PDA

Zobacz pełną wersję : "Opuszczasz forum!" - idiotyczne ostrzeżenie!



perm
12-01-2011, 05:37
Nie wiem kto to wymyslił. Po kliknięciu na link pokazuje sie okienko z informacją że opuszcza się forum muratora. Do wyboru jest kilka opcji. Aktualnie ta która powinna nie dizała. (przekierowanie do linka). Po cholerę takie coś? Jeżeli ktos klika na link to po to by zobaczyć co się pod nim kryje a nie czytać idiotyczne komunikaty! Bez sensu! Myśleć, admini, mysleć!

Princesa
12-01-2011, 05:54
Murator stwierdził, że jest jedynym bezpiecznym miejscem w sieci ;)
Dba o swoje baranki żeby ich złe macki internetowych oszustów nie dopadły...

wykrot
12-01-2011, 07:12
Jak to zobaczyłem, to od razu zamknąłem stronę i... uruchomiłem skanowanie anty wirem... Myślałem, ze ktoś zszczepił wirusa...

Jarek.P
12-01-2011, 14:05
Ja rozumiem, że w dobie kuchenek mikrofalowych zawierających w instrukcji ostrzeżenie, że nie wolno w nich suszyć zwierząt domowych, administracja forummogła uznać taki ostrzegacz za niezbędny, ale ja bardzo proszę: dodajcie gdzieś w panelu sterowania możliwość wyłączenia tego cholerstwa!

markoto
13-01-2011, 07:55
Ja tez sie podpisuje pod prosba Jarka :)

Gosiek33
13-01-2011, 08:09
kopiuję link i wchodzę na niego bezpośrednio :bash: Może sobie licznik założyli, ile razy schodzimy na boczne tory, może jeszcze liczą na jakie ;)

markoto
13-01-2011, 08:50
i potem beda pobierac oplaty :D

Jarek.P
13-01-2011, 10:26
Nienienie, ja wiem, ja wiem, to powszecha obecnie choroba we wszystkich gałęziach biznesu, jak widać do redakcji Muratora dotarła także. Choroba ta jest cholernie zaraźliwa i cholernie niebezpieczna, a jej podstawowymi objawami są zaawansowana tabelkomania, wykresomania i prezentacjomania. Dotknięte nią osoby zaczynają się coraz silniej realizować przy produkcji wyżej wymienionych, z czasem tabelki i prezentacje stają się dla nich celem samym w sobie, elementem niezbędnym do funkcjonowania i czynnikiem silnie uzależniającym. Osoba zarażona przestaje realnie pracować, ponieważ produkowanie tabelek, wykresów na podstawie tabelek i prezentacji omawiających owe wykresy zajmuje jej cały dostępny czas, łącznie z prywatnym.
Kolejnym stadium choroby jest faza, w której osoba zarażona zaczyna porzucać wszelkie inne zadania, zarówno zawodowe, jak i osobiste na rzecz tabelek, nie kryjąc się z irytacją kiedy ktoś usiłuje wymóc na osobie realną pracę, w tej fazie klienci są ordynarnie spławiani i załatwiani "później", ponieważ przeszkadzają w produkcji kolejnej tabelki. Osoba taka także zaczyna produkować tabelki drugiego poziomu, pokazujące ile tabelek zostało wyprodukowanych w bieżącym okresie, jak one się mają do tabelek z poprzedniego okresu, o ile większe wyszły i o ile bardziej skomplikowane.

I, żeby nie kontynuować tego długawego wywodu, tu mamy ewidentny objaw zaawansowanej tabelkomanii: ktoś generuje statystyki przekierowań, jak nic tylko patrzeć, jak na spotkaniu redakcyjnym zaczną być pokazywane wykresy słupkowe pokazujące, na jakie domeny sa przekierowania, w jakich godzinach, zależności ilości przekierowań od zaawansowania forumowicza i tym podobne.

Droga Redakcjo! BROŃ SIĘ!!! Tyle sprawdzonych (po epidemiach świńskiej, ptasiej i jakiej tam jeszcze grypy) sposobów jest, nie wiem, słomiane maty przed wejściem do redakcji nasączane płynem odkażającym, płyny dezynfekcyjne wyłożone w widocznych miejscach i obowiązkowo w toaletach, obowiązek odkażania dokumentów przed podaniem dalej i przede wszystkim potężny i sprawny filtr na poczcie wychodzącej. Ten ostatni byłby najskuteczniejszy w walce z tą poważną chorobą, sugerowałbym w nim wprowadzić po pierwsze limit ilości maili wysyłanych dziennie, po drugie limit ilości adresatów w jednym mailu (zwłaszcza w polu "do wiadomości"), po trzecie obowiązkową stopkę korporacyjną pod mailami wewnętrznymi, np. o treści "pomyśl zanim wyślesz". Najlepiej w postaci skryptu zmuszajacego do zaptaszkowania potwierdzenia, że się pomyślało. Potem możnaby generować statystyki, kto naciska OK pod ptaszkiem zaraz po wyskoczeniu monitu, a kto robi to z opóźnieniem, kto usiłuje wysłać mimo tego. I przedstawiać na spotkaniach redakcyjnych :D

