PDA

Zobacz pełną wersję : Trudna sprawa. Wylewki długo po zamieszkaniu i ociepleniu poddasza.



neouser
13-01-2011, 23:05
Hej,

mam poddasze, które na teraz chciałbym tylko ocieplić. W przyszłości, jak zajdzie taka potrzeba, planowane jest tam ogrzewanie podłogowe i rozłożenie instalacji hydraulicznej. Na chwilę obecną to miejsce jest mi zbędne. Nie chcę również wydawać, na chwilę obecną, dodatkowych pieniędzy na podłogówkę, wylewkę gdzie nawet nie wiem jak należy zaplanować poszczególne instalacje.

Jednak nie chcę żeby było tam -20 w zimie.

Czy mogę najpierw ocieplić poddasze i zostawić je na samej paroizolacji (bez płyt). Mieszkać w budynku, może zrobić z tego pomieszczenia graciarnie. A kiedy będzie potrzeba to zrobić instalację i wylać wylewki? Na poddaszu jest jedno okno.

Czy wylewki (półsuche) zawilgocą wełnę? Pewnie paroizolacja nie jest szczelna w 100% (przekrój dachu: paroizolacja, stelaże, wełna, szczelina wentylacyjna, deskowanie, papa, dachówka ceramiczna).


Z góry dzięki za pomoc!

face
14-01-2011, 10:23
mozesz zrobic jak napisales i jest to ok

wykonasz stelarz teraz czy pozniej??

neouser
14-01-2011, 19:51
mozesz zrobic jak napisales i jest to ok

wykonasz stelarz teraz czy pozniej??

Teraz zrobię wełnę i stelaże, no i paroizolację. Resztę: podłoga (styropian, instalacje, wylewki) no i k/g później.

Pozdrawiam.

face
15-01-2011, 11:25
jesli zrobisz paroizolacje i bedziesz wietrzyl po wylewkach problemu dla welny (zacznij wietrzyc dzien po wykonaniu wylewek - proces wiazania powinien sie zakonczyc - i gdy stwardna na tyle aby po nich chodzic, dla bezpieczenstwa podkladaj styropian pod nogi ) nie bedzie
przyklej paroizolacje porzadnie zwlaszcza na laczeniach i w narozach i bedzie dobrze - wylewki sie robi na pol sucho wiec nie bedzie duzo wilgoci
co innego gdy jastrychy ale tez bedzie dobrze i welnie nie zaszkodzi

Baba_Budowniczy
15-01-2011, 12:00
Muszą być wylewki i koniecznie podłogówka? A np podłoga na legarach?