ważny" :)

jaaacek
03-05-2017, 21:03
witam.

odgrzewam stary temat. stoję przed decyzją o zakupie okien. mam jednego HS'a 400 x około 230-250 . chciałbym okna drewniane - przyzwoite, bezproblemowe - nie super drogie i nie badziewie. ktoś może coś poradzić - zasugerować? ile trzeba wydać na taki sprzęt mniej więcej ?

z góry dzięki