J.

ojojoj
13-01-2011, 12:06
a może by tak każdy zrobił screen ekranu "opuszczasz forum" i PRZEKIEROWAŁ do Drogiej Redakcji w postaci maila z dezaprobatą takiego pomysłu, jak będą musieli po kilkadziesiąt razy odebrać tak bezsensowną pocztę to może zrozumieją jak wkurzające jest bezsensowne przekierowanie

prawdziwy.anika
13-01-2011, 15:59
mnie tez sie odechciewa wchodzic"na linki"
jezeli administracja uznala,ze takowe rozwiazania sa konieczne,niech wprowadza,ale niech nie zmusza uzytkownikow do korzystania z nich...
podpisuje sie pod apelem,dodac opcje"wylacz"!

ktosiek
13-01-2011, 18:06
Ja rozumiem, że w dobie kuchenek mikrofalowych zawierających w instrukcji ostrzeżenie, że nie wolno w nich suszyć zwierząt domowych, administracja forummogła uznać taki ostrzegacz za niezbędny, ale ja bardzo proszę: dodajcie gdzieś w panelu sterowania możliwość wyłączenia tego cholerstwa!
Też tak myślę, ile można klikać na te przekierowania. Jak komuś się podoba, albo mało używa, to będzie miał, reszta wyłączy.

Jani_63
13-01-2011, 18:07
Wklejam tekst napisany przed chwilą w innym wątku


...pomału dochodzę do wniosku że mruczenie pod nosem niecenzuralnych słów niczemu nie służy, i tylko szkoda pompki.
Pomysł na "poprawianie" goni pomysł, a ledwo się człowiek zdąży do czegoś przyzwyczaić, to już jest po raz kolejny poprawione.
Chociaż mam swoja teorie na temat tych działań.
W ten sposób hartowane nerwy forumowiczów pozwolą z mniejszym uszczerbkiem na zdrowiu psychicznym przejść przez swoją budowę :D:D
W szaleństwie jest metoda. Podobno :)

Pozdrawiam

Arnika
13-01-2011, 19:29
PROSZĘ WYŁĄCZCIE INFORMACJĘ, ŻE OPUSZCZAM FORUM MURATORA

To naprawdę jest denerwujące.

atija
13-01-2011, 20:12
PROSZĘ WYŁĄCZCIE INFORMACJĘ, ŻE OPUSZCZAM FORUM MURATORA

To naprawdę jest denerwujące.

Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami też
Wiem , że jak wchodzę na link to opuszczam forum muratora, tyle , że coraz mniej chce mi się tu wracać .wrrrrr......
Dlaczego nasza cierpliwość jest ciągle wystawiana na próbę ???????
Chodzi mi po głowie coś o przeciąganiu struny........

cieszynianka
13-01-2011, 22:07
PROSZĘ WYŁĄCZCIE INFORMACJĘ, ŻE OPUSZCZAM FORUM MURATORA

To naprawdę jest denerwujące.

Ja też baaaaaaaaaaaardzo proszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

prawdziwy.anika
13-01-2011, 22:15
Chodzi mi po głowie coś o przeciąganiu struny........

...lub przeginaniu paly....:mad:

im mniej,tym lepiej,niechze ta zasada zagosci na forach dla doroslych,bo w koncu to forum dedykowane doroslym,a nie mlodziezy podniecajacej sie roznistymi gadzetami....:mad: kazdy chce miec podstawowe funkcje i szybko dzialajace forum,bo na starosc,to juz brakuje nerw :mad:

bladyy78
13-01-2011, 22:16
Ciekawe czy redakcja wysłucha tych próśb? Bo z tego co zauważyłem co raz wprowadzi to już nie zmieni!

atija
13-01-2011, 22:24
Ciekawe czy redakcja wysłucha tych próśb? Bo z tego co zauważyłem co raz wprowadzi to już nie zmieni!

Nie sądzę, ogólnie to ma nas głęboko w ........... ( i tu niech każdy wybierze gdzie wolałby być u szanownej redakcji......:D:lol2: )
Pozostaje tylko śmiech, żeby nie przeklinać :D

JoShi
13-01-2011, 22:27
kopiuję link i wchodzę na niego bezpośrednio :bash: Może sobie licznik założyli, ile razy schodzimy na boczne tory, może jeszcze liczą na jakie ;)

Od tego to sa profesjonalne systemy statystyk. Niech to dziadostwo ktoś wyłączy.

ojojoj
13-01-2011, 22:30
Prawie jak w więzieniu .... powinni załączać wycie syreny alarmowej , gdy ktoś przybliży wskaźnik myszki do "linku do wolności" :P .

Proponuję jeszcze takie opcje :
"Czy na pewno chcesz postawić przecinek? Przecinek, który postawisz spowoduje, że twoje zdanie będzie rozwlekłe. Czy jesteś na to gotów? Możesz:
1) postawić przecinek
2) zrezygnować z przecinka
3) możesz zapytać moderatora forum , czy wydaje zgodę na postawienie przecinka
4) postawić kropkę
pozdrawiamy , Redakcja"
:-P

prawdziwy.anika
13-01-2011, 23:09
:rotfl::rotfl:

bpis
14-01-2011, 09:13
Kolejny "genialny" pomysł...
Litości!!! :bash:

jamles
14-01-2011, 09:33
Niech to dziadostwo ktoś wyłączy.
myślisz, że ktoś potrafi :eek:

JoShi
14-01-2011, 09:47
myślisz, że ktoś potrafi :eek:

Ja bym potrafiła :P jak by mnie dopuścili do kodu :P

sSiwy12
14-01-2011, 10:06
A czego oczekujecie?

Jak zwykle będzie ble, ble w stylu:
„Drodzy (kochani) Forumowicze. Wasze uwagi są bezcenne. Robimy to dla Waszego dobra. …………. Grupy Budowlane …….”

To jest kasa, a ta zależna jest od „ruchu” na FM – a to jest dodatkowe „zliczanie” impulsów, taka „kreatywna księgowość”.

Podejrzewam, że jak się ktoś nie wyloguje, ale opuści FM, to statystycznie dalej jest liczony jako obecny na FM.

prawdziwy.anika
14-01-2011, 10:56
albo"prosimy sie zapisywac do konca 2011,kto chce zeby mu wylaczyc...w tym celu prosze wypelnic formularz....." :bash:

Jarek.P
14-01-2011, 11:43
To jest kasa, a ta zależna jest od „ruchu” na FM – a to jest dodatkowe „zliczanie” impulsów, taka „kreatywna księgowość”.


A aby tam na tej stronie z informacją, że się opuszcza, przy najpopularniejszej, jedynie słusznej przeglądarce bez żadnych nakładek blokujących reklamy nie wyskakują dodatkowe okienka z reklamami? Bo jeśli tak, to już mamy odpowiedź....

J.

Gosiek33
14-01-2011, 13:12
reklam niet

JoShi
14-01-2011, 13:54
reklam niet

Jeszcze :)

Jani_63
14-01-2011, 14:21
reklam niet
Strona bez reklam?
Na dłuższą metę nie wykonalne :)
To tylko dozowanie przez Redakcję "szoku" w porcjach :D

malgos2
14-01-2011, 15:19
Masakra z tym ostrzezeniem, wylaczcie to please...

bpis
14-01-2011, 15:20
Kolejny "genialny" pomysł...
Litości!!! :bash:

To było do pomysłu Redakcji :bash:
Pomysł ojojoj uważam za :lol2:

magpie101
15-01-2011, 10:48
Ale Redakcja sie przejela, zero odpowiedzi - smiechu warte!
Moze to i lepiej, bo juz nie jestem uzalezniona od tego forum, dziennikow nawet nie odwiedzam, a to juz o czyms swiadczy. Od wiosny zeszlego roku czuje sie tutaj jak na innej planecie.

prawdziwy.anika
15-01-2011, 14:39
no i co
i pstro
dalej to samo,nie wchodze na zalinkowane strony,moze o to chodzilo? :bash:

kalumet
15-01-2011, 23:30
jak tego cholerstwa nie wyłączą
to nie będzie po co wchodzić na to forum
traktują nas jak dzieci
żeby przypadkiem nie wejść na konkurencyjne forum ?

sSiwy12
16-01-2011, 12:41
Bo tu jest kult „złotego cielca”, połączony z rozpaczą tonącego.

Redakcja
16-01-2011, 14:03
Nie wiem kto to wymyslił. Po kliknięciu na link pokazuje sie okienko z informacją że opuszcza się forum muratora. Do wyboru jest kilka opcji. Aktualnie ta która powinna nie dizała. (przekierowanie do linka). Po cholerę takie coś? Jeżeli ktos klika na link to po to by zobaczyć co się pod nim kryje a nie czytać idiotyczne komunikaty! Bez sensu! Myśleć, admini, mysleć!

Dziękujemy za zgłoszenie cennej uwagi. Przekazana do informatyków.

kalumet
16-01-2011, 14:12
Dziękujemy za zgłoszenie cennej uwagi. Przekazana do informatyków.

mam nadzieję, że szybko to zostanie wyłączone
już mnie cholera bierze, jak mam kliknąć na link
na przekierowaniu i tak klikam w link

Jani_63
16-01-2011, 14:13
Miejmy nadzieję że wyłączenie tego "udoskonalenia" nie sprawi im kłopotu.:)
Wystarczy przywrócić to co było.
Czekamy na rezultaty.

prawdziwy.anika
16-01-2011, 16:43
to milczenie administracji nie wrozy nic dobrego :lol2:

cieszynianka
16-01-2011, 18:39
Dziękujemy za zgłoszenie cennej uwagi. Przekazana do informatyków.

Ciekawi mnie, czy informatycy tak normalnie respektują uwagi Redakcji, czy traktują je mniej więcej tak, jak Redakcja traktuje nasze uwagi :bash:

bladyy78
16-01-2011, 19:26
Na forum są ludzi i oni tworzą społeczność, czy nie lepiej by było gdyby ktoś z redakcji przed jakimiś zmianami nas najpierw poinformował, a później dopiero jakiś informatyk dokonywał zmian. Nie rozumiem naprawdę dlaczego redakcja płaci informatykom za jakieś zmiany które tylko utrudniają nam korzystanie z tego forum. Czy nie lepiej żeby te pieniądze redakcja przeznaczyła na jakieś inne cele ?

admin
17-01-2011, 08:42
Forum zachowuje swoje najważniejsze standardy i zawartość merytoryczną. Nadal jest jednym z porządniejszych miejsc w polskiej sieci.
Czy nie jest?
Nadal skupiamy osoby zainteresowane budową, remontem, urządzaniem, wreszcie... domowym warsztatem, życiem codziennym. Jesteśmy tu dla siebie wzajemnie. Zajmujemy sobie czas, bo widzimy w tym jakiś sens.
Czy nie widzimy?
To, ze wprowadzamy zmiany to znaczy, że się rozwijamy. Forum musi się rozwijać i reagować na spamerów, osoby, które chcą zbić kapitał na linkowni forumowej. Znalazły się tu przypadkowo lub są nasza konkurencją zamieszczającą gdzie tylko popadnie przekierowania do np. swoich sklepów internetowych. Forum jest miejscem wymiany doświadczeń i takiego charakteru nie może stracić. Wymiany doświadczeń i uwag tych złych i tych dobrych. Forum nie jest natomiast miejscem do akwizycji.

Jarek.P
17-01-2011, 08:47
Droga Administracjo,

Zachowywanie standardów jest chwalebne. Niemniej chwalebna jest jednak otwartość na uwagi od własnych użytkowników. A jeśli te są zgodnym chórem krytyczne - może warto to przemyśleć?

Problem o którym mowa dotyczy klikalnych linków. Wprowadzając to pożal się Boże udoskonalenie nie zablokowaliście przecież samego faktu klikania, wprowadziliście jedynie dodatkową czynność konieczną do wykonania, czynność wysoce irytującą. Nie chodzi przecież o wyskakujące okienka i tym podobne, a o świadomie klikane przez czytających linki. Jeśli ktoś z pełną świadomością klika w link, to znaczy, że CHCE otworzyć jego zawartość i dodatkowe pytanie go o to, czy jest tego pewien... przynajmniej moim skromnym zdaniem nie ma najmniejszego sensu. A sądząc choćby po zawartości niniejszego wątku i ciężkich słowach jakie tu padają pod adresem tego pomysłu, nie jestem w tej opinii odosobniony.

J.

Jani_63
17-01-2011, 11:03
Nic dodać, nic ująć :)

bpis
17-01-2011, 11:21
...

Jeśli ktoś z pełną świadomością klika w link, to znaczy, że CHCE otworzyć jego zawartość i dodatkowe pytanie go o to, czy jest tego pewien... przynajmniej moim skromnym zdaniem nie ma najmniejszego sensu.

J.
Otóż to!

sSiwy12
17-01-2011, 11:43
To wszystko prawda, tyle, że argumentacja rodem z Pana TB – a zwłaszcza:


... Forum nie jest natomiast miejscem do akwizycji. .....

W zasadzie podporządkowano FM temu celowi większość zmian – tyle, że dla płatnej.
Nie widzę w tym nic zdrożnego, ale dorabianie do tego, wątpliwej ideologii, raczej Redakcji nie przynosi chluby chluby – raczej podważa wiarę Redakcji w naszą inteligencję.

malgos2
17-01-2011, 11:57
Hmmmmm... Czy "ostrzezenie" spowodowalo, ze akwizytorzy juz nie umieszczaja swoich linkow? Od tego mamy moderatorow, zeby usuwali kryptoreklamy i mysle, ze robia to wystarczajaco sprawnie.

bladyy78
17-01-2011, 12:00
Tak jak mówiłem nic na dadzą nasze uwagi redakcja ma tak naprawdę forumowiczów w nosie. Wcale się nie zdziwię jak niebawem będą kolejne zmiany i zostanie wprowadzony płatny dostęp do tego forum. To by w sumie było najlepsze rozwiązanie w końcu odzwyczaił bym się od zaglądania tutaj.

admin
17-01-2011, 12:29
O nie. Płatny dostęp do forum! Chyba Pan Szanowny pomylił fora? Nigdy nie było w planach ograniczanie dostępu do forum.
Ciężkie słowa padają w tym wątku pod naszym adresem i powiem szczerze... zabolało. Miejsce, w którym dziś jest forum muratora to efekt pracy wielu osób, codzienna praca, odpowiedzi na tysiące maili, zapytań, próśb i komunikacji de facto 24 godziny na dobę. Jesteśmy tu dla siebie wzajemnie. również po to by eliminować sytuacje i tych, co znaleźli się tu przypadkowo... tylko dlatego, że forum ma dużo użytkowników i ludzie mają coś do powiedzenia.
Ok, rozumiem, że nie wszystkie zmiany zyskują w Waszych oczach akcept, nie każda decyzja o kierunu rozwoju forum będzie pozytywnie odbierana... zresztą wiele mam wrażenie nie zostało dostrzeżonych.

