PDA

Zobacz pełną wersję : Bramy garażowe Ryterna



wobil
13-01-2011, 07:41
Witam,

mam pytanie do wszystkich ostatnio przedstawiciel z gegionu prowadzący bramy Hormanna przysłał mi również ofertę na bramę garażową firmy Ryterna ponoć jakaś Litewska firma, powiedział że we Wrocławiu montowali ostatnio kilkanaście sztuk i nie było problemu, powiem że cenowo są konkurencyjnie a brama segmentowa bynajmniej na stronie źle nie wygląda, poza tym robią fajne rozmiary np do wysokości 2,5m i nie jest to dla nich problemem i cena wychodzi jak standard innego producenta, przedstawiciel i tak automatykę daje do tego Hormanna dlatego się zastanawiam czy jest sens przepłacać prawie 2tysie,
problem taki że mój wykonawca zrobił po swojemu i skończyłem z otworem garażowym szerokość 4,75m i wysokość 2,5 i niestety za tę wysokość większość producentów sporo sobie liczy, a nie chcę doklejać 25cm styro od góry no chyba że ktoś ma inny pomysł?

pozdrawiam
Wojtek

rudi-82
21-06-2012, 13:43
Podbijam temat. Słyszał ktoś może o tej firmie RYTERNA? Też mam ofertę od nich ale nie mogę znaleźć nic na ich temat.... może się ktoś wypowiedzieć? dziekuję za wszelkie odpowiedzi...

joachimb
13-04-2014, 16:52
Witaj, sąsiad ma zakład wulkanizacji i serwis aut ciezarowych i wlasnie u niego są dwie zamontowane.Niedawno sam szukałam producenta bramy do domu więc zainteresowałem się tematem. Ostatecznie wybrałem Horman, ale sąsiad bardzo zadowolony z tej nota bene LItewskiej produkcji. Bramy wyglądają bardzo dobrze, solidnie i z dbałoscią o detale co do eksploatacji ciezko stwierdzic bo raptem rok mają, ale porownywalismy z dwiema innymi Wisniowskiego co ma w innej hali i jakby solidniej pracują ale czas pokaże. Ja potrzebowałem małej bramy standardowy wymiar 2125 do domku a przy tych wymiarach cena za ryterna wychodziła nie wiele o mniej Hormana, sąsiad twierdzi że cenowo wyszło go dużo taniej niż u konkurencji, ale pewnie przy większych bramach są lepsi cenowo.

joachimb
13-04-2014, 16:54
Ups nie zwrocilem uwagi ze temat troche stary, ale moze na cos sie jeszcze przyda opinia:D

PanLucas
28-05-2014, 15:34
No to ja się przyłączę do tego odgrzewanego kotleta. Wie ktoś, jak się ma jakość Ryterny do Wiśniowskiego? To jest porównywalne? Z jednej strony mam już ofertę z Famixu (http://famix.pl/), właśnie na bramę segmentową Wiśniowskiego i jestem praktycznie przekonany. Z drugiej rozmawiałem z osobą, która się rozpływała nad tą litewską firmą. Jest się w ogóle nad czym zastanawiać? Da się je montować do niskiego nadproża?

Robin-son
08-03-2016, 00:15
Rzeczywiście o bramach Ryterna w internecie nie ma zbyt wielu opinii ale ja zamówiłem ją sobie bez strachu o jakość. Marka jest znana w Anglii i jeżeli tam ludzie to kupują płacąc dużo większe pieniądze to znaczy, że warto i ja to mogę potwierdzić.
Ja i mój kolega budujemy dom w tym samym czasie. Okna zamówiliśmy w tej samej firmie. Ja antracyt a on montana. Bramę też mieliśmy zamawiać taką samą, ale kolega ostatecznie wybrał bramę Wiśniowskiego. Ja zostałem przy swojej decyzji i nie żałuje :)
Do kolegi przyjechali fachowcy zakładać bramę. Tego samego dnia przyjechał do mnie, żeby zobaczyć jak to u mnie wygląda i teraz trochę żałuje. Pomijam już sprawę jakości montażu bo przecież producent bram nie ma na to większego wpływu to oceniając samą jakość bramy to po wszystkim kolega przyznał mi rację.
Moja brama jest ładna.