PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki alarm do niekompletnej instalacji?



czester 1
14-01-2011, 08:44
Witam,
tak to jest jak sie czlowiek zabiera do czegoś o czym nie ma pojecia

wiec tak, przed termomodernizacją domku pmyślałem żeby poprowadzić instalacje pod instalację alarmową. Tak też zrobiłem: w pomieszczeniach 5 czujek + doprowadzenie instalacji do syreny zewnętrznej.
Wszystkie przewody (wraz z zasilaniem 230V) doprowadziłem do ganku przy drzwiach wejściowych, i tu był mój błąd bo zapomniałem że od tego jest obudowa z centalą , a przy wejściu tylko manipulator.
Nie ma już możliwości przłożenia tych przewodów.
Teraz pytanie. Czy jest na rynku jakiś alarm który ma w zestawie zintegrowaną obudowę wraz z manipulatorem (czyli manipulator jest wbudowany w obudowe centrali)?
. Miejsca jest tam ok 250x350 mm

dzieki.

crab
22-01-2011, 12:33
To wielce nierozsądne by połączyć manipulator z centralą w jedną całość. Przecież wystarczy zerwać taką centralę i koniec alarmu. A gdzie miejsce na zasilanie awaryjne?

Może da rade jakoś się wkuć w ścianę i schować centralę? Może da się przebić z przewodami do sąsiedniego pomieszczenia i tam schować centralę? Z przewodem do manipulatora można wrócić do przedsionka.

BasH
22-01-2011, 22:06
Ewentualnie wyryć bruzdę do miejsca, gdzie będzie pucha z alarmem. W miejscu dotychczasowego zejścia wszystkich nitek wkuć podtynk głowice kronowską, rozszyć dojścia, rozszyć wyjścia nowych przewodów (przedłużka) do nowej lokalizacji puchy z centralą, nie zapomnieć o powrocie do manipulatora, zakryć puchę łączeniową, zatynkować.

Aha. Sama syrena słabo rusza otoczenie. Ja robię na każdym z 3 szczytów syrenę z sygnalizatorem, powiadomienie GPRS. Nieduży koszt, a odstrasza - dużo pracy z ew. eliminacją.

Darek_w
04-03-2011, 19:58
Witam,
tak to jest jak sie czlowiek zabiera do czegoś o czym nie ma pojecia

wiec tak, przed termomodernizacją domku pmyślałem żeby poprowadzić instalacje pod instalację alarmową. Tak też zrobiłem: w pomieszczeniach 5 czujek + doprowadzenie instalacji do syreny zewnętrznej.
Wszystkie przewody (wraz z zasilaniem 230V) doprowadziłem do ganku przy drzwiach wejściowych, i tu był mój błąd bo zapomniałem że od tego jest obudowa z centalą , a przy wejściu tylko manipulator.
Nie ma już możliwości przłożenia tych przewodów.
Teraz pytanie. Czy jest na rynku jakiś alarm który ma w zestawie zintegrowaną obudowę wraz z manipulatorem (czyli manipulator jest wbudowany w obudowe centrali)?
. Miejsca jest tam ok 250x350 mm

dzieki.

Ja w takiej sytuacji załozyłbym centralke na piloty np. Micra Satela
http://market.istore.pl/pl/modul-alarmowy-micra.html
Centralka ma wbudowane powiadomienie sms, więc jeżeli ktoś wejdzie bez wyłączenia alarmu centrala zdązy wysłać powiadomienie sms.
Później niech intruz rozbija obudowe :)

Pozdr.

Tadeusz Hypki
07-11-2011, 02:01
Witam,
tak to jest jak sie czlowiek zabiera do czegoś o czym nie ma pojecia

wiec tak, przed termomodernizacją domku pmyślałem żeby poprowadzić instalacje pod instalację alarmową. Tak też zrobiłem: w pomieszczeniach 5 czujek + doprowadzenie instalacji do syreny zewnętrznej.

dzieki.

Kup z Allegro to:
http://www.elkom.com.tw/relay_b/PLC2011B0_Instrukcja_polska_036.pdf

dendrytus
07-11-2011, 07:34
Kup z Allegro to:
http://www.elkom.com.tw/relay_b/PLC2011B0_Instrukcja_polska_036.pdf
No i oczywiście jest chińszczyzna.
Szkoda tylko, że nie czytasz wcześniejszych postów, bo dużo lepsze i tańsze rozwiązanie podał kolega Darek_w