Tymczasem w linkach została wporwadzona lekka modyfikacja. Sprawdźcie sami czy nowy mechanizm działania jest lepszy, gorszy?

malgos2
17-01-2011, 12:45
Tak, teraz lepiej, chociaz te 5 sekund ciagnie sie jak wiecznosc... ;)

Jarek.P
17-01-2011, 12:51
OK, tak już jest lepiej niż było, ale i tak jest to upierdliwe.

Nie rozumiem jednego: po co? Czemu ten mechanizm ma służyć?

Jak wyżej pisałem, informacja o przekierowaniu wyskakuje w wyniku świadomego kliknięcia w link odnośnika, czy naprawdę uważacie (Wy, autorzy tego pomysłu), że wymaga to dodatkowego informowania o tym fakcie i dopytywania się, czy jest się pewnym?

Słowa padają tu faktycznie różne i niektóre z całą pewnością są niepotrzebne, forum jest super, po ostatniej zmianie na "nowe forum" było co prawda dużo zamieszania i dużo krytyki, ale wyszliście z bolączek na prostą i tak jak jest obecnie, jest okej, możnaby powiedzieć "dobra robota". Rozumiem, że to forum żyje, cały czas coś jest zmieniane, poprawiane, na pewno wielu zmian nie zauważamy, ale tą akurat zauważyliśmy i zgodnym chórem trąbimy "nie chcemy!".

J.

Jarek.P
17-01-2011, 12:55
I jeszcze jedno: jeśli to cudactwo z jakichś przyczyn musi być, jeśli nie wiem, doszliśmy już do prawnych idiotyzmów rodem z USA, że takie ostrzeżenie jest niezbędne z powodu możliwej prawnej odpowiedzialności forum za to, że ktoś kliknie w link ukrywający się pod hasłem "nowe solary za pół darmo", a trafi na stronę z pedozoofilią w gejowskim wydaniu i was oskarży o szerzenie w/w, to niech będzie, ale litości, niech to będzie konfigurowalne, w panelu sterowania niech będzie do zaptaszkowania pole "nie chcę informacji o przekierowaniu".

J.

malgos2
17-01-2011, 12:57
Albo "w przyszlosci nie wyswietlaj tego ostrzezenia"... :rolleyes:

monika.KIELCE
17-01-2011, 13:17
Przyłączam się do opinii forumowiczów, szczególnie popierając słowa Jarek.P.
Forum się rozwija - dobrze, niech będą zmiany. Zmiany na lepsze, a nie zmiany dla samej zasady zmian.
Czyżby informatycy musieli "wyrobić normę"?

admin
17-01-2011, 13:33
O ten 'ptaszek' to dobry pomysł. Nie obiecuje, ze z dnia na dzień, ale to da się wdrozyć:)

malgos2
17-01-2011, 13:47
No i dobrze. Dziekujemy pieknie. :)

sSiwy12
17-01-2011, 14:58
Ja tylko z takim zastrzeżeniem.
To Forum już i tak jest na tyle ciężkie, że nie „chodzi” na „mobilach” –a urządzenia mobilne i bezprzewodowy dostęp do Internetu, to przyszłość.
„Dokładanie” różnistych „okienek” i „niezbędnych funkcji” tylko pogarsza sytuację.

Moim zdaniem Redakcja obstawia złego konia – najbliższy czas pokaże czy mam rację.

Ps. FM przed zmianami „śmigało” na „mobilach” aż miło – teraz to katorga, która zniechęca do odwiedzania stron FM.

admin
17-01-2011, 15:21
NIe pozostaje nam nic innego jak uruchomić wersje mobilną forum. Jak sądzicie jakie funkcjonalności powinny się w niej znaleźć? Struktura forum, opcje postów, wyszukiwarka. Czy profile użytkowników również?

Jarek.P
17-01-2011, 16:30
Moim zdaniem profile użytkowników w wersji mobilnej sa zbędne. Wystarczy sama struktura forum, jak dla mnie niezbędna byłaby również obsługa wiadomości prywatnych i podgląd subskrybowanych wątków. Wyszukiwarka właściwie zbędna (dla mnie).

J.

Jani_63
17-01-2011, 22:08
O ten 'ptaszek' to dobry pomysł...
Byłby wyjściem chyba optymalnym.
Jest nowe narzędzie i jest możliwość świadomej rezygnacji z tego "dobrodziejstwa" :)

amalfi
19-01-2011, 18:39
Całe szczęście, bo jeśli tak wyluzowanego człowieka jak ja potrafi zapienić, to znaczy, że jest wkurzające.

prawdziwy.anika
20-01-2011, 13:36
no i co,nie bedzie zmian w tym przekierowaniu?
to automatyczne przekierowanie po 5 sekundach nic nie daje,bo szybciej jest kliknac samemu na komende....

