PDA

Zobacz pełną wersję : grzybek w przyszłym pokoju dziecinnym



uciu
12-01-2011, 18:29
Witam:)

jest sobie pokój w bloku z wielkiej płyty. Zauważyłem, ze na scianie
okiennej pojawi się grzybek...który prawdopodonie przyszedł z dołu od
sąsiada bo nigdy nic na ścianach nie miałem (na dole sciany, przy podłodze).
Problem dotyczy jednej sciany tylko w jednym pokoju.
Akurat ten pokój ma być pokojem dzicinnym i zaczynam powoli w nim remont.

Jak tą sciane najlepiej zrobić?

Myslałem ze skuje tynk.
Z miesiąc sie ta sciana wysuszy (grzanie na maksa + wietrzenie)
Pomaluje miedzianem "czegoś tam" (ponoć dobre na grzyba, taki niebieski skrystalizowany proszek)
Na to dam styropian 5tke
Na styropian, na kotwach cegłe klinkierową cietą na połówki.

Dobrze mysle czy coś zmienić?

--
uciu

EZS
12-01-2011, 18:56
dowiedzieć się, czy u sasiada jest grzyb.
Bo może to w ścianie coś pękło i podcieka.
Z grzybem jest tak, że jak ma warunki, to będziesz walczył a on będzie wracał. trzeba przyczynę wyśledzić i odciąć a potem dopiero skuć tynk i cała reszta.

I ten akurat poój nie nadaje się dla dziecka, przynajmniej przez jakiś czas po zlikwidowaniu grzyba.

uciu
12-01-2011, 19:19
ponoć sąsid ma... a przyczyną są po prostu przemarzające ściany (blok bez ocieplenia).
W dodatku sąsiedzi to starsi ludzie nie grzeją prawie w cale z oszczedności.
Tak to już jest...szczelne okna, brak ogrzewania, prawie mokre sciany - z sasiadami nic nie zrobie moge jedynie zrobić coś u siebie.

Na remont mam z 8-10 miesiecy zanim dziecko będzie tam spało.

Znjomy nakleił szczelnie styropian i podobno nie ma problemu (po wczesniejszym skuciu tynków i pomalowaniem miedzianem).

uciu
12-01-2011, 20:00
a zna ktoś takie coś (ytong multipoor):

http://www.youtube.com/watch?v=-k3tnGPXwvk&feature=related

EZS
12-01-2011, 21:33
pomysl, czy jeżeli się nawet obłożysz styropianem, to tego grzyba pod spodem nie będzie?????
Idź do administracji, sprzedaj mieszkanie ale nie pchaj tam dziecka, bo je potem będziesz leczył sam nie wiedząc, dlaczego...

uciu
12-01-2011, 21:41
pomysl, czy jeżeli się nawet obłożysz styropianem, to tego grzyba pod spodem nie będzie?????
Idź do administracji, sprzedaj mieszkanie ale nie pchaj tam dziecka, bo je potem będziesz leczył sam nie wiedząc, dlaczego...

grzyb prawdopodobnie jest tylko powierzchniowo bo jak tynkowalem ta sciane nie bylo nic.
Co do styro - to pod nim grzybek urosnie bo punkt rosy sie przesunie (juz mnie uswiadomili) wiec mysle nad tym Ytongiem.
Spoldzielnia wie, bo to nie tylko moj problem... ale wszystkich blokow od razu nie ociepla.
Sprzedaz nie wchodzi w gre chyba ze dasz mi jakas darowizne na konto:-)

orko
13-01-2011, 08:36
Ten ytong to całkiem niezły pomysł.
U teścia jest licząc od posadzki ytong wyżej dopiero styropian. Całość przykryta regipsami i to się sprawdza.
Kiedy miał na ścianie tylko styropian to pojawiała się blisko posadzki (najzimniejsze miejsce) wilgoć. Kiedy podmienił warstwę najniższą na ytong - problem wilgoci przestał wracać.