PDA

Zobacz pełną wersję : Wiatrołap - jak ogrzac?



kurt76
14-01-2011, 13:18
Witam

W moim projekcie mam wiatrolap wewnatrz bryly budynku. Jest to male pomieszczenie o wymiarach okolo 1,5 * 2 m ograniczone drzwiami wejsciowymi i z drugiej strony druga para drzwi (jeszcze niezamontowana).

Zastanawiam sie jak rozwiazac sprawę ogrzewania lub izolacji domu od czynnikow zewnetrznych podczas wchodzenia. Dom jest energooszczedny, zalezy mi na malych stratach w kazdym punkcie.

Do wyboru mam takie warianty:

- mata grzejna 150 W/m2 i druga para drzwi - jakie drzwi zastosowac? szklane diabelnie drogie.
- kurtyna powietrzna i brak drugiej pary drzwi - nie znalazlem nikogo kto wypowiedzial by sie z pozycji uzytkownika (tylko mam w robocie etc..)
- brak ogrzewania i dobra druga para drzwi (moze szklane)?

Korci mnie ta kurtyna powietrzna, ale boje sie jakis nieprzewidzianych uciazliwosci (halas), a Wy co sadzicie?


pozdrawiam

Margoth*
14-01-2011, 13:54
Kurtyna jest dobra wtedy, kiedy ruch pieszych (a co za tym idzie: ciągłe otwieranie drzwi) jest bardzo częsty. Jeśli do domu wchodzi się lub wychodzi kilka razy dziennie, to kurtyna nie zda egzaminu.
Ja mam wiatrołap oddzielony od przedpokoju drzwiami, a w wiatrołapie ogrzewanie podłogowe.

Aleksandryta
14-01-2011, 14:05
Kurtyna jest dobra wtedy, kiedy ruch pieszych (a co za tym idzie: ciągłe otwieranie drzwi) jest bardzo częsty. Jeśli do domu wchodzi się lub wychodzi kilka razy dziennie, to kurtyna nie zda egzaminu.
Ja mam wiatrołap oddzielony od przedpokoju drzwiami, a w wiatrołapie ogrzewanie podłogowe.
Dokładnie - kurtyna jest zakładana tam gdzie jest duży ruch przy drzwiach. U mnie będzie ogrzewanie podłogowe (tak jak w całym domu).

DIY
14-01-2011, 16:43
Nie masz ssawki wm w wiatrołapie?

kurt76
14-01-2011, 18:56
Dokładnie - kurtyna jest zakładana tam gdzie jest duży ruch przy drzwiach. U mnie będzie ogrzewanie podłogowe (tak jak w całym domu).

Kurtyna powietrzna wlaczala by sie tylko przy otwartych drzwiach, nikt nie uzywa?

Margoth*
14-01-2011, 19:36
Ale zanim kurtyna zadziała, to już zamkniesz drzwi.

justkaaa
14-01-2011, 19:47
Ja mam wiatrołam oddzielony od hallu drzwiami-zwykłymi, takimi jak w pokojach. W wiatrołapie ma tez podłogówke, której nie używam-jest cały czas zakręcona i w zasadzie tak sobie mysle, że niepotrzebnie w ogóle robiłam tam te ogrzewanie bo wystarczająco go ogrzewają straty domu. W wiatrołapie jest troche chłodniej niż w domu (nie mierzyłam więc nie wiem, ale może ok 18 st.) ale wystarczająco być czuć się tam komfortowo, zwłaszcza wchodząc z dworu. Poza tym drzwi wejściowych ostatnio uzywamy baaardzo sporadycznie, bo ciagle wychodzimy, a raczej wyjeżdżamy garażem ;)

cyma2704
15-01-2011, 13:59
Mimo, że w sąsiednim pomieszczeniu mam podłogówkę, to w wiatrołapie (7m2) zamontowałam grzejnik. Będzie łatwo regulować temperaturę i w razie potrzeby wysuszyć wnukom rękawiczki, czapki.

gonzo93
15-01-2011, 14:48
Witam.
W wiatrołapie mamy podłogówkę i doskonale się sprawdza. Szczególnie zimą szybko wysychają przemoczone ubrania i buty dzieciaków. Jest to też doskonałe miejsce by "przechwycić" wracającego z dworu psa i wytrzeć mu "podwozie". Wiatrołap od holu oddzielają normalne drzwi wewnętrzne.