Żelka
21-01-2011, 07:48
Wkurzające! :mad:

amalfi
21-01-2011, 08:43
Opera mi sie zbiesiła i siedze na IE. To dopiero męka jak sie tak za każdym razem otwiera najpierw okno przekierowania a potem okno otwieranej strony. Massssakra.

bladyy78
21-01-2011, 08:45
E tam narzekacie idziemy przecież z postępem i trzeba się rozwijać hehe.

amalfi
21-01-2011, 09:30
E tam narzekacie idziemy przecież z postępem i trzeba się rozwijać hehe.

Ja tam sie nie lubie w luksusie mordować.

malgos2
21-01-2011, 09:45
Co z tym ptaszkiem? :rolleyes:

markoto
21-01-2011, 10:04
Ptaszek jeszcze nie przylecial z cieplych krajow :D

admin
21-01-2011, 10:41
ptaszek wije gnizadko w ustawieniach użytkowników:)

amalfi
21-01-2011, 10:53
ptaszek wije gnizadko w ustawieniach użytkowników:)

Nio to cudnie z jego strony. :)

admin
21-01-2011, 11:47
prosze sprawdzić w ustawieniach zaawansowanych użytkownika. Na końcu jest opcja do odznaczenia wyłączająca ostrzeżenia. Prosze przetestować.

amalfi
21-01-2011, 11:55
U mnie działa!

Carpenter78
21-01-2011, 11:59
Przetestowałem u mnie działa, na szczęście bo mi już nerwy puszczały...

markoto
21-01-2011, 12:00
U mnie tez :) dziekuje za pozytywne rozpatrzenie wniosku :)

malgos2
21-01-2011, 12:38
Dzizas, dawno mi tak nie ulzylo. :D

bladyy78
21-01-2011, 12:44
Normalnie nie wierzę w to co widzę pierwszy raz nas posłuchano :) w końcu ktoś zaczął o nas myśleć.

Jani_63
21-01-2011, 13:29
Przyleciał, przyleciał !!! :)

Gosiek33
21-01-2011, 14:07
Uffff mała rzecz, a cieszy :cool:

Jarek.P
21-01-2011, 15:03
Dzię-ku-jee-myyyyy :)

J.

admin
21-01-2011, 15:07
Na spokojnie i bez "spontanicznych" reakcji możemy się dogadać:)

prawdziwy.anika
21-01-2011, 21:02
moze od razu z gory przy wprowadzaniu takich zmian dodawac ptaszka w panelu

perm
22-01-2011, 08:37
Dużo lepiej, nawet te 5 sekund da się wytrzymać a jak jeszcze jest możliwość wyłączenia tego to super. Mimo wszystko zastanawiam sie nad celowością tego no ale jak redakcja bardzo chce to niech zostanie.

prawdziwy.anika
22-01-2011, 15:06
, nawet te 5 sekund da się wytrzymać .
to juz chyba sprawa plci jest
ja wytrzymac nie moglam :rotfl:

cieszynianka
22-01-2011, 20:48
Dziękuję, że do mnie też przyleciał :)

atija
22-01-2011, 20:57
Mały ptaszek, a cieszy ........:lol2::lol2::lol2:

cieszynianka
22-01-2011, 21:00
Mały ptaszek, a cieszy ........:lol2::lol2::lol2:

Noooooooooo :yes:

Zawsze staram się cieszyć z nawet malutkich przyjemnoći :wave::lol2:

Myometis
23-01-2011, 20:42
no niby fajnie, ale nowych użytkowników to zniechęci, zanim wgryzą się w ustawienia zrzednie im mina. Po co uszczęśliwiać ludzi na siłę? jeśli czegoś nie chcą, jeśli jest to uciążliwe to PO CO pytam się? domyślna paranoja ot co.
Dołączyłam do zaptaszkowanych.

sSiwy12
24-01-2011, 15:07
Z racji mojej wyjątkowej upierdliwości.


Forum musi się rozwijać i reagować na spamerów, osoby, które chcą zbić kapitał na linkowni forumowej. Znalazły się tu przypadkowo lub są nasza konkurencją zamieszczającą gdzie tylko popadnie przekierowania do np. swoich sklepów internetowych.


Ale rzeczony „ptaszek” , de facto, przywraca status z przed tej „innowacji”.
A skoro z „ptaszkiem” działa tak jak przedtem, bez „ptaszka” - to po kiego ta zmiana? :bash:

JoShi
24-01-2011, 17:52
Ale rzeczony „ptaszek” , de facto, przywraca status z przed tej „innowacji”.
A skoro z „ptaszkiem” działa tak jak przedtem, bez „ptaszka” - to po kiego ta zmiana? :bash:

Bo Ci co są gapy i przyjmują wszystko z całym dobrodziejstwem inwentarza, może się nie zorientują i nie zaptaszkują :)

cieszynianka
24-01-2011, 21:31
Z racji mojej wyjątkowej upierdliwości.



Ale rzeczony „ptaszek” , de facto, przywraca status z przed tej „innowacji”.
A skoro z „ptaszkiem” działa tak jak przedtem, bez „ptaszka” - to po kiego ta zmiana? :bash:

Bądź Ty cicho, bo nam ptaszka zabiorą :mad:

amalfi
25-01-2011, 09:26
Ptaszek działa tylko u zalogowanych, więc może tu jest pies.... to znaczy ptak pogrzebany? Ale ja to sie nie znam, tak sobie tylko mówie.

Rom-Kon
29-01-2011, 16:22
jejku jejku gdzie ten ptaszek! lecę go odnajdnąć! :D

Rom-Kon
29-01-2011, 16:26
no i jedna ptaszyna wiosnę mi uczyniła!!!

KOCHAMY CIĘ REDAKCJO

perm
30-01-2011, 19:46
no i jedna ptaszyna wiosnę mi uczyniła!!!

KOCHAMY CIĘ REDAKCJO
Wystarczy jakiś zakaz wymyslić a potem zaraz go zdjąć. Jak u Lema :).

Rom-Kon
30-01-2011, 20:26
perm ty się ciesz ze nie jak u Franza Kafki :D

perm
01-02-2011, 19:49
perm ty się ciesz ze nie jak u Franza Kafki :D

Nie wywołuj wilka! :)

monah
13-02-2011, 13:05
czyli zaznaczenie ptaszka ma spowodować, że nie będzie info o przekierowaniu i przechodzi się na daną stronę od razu? tak? no to u mnie to nie działa. WTF?

Jarek EM08
15-02-2011, 08:58
Uff... Dobrze, że zajrzałem do tego wątku. Od dziś jestem zaptaszkowany :rotfl:
Testy przebiegły pomyślnie...


czyli zaznaczenie ptaszka ma spowodować, że nie będzie info o przekierowaniu i przechodzi się na daną stronę od razu? tak? no to u mnie to nie działa. WTF?

A kliknęłaś na http://img341.imageshack.us/img341/5664/18992293.png ?

:bye:

monah
15-02-2011, 10:11
A kliknęłaś na http://img341.imageshack.us/img341/5664/18992293.png ?

kliknęłam chyba z 50 razy. i nic się nie zmienia. ptaszek jest, ostrzeżenia o przekierowaniu też.

Jarek EM08
15-02-2011, 10:22
Lo siento mucho :(...
To teraz mogą Ci tylko pomóc te grzebko-psujo-admino-pseudoinformery zatrudnieni przez Muratora do stałego psucia forum i negatywnego oddziaływania na nerwy forumowiczów... Ale oni albo w ogóle nie reagują, albo reagują z taką inercją, że człowiek zdąży zapomnieć, co mu na tym forum przeszkadzało... :(

:bye:

Jani_63
15-02-2011, 12:45
A pobrałaś i zainstalowałaś wtyczkę i zestaw Codec;ów poprawiających własności interaktywne stron otwieranych w Twojej przeglądarce?
Bo jeśli nie...

Jani_63
15-02-2011, 12:45
to nie musisz. To był żart :D

monah
15-02-2011, 12:49
hehe ;)
ale good point, bo ja jadę na FF, więc może to JEST kwestia przeglądarki. może murator faworyzuje IE po prostu :p

Jarek EM08
15-02-2011, 13:41
Może tak, może nie. Ale ja nie używam ani IE ani FF i u mnie zadziałało. Ale próbuj!

ponury63
15-02-2011, 21:33
hehe ;)
ale good point, bo ja jadę na FF, więc może to JEST kwestia przeglądarki. może murator faworyzuje IE po prostu :p
a ciasteczka masz wyczyszczone?
w FF Narzędzia > Opcje > Prywatność > Wyświetl ciasteczka
i tam zaznaczyć i pousuwać wszystko co ma w nazwie murator ("usuń ciasteczka") albo i wszystkie ciasteczka ("usuń wszystkie ciasteczka"). Wyloguje Cię z forum, przy "wszystkie" z innych przeglądanych stron także.
Zamknij przeglądarkę, odczekaj chwilę, uruchom ponownie - może załapie? (tzn. moze to jest powodem :))

monah
16-02-2011, 09:34
o, to, to! dziękuję uprzejmie i serdecznie, ponury!
musiałam jednakowoż pousuwac wszystkie ciastka, nie tylko muratorowe.
dzięki i pozdrawiam. mały ptaszek, a cieszy... ;)

Jarek.P
16-02-2011, 10:28
bo to nie rozmiar się liczy, ino dobre chęci...

J.

PS:
"
- i nie mówi się "ino"!
- ino jak?
- ino "tylko"!
"

monah
17-02-2011, 12:29
odszczekuję, znowu doopa blada i ptaszek nie działa :(
jednorazowe wyczyszczenie cookies nic nie daje, obawiam się. any ideas? poza "musisz się do tego przyzwyczaić", oczywiście? :)

Jarek EM08
17-02-2011, 12:45
A sprawdzałaś czy zaptaszkowanie działa w innych przeglądarkach? Bo ja osobiście wątpię, żeby taka informacja była zapisywana w ciasteczkach...

:bye:

Jani_63
17-02-2011, 14:21
Zapisywana jest na 100%.
Wyczyszczenie wszystkich "śmieci" na kompie programem czyszczącym powoduje zawsze konieczność konfiguracji takich ustawień, zapamiętanych haseł itp.

Jarek EM08
17-02-2011, 16:02
Pozwolę się z Tobą nie zgodzić... Na 100% nie są.
Zrobiłem nawet test. Skasowałem wszystkie ciacha i wyłączyłem ich zapisywanie w przeglądarce. W opcjach FM odptaszkowałem się, zrestartowałem przeglądarkę, zalogowałem na nowo - ptaszka nie ma. Żadnych ciastek na kompie też nie miałem.
To teraz w drugą stronę... Zaptaszkowałem się, zrestartowałem, zalogowałem - ptaszek dalej jest.

Fazit: Ciastka FM nie pamiętają informacji o ustawieniach użytkownika.
Co innego dane logowania, czy informacje o ostatnio odwiedzanych wątkach...

:bye:

Jani_63
17-02-2011, 17:05
Nie jestem komputerowcem, więc głowy nie położę pod topór :D
Po uruchomieniu CCleanera i wyczyszczeniu "śmieci" musiałem na nowo wprowadzić hasła i mimo "zaptaszkowania" przekierowanie nie było wyłączone.
Dopiero zrestartowanie komputera przywróciło działania takie jak ja chciałem. Używam na co dzień FF

Jarek EM08
17-02-2011, 18:13
Na co dzień używam Chrome i SeaMonkey, ale testy przeprowadzałem właśnie w FF.

:bye:

MonikaC
04-04-2011, 12:37
To działa -dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cieszynianka
03-05-2011, 23:00
Ratujcie, ptaszek mi się zepsuł :eek::eek::eek:

Znowu to kretyństwo mi się wyświetla, a na domiar wcale mnie nie przekierowuje :bash:

Próbowałam kilkakrotnie ptaszka naprawić, ale wała, nic z tego :mad:

Nie wiem co mam teraz zrobić, buuuuuuuuuuu :sick:

marakuja
04-05-2011, 06:24
Hm, czy ktoś może mi zacytować dokładną treść tej opcji? Bo zdaje się że nie ma jej w moich zaawansowanych ustawieniach...

Matilde1
04-05-2011, 09:52
No właśnie ja też tego szukam, i nie widzę. To jest w ustawieniach zaawansowanych?

Jani_63
04-05-2011, 13:09
Moje ustawienia => Zaawansowane ustawienia:

55124

Matilde1
04-05-2011, 14:48
dzięki :-)

cieszynianka
04-05-2011, 19:17
I co, zadziałało???
Bo mój ptaszek nadal nie działa :bash:

marakuja
05-05-2011, 07:07
O, pojawiło się! Dzięki. Wczoraj nie miałam tej opcji ;)

cieszynianka
11-05-2011, 00:02
O, pojawiło się! Dzięki. Wczoraj nie miałam tej opcji ;)

Opcja była, ale po angielsku i na dodatek nie działała. Na szczęście już działa :wiggle:

bartus01
13-05-2011, 16:42
Szok,,,, cud , mogę pisac po roku posty..... wróciło samo.... Czy ktośc wie dlaczego byłem zablokowany rok ????

wykrot
14-05-2011, 11:20
Szok,,,, cud , mogę pisac po roku posty..... wróciło samo.... Czy ktośc wie dlaczego byłem zablokowany rok ????

Tu nikt nic nie wie.

Andrzey_
17-04-2015, 09:41
Minęło kilka lat i nadal ten problem istnieje, absurd jest nawe taki:

"Opuszczasz stronę forum.muratordom.pl Strona, na którą przechodzisz to: (http://tv.muratordom.pl/cykle-tematyczne/stan-surowy-bez-bledow,6/)
Kliknij aby przejść na wybraną stronę"

Panowie z Muratora, nie nabijajcie sztucznych PV dla Gemiusa, bo to nie jest zgodne z ich zasadami.

Jarek.P
17-04-2015, 10:11
Problem nadal nie istnieje, wystarczy przeczytać niniejszy wątek (choćby ostatnią stronę) i zastosować się do porady.

Andrzey_
17-04-2015, 13:08
Problem nadal nie istnieje, wystarczy przeczytać niniejszy wątek (choćby ostatnią stronę) i zastosować się do porady.

Dzięki, trafiłem z Googli nie doczytałem. Pozostaje mi się ciągle logować